موتور جستجوی هوش مصنوعی گوگل علیه مایکروسافت و OpenAI در راه است

گوگل در مواجهه با رقابت از سوی مایکروسافت و OpenAI مشغول ساخت یک موتورجستجوی هوش مصنوعی شده است.

به گزارش انگجت، این شرکت در مراحل اولیه ایجاد یک سرویس جستجو است که خواسته‌های کاربران را پیش‌بینی می‌کند تا به‌این ترتیب فرآیند شخصی‌سازی‌شده‌تری برای کاربر ایجاد شود.

البته زمانبندی اجرای پروژه مشخص نیست اما توسعه ویژگی‌های جدید هوش مصنوعی گوگل بر موتور جستجوی فعلی آن تحت نام «مگی»(Magi) درحال انجام است.

طبق گزارش نیویورک تایمز گوگل تصمیم دارد «مگی» را در ماه آینده و قبل از ارائه ویژگی جدید در پاییز سال جاری میلادی معرفی کند. به‌این ترتیب به‌نظر می‌رسد پروژه در مراسم I/O ۲۰۲۳ معرفی شود. این شرکت تصمیم دارد ویژگی‌های مگی را نخست برای یک میلیون کاربر در آمریکا عرضه و سپس تا پایان سال آن را برای ۳۰ میلیون نفر فراهم کند.

چت‌بات جدید گوگل در راه است

این شرکت فناوری علاوه بر توسعه ویژگی‌های مختلف، مشغول توسعه یک چت‎‌بات است که می‌تواند سوالات مهندسی نرم‌افزاری را پاسخ دهد و قطعات کد تولید کند. همچنین گوگل ویژگی‌هایی را آزمایش کرده که به‌افراد اجازه می‌دهد با کمک یک چت‌بات سخنگو، موسیقی را جستجو کند.

به نوشته نشریه نیویورک تایمز، این شرکت بیش از ۱۶۰ کارمند را برای طراحی دوباره این ویژگی به کار گرفته است.

یکی دیگر از ویژگی‌های درحال توسعه شامل یک قابلیت «کروم» است که Searchalong نام دارد. این قابلیت به چت‌بات اجازه می‌دهد تا صفحه وبی که کاربر مشغول خواندن آن است را اسکن کند و به این ترتیب اطلاعاتی متنی فراهم می‌کند.

GIFI و Tivoli Tutor دو ویژگی آزمایشی دیگر هستند که به کاربران اجازه می‌دهند تا در تصاویر گوگل جستجو کنند و تصاویری بسازند و برای یادگیری یک زبان تازه با چت‌بات گفتگو کنند. البته باید توجه داشت گوگل بسیاری از این ویژگی‌ها را در گذشته نمایش داده یا آنها در پلتفرم هایی مانند «دولینگو» وجود دارند.

بادنبال‌کردن صفحه فناوری ما، جدیدترین اخبار این حوزه را از رایااستور دنبال کنید.

پربازدیدترین مقالات مارا نیز دنبال کنید:

بهترین گوشی

بهترین دوربین گوشی

بهترین گوشی سامسونگ

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید