گوگل در حال آزمایش ویژگی‌های جدید هوش‌مصنوعی برای یوتیوب است

گوگل امروز اعلام کرد که درحال آزمایش دو ویژگی جدید مبتنی‌بر هوش‌مصنوعی برای بهبود تجربه تماشای ویدئوها در یوتیوب است. تعداد محدودی از کاربران یوتیوب درطی دوره آزمایشی گوگل به‌این افزونه‌های جدید دسترسی خواهند داشت.

به‌نقل‌از سایت macrumors، برای ویدئوهای یوتیوب با رشته نظرات طولانی، یوتیوب از هوش‌مصنوعی برای سازماندهی آن‌ها به‌شکل قالب موضوعی یا سوالات کامنتی استفاده می‌کند تا به گفت‌وگوها نظم دهد. گوگل می‌گوید که تولیدکنندگان و سازندگان می‌توانند از این خلاصه نظرات برای ورود به بحث‌ها و یا الهام‌گرفتن برای تولید یک محتوای جدید استفاده کنند.

موضوعات از کامنت‌های منتشرشده دریافت می‌شوند و از کامنت‌های معلق یا کامنت‌هایی که حاوی کلمات مسدود شده هستند، استفاده نمی‌شود. آزمایش کامنت برروی دستگاه‌های موبایل انجام می‌شود، بنابراین کاربرانی که دسترسی دارند، یک موضوع ستاره را در تعداد کمی ویدیو به‌زبان انگلیسی مشاهده می‌کنند.

همچنین یوتیوب درحال دستیابی به‌یک ابزار هوش‌مصنوعی مکالمه‌ای است که قادر است به سوالات مرتبط با ویدئویی که تماشا می‌کنید، پاسخ دهد. این ابزار می‌تواند اطلاعات پس‌زمینه، پیشنهادات مرتبط و موارد دیگر را بدون ایجاد وقفه در پخش ویدئو ارائه دهد. برای ویدئوهای آموزشی، این هوش‌مصنوعی قادر به ارائه آزمون‌ها و پاسخ‌هایی است که به‌گفته گوگل «درک عمیق‌تر را به‌همراه خواهد داشت».

هوش‌مصنوعی مکالمه‌ای برای تعداد کمی از افراد در تعداد محدودی از ویدئوها در دسترس است و کسانی که دسترسی دارند، یک نماد ستاره را مشاهده خواهند کرد.

کاربرانی که اشتراک پریمیوم یوتیوب را دارند، می‌توانند ازاین ویژگی‌ها استفاده کنند چراکه اشتراک پریمیوم یوتیوب، شامل دسترسی به ویژگی‌های آزمایشی نیز می‌شود. ویژگی موضوعات نظرات از امروز برای این اعضا در دسترس قرار گرفته است، درحالیکه گزینه هوش‌مصنوعی مکالمه‌ای، از هفته آینده در دسترس قرار می‌گیرد.

گوگل می‌گوید که ویژگی‌های مبتنی‌بر هوش‌مصنوعی آزمایشی هستند و شرکت “همیشه موفق نمی‌شود”، به‌همین دلیل این آزمایش‌ها در دسترس تعداد محدودی از مشتریان قرار گرفته‌اند تا گوگل با جمع‌آوری بازخورد، بهبودهای لازم را اعمال کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید