رایااستور مگ

باتری موبایل چند میلی آمپر است؟

باتری موبایل چند میلی آمپر است؟ در این مقاله از سایت رایااستور می خواهیم در مورد باتری موبایل و ظرفیت آن برای شما عزیزان و کاربران گوشی های هوشمند توضیح دهیم. خیلی از افراد تا به امروز هم که از گوشی های اندروید استفاده می کنند، شناختی از میلی آمپر آن ندارند و نمی دانند که میلی آمپر چه نقشی را در باتری های موبایل ایفا می کنند.

در این مقاله می خواهیم در مورد اینکه باتری موبایل چند میلی آمپر است برای شما توضیح دهیم. به صورت کلی اگر بخواهیم در مورد میلی آمپر برای شما بگوییم، یعنی میزان ظرفیت ذخیره سازی که یک باطری برخوردار است. ظرفیت ذخیره کردن انرژی معادل یک هزارم آمپر در یک ساعت می باشد و شما می توانید این میزان را با توان الکتریکی اندازه گیری کنید.

از آنجایی که ظرفیت باتری مهم یکی از اصلی ترین مواردی است که در خرید باتری گوشی باید به آن توجه داشتیم، به شما پیشنهاد می کنیم بیشترین ظرفیت را برای مدل گوشی خود انتخاب کنید. شما می توانید با مراجعه به فروشگاه اینترنتی رایااستور بهترین و با کیفیت ترین باتری را با ظرفیت بالا به صورت آنلاین خریداری کنید.

باتری موبایل چند میلی آمپر است؟

در این قسمت می خواهیم در مورد اینکه باتری موبایل چند ساعت شارژ نگه می دارد و باتری سالم چند ساعت کار می کند، برای شما توضیح دهیم. با توجه به اینکه محاسبه ظرفیت باتری موبایل، تاثیر مستقیمی روی میزان ذخیره سازی انرژی باطری گوشی شما دارد، باید به این نکات توجه داشته باشید.

عمر و سلامت باتری موبایل به میزان میلی آمپر و ظرفیت آن بستگی دارد. زمانی که گوشی شما عمر خود را از دست می دهد و برای شما کارایی ندارد، در واقع ظرفیت باطری کاهش پیدا کرده است. برای نمونه می توانیم به باتری 4000 میلی آمپر اشاره کنیم. ولتاژ باتری موبایل و ظرفیت ذخیره سازی باطری می تواند روی میزان مصرف نیروی شارژ باتری گوشی شما تاثیر داشته باشد.

میلی آمپر موبایل، می تواند نشان دهنده اندازه گیری انرژی مصرفی گوشی شما باشد. هر چه قدر گوشی از ظرفیت و میلی آمپر بالاتری برخوردار باشد، درواقع شما می توانید از مدت زمان بیشتری برای استفاده از گوشی خود استفاده کنید. هر گوشی با توجه به ویژگی هایی که دارد میزان ظرفیت مشخصی را به خود اختصاص می دهد.

پس می توان گفت میزان مصرف انرژی برای هر باتری متفاوت خواهد بود. توجه داشته باشید که هر چه قدر میزان میزان میلی آمپر ساعت در باتری بیشتر باشد، در واقع انرژی الکتریکی بیشتری مصرف خواهد کرد. هر چه قدر این ظرفیت بالا تر می رود درواقع گوشی می تواند مدت زمان بیشتری را شارژ در خود ذخیره داشته باشد.

باتری موبایل را تا چند درصد شارژ کنیم؟

باتری موبایل را تا چند درصد شارژ کنیم؟

یکی از مهم ترین مواردی که باید به آن توجه داشته باشید، میزان شارژ کردن باتری موبایل است . اگر می خواهید گوشی شما از سلامت و عمر باتری برخوردار باشد شما باید از بهترین روش برای شارژ کردن باطری گوشی خود استفاده کنید. میزان شارژ کردن باطری اهمیت بسیار زیادی دارد، به همین دلیل توصیه می کنیم بهترین زمان را برای شارژ کردن باطری گوشی خود استفاده کنید.

چیزی که مورد اهمیت است، عمر باتری موبایل است. شما باید توجه داشته باشید که گوشی خود را تا چه میزان شارژ کنید. مقدار شارژ شدن گوشی تاثیر بسیار زیادی روی کیفیت و عملکرد باتری موبایل شما خواهد داشت. زمانی که می خواهید گوشی خود را به شارژ بزنید باید از یک زمان مناسب استفاده کنید.

با توجه به اینکه باتری ها از جنس لیتیومی هستند، ممکن است بعد از مدت زمانی طولانی که در برق قرار میگیرند، مورد آسیب قرار بگیرند. به همین دلیل توصیه می کنیم قبل از اینکه گوشی شما 20 درصد می شود آن را به شارژ وصل کنید و قبل از اینکه به 100 درصد می رسد آن را از برق خارج کنید. این روش آسیبی به گوشی شما وارد نمی کند.

روش های صحیح شارژ باتری موبایل:

 • استفاده از شارژرهای اصلی
 • عدم استفاده از پاوربانک
 • عدم استفاده از گوشی در زمان اتصال به برق
 • باتری را در جای خیلی گرم قرار ندهید.
 • باتری را 100 درصد شارژ نکنید.

باتری موبایل چند ساعت شارژ نگه می دارد؟

باتری موبایل چند ساعت شارژ نگه می دارد؟

میزان ذخیره سازی انرژی باتری به ظرفیت گوشی شما بستگی دارد. اگر می خواهید گوشی شما مدت زمان بیشتری را شارژ در خود نگه دارد باید از ساده ترین روشها استفاده کنید. به صورت کلی گوشی های سالم می توانند یک روز کامل را شارژ در خود ذخیره داشته باشند. به شرط اینکه باتری موبایل شما سالم باشد.

روش های افزایش مدت زمان شارژ گوشی:

 • قرار دادن گوشی در حالت پرواز
 • قرار دادن گوشی در حالت ذخیره باتری
 • جدا کردن قاب ازگوشی
 • خاموش کردن گوشی در زمان شارژ
 • عدم استفاده از گوشی در زمان شارژ

شما می توانید با انجام هر یک از این روش ها، مدت زمان شارژ شدن گوشی خود را  تا حدود زیادی کاهش دهید و میزان ذخیره سازی نیروی مورد نیاز موبایل خود را افزایش دهید. اگر فکر می کنید موبایل شما زمان زیادی طول می کشد تا شارژ شود، پیشنهاد می کنیم از این روش ها برای شارژ کردن باتری موبایل خود استفاده کنید.

در ای مقاله در مورد اینکه باتری موبایل چند میلی آمپر است برای شما توضیح دادیم. شما می توانید با بررسی این موارد میزان مصرف انرژی باتری موبایل خود را کاهش دهید و مدت زمان بیشتری را از گوشی خود استفاده کنید. در صورتی که با این روش ها کیفیت باتری و گوشی شما افزایش پیدا نکرد می توانید باتری موبایل خود را تعویض کنید.

پرفروش ترین محصولاتی که در دیجیکالا فروخته می شود

3 دیدگاه

 1. وقتتون بخیر میخاستم بدونم باتری گوشی 2500 میلی آمپر تا چند ساعت می تونه شارژ نگه داره و اینکه بیشترین ظرفیت باتری مربوط به چه گوشی هست؟

 2. بابا من گوشیم باتریش 4000 میلی آمپره اوایل خیلی خوب بود و من میتونستم چند ساعت بدون مشکل و بدون اینکه شارژش تموم بشه فیلم ببینم و بازی کنم. اما الان که دوماه گذشته خیلی ضعیف شده و عملکرد خوبی نداره. میشه راهنمایی کنید لطفا..
  مشکل از باتری موبایله؟

  1. راست میگی منم همین جوره هرفقت میزنم تو شارژ برای اینکه 10 درصد پر کنه 30 دقیقه طول میکشه ولی قبلا 10 دقیقه میشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا