باتری موبایل چگونه خراب می شود؟

باتری موبایل چگونه خراب می شود؟

باتری موبایل چگونه خراب می شود؟ این سوال جزء سوالاتی است که ممکن است ذهن همه را به خود درگیر کند. اینکه چرا باتری موبایل خراب می شود و از چه روش هایی باید برای تعمیر باتری خراب گوشی استفاده کنیم مهم ترین نکاتی است که باید به آن بپردازیم. در ادامه درمورد اینکه چگونه باتری گوشی خراب می شود برای شما به صورت کامل توضیح خواهیم داد.

در این مقاله از سایت رایااستور می خواهیم درمورد باتری گوشی موبایل برای شما توضیح دهیم. رایااستور یکی از بهترین سایت هایی است که تا به امروز توانسته بهترین خدمات را در اختیار کاربران و مشتریان خود قرار دهد.  یکی از مهم ترین سوالاتی که برای کاربران گوشی های هوشمند پیش می آید و این روزها همه به دنبال بهترین و ساده ترین جواب برای آن هستند، این است که باتری موبایل چگونه خراب می شود؟

حتما شما هم به دنبال دلیلی هستید تا بدانید باتری موبایل چگونه خراب می شود. در ادامه می خواهیم درمورد دلایل خراب شدن بارتی موبایل، جلوگیری از خراب شدن باتری گوشی، تست سالم بودن باتری گوشی و تعمیر باتری خراب گوشی برای شما توضیح دهیم. در ادامه ساده ترین و کاربردی ترین راهکارها در اختیار شما قرار داده خواهد شد.

چرا باتری گوشی خراب می شود؟

چرا باتری گوشی خراب می شود؟

با توجه به اینکه باتری ها دارای ظرفیت های مشخص شده ای هستند و پس از مدتی کارایی و کیفیت اولیه خود را از دست می دهند، شما باید از بهترین باتری موبایل برای گوشی خود استفاده کنید. دلایل زیادی برای خراب شدن باتری موبایل وجود دارد که در ادامه بیشتر درمورد آن توضیح خواهیم.

یکی از مهم ترین مواردی که می تواند روی خراب شدن باتری گوشی شما تاثیر داشته باشد، مدت زمانی است که شما گوشی را به شارژ وصل می کنید. زمانی که شما باتری موبایل خود را به شارژ وصل می کنید اگر می خواهید آسیب نبیند، سعی کنید زمان زیادی آن را به شارژ وصل نکنید. پس مدت زمان شارژ باتری موبایل تاثیر بسیار زیادی روی خرابی باطری گوشی خواهد داشت.

دلایل خراب شدن باتری گوشی:

 • به شارژ زدن طولانی مدت گوشی
 • استفاده بیش از اندازه از گوشی
 • استفاده از شارژرهای تقلبی
 • خالی شدن باتری گوشی به صورت مداوم
 • وجود برنامه های مخرب و بدون استفاده

مواردی که نام برده شد هر کدام تاثیر بسیار زیادی روی خراب شدن باتری موبایل شما دارد. اگر می خواهید مدت بیشتری را از باطری گوشی خود استفاده کنید و کارایی آن را افزایش دهید، در ادامه درمورد روش های جلوگیری از خرابی باتری موبایل برای شما خواهیم گفت.

باتری گوشی خراب شده و روش های جلوگیری از آن

چگونه بفهمیم باتری گوشی خراب است؟

چگونه بفهمیم باتری گوشی خراب است؟

وقتی شما مدت زیادی را از گوشی خود استفاده می کنید، طبیعی است که شارژ آن کم شود و به مرور زمان کارایی اولیه خود را از دست بدهد. اما بعضی از گوشی ها هستند که باتری هایشان چندین سال به خوبی کار می کند و نمی توانند متوجه خرابی باتری گوشی خود شوند. اگر می خواهید بفهمید که باتری گوشی تان خراب شده است می توانید از ساده ترین روش ها استفاده کنید.

یکی از روش هایی که می توانید از آن استفاده کنید، بررسی ظاهری باتری است که می توانید به آن توجه کنید. اگر شکل ظاهری باتری موبایل شما تغییر پیدا کرده است، به این معناست که خراب شده و کیفیت خود را از دست داده. مورد بعدی که می توانیم به آن اشاره کنیم، در مورد کیفیت و میزان ذخیره سازی شارژ باتری است. وقتی گوشی شما خیلی سریع شارژ خالی می کند و نمی تواند یک روز به صورت کامل شارژ در خود نگه دارد، یعنی خراب است.

باد کردن باتری گوشی یکی دیگر از مواردی است که نشان دهنده خرابی باتری گوشی است. اگر باتری موبایل شما قابل تعویض است به این مورد توجه کنید و بفهمید که آیا باتری گوشی تان واقعا خراب است یا نه. روش دیگر استفاده از برنامه های تست سلامت باتری گوشی می باشد که تا حدودی کاربرد داشته است.

روش هایی برای رفع خراب شدن باتری موبایل

همان طور که خراب شدن باتری گوشی دلایلی دارد، شما می توانید  از ساده ترین روش ها و راهکارها برای جلوگیری از خراب شدن آن استفاده کنید. روش هایی ساده و کاربردی وجود دارد که می توانید هر روز به صورت مداوم از آن ها استفاده کنید و خرابی باتری گوشی خود را به تعویق بیندازید که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

جلوگیری از سریع خالی شدن باتری موبایل:

 • حذف برنامه های پرمصرف و مخرب
 • استفاده از شارژر های فابریک
 • عدم به شارژ زدن طولانی مدت گوشی
 • انتخاب بهترین زمان شارژ کردن باتری موبایل
 • خارج کردن گوشی از قاب در هنگام شارژ

جلوگیری از خراب شدن باتری گوشی

1- حذف برنامه های پرمصرف و مخرب

 • شما می توانید با حذف یک سری برنامه های پرمصرف به افزایش طول عمر باتری گوشی خود کمک کنید. حذف این برنامه ها می تواند نیروی بیشتری از شارژ باتری گوشی شما را ذخیره داشته باشد.
 • برنامه هایی که هیچ استفاده ای روی گوشی شما ندارند به صورت خود به خود و خودکار برای آپدیت و بروز رسانی از شارژ و اینترنت باتری گوشی شما استفاده می کنند، شما می توانید این برنامه ها را حذف کنید.

2- استفاده از شارژر های فابریک

 • برای شارژ کردن باتری گوشی موبایل خود بهتر است از شارژهای اصل استفاده کنید. شارژرهای اصل و اورجینال معمولا زمان زیادی را به شارژ کردن اختصاص می دهند اما مدت بیشتری هم شارژ را ذخیره نگه می دارند.
 • شارژهای اصل و شارژرهایی که برای خود گوشی هستند ولتاژ و شدت جریان آن ها متناسب با خود گوشی می باشد و می تواند روی طول عمر و سلامت آن تاثیر داشته باشد.

3-عدم به شارژ زدن طولانی مدت گوشی

 • گوشی خود را به صورت طولانی مدت به شارژ وصل نکنید، وقتی شما به صورت مداوم و طولانی مدت گوشی خود را به شارژ وصل می کنید، یعنی ظرفیت و کارایی باتری به مرور زمان کمتر می شود.
 • به صورت شبانه روزی گوشی تان را به شارژ نزنید به شارژ زدن طولانی مدت و شبانه روزی گوشی به مرور زمان باعث داغ شدن باتری گوشی می شود و در نهایت ممکن است باتری موبایل شما منفجر شود.

how mobile battery breaks down10

4- انتخاب بهترین زمان شارژ کردن باتری موبایل

 • اجازه ندهید باتری گوشی تان به صفر درصد برسد و در نهایت آن را به شارژ وصل کنید، زمانی که شارژ باتری به 20 درصد می رسد آن را به شارژ وصل کنید. خاموش بودن گوشی و به شارژ زدن آن می تواند به باتری آسیب وارد کند.
 • قبل از اینکه باتری موبایل شما به 100 درصد رسید آن را از برق خارج کنید. این مورد تاثیر بسیار زیادی روی میزان ذخیره سازی و سلامت باتری موبایل شما دارد. چرا که مدت زمان طولانی شارژ باتری گوشی را داغ می کند.

5- خارج کردن گوشی از قاب در هنگام شارژ

 • زمانی که می خواهید گوشی خود را به شارژ وصل کنید آن را از قاب خارج کنید تا باتری داغ نشود. برخی از قاب ها به دلیل اینکه ضخامت زیادی دارند، زمانی که شما آن را به شارژ وصل می کنید باعث داغ شدن آن می شود.
 • باتری موبایل خود را از قرار دادن در مکان هایی که بسیار گرم هستند و حرارت زیادی وجود دارد خود داری کنید. به دلیل اینکه باتری ها به صورت لیتیومی هستند، در برابر گرما و داغ شدن واکنش نشان می دهند.

تعمیر باتری خراب گوشی

اگر با هر یک از این روش ها نتوانستید، از خراب شدن باتری گوشی خود جلوگیری کنید، بهترین و آخرین انتخاب برای شما تعویض باتری موبایل و تعمیر باتری خراب گوشی است. البته قبل از اینکار شما می توانید از ریست باتری موبایل هم استفاده کنید. توجه داشته باشید که عوض کردن باتری موبایل در همه شرایط جواب نمی دهد.

به همین دلیل سعی کنید از بهترین مرکز خرید، باتری گوشی خود خریداری کنید. برای خرید باتری موبایل اصل می توانید به فروشگاه اینترنتی رایااستور مراجعه کنید و بهترین باتری را با ضمانت تعویض و گارانتی معتبر به صورت آنلاین خریداری کنید. با بررسی این مقاله می توانید متوجه شوید که چرا باتری موبایل خراب می شود و چه روش هایی برای جلوگیری از آن وجود دارد. در این مقاله درمورد اینکه باتری موبایل چگونه خراب می شود، برای شما توضیح داده شد. شما می توانید با بررسی این مقاله از خراب شدن ناگهانی باتری گوشی خود جلوگیری کنید.


ممکن است شما دوست داشته باشید
نمایش نظرات (4)