رایااستور مگ

باتری موبایل چگونه شارژ می شود؟

4
باتری موبایل چگونه شارژ می شود؟

باتری موبایل چگونه شارژ می شود؟

شاید برای شما هم سوال شده باشد که باتری موبایل چگونه شارژ می شود؟ شما می توانید با به کار گیری روش شارژ باتری لیتیوم پلیمری موبایل، تا مدت زیادی عمر و سلامت باتری خود را تضمین کنید. در کنار استفاده از روش صحیح شارژ باتری موبایل نو، شما می توانید از کد افزایش شارژ باتری موبایل و به شارژ زدن گوشی بدون استفاده از شارژر نیز استفاده کنید.

پیج جدید ما را در اینستاگرام دنبال کنید

در این مقاله از سایت رایااستور می خواهیم درمورد اینکه باتری موبایل چگونه شارژ می شود، برای شما توضیح دهیم. با توجه به اینکه باتری یکی از مهم ترین اجزای گوشی است و تاثیر بسیار زیادی روی کارایی و عملکرد آن دارد، شما باید از بهترین روش های شارژ باتری موبایل استفاده کنید.

در این مقاله می خواهیم درمورد اینکه باتری موبایل چگونه  شارژ می شود؟ روش صحیح شارژ باتری موبایل نو، باتری موبایل را تا چند درصد شارژ کنیم و شارژ باتری موبایل برای اولین بار برای شما توضیح دهیم. یکی از مهم ترین نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید، اصل شارژ باتری می باشد و همین موضوع روی کیفیت و کارایی باتری گوشی شما تاثیر خواهد داشت.

بهترین روش برای شارژ باتری موبایل

باتری موبایل چگونه شارژ می شود: همان طور که می دانید باتری ها ظرفیت های مشخص شده ای دارند و این ظرفیت می تواند نشان دهنده عمر و کارایی گوشی شما باشد. اگر بتوانید از بهترین شیوه شارژ باتری موبایل استفاده کنید درواقع به عملکرد و کیفیت گوشی خود کمک کرده اید. شما می توانید با استفاده از روش های مختلفی باتری موبایل خود را شارژ کنید، اما این که چه مدت زمانی را برای شارژ کردن در نظر می گیرید، طبیعتا اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت.

استفاده از شارژر، دستگاه شارژ کن باتری موبایل، شارژ کردن باتری گوشی بدون کابل، استفاده از پاوربانک و… از جمله مواردی هستند که شما می توانید برای شارژ کردن باتری موبایل خود انتخاب کنید. در نظر داشته باشید که مدت زمان شارژ باتری اهمیت زیادی دارد. چرا که باتری ها به صورت لیتیومی هستند و در برابر گرمای زیاد مقاومت خوبی از خود نشان نمی دهند.

به همین دلیل توصیه می شود، زمان زیادی گوشی خود را به شارژ وصل نکنید و زمانی که موبایل خود را به شارژ وصل کرده اید، از آن استفاده نکنید. این نکته جزء یکی از مهم ترین مواردی است که باید به آن توجه داشته باشید. چرا که همین موضوع می تواند تا حد زیادی از شارژ و انرژی باتری گوشی شما کم کند.

بیشتر بخوانید :   اصول شارژ باتری موبایل

باتری موبایل را تا چند درصد شارژ کنیم؟

تا چه میزان باتری گوشی را شارژ کنیم؟

یکی دیگر از سوالاتی که ممکن است ذهن کاربران را به خود مشغول کند، درمورد میزان شارژ کردن باتری گوشی است. حتما می دانید که باتری ها برای بار اول که خریداری می شوند، چیزی حدود 50 درصد شارژ دارند و شما می توانید بدون اینکه آن را به شارژ وصل کنید از آن استفاده کنید. رعایت اصول شارژ باتری و قوانین آن در شارژ کردن مهم است پس به آن توجه کنید.

شارژ اولیه  باتری جدید گوشی، همان 50 درصد است و توصیه نمی شود تا شما مجدد گوشی خود را به شارژ وصل کنید. مهم ترین توصیه ای که می توانیم به شما داشته باشیم این است که باتری موبایل خود را تا 80 درصد شارژ کنید و قبل از اینکه به صفر درصد رسید آن را به شارژ وصل کنید. در نظر داشتن بهترین روش شارژ باتری موبایل در کیفیت و عملکرد گوشی شما بی تاثیر نخواهد بود.

 شارژ باتری موبایل برای اولین بار

شارژ کردن باطری گوشی اصول و قوانینی دارد که شما می توانید با رعایت کردن آن مصرف شارژ باتری موبایل خود را کاهش دهید. شما می توانید در کنار قوانین شارژ باتری موبایل، از کد افزایش شارژ باتری موبایل هم استفاده کنید. در ادامه به نکاتی اشاره خواهیم کرد که رعایت کردن آن منجر به افزایش کیفیت و کارایی باتری موبایل شما می شود.

رعایت نکات مهم هنگام شارژ باتری گوشی:

 • عدم به شارژ زدن گوشی در هر موقعیتی
 • اتصال گوشی به شارژ در حالت روشن
 • جلوگیری از شارژ شدن 100 درصد باتری
 • عدم استفاده از گوشی در زمان اتصال به شارژ
 • جلوگیری از استفاده بیش از اندازه گوشی
 • جلوگیری از شارژ شدن طولانی مدت
 • عدم استفاده مداوم از پاوربانک

رعایت هر یک از این نکات تاثیر بسیار زیادی روی میزان ذخیره سازی شارژ گوشی شما خواهد داشت. در ادامه درمورد هر یک از این موارد به صورت مختصر توضیح خواهیم داد و پس از آن درمورد اینکه باتری موبایل چگونه شارژ می شود برای شما به صورت کامل توضیح خواهیم داد.

شارژ اولیه باتری جدید گوشی

مهم ترین نکات هنگام شارژ باتری موبایل

عدم به شارژ زدن گوشی در هر موقعیتی

هر زمانی را برای شارژ کردن باتری موبایل خود انتخاب نکنید، چرا که ممکن است به گوشی شما آسیب وارد شود. گوشی خود را به صورت بیش از اندازه به شارژ وصل نکنید و از اصول شارژ کردن باتری گوشی استفاده کنید تا آسیبی به باتری و گوشی وارد نشود.

بیشتر بخوانید :   تعویض باتری آیفون

اتصال گوشی به شارژ در حالت روشن

یکی از مهم ترین مواردی که باید به آن توجه داشته باشید این است که قبل از خاموش شدن گوشی آن را به شارژ وصل کنید. اجازه ندهید باتری موبایل شما به صورت کامل خالی شود و در نهایت آن را به شارژ وصل کنید. قبل از اینکه گوشی به صفر رسید آن را به شارژ وصل کنید.

جلوگیری از شارژ شدن 100 درصد باتری

خیلی از افراد گوشی خود را به صورت 100 درصد شارژ می کنند تا بتوانند زمان بیشتری را از گوشی خود استفاده کنند. این کار کاملا اشتباه است، چرا که باتری موبایل شما هر چه قدر بیشتر به شارژ وصل باشد، بیشتر داغ می کند و در نهایت به گوشی آسیب وارد می شود و به مرور زمان منجر به باد کردن باتری موبایل و منفجر شدن آن می شود.

عدم استفاده از گوشی در زمان اتصال به شارژ

زمانی که گوشی خود را به شارژ وصل کرده اید از آن استفاده نکنید. استفاده از گوشی زمانی که به شارژ وصل است، منجر به داغ شدن بیش از اندازه گوشی می شود و می تواند باعث نشان دادن واکنش از طرف باتری شود. مخصوصا اینکه بخواهید فیلم ببینید و یا بازی کنید.

روش صحیح شارژ باتری گوشی

جلوگیری از استفاده بیش از اندازه گوشی

زمانی که هیچ احتیاجی به گوشی ندارید دلیلی ندارد بخواهید از آن استفاده کنید. سعی کنید در این مواقع گوشی خود را در حالت پرواز قرار دهید و یا از ذخیره باتری موبایل استفاده کنید. این موارد می تواند میزان بیشتری شارژ برای شما ذخیره داشته باشد. پس در صورت عدم استفاده از گوشی از حالت پرواز استفاده کنید.

جلوگیری از شارژ شدن طولانی مدت

باتری موبایل خود را به صورت شبانه روزی به شارژ وصل نکنید. بعضی ها هستند که باتری موبایل خود را شب تا صبح به شارژ وصل می کنند اما این کار درست نیست و می تواند کیفیت باطری گوشی شما را کاهش دهد. با توجه به اینکه گوشی های هوشمند این روزها این قابلیت را پیدا کرده اند که پس از تکمیل شدن، فرایند شارژدهی را متوقف کنند.

بیشتر بخوانید :   تفاوت باتری لیتیوم یونی و پلیمری

عدم استفاده مداوم از پاوربانک

خیلی ها هستند که ترجیح می دهند از پاوربانک استفاده کنند. استفاده از پاوربانک به صورت طولانی مدت و مداوم یعنی جایگزین کردن شارژر، اصلا درست نیست. چرا که پاوربانک خود نیاز به شارژ دارد و می تواند بیشتر از اینکه به تقویت باتری موبایل شما کمک کند از شارژ آن کمک کند.

چگونه باتری گوشی را بدون شارژر شارژ کنیم؟

چگونه باتری گوشی را بدون شارژر شارژ کنیم؟

به شارژ زدن باتری گوشی بدون استفاده از شارژر و کابل یکی از پرکاربردترین مواردی است که معمولا به آن توجه می شود، شما می توانید با ساده ترین روش ها باطری گوشی خود را بدون اینکه آسیب ببیند شارژ کنید. یکی از روش هایی که اغلب از آن استفاده می شود، باتری شارژ کن موبایل می باشد. استفاده از شارژهای همه کاره تنها برای گوشی هایی مورد استفاده قرار می گیرد که باتری قابل تعویض دارد و شما می توانید به راحتی باتری را از آن جدا کنید.

برای اینکه باتری گوشی را بدون نیاز به شارژر شارژ کنید، باید قبل از آن باتری را از گوشی خود خارج کنید و در دستگاه قرار دهید. با استفاده از این روش می توانید در مدت زمانی کوتاه باتری گوشی خود را شارژ کنید. مهم ترین موردی که باید به آن توجه داشته باشید، این است که باتری موبایل هر چه بیشتر از گوشی خارج شود و با استفاده از این دستگاه شارژ کن نیروی خود را تامین کند، دچار مشکل می شود و پس از مدتی خراب می شود، پس پیشنهاد می کنیم زیاد از این روش استفاده نکنید و فقط در شرایط ضروری از باتری شارژ کن استفاده کنید.

در این مقاله درمورد اینکه باتری موبایل چگونه شارژ می شود برای شما توضیح داده شد. شما می توانید با بررسی این مقاله از شیوه صحیح شارژ باتری موبایل و اصول شارژ کردن باتری موبایل اطلاع پیدا کنید و کیفیت و کارایی گوشی خود را افزایش دهید. اگر این نکات برای شما کارساز نبود، می توانید برای خرید باتری موبایل اصل به فروشگاه اینترنتی رایااستور مراجعه کنید. شارژ باتری موبایل برای اولین بار تاثیر بسیار زیادی روی کارایی گوشی دارد. شما می توانید با استفاده از شارژ اولیه باتری جدید گوشی به افزایش عمر و سلامت گوشی خود کمک کنید.


مشکل شارژ نشدن باتری گوشی

مقاله قبلی

عمر مفید باتری موبایل

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

4 نظرات

 1. یکی از روش هایی صحیح برای شارژ کردن باتری موبایل اینه که اونو به طور کامل و 100 درصد شارژ نکنید. در صورتی که خیلیا به این موضوع عقده دارن باتری حتما باید تا صد درصد شارژ بشه تا دیرتر خالی بشه و زمان بیشتری بشه باهاش کار کرد. اینجوری ممکن باعث کاهش عمر باتری موبایل هم بشه.

 2. سلام. ببخشید یه سوال داشتم اینکه چند بار میتونیم از شارژر های جانبی و پاوربانک ها استفاده کنیم؟ اخه من کارم یه جوریه که زیاد به پریز و آداپتور دسترسی ندارم و اینجوری مجبورم از روش های دیگه برای شارژ کردن استفاده کنم.

 3. با عرض سلام و خسته نباشید گوشیه من honor4c است بعد از یکسال که دارم از گوشیم استفاده می کنم باتریش فقط یه روز شارر نگه میداره شبا 30 درصد شارر داره بعد از خواب بیدار میشم میبینم گوشیم خاموشه میزنم تو شارر فقط 2 درصد شارر داره واقعا اصلا یه حالت ثابتی نداره ممنون میشم راهنماییم کنید که چیکار کنم

 4. خیلی جالب بود اینکه بدون شارژر هم میشه باتری رو شارژ کرد. این دستگاه هایی که معرفی کردین واقعا خوبه مثلا جاهایی که ادم شارژر دنبالش نیس یا برق نباشه میشه از اینا استفاده کرد. من این مقاله رو کامل خوندم توضیحات خیلی خوبی دادین درمورد اینکه چطوری باتری موبایل رو شارژ کنیم. واقعا اگه باتری اصولی شارژ بشه مدت زیادی عمر میکنه و دیرتر خراب میشه

نظرات بسته شده اند

بیشتر در رایااستور مگ