آموزش

نحوه بلاک کردن، بی‌صدا کردن و گزارش افراد در توییتر

یکی از مشکلات بزرگ رسانه‌های اجتماعی یا به‌طور کلی اینترنت، مرز باریک حفظ حریم خصوصی است. توییتر همانگونه که می‌تواند مفید باشد، گاهی اوقات نیز می‌تواند باعث آزاد و اذیت شود. خوشبختانه توییتر به‌شما این اجازه را می‌دهد که کاربران را مسدود کنید و تجربه لذت‌بخش‌تری از استفاده آن داشته باشید.

دراین مقاله به‌شما آموزش می‌دهیم که چگونه کاربران مزاحم را مسدود کنید و دسترسی آن‌ها را ببندید.

نحوه بلاک کردن کاربر در توییتر

زمانیکه یک کاربر را در توییتر مسدود می‌کنید، آن شخص دیگر نمی‌تواند شما را دنبال کند، نمی‌تواند توییت‌های شما را ببیند، قادر نیست برای شما پیام بفرستد و حتی نمی‌تواند شمارا در توییت‌هایش تگ کند. همچنین بطور خودکار آن‌ها را آنفالو می‌کند و توییت‌هایشان را در تایم‌لاین شما نمایش نمی‌دهد. اگر شخصی باعث آزار شما شده و می‌خواهید تعامل با آن کاربر را قطع کنید، مسدود کردن بهترین گزینه است.

برای مسدود کردن کاربر در توییتر مراحل زیر را طی کنید:

 1. با کلیک روی نام‌کاربری آن‌ها، وارد پروفایل شخصی آن‌ها شوید.
 2. روی علامت سه‌نقطه در کنار علامت جستجو ضربه بزنید.
 3. گزینه Block را از منوی کشویی انتخاب کنید.
 4. با کلیک مجدد روی Block، آن شخص را برای همیشه بلاک کنید.

همچنین می‌توانید با کلیک روی نماد سه‌نطقه در گوشه سمت‌راست بالای توییت و انتخاب گزینه Block از منو، یک کاربر را از توییت خود مسدود کنید.

توییتر به کاربران مسدود شده اطلاع نمی‌دهد که مسدود شده‌اند، اما ممکن است بفهمند که مسدود شده‌اند چراکه دیگر نمی‌توانند توییت‌های جدید شما را مشاهده کنند.

درمقابل ممکن است به اشتباه کسی را بلاک کرده باشید یا اینکه بخواهید شخصی را که مسدوده کرده‌اید، رفع بلاک کنید. برای این‌کار کافیست مراحل زیر را طی کنید:

 1. به پروفایل شخص مورد نظر بروید.
 2. روی دکمه Blocked ضربه بزنید و Unblock را بزنید.

درنظر داشته باشید که مسدود کردن تنها سلاح شما نیست. بسته به موقعیت، می‌توانید کاربری را نادیده بگیرید یا حتی آن‌را گزارش دهید. می‌توانید توییت کاربری که باعث آزار شما شده را بی‌صدا کنید. اگر فکر می‌کنید که مشکل جدی‌تر است یا اینکه کاربر یک حساب اسپم است و شرایط توییتر را نقض می‌کند، بهتر است آن را گزارش دهید.

نحوه بی‌صدا کردن توییت در توییتر

بی‌صدا کردن کاربر، توییت‌های او را از جدول زمانی و منشن‌های شما پنهان نگه می‌دارد. بااین‌حال، آنها همچنان می‌توانند شما را دنبال کنند، توییت‌های شما را ببینند، پیام‌های مستقیم برای شما ارسال کنند و شما را در توییت‌های خود تگ کنند. بی‌صدا کردن برای مدیریت کاربری که پست‌های زیادی ارسال می‌کند، عالی است.

برای بی‌صدا کردن و نادیده‌گرفتن کاربر مراحل زیر را طی کنید:

 1. روی نماد سه‌نقطه در کنار نمایه کاربر ضربه بزنید.
 2. از منوی کشویی باز شده، گزینه Mute را انتخاب کنید.

همچنین می‌توانید با کلیک بر روی سه نقطه در گوشه سمت‌راست بالای توییت و انتخاب Mute، کاربر را از توییت خود نادیده بگیرید.

نحوه گزارش کاربر در توییتر

اگر فکر می‌کنید کاربری رفتار مشکوک دارد و قوانین توییتر را نقض می‌کند، بهتر است آن‌را گزارش دهید. شما می‌توانید یک کاربر را به‌دلایل مختلفی مانند ارسال هرزنامه، جعل هویت، تهدید یا نقض قوانین توییتر گزارش دهید.

برای این‌کار مراحل زیر را طی کنید:

 1. با کلیک روی نام‌کاربری یا عکس نمایه آنها، وارد صفحه پروفایل آنها شوید.
 2. روی علامت سه‌نقطه در کنار دکمه فالو کلیک کنید.
 3. از منوی کشویی باز شده، Report را انتخاب کنید.
 4. دلیل خود را برای گزارش کاربر انتخاب کنید و در صورت نیاز جزئیات بیشتری را ارائه دهید.
 5. روی Done کلیک کنید تا گزارش ارسال شود.

شما می‌توانید با کلیک بر روی علامت سه‌نقطه در گوشه سمت‌راست بالای توییت و انتخاب Report Tweet از منو، یک توییت را گزارش کنید.

اینها تمام کارهایی نیستند که شما‌ می‌توانید برای محدودکردن تعاملات خود در توییتر استفاده کنید. شما همچنین می‌توانید برای ایمن نگه‌داشتن فضای توییتر، توییت‌های محافظت‌شده را فعال کنید، افرادی را انتخاب کنید که می‌خواهید باآنها صحبت کنید و DMها را ببندید.

جمع‌بندی

مسدود کردن، بی‌صدا کردن و گزارش‌کردن سه‌راهی هستند که می‌توانید در توییتر برای مقابله با افراد مزاحم انجام دهید. بسته‌به موقعیت و شرایطی که دارید، میتوانید یک راه را انتخاب کنید تا بتوانید تجربه بهتری از استفاده توییتر داشته باشید. نکته‌ای که وجود دارد، این‌است که هرزمان که بخواهید می‌توانید مسدودکردن، بی‌صدا کردن و گزارش را لغو کنید.

نظرشما درباره این مقاله چیست؟

محمد ترکاشوند

نویسنده و سردبیر رایااستور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *