رایااستور مگآموزش

چگونه باتری گوشی را شارژ کنیم ؟ نحوه صحیح شارژ باتری گوشی موبایل

گوشی های هوشمند دارای قطعات جانبی های بسیاری هستند که اکثر آنها اصلا برای گوشی نیاز نیستند . از این بین قطعه ای که بیشترین اهمیت را برای گوشی موبایل دارد ، باتری میباشد . باتری گوشی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار میباشد اگر باتری نتواند عملکرد مناسبی از خود نشان دهد ، گوشی نیز نمی تواند عملکرد خوبی داشته باشد . در واقع گوشی بدون یک باتری خوب ، صرفا یک اسباب بازی میباشد . اما برای اینکه باتری همواره سالم باشد ، نیازمند است تا یکسری اصول رعایت شود .

اولین و مهمترین اصلی که باید رعایت شود ، اصل شارژ کردن صحیح باتری گوشی میباشد . مهمترین اصلی که می تواند تا حد بسیار زیادی باعث افزایش عمر باتری گوشی شود ، نحوه شارژ کردن باتری گوشی میباشد . در هنگام شارژ کردن باید یک سری اصول را رعایت کنیم تا علاوه بر جلوگیری از کاهش عمر باتری گوشی ، بتوانیم باعث افزایش سلامت باتری موبایل نیز بشویم .

در ادامه قصد داریم مراحل شارژ کردن صحیح باتری را برای شما بیان کنیم تا بتوانید عمر باتری خود را افزایش دهید و یاد بگیرید که چگونه باتری گوشی خود را شارژ کنید .

باتری موبایل را با شارژر اصلی شارژ کنید !

باتری گوشی را با شارژر اصلی چگونه شارژ کنیم

بسیاری از کاربران نسبت به استفاده از شارژر اصلی و تقلبی حساسیت خاصی ندارند و برایشان هیچ تفاوتی ندارد که باتری گوشی خود را با چه شارژری ، شارژ می کنند . شاید خود شماهم از آن دسته افرادی باشید که در زمان خرید شارژر ، قیمت بیشتر از کیفیت برایتان اهمیت دارد . بهتر است بدانید اگر بخواهید کیفیت را فدای قیمت کنید باید در آینده ای بسیار نزدیک چند برابر هزینه بیشتر کنید بخاطر بی اهمیت بودن به کیفیت .

هر باتری دارای یک شدت جریان ورودی میباشد و البته هر شارژری نیز دارای یک شدت جریان خروجی معین و متناسب با باتری گوشی میباشد . باتری برای اینکه بتواند عملکرد مناسبی داشته باشد ، باید انرژی را بصورت استاندارد و یکنواخت دریافت کند . شارژر های تقلبی به دلیل استفاده از مواد بی کیفیت فاقد شدت جریان خروجی استاندارد هستند از این رو نمی توانند انرژی را متناسب با نیاز باتری بصورت یکنواخت به باطری تحویل دهند و همین امر باعث خواهد شد تا باتری دچار آسیب شده و در نتیجه عمر آن کاهش پیدا کند .

از گوشی در هنگام شارژ استفاده نکنید !

برای شارژ صحیح باتری گوشی نباید در هنگام شارژ با گوشی کار کنیم

یکی از کارهای اشتباهی که بسیاری از کاربران آن را انجام می دهند ، استفاده از گوشی در زمان شارژ میباشد . طریقه صحیح شارژ کردن باتری گوشی بدین صورت است که در زمان شارژ از گوشی موبایل خود استفاده نکنید .

زمانی که کاربر از گوشی خود در زمان شارژ استفاده می کند ، باعث می شود که اختلال بین سیستم نرم افزاری و سخت افزاری گوشی ایجاد شود و گوشی نتواند میزان صحیح شارژ باتری را تشخیص دهد و همین امر باعث خواهد شد تا عمر باتری کاهش پیدا کند . همواره سعی کنید از گوشی خود در زمان شارژ برای سلامت باتری ، استفاده نکنید .

اتصالات را در زمان شارژ کردن باتری گوشی غیرفعال کنید !

برای طریقه صحیح شارژ باتری گوشی باید اتصالات را غیرفعال کنید

برای اینکه بهترین عملکرد را از باتری موبایل خود بگیرید ، در زمان شارژ تمامی اتصالات گوشی را غیر فعال کنید . اتصالاتی نظیر Wifi ، GPRS ، GPS ، بلوتوث و … برای اینکه بتوانند به کاربر خدمات دهند ، نیاز دارند از شارژر باتری گوشی استفاده کنند . اگر در هنگام شارژ باتری ، از هرکدام از خدمات ذکر شده استفاده کنید ، علاوه بر اینکه باتری موبایل شما دیرتر شارژ می شود ، عمر باتری گوشی شما نیز کاهش پیدا می کنند .

یکی دیگر از مشکلاتی که استفاده از خدمات در هنگام شارژ برای باتری شما ایجاد می شود ، عدم هماهنگی بین سیستم نرم افزاری و سخت افزاری گوشی میباشد .

گوشی خود را روش حالت پرواز قرار دهید !

نحوه درست شارژ شدن باتری گوشی باید گوشی را روی حالت پرواز بگذارید

اگر می خواهید صحیح تر باتری گوشی خود را شارژ کنید ، پیشنهاد می کنیم حتما در هنگام شارژ گوشی خود را روی حالت پرواز قرار دهید . زمانی که کاربر گوشی خود را روی حالت پرواز قرار می دهد و آن را به شارژ متصل می کند ، در اصل از مصرف بی رویه باتری در زمان شارژ توسط دیگر قیمت های گوشی جلوگیری کرده است و علاوه بر اینکه باتری با سرعت بیشتری شارژ می شود ، عمر باتری گوشی نیز به طرز چشم گیری افزایش پیدا می کند .

اجازه دهید شارژ باتری پیوسته انجام شود !

یکی دیگر از کارهایی که باید در زمان شارژ باتری گوشی انجام دهیم این است که اجازه دهیم شارژ باتری بصورت پیوسته و مستمر انجام شود . حتما این این سوال برای شما پیش آمده است که منظور از شارژ پیوسته چیست ؟

بسیاری از کاربران زمانی که باتری را به شارژر متصل می کنند ، اجازه نمی دهند شارژ باتری تکمیل شود و سپس آنها را از منبع شارژ جدا کنند . بسیاری از کاربران عادت کرده اند که در زمان شارژ برای کارهای مختلف گوشی را از منبع تغذیه جدا کنند و دوباره به برق متصل کنند .

این امر بسیار اشتباه میباشد . باید زمانی که شارژر را به منبع برق وصل کردید ، اجازه دهید تا شارژ تکمیل شود و سپس شارژر را از گوشی جدا کنید .

باتری گوشی را چقدر شارژ کنیم ؟

چقدر باتری گوشی را شارژ کنیم

سوال بسیاری از کابران این است که باتری گوشی را چقدر شارژ کنیم ؟ . در پاسخ به این سوال باید بگوییم که بهترین حالت برای شارژ صحیح باتری گوشی این است که قبل از اینکه شارژ گوشی کمتر از 15% شد ، باتری گوشی را به منبع تغذیه متصل کنیم . بعد از رسیدن به 80% حتما شارژر را از باتری جدا کنید .

بهترین حالت برای درصد شارژ باتری این است که اجازه ندهید باتری کمتر از 15% و بیشتر از80% شود .

شارژ بیش از حد باتری گوشی

شارژ کردن بیش از حد باتری گوشی

باتری های امروزی همگی از نوع لیتیوم یونی و لیتیوم پلیمری میباشند . این بدین معنی میباشد که زمانی که شارژ باتری به 100% می رسد ، عملا گوشی هیچ شارژ دیگری دریافت نمی کند مگر اینکه از درصد شارژ گوشی کم شود . در شارژ نگه داشتن بیش از حد باتری به دلیل اینکه گوشی شارژ دریافت نکند ، هیچ اشکالی ندارد . مشکل در شارژ بیش از حد باتری گوشی ، داغ شدن گوشی میباشد .

هر چیزی یک دشمن دارد و دشمن باتری نیز گرما میباشد . شارژ بیش از حد باتری گوشی باعث ایجاد گرما در گوشی می شود که در دراز مدت باعث خواهد شد تا عمر باتری گوشی کاهش پیدا کند .

بهترین حالت شارژ باتری گوشی

بهترین حالت سارژ باتری گوشی ، خاموش کردن گوشی است

در نهایت بهترین حالت برای شارژ کردن باتری گوشی ، خاموش کردن گوشی میباشد . اگر می خواهید نحوه درست شارژ شدن باتری گوشی را انجام داده باشید ، در هنگام شارژ باتری ، گوشی موبایل را خاموش کنید و سپس اقدام به شارژ کردن باتری نمایید .

فواید شارژ کردن باتری در حالت خاموشی گوشی :

 • عدم مصرف شارژ
 • تخلیه شارژ کاذب
 • ایجاد هماهنگی بین سیستم نرم افزاری و سخت افزاری گوشی
 • ریکاوری باتری
 • افزایش عمر باتری
 • شارژ صحیح باتری
 • شارژ سریع باتری
 • ….

با انجام مراحل فوق می توانید ، عمر باتری خود را به طرز چشمگیری افزایش دهید و برای طولانی مدت هیچ نیازی به تعویض باتری نداشته باشید .

اگر به هر دلیلی با خرابی باتری گوشی مواجه شده اید و نیاز دارید یک خرید باتری گوشی انجام دهید ، پیشنهاد می کنیم حتما از رایااستور خرید کنید ، چون که :

 • تنها مرجع تخصصی فروش انواع باتری موبایل در کشور است
 • تمامی باتری‌ها 100% اورجینال هستند
 • تمامی باتری‌ها 120 روز گارانتی تعویض دارند
 • تمامی باتری‌ها 48 ساعت گارانتی بازگشت وجه دارند
 • مشاوره با کارشناسان رایااستور کاملا رایگان است
 • تمامی باتری‌ها شامل گارانتی قیمت هستند
 • تمامی باطری‌ها شامل گارانتی کیفیت هستند
 • تمامی باتری‌ها شامل گارانتی اصالت و سلامت هستند
 • و …

 

اگر قصد خرید یک باتری 100% اورجینال به همراه بهترین قیمت را دارید ، همین الان از رایااستور خرید کنید

پرفروش ترین محصولاتی که در دیجیکالا فروخته می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا