چگونه لپ تاپ را به اینترنت گوشی متصل کنیم ؟

چگونه لپ تاپ را به اینترنت گوشی متصل کنیم ؟ یکی از دغدغه های بسیاری از کاربران ، مشکل اتصال لپ تاپ به اینترنت گوشی میباشد . ما در این مقاله قصد داریم روش‌های اتصال لپتاپ به اینترنت گوشی را آموزش دهیم و به شما کمک کنیم تا مشکل خود را برطرف کنید . از شما دعوت می کنیم تا انتهای مقاله اتصال لپ تاپ به اینترنت گوشی با رایااستور همراه باشید .

امروزه در تمام منازل یک مودم وایرلس برای برقراری اینترنت وجود دارد که افراد خانواده می توانند به آن متصل شوند و امورات خود را انجام دهند . یکی از بهترین روش‌های اتصال لپ تاپ به اینترنت ، اتصال به مودم میباشد اما اگر اینترنت مخابرات قطع باشد و مودم کارایی نداشته باشد چه ؟ آیا بازهم می توانید به اینترنت دسترسی داشته باشید ؟

اگر احیانا مودم شما قطع بود و دسترسی به اینترنت نداشتید ، می توانید از گوشی خود استفاده کنید . به راحتی می توانید لپ تاپ خود را به اینترنت موبایل متصل کنید و از آن استفاده کنید . حتما سوال می پرسید مگر امکان پذیر است ؟ در پاسخ باید جواب دهیم که بله این امر امکان پذیر است . ما در این مقاله سه روش به شما معرفی می کنیم که می توانید لپ تاپ خود را به اینترنت گوشی خود متصل کنید ؛ برای آشنایی با نحوه اتصال لپ تاپ به اینترنت گوشی تا انتهای مقاله با رایااستور همراه باشید .

چگونه لپ تاپ را به اینترنت گوشی متصل کنیم ؟

برای اینکه لپتاپ خود را به اینترنت گوشی متصل کنید ، کافیست یکی از سه روش زیر را امتحان کنید و به راحتی از طریق لپ تاپ خود به اینترنت دسترسی داشته باشید .

اتصال از طریق کابل USB :

اولین روشی که قصد داریم به شما آموزش دهیم ، اتصال لپ تاپ به گوشی از طریق کابل USB میباشد . با این روش می توانید به راحتی می توانید به اینترنت تلفن خود متصل شوید و از آن استفاده کنید . برای اتصال ، کافیست مراحل زیر را طی کنید :

 • وارد تنظیمات گوشی شوید .
 • در بالای لیست تنظیمات ، گزینه اتصالات (Connection) را انتخاب کنید .
 • در صفحه باز شده ، گزینه Mobile Hotspot and Tethering را انتخاب کنید .
 • در صفحه باز شده ، سه گزینه مشاهده می کنید که سومین گزینه آن ، USB Tethering میباشد که غیر فعال است . برای فعالسازی این مورد ، لپ تاپ و موبایل را از طریق کابل USB به یکدیگر متصل کنید تا این گزینه فعال شود ؛ سپس تیک این گزینه را به رنگ آبی در بیاورید .
 • تبریک می گوییم ، لپ تاپ شما به اینترنت گوشی شما متصل است .

اتصال از طریق بلوتوث :

دومین روشی که قصد داریم به شما معرفی کنیم ، اتصال لپ تاپ به اینترنت گوشی از طریق بلوتوث میباشد . قبل از اینکه مراحل را برای شما ذکر کنیم ، اجازه دهید یک مورد را برای شما روشن کنیم ؛ این روش نسبت به دو روش دیگر ، زمان بر است و همچنین اتصال ضعیف تری را ارائه می دهد . این روش را زمانی توصیه می کنیم که امکان اتصال از طریق دو روش دیگر را نداشته باشید ، در غیر اینصورت این روش را به شما توصیه نمی کنیم .

 • وارد تنظیمات گوشی شوید .
 • در بالای لیست تنظیمات ، گزینه اتصالات (Connection) را انتخاب کنید .
 • در صفحه باز شده ، گزینه Mobile Hotspot and Tethering را انتخاب کنید .
 • در این مرحله گزینه دوم یعنی Bluetooth Tethering را فعال کنید ؛ بعد از فعال کردن ، آیکون مربوطه در منوی تولبار بالای صفحه نمایش داده می شود .
 • در نهایت وارد تنظیمات لپ تاپ خود شوید و اسم بلوتوث گوشی خود را بیابید و گوشی را با لپ تاپ جفت کنید (Pair) . برای اینکار وارد بخش Devices and Printers در تنظیمات ویندوز شوید .

اتصال از طریق هات اسپات :

سومین روشی که قصد معرفی آن را داریم ، بهترین روش اتصال لپ تاپ به اینترنت گوشی میباشد . این روش بسیار در بین کاربران رایج است و به راحتی صورت میگیرد و به هیچ کابلی نیز احتیاج نیست . برای وصل کردن لپ تاپ به دیتای گوشی از طریق هات اسپات ، مراحل زیر را طی کنید :

 • وارد تنظیمات گوشی شوید .
 • در بالای لیست تنظیمات ، گزینه اتصالات (Connection) را انتخاب کنید .
 • در صفحه باز شده ، گزینه Mobile Hotspot and Tethering را انتخاب کنید .
 • در این مرحله ، اولین گزینه یعنی Mobile Hotspot را فعال کنید و سپس اینترنت گوشی را روشن کنید .
 • در قدم بعد باید در لپ تاپ ، نام هات اسپات گوشی را انتخاب کنید و پسورد هات اسپات را وارد کنید تا لپ تاپ و گوشی به یکدیگر متصل شوند . برای مشاهده نام و رمز هات اسپات ، گزینه فعال شده Mobile HotSpot را انتخاب کنید .
 • برای اتصال لپ تاپ به اینترنت گوشی از طریق هات اسپات ، در گوشه پایین سمت راست ، روی علامت وای‌فای کلیک کنید و در لیست ظاهر شده روی اسم هات اسپات گوشی ضربه بزنید و دکمه Connect را فشار دهید ؛ اینجا تنها باید رمز را وارد کنید تا لپ تاپ و موبایل به یکدیگر متصل شوند .

امیدواریم از مقاله راضی بوده باشید و آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید .

ممکن است شما دوست داشته باشید
نمایش نظرات (4)