آموزش

چگونه داده ها را در اکسل فیلتر کنیم ؟

نحوه فیلتر کردن داده ها در اکسل : در ادامه مقالات آموزشی سایت رایااستور ، امروز قصد داریم به شما آموزش دهیم که چگونه داده های جدول اکسل خود را فیلتر کنید . آیا تا به حال با اکسل کار کرده اید ؟ در ادامه مقاله نحوه فیلتر کردن داده های اکسل با رایااستور همراه باشید .

فرض کنید انبوهی از اطلاعات را در اکسل مدیریت می کنید و هر روز به تعداد آنها اضافه می شود . مطمئنا به همه آنها احتیاجی ندارید اما ممکن است در روزهای آینده ، ماه های آینده و یا حتی سال های آینده به داده و اطلاعات خاصی نیاز پیدا کنید . جستجو دستی بین انبوهی از اعداد و ارقام مطمئنا کار بسیار دشوار و زمانبری میباشد اما اگر بتوانید در چند ثانیه ، بین میلیون ها نتیجه جستجو کنید چطور ؟ بازهم سخت است ؟ برای اینکار باید یاد فیلتر کردن در اکسل را یاد بگیرید که بسیار آسان است . برای آشنایی با روش فیلتر کردن داده های اکسل با رایااستور همراه باشید .

نحوه فیلتر کردن در اکسل :

1- در اولین اقدام روی سلولی که قصد فیلتر کردن آن را دارید کلیک کنید .

2- از سربرگ Date و در زیر مجموعه گروه مرتب سازی و فیلتر (Sort and Filter Group) ، گزینه فیلتر (Filter) را انتخاب کنید  . در این حالت باید بالای هر ستون یک پیکان مشاهده کنید .

3- روی پیکان عنوانی که قصد فیلتر آن را دارید کلیک کنید و از منوی باز شده گزینه Select All را کلیک کنید و یک گزینه را انتخاب کنید . (بعنوان مثال در تصویر زیر در ستون کشور روی اسم ایالات متحده کلیک شده است)

4- تایید (OK) را فشار دهید و نتایج را مشاهده کنید به همین سادگی .

البته شما می توانید بسیار پیشرفته تر فیلتر کنید . بعنوان مثال می توانید فروش یک محصول را در طی یک بازه مشخص فیلتر کنید و … . اگر دیگر به فیلتر نیازی نداشتید به سربرگ Date بروید و در زیر مجموعه گروه مرتب سازی و فیلتر (Sort and Filter Group) روی پاک کردن همه (Clear) کلیک کنید .

پیشنهاد رایااستور به شما

اگر به مجموعه آفیس و برنامه اکسل علاقه مند هستید ، پیشنهاد می کنیم با پرداخت هزینه ای کم ، آموزش کامل اکسل را فرا بگیرید تا بتوانید از آن در کسب و کار خود استفاده کنید . برای خرید از لینک زیر اقدام کنید .

امیدواریم از مقاله فیلتر کردن در اکسل راضی بوده باشید و آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید .

228
تاپ زنانه نیل کوک مدل SP
50%
121,000 تومان
240,000
ماساژور برقی کلومن مدل K-MS2
55%
1,750,000 تومان
3,885,000
کوله پشتی مدل RLX-4500
27%
274,000 تومان
375,000

محمد ترکاشوند

نویسنده و سردبیر رایااستور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید