آموزشآموزش iOS

چگونه صفحه آیفون خود را در مرورگر وب به اشتراک بگذاریم

گاهی اوقات لازم است عکس، فیلم یا آموزشی را به چند نفر نشان دهید اما نمایشگر کوچک آیفون کفاف نمی‌دهد. اگر بتوانید این کار را روی یک صفحه‌نمایش بزرگتر انجام دهید، مطمئناً کاربردی‌تر خواهد بود.

اگر به‌استفاده از گزینه AirPlay تمایل ندارید، می‌توانید ازطریق برنامه‌ای صفحه آیفون خود را به‌هر دستگاهی با مرورگر وب بازتاب دهید.

ما دراین مقاله به‌شما آموزش می‌دهیم که چگونه با استفاده از برنامه AirDroid Cast این کار را انجام دهید.

قدم اول: برنامه AirDroid Cast را دانلود و راه‌اندازی کنید

برنامه AirDroid Cast را دانلود و راه‌اندازی کنید

برای نصب برنامه، به اپ‌استور بروید و اسم برنامه را جستجو کنید یا ازطریق لینک‌زیر آن‌را دانلود و نصب کنید. بعد ازنصب و اجرای AirDroid Cast، کادری ظاهر می‌شود که از شما درخواست کد می‌کند.

*مطمئن شوید آیفون درطول این فرآیند به اینترنت متصل باشد.

لینک دانلود: AirDroid Cast (رایگان، پولی)

قدم دوم: صفحه پخش وب را در وب‌سایت AirDroid باز کنید

صفحه پخش وب را در وب‌سایت AirDroid باز کنید

قبل‌ازاینکه بخواهید ادامه دهید، مطمئن شوید که مرورگری که روی رایانه، لپ‌تاپ یا تلویزیون خود باز کرده‌اید، آپدیت و به‌اینترنت متصل است.

اگر در مرورگر خود آدرس webcast.airdroid.com را بازکنید، صفحه‌ای با کد QR خواهید دید که کد 9 رقمی نیز در زیر آن قرار دارد.

برخی از مرورگرهای تلویزیون از Mirroring یا پخش AirDroid پشتیبانی نمی‌کنند. اگر تلویزیون شما نیز اینگونه است، نگران نباشید چراکه چندین راه برای اتصال آیفون به تلویزیون بصورت بی‌سیم وجود دارد.

مرحله سوم: کد Cast را در برنامه AirDroid وارد کنید

کد Cast را در برنامه AirDroid وارد کنید

در برنامه AirDroid Cast در آیفون خود، کد زیر QR را در کادر متن وارد کنید و روی Start Casting ضربه بزنید. برنامه پیامی را نشان می‌دهد و اعلام می‌کند که منتظر تایید از سمت مرورگر است، جایی‌که باید ادامه روند درآن‌جا طی شود.

همچنین، می‌توانید روی نماد مربع کنار کادر ضربه بزنید تا دوربین آیفون‌شما باز شود و بتوانید کد QR را اسکن کنید.

مرحله چهارم: پخش را شروع کنید

پخش را شروع کنید

در مرورگر، یک پاپ‌آپ ظاهر می‌شود که از آیفون اجازه می‌گیرد تا نمایشگرش را در مرورگر نمایش دهد، برای این منظور Allow را انتخاب کنید. (فقط 60 فرصت دارید تا تایید را بزنید)

دربرنامه AirDroid Cast در آیفون خود، روی دکمه Start BroadCast ضربه بزنید. وقتی یک پاپ‌آپ ظاهر شد، دوباره روی Start BroadCast ضربه بزنید.

بعداز گذشت 3 ثانیه، صفحه‌نمایش آیفون شما در مرورگر ظاهر می‌شود. در سمت راست، نوار ابزاری مشاهده خواهید کرد که با استفاده از آن می‌توانید صفحه را بچرخانید، صدا و میکروفون را روشن کنید و وارد حالت تمام صفحه شوید.

لازم است اشاره کنیم، همه برنامه‌ها را نمی‌توانید در مرورگر نمایش دهید. برنامه‌های دارای حق چاپ، بصورت صفحه سیاه نمایش داده می‌شوند. برنامه‌هایی مثل نتفلیکس، آمازون پرایم ویدئو و… .

مرحله پنجم: پایان پخش

پایان پخش

بعدازاینکه پخش انجام شد و خواستید، اتصال را قطع کنید، کافی‌است در پایین نوار سمت‌راست مرورگر روی دکمه Disconnect کلیک کنید. سپس در پاپ‌آپ ظاهرشده، گزینه OK را انتخاب کنید تا اتصال قطع شود.

اگر می‌خواهید دسترسی را از آیفون قطع کنید، کافی‌است در برنامه AirDroid Cast در گوشه بالا سمت چپ، روی دکمه X ضربه بزنید و در پاپ‌آپ ظاهرشده، OK را انتخاب کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *