آموزش

نحوه انتقال فایل‌ها بین دستگاه‌های اندروید و اپل با استفاده از LANDrop

به اشتراک‌گذاری فایل بین پلتفرمی کار آسانی نیست. اگر کاربر اندروید هستید، حتماً این‌را می‌دانید که اشتراک‌گذاری فایل‌ها بین گوشی‌های اندروید و آیفون، آیپد یا مک چقدر می‌تواند دشوار باشد.

بااین‌حال، سرویس‌های اشتراک‌گذاری فایل بین پلتفرمی وجود دارند که‌این کار را ساده‌تر می‌کنند. اما برای استفاده ازبرخی این سرویس‌ها باید هزینه پرداخت کنید و برخی دیگرهم، چندان قابل اعتماد نیستند.

ازبین تمام سرویس‌های اشتراک‌گذاری فایل بین پلتفرمی، LANDrop یک استثناء است. این سرویس رایگان است، استفاده از آن آسان است و خیلی سریع فایل بین پلتفرمی را جابجا می‌کند. درادامه مقاله باما همراه باشید تا نحوه استفاده از LANDrop را به‌شما آموزش دهیم.

LANDrop چیست؟

LANDrop یک ابزار رایگان و بین پلتفرمی برای اشتراک‌گذاری فایل است. این ابزار به‌شما این امکان را می‌دهد که فایل‌هایی ازقبیل تصاویر، ویدئوها، اسناد و موارد دیگر را بین دستگاه‌های موجود در همان شبکه محلی یا LAN انتقال دهید.

LANDrop سریع و ایمن است و فایل‌ها را درحین انتقال فشرده نمی‌کند. تمام انتقال فایل‌ها در LANDrop از طریق یک اتصال نقطه‌به‌نقطه انجام می‌شود، به‌این معنی‌که هیچ سرور شخص‌ثالثی برای ذخیره فایل‌های شما به‌عنوان بخشی‌از فرآیند انتقال وجود ندارد.

درحالی‌که این‌برنامه برای استفاده درشبکه وای‌فای منزل یا محل‌کار مناسب است، اما می‌توانید ازآن برای انتقال از طریق اتصال، نقطه‌اتصال نیز استفاده کنید. به‌این‌صورت‌که زمانیکه خارج از منزل هستید یا به‌شبکه وای‌فای معمولی دسترسی ندارید، می‌توانید از آن استفاده کنید.

هدف‌ما اشتراک‌گذاری فایل‌ها بین دستگاه‌های اندروید و اپل است، اما این‌برنامه برای سیستم‌های ویندوز و لینوکس نیز دردسترس است و می‌توانید ازآن استفاده کنید.

LANDrop را دانلود کنید

پیش‌از هراقدامی شما برای اینکه بتوانید فایل‌ها را منتقل کنید، باید برنامه LANDrop را روی دستگاه‌هایی که می‌خواهید فایل‌ها را بین‌آنها به‌اشتراک ‌بگذارید، نصب کنید. فایل LANDrop را برای موبایل، تبلت و لپ‌تاپ خود ازطریق لینک زیر دانلود کنید.

برنامه LANDrop را برای iOS و iPad می‌توانید از اپ‌استور دانلود کنید، اما LANDrop در گوگل‌پلی برای کاربران اندرویدی دردسترس نیست و لازم است بصورت مستقیم ازسایت رسمی آن‌را دانلود کنند و بصورت دستی آن‌را نصب نمایند.

نحوه انتقال فایل‌ها بین اندروید، آیفون و آیپد با LANDrop

برای انتقال فایل‌ها از گوشی‌های هوشمند اندرویدی به آیفون یا آیپد یا از آیفون یا آیپد به دستگاه‌های اندرویدی مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. دستگاه‌هایی راکه می‌خواهید فایل‌ها را بین آنها به‌اشتراک بگذارید به‌یک شبکه وای‌فای متصل کنید.
 2. برنامه LANDrop را در تلفن اندروید و دستگاه دریافت‌کننده مانند مک یا آیفون باز کنید.
 3. در دستگاه فرستنده، نماد گالری را در گوشه سمت راست بالا فشار دهید تابه تصاویر و ویدیوهای گالری خود دسترسی داشته باشید. همچنین، روی نماد File ضربه بزنید تا به‌انواع فایل‌های دیگر در حافظه‌های داخلی خارجی دسترسی داشته باشید.
 4. روی فلش روبه پایین در کنار دستگاه‌ها ضربه بزنید تا لیستی از همه دستگاه‌های موجود در یک شبکه محلی را ببینید.
 5. در اینجا، روی دستگاهی که می‌خواهید فایل‌های انتخاب شده را به آن منتقل کنید، ضربه بزنید. می‌توانید نام‌دستگاه‌دیگر را دربرنامه LANDrop پیدا کنید.
 • در دستگاه دریافت‌کننده، ورودی را دربخش دریافت خواهید دید. برای پذیرش فایل و دانلود آن در دستگاه خود، علامت تیک سبز رنگ را بزنید.

اگر از آیفون استفاده می‌کنید و فایل دریافتی یک عکس یا ویدیو است، مستقیماً در برنامه Photos در تلفن شما ذخیره می‌شود. اگر فایل دیگری است، در پوشه Downloads در برنامه Files دنبال آن بگردید.

در مورد اندروید، فایل دانلود شده صرف‌نظر از نوع‌آن در پوشه دانلود‌ها ذخیره می‌شود. برای دسترسی به‌این پوشه، بهتراست ازیک برنامه مدیریت‌فایل استفاده کنید.

نحوه انتقال فایل‌ها بین اندروید و مک بااستفاده از LANDrop

انتقال فایل‌ها از اندروید به مک شامل همان مراحل ذکر شده در بالا است. بااین‌حال، اگر قصد دارید فایل‌ها را از مک به اندروید منتقل کنید، کافیست مراحل زیررا طی کنید:

 • مطمئن شوید که هر دو دستگاه مک و اندروید شما در یک شبکه هستند.
 • LANDrop را در مک و تلفن اندرویدی خود راه‌اندازی کنید.
 • روی نماد LANDrop در نوار منو در Mac خود کلیک کنید و Send File(s) را انتخاب کنید.
نحوه انتقال فایل‌ها بین اندروید و مک بااستفاده از LANDrop
 • دکمه Add را بزنید و فایل‌هایی را که می‌خواهید انتقال دهید انتخاب کنید. همچنین، می‌توانید فایل‌ها را مستقیماً روی پنجره LANDrop بکشید و رها کنید.
 • روی Send کلیک کنید و در صفحه زیر، دستگاه اندرویدی را انتخاب و دوباره Send را بزنید.
نحوه انتقال فایل‌ها بین اندروید و مک بااستفاده از LANDrop
 • درنهایت در تلفن اندرویدی خود، درخواست دریافت را برای دریافت فایل‌های به‌اشتراک گذاشته شده بپذیرید.

فایل‌های دریافتی در دایرکتوری دانلودها در گوشی اندرویدی شما ذخیره می‌شوند. درمقابل نیز، فایلی را که در مک دریافت می‌کنید، در فهرست دانلودها ذخیره می‌شود.

اگر می‌خواهید محل ذخیره‌فایل‌ها را تغییر دهید، می‌توانید این‌کار را از تنظیمات LANDrop انجام دهید. LANDrop را در مک خود راه‌اندازی کنید، روی نماد آن در نوار منو ضربه بزنید و تنظیمات را انتخاب کنید. از اینجا روی دکمه بیضی کنار Download Path کلیک کنید و دایرکتوری دانلود مورد نظر خود را انتخاب کنید.

نحوه انتقال فایل‌ها بین اندروید و مک بااستفاده از LANDrop

نحوه اشتراک‌گذاری فایل‌ها بین اندروید، آیفون، آیپد یا مک زمانیکه که به شبکه وای‌فای دسترسی ندارید

LANDrop از شما می‌خواهد که هم فرستنده و هم گیرنده را در یک‌شبکه داشته باشید تا بتوانید فایل‌ها را بصورت صحیح ارسال و دریافت کنید. با‌این‌حال، ممکن است مواقعی پیش بیاید که به‌یک‌ شبکه‌مشترک برای اتصال دسترسی نداشته باشید ولی‌شما نیاز به اشتراک‌گذاری فایل‌ها بین تلفن اندروید، آیفون، آیپد و مک داشته باشید.

در چنین شرایطی، برای اشتراک‌گذاری فایل‌ها می‌توانید از یک‌اتصال، نقطه اتصال با LANDrop استفاده کنید. برای این‌منظور کافی‌است هات‌اسپات را در گوشی اندرویدی خود روشن کنید و در دستگاه دیگر خود به آن متصل شوید. بعداز این‌کار، هردو دستگاه در یک‌شبکه قرار می‌گیرند و می‌توانید طبق مراحل ذکرشده دربالا، فایل‌ها را بین دستگاه‌های مختلف جابجا کنید.

نکته: فرقی نمی‌کند که فایل‌ها را از اندروید به اپل ارسال کنید یا برعکس. درهرصورت هات‌اسپات در دستگاه اندرویدی به‌خوبی کار می‌کند.

عیب‌یابی دستگاهی که پیدا نشده

اگر به‌هردلیلی دستگاه دیگر را در برنامه LANDrop پیدا نکردید، ممکن است هردو به‌یک شبکه متصل نباشند. به‌خاطر داشته‌باشید که‌این SSID است که باید یکسان باشد، بنابراین اگربه دو SSID مختلف در یک‌شبکه متصل باشید، LANDrop کار نمی‌کند.

مطمئن شوید که دستگاه گیرنده نیز قابل کشف است. اگر از آیفون استفاده می‌کنید، به برنامه بروید و دکمه Discoverable را تغییر دهید. اگر از مک استفاده می‌کنید، به تنظیمات بروید و کادر کنار Discoverable را علامت بزنید.

تاکنون ازبرنامه LANDrop استفاده کرده‌اید؟ اگرنه، تاکنون برای انتقال فایل‌ها بین دستگاه‌های مختلف از چه روشی استفاده می‌کرده‌اید؟

لطفا نظرات خودرا باما درمیان بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *