آموزش

نحوه روشن کردن فلاش گوشی های اندروید

0
چگونه چراغ قوه گوشی های اندرویدی را روشن کنیم

چگونه فلاش ( چراغ قوه ) در گوشی های اندروید را روشن کنیم ؟ در ادامه مقالات آموزش اندروید ، امروز قصد داریم به شما روش های روشن کردن فلاش تلفن های اندرویدی را آموزش دهیم . برای فهمیدن این روش ها تا انتهای مقاله نحوه روشن کردن چراغ قوه در اندروید با رایااستور همراه باشید .

پیج جدید ما را در اینستاگرام دنبال کنید

از فلاش در پشت گوشی فقط برای بهبود عکس در شرایط نور کم استفاده نمی شود . در برخی موارد بعنوان یک چراغ قوه استفاده می شود که می تواند در شرایط خاص به کمک شما بیاید . فلاش در تلفن های اندرویدی بعنوان یکی از مهمترین لوازم های جانبی محسوب می شود . برای روشن کردن چراغ قوه در تلفن های اندروید ، روش های خاصی وجود دارد که در ادامه مقاله نحوه روشن کردن چراغ قوه در اندروید به آنها می پردازیم .

روش اول : روشن کردن چراغ قوه با حالت چراغ قوه

روشن کردن چراغ قوه با حالت چراغ قوه

اولین روش ، ساده ترین روش برای فعال کردن چراغ قوه در گوشی های اندرویدی میباشد . در این حالت ، تنها کاری که باید انجام دهید ، کشیدن نوار اعلان به پایین بوده و فشار دادن ضامن چراغ قوه . در صورتی که کار شما با چراغ قوه تمام شده ، می توانید از همین طریق آن را غیر فعال کنید . ضامن چراغ قوه را می توانید در نوار اعلان بسیاری از تلفن های هوشمند پیدا کنید اما اگر در برخی از مدل ها ، خبری از ضامن چراغ قوه نیست ، بهتر است روش های بعدی برای روشن کردن فلاش گوشی را امتحان کنید .

روش دوم : استفاده از برنامه خاص برای روشن کردن چراغ قوه

اگر تلفن شما ، ضامن چراغ ندارد ، می توانید با استفاده از برنامه های خاص ، چراغ قوه تلفن خود را روشن کنید و در مواقع تاریکی از آن بهترین بهره را ببرید . برای اینکار باید به اپلیکیشن گوگل پلی بروید و عبارت چراغ قوه را جستجو کنید . اکثر برنامه ها رایگان هستند . تنها کاری که باید انجام دهید ، بارگیری ، نصب و اجرای برنامه می باشد .

بیشتر بخوانید :   نحوه اتصال ایرپاد به گوشی های اندروید

روش سوم : استفاده از دستیار هوشمند برای روشن کردن چراغ قوه در اندروید

استفاده از دستیار هوشمند برای روشن کردن چراغ قوه در اندروید

دستیار هوشمند برای اولین بار در اکتبر 2016 ، روی کار آمد . امروزه اکثر تلفن های هوشمند اندرویدی از اندروید 6 به بالا ، دارای دستیار هوشمند میباشند . برای استفاده از دستیار هوشمند ، باید دکمه صفحه اصلی را برای چند ثانیه فشار دهید تا دستیار هوشمند ، فعال شود ؛ سپس به او دستور صوتی دهید ، مثلا بگویید که چراغ قوه را روشن کن و اگر کار شما تمام شده است به اون دستور دهید که چراغ قوه را خاموش کن ؛ به همین سادگی .

اکر احیانا به صحبت کردن علاقه ای ندارید ، تنها کافیست ، دکمه صفحه اصلی را فشار دهید تا دستیار هوشمند فعال شود سپس آیکون صفحه کلید در گوشه پایین را انتخاب کنید و دستور خود را تایپ نمایید . سامسونگ بطور اختصاصی یک دستیار هوشمند بنام Bixby را ارائه می دهد . این دستیار هوشمند به اندازه دستیار هوشمند گوگل محبوب نیست اما عملکرد یکسانی دارد و روش کار با آن یکسان است .

مرحله چهارم : روشن کردن چراغ قوه اندروید با دستورات اشاره

روشن کردن چراغ قوه اندروید با دستورات اشاره

دستورات اشاره در همه تلفن های اندروید ، موجود نیست و تنها تعدادی از آنها دارای دستورات اشاره هستند . برای فعال کردن این تنظیمات باید به تنظیمات و بخش اشاره بروید . اساس کار این روش به این صورت است که برای روشن کردن چراغ قوه (فلاش) در تنظیمات ، برای برنامه چراغ قوه یک نماد رسم می کنید مثلا حرف “V” . از این پس زمانیکه به چراغ قوه نیاز داشتید ، می توانید در حالتی که تلفن خاموش است ، حرف “V” را روی صفحه نمایش خود بکشید تا چراغ قوه تلفن شما روشن شود . اگر تلفن شما فاقد این ویژگی باشد ، بهتر است به گوگل پلی سر بزنید .

بیشتر بخوانید :   علت زود خالی شدن باتری گوشی ال جی

جمع بندی

ما در این مقاله به شما آموزش دادیم که به چه روش هایی می توانید چراغ قوه (فلاش) گوشی اندرویدی خود را فعال کنید . همچنین اعلام کردیم که چراغ قوه می تواند در شرایط نوری کم بسیار کارآمد باشد . اگر از مقاله نحوه فعال کردن چراغ قوه در اندروید راضی بودید آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید .

راهنمای خرید بهترین کاور لپ تاپ | از 13 اینچ تا 17 اینچ

مقاله قبلی

نحوه فعال کردن حالت شب ( تاریک) برای اینستاگرام در اندروید

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

نظرات بسته شده اند

بیشتر در آموزش