آموزش

نحوه روشن کردن فلاش گوشی های اندروید

چگونه فلاش ( چراغ قوه ) در گوشی های اندروید را روشن کنیم ؟ در ادامه مقالات آموزش اندروید ، امروز قصد داریم به شما روش های روشن کردن فلاش تلفن های اندرویدی را آموزش دهیم . برای فهمیدن این روش ها تا انتهای مقاله نحوه روشن کردن چراغ قوه در اندروید با رایااستور همراه باشید .

از فلاش در پشت گوشی فقط برای بهبود عکس در شرایط نور کم استفاده نمی شود . در برخی موارد بعنوان یک چراغ قوه استفاده می شود که می تواند در شرایط خاص به کمک شما بیاید . فلاش در تلفن های اندرویدی بعنوان یکی از مهمترین لوازم های جانبی محسوب می شود . برای روشن کردن چراغ قوه در تلفن های اندروید ، روش های خاصی وجود دارد که در ادامه مقاله نحوه روشن کردن چراغ قوه در اندروید به آنها می پردازیم .

روش اول : روشن کردن چراغ قوه با حالت چراغ قوه

روشن کردن چراغ قوه با حالت چراغ قوه

اولین روش ، ساده ترین روش برای فعال کردن چراغ قوه در گوشی های اندرویدی میباشد . در این حالت ، تنها کاری که باید انجام دهید ، کشیدن نوار اعلان به پایین بوده و فشار دادن ضامن چراغ قوه . در صورتی که کار شما با چراغ قوه تمام شده ، می توانید از همین طریق آن را غیر فعال کنید . ضامن چراغ قوه را می توانید در نوار اعلان بسیاری از تلفن های هوشمند پیدا کنید اما اگر در برخی از مدل ها ، خبری از ضامن چراغ قوه نیست ، بهتر است روش های بعدی برای روشن کردن فلاش گوشی را امتحان کنید .

روش دوم : استفاده از برنامه خاص برای روشن کردن چراغ قوه

اگر تلفن شما ، ضامن چراغ ندارد ، می توانید با استفاده از برنامه های خاص ، چراغ قوه تلفن خود را روشن کنید و در مواقع تاریکی از آن بهترین بهره را ببرید . برای اینکار باید به اپلیکیشن گوگل پلی بروید و عبارت چراغ قوه را جستجو کنید . اکثر برنامه ها رایگان هستند . تنها کاری که باید انجام دهید ، بارگیری ، نصب و اجرای برنامه می باشد .

روش سوم : استفاده از دستیار هوشمند برای روشن کردن چراغ قوه در اندروید

استفاده از دستیار هوشمند برای روشن کردن چراغ قوه در اندروید

دستیار هوشمند برای اولین بار در اکتبر 2016 ، روی کار آمد . امروزه اکثر تلفن های هوشمند اندرویدی از اندروید 6 به بالا ، دارای دستیار هوشمند میباشند . برای استفاده از دستیار هوشمند ، باید دکمه صفحه اصلی را برای چند ثانیه فشار دهید تا دستیار هوشمند ، فعال شود ؛ سپس به او دستور صوتی دهید ، مثلا بگویید که چراغ قوه را روشن کن و اگر کار شما تمام شده است به اون دستور دهید که چراغ قوه را خاموش کن ؛ به همین سادگی .

اکر احیانا به صحبت کردن علاقه ای ندارید ، تنها کافیست ، دکمه صفحه اصلی را فشار دهید تا دستیار هوشمند فعال شود سپس آیکون صفحه کلید در گوشه پایین را انتخاب کنید و دستور خود را تایپ نمایید . سامسونگ بطور اختصاصی یک دستیار هوشمند بنام Bixby را ارائه می دهد . این دستیار هوشمند به اندازه دستیار هوشمند گوگل محبوب نیست اما عملکرد یکسانی دارد و روش کار با آن یکسان است .

مرحله چهارم : روشن کردن چراغ قوه اندروید با دستورات اشاره

روشن کردن چراغ قوه اندروید با دستورات اشاره

دستورات اشاره در همه تلفن های اندروید ، موجود نیست و تنها تعدادی از آنها دارای دستورات اشاره هستند . برای فعال کردن این تنظیمات باید به تنظیمات و بخش اشاره بروید . اساس کار این روش به این صورت است که برای روشن کردن چراغ قوه (فلاش) در تنظیمات ، برای برنامه چراغ قوه یک نماد رسم می کنید مثلا حرف “V” . از این پس زمانیکه به چراغ قوه نیاز داشتید ، می توانید در حالتی که تلفن خاموش است ، حرف “V” را روی صفحه نمایش خود بکشید تا چراغ قوه تلفن شما روشن شود . اگر تلفن شما فاقد این ویژگی باشد ، بهتر است به گوگل پلی سر بزنید .

جمع بندی

ما در این مقاله به شما آموزش دادیم که به چه روش هایی می توانید چراغ قوه (فلاش) گوشی اندرویدی خود را فعال کنید . همچنین اعلام کردیم که چراغ قوه می تواند در شرایط نوری کم بسیار کارآمد باشد . اگر از مقاله نحوه فعال کردن چراغ قوه در اندروید راضی بودید آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید .

پرفروش ترین محصولاتی که در دیجیکالا فروخته می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا