هواوی برای دستگاه‌های خارج از کشور، پشتیبانی از اندروید را حفظ می‌کند

درحالیکه هواوی سیستم‌عامل جدید HarmonyOS NEXT را معرفی کرده که از اندروید پشتیبانی نمی‌کند، اما اعلام کرده که تا زمان آمادگی کاربران برای پذیرش سیستم‌عامل جدید از اندروید برای دستگاه‌های خارج کشور پشتیبانی می‌کند.

هواوی HarmonyOS Next را برای توسعه‌دهندگان معرفی کرد که یکی از ویژگی‌های اصلی آن حذف شده است؛ دراین سیستم‌عامل هیچ پشتیبانی از فایل‌های apk، یعنی برنامه‌های اندروید وجود ندارد. ریچارد یو “مدیرعامل هواوی” اعلام کرد که سیستم‌عامل جدید آماده است تا برای کاربران عرضه شود و این باعث سردرگمی مالکان هواوی در سراسر جهان شده است.

یک هفته بعداز این خبر، هواوی طی اعلامیه‌ای اعلام کرد که دستگاه‌های خارج از کشور، سیستم‌عامل HarmonyOS Next را دریافت نخواهند کرد. درادامه این اعلامیه آمده که گوشی‌ها و تبلت‌های خارج از کشور همچنان از EMUI (یک نسخه شبیه‌به HarmonyOS) استفاده می‌کنند که یک پروژه منبع‌باز اندروید بدون برندینگ و برنامه‌های متعلق به گوگل است و از فایل‌های apk نیز پشتیبانی می‌کند.

به گفته چاینا موبایل، هواوی “به افزایش پشتیبانی خود از توسعه‌دهندگان در سراسر جهان ادامه خواهد داد”. شرکت یک جنبش بزرگ از توسعه‌دهندگان برنامه راه‌اندازی کرده که بصورت اختصاصی درحال‌کار برروی این هستند که مطمئن شوند برنامه‌های اندروید از فروشگاه‌های شخص‌ثالث به‌خوبی روی گوشی‌های بدون گوگل آنها کار می‌کنند.

جی‌اس‌ام‌آرنا می‌گوید: مدیران هواوی چندین بار بصورت رسمی و غیررسمی حمایت خودشان را از گوشی‌ها و تبلت‌ها در بازارهای جهانی اعلام کرده‌اند و گفته‌اند که همچنان خودشان را یک تولیدکننده بزرگ و اصلی نرم‌افزار و سخت‌افزار در دنیای گوشی‌های هوشمند می‌دانند.

همچنین تأییدیه رسمی وجود دارد که هواوی تازمانیکه مطمئن نشود که مشتریان آماده انتقال به سیستم‌عامل جدید HarmonyOS هستند، از برند Emotion UI (EMUI) برای دستگاه‌های خارجی خودش استفاده خواهد کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید