6 نکته مهم در مورد باتری گوشی موبایل و مراقبت از آن

نکات مهم در مورد باتری گوشی موبایل و مراقبت از آن: در این مقاله از سایت رایااستور می خواهیم در مورد باتری گوشی موبایل برای شما توضیح دهیم. همان طور که می دانید باتری موبایل یکی از مهم ترین اجزای سخت افزاری گوشی به حساب می آید. زمانی که شما از گوشی استفاده می کنید درواقع، دارید از انرژی و نیروی باتری برای کارکرد بهتر گوشی استفاده می کنید. باتری ها انرژی مورد نیاز گوشی را برای بهتر کار کردن تامین می کنند.

در صورتی که باتری ها ضعیف شوند و کیفیت خود را از دست بدهند، کارایی و عملکرد قبل را نخواهند داشت و شما نخواهید توانست مانند قبل از آن ها استفاده کنید. شما برای اینکه بتوانید بهترین استفاده را از باتری موبایل خود داشته باشید باید از بهترین روش ها برای مراقبت از باتری موبایل استفاده کنید.

در این مقاله می خواهیم در مورد 6 نکته مهم در مورد باتری گوشی موبایل و نحوه مراقبت از آن برای شما عزیزان و کاربران گوشی های هوشمند توضیح دهیم. در ادامه این مطلب ما را همراهی کنید تا نکات مهم در مورد باتری گوشی را در اختیار شما قرار دهیم. با توجه به اینکه بعد از مدتی ظرفیت باتری تمام می شود، ممکن است بعد از مدتی نیاز به تعویض باتری باشد، به همین دلیل توصیه می کنیم از روش هایی که در ادامه در مورد آن توضیح می دهیم برای نگهداری و افزایش سلامت باتری موبایل خود استفاده کنید.

6 نکته مهم درمورد باتری گوشی های موبایل و راه های مراقبت از آن

با در نظر گرفتن این که باتری های لیتیوم یونی و پلیمری این روزها افزایش پیدا کرده اند و بیشتر گوشی ها و لپتاپ ها و… از این باتری ها به عنوان منبع تغذیه استفاده می کنند. شما باید به درست ترین شیوه از آن مراقبت کنید تا بتوانید بهترین استفاده را از آن داشته باشید. در ادامه می خواهیم مهم ترین نکات را در رابطه با باتری موبایل برایتان توضیح دهیم.

قبل از اینکه باتری کاملا شارژ شود آن را از برق خارج کنید…

بسیاری از افراد فکر می کنند زمانی به باتری گوشی خود آسیب می زنند که آن را زود تر از آن که پر شود از شارژ خارج کنند. این یک تصور کاملا اشتباه است. بعضی ها تصور می کنند که باید حتما شارژ گوشی خود را 100% کنند و پس از آن از شارژ در بیاورند. این کاملا اشتباه است و همین یکی از مواردی است که می تواند پس از مدتی به باتری موبایل شما آسب وارد کند.

به شما پیشنهاد می کنیم قبل از اینکه باتری کاملا خالی شد و گوشی قبل ازاینکه خاموش شود، آن را به شارژ متصل کنید و قبل از اینکه فول شارژ شود آن را از برق خارج کنید. این روش یکی از مهم ترین راهکارهایی است که می تواند میزان عمر و سلامت باتری شما را افزایش دهد. باتری های یونی و پلیمری مانند کادمیوم نیستند که در برابر فول شارژ نشدن آسیب ببیند و کاملا برعکس عمل می کنند.

شارژ کردن طولانی مدت گوشی

شارژ کردن طولانی مدت گوشی به صورت شب تا صبح…

و باز هم یک تصور اشتباه دیگر، بسیاری از کاربران گوشی های هوشمند فکر می کنند زمانی که به صورت شبانه روزی و یا ساعت های طولانی گوشی خود را به شارژ متصل کنند به باتری آن آسیب وارد می کنند در حالی که اصلا این طور نیست و شما می توانید بدون هیچ نگرانی به صورت شب تا صبح موبایل خود را به شارژ متصل کنید.

گوشی های هوشمند این روزها قابلیت های بسیار زیادی دارند و نمونه ای از آن متوقف شدن آن در زمانی که شارژ باتری به  100 درصد می رسد. تا زمانی که باتری پر نشده باشد گوشی از انرژی باتری استفاده می کند ولی به محض تکمیل شدن شارژ دیگر از انرژی باتری استفاده نمیکند و متوقف می شود. پس شارژ طولانی مدت به کیفیت و طول عمر گوشی آسیبی وارد نخواهد کرد.

لازم نیست فقط از شارژر های اصل استفاده کنید…

سعی کنید همیشه از شارژر های باکیفیت استفاده کنید تا در طولانی مدت آسیبی به باتری گوشی شما وارد نشود. زمانی که می گوییم شارژ های با کیفیت یعنی می توانید از شارژر های غیر از گوشی خود نیز استفاده کنید و فقط باید از سالم بودن و کیفیت آن اطمینان داشته باشید. شارژر هایی که برای گوشی شما اورجینال نیستند آسیبی به باتری وارد نمی کنند. ولی توجه داشته باشید که استفاده از شارژر های بی کیفیت و شارژرهایی که قطعی دارد می تواند به باتری گوشی شما آسیب وارد کند چرا که در مدت شارژ کردن مدام به باتری شوک وارد می شود.

استفاده از نرم افزارهایی که به خالی نشدن باتری گوشی کمک می کند…

برخی از اپلیکیشن ها هستند که می توانند از خالی شدن ناگهانی باتری جلوگیری کنند. شما می توانید این برنامه ها را روی موبایل خود نصب کنید. توجه داشته باشید که نصب این برنامه ها تنها برای این است که شارژ باتری گوشی شما زود خالی نشود و این اپلیکیشن ها به تنهایی کاری انجام نمی دهد.

اگر دقت کرده باشید می بینید که قابلیت هایی از گوشی هستند مانند وای فای، دیتا، بلوتوث، موقعیت مکانی و… که می توانند میزان زیادی از شارژ باتری شما را کم کنند و از آن استفاده می کنند. این برنامه می تواند در صورتی که شما اطلاع نداشتید قابلیت های ذکر شده را غیرفعال کند.

استفاده از گوشی هنگامی که به شارژ وصل است

استفاده از گوشی هنگامی که به شارژ وصل است…

بعضی از افراد فکر می کنند استفاده از گوشی زمانی که به شارژ وصل است می تواند آسیب جدی به گوشی و باتری آن وارد کند در حالی که واقعا این طور نیست و باتری شما در حین استفاده در شارژ هیچ آسیبی نمی بیند. فقط تنها مشکلی که برای گوشی شما در این زمان پیش می آید، این است که مدت شارژ شدن باتری گوشی کاهش پیدا می کند و آن هم تنها به دلیل این است که شما دارید همزمان با شارژ شدن گوشی از آن استفاده می کند و کند شارژ شدن یک عمل طبیعی است.

به شما پیشنهاد می کنیم زمانی که گوشی خود را به شارژ متصل کرده اید به صورت جدی و سنگین از آن استفاده نکنید. مثلا بازی نکیند و یا فیلم نبیند. این ها مواردی است که می تواند آسیب جدی به باتری موبایل شما وارد کند. این در صورتی خواهد بود که باتری موبایل شما داغ می کند و پس از آن ممکن است اشکالاتی برای باتری و گوشی شما به وجود بیاید.

تعویض باتری را به یک متخصص بسپارید…

با توجه به اینکه باتری یکی از مهم ترین اجزای سخت افزاری گوشی می باشد و شما باید به درستی از آن مراقبت کنید، عدم مراقبت از آن منجر به خرید یک گوشی جدید و یا تعویض باتری خواهد شد. اگر گوشی شما نیاز به تعویض داشت بهتر است این کار را به یک متخصص در این زمینه بسپارید تا به درستی انجام شود.

تعویض باتری موبایل کار راحتی نیست و نیاز به وسایل مخصوص و در کنار آن تخصص دارد. اگر تعویض و جابه جایی باتری را به یک متخصص بسپارید این کار با اطمینان بیشتری انجام خواهد شد. چرا که باتری های لیتیوم یونی و پلیمری از حساسیت زیادی برخوردار هستند.

در این مقاله در مورد مهم ترین نکاتی که باید در رابطه با گوشی و باتری آن در نظر بگیرید برای شما توضیح دادیم. شما می توانید با رعایت این 6 نکته، بیشترین زمان را از گوشی خود بدون هیچ مشکل و ایرادی استفاده کنید. حتی می توانید عمر و سلامت باتری خود را به مرور زمان افزایش دهید و عملکرد و کارکرد آن را بهبود ببخشید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
نمایش نظرات (3)