اخبار فناوری

کارکنان اپل در نامه ای خواستار تغییر شیوه های داخلی شرکت هستند

0
کارکنان اپل در نامه ای خواستار تغییر شیوه های داخلی شرکت هستند

متاسفانه اپل بعنوان کارفرما و پیمانکار با مسائل مختلف کاری ، حقوقی و اخلاقی بیگانه نیست ؛ این امر عموما در طول این سال ها اتفاق افتاده است و مسائل مختلف کم و بیش مورد توجه قرار میگیرد . مسلما وقتی در مقیاس یک غول فعالیت می کنید ، برخی مشکلات در جایی در دستگاه عظیم شرکت اجتناب ناپذیر است ؛ با این حال ، آنچه مردم در جنبش #AppleToo شروع کرده اند فراتر از موارد جداگانه یا حتی موارد فردی مربوط به مسائل کار است و شیوه های داخلی شرکت اپل را متهم می کند که شرایط بسیار ناخوشایندی را برای وقوع حوادث ایجاد می کند . در ادامه اخبارفناوری با رایااستور همراه باشید .

پیج جدید ما را در اینستاگرام دنبال کنید

قبل از اینکه به موضوعاتی بپردازیم ، باید این موضوع را با این مقدمه بیان کنیم که به هیچ عنوان ، وابسته به هیچ یک از طرفین درگیر نیستیم و همچنین نمی توانیم هیچ یک از ادعا را تایید کنیم . برخی از مواردی که در نامه سرگشاده ، اخیرا توسط #AppleToo ارائه شده است ، توجه ما را به خول جلب کرد و ما معتقدیم بررسی شایسته است . مطالب مطرح شده به شرح زیر است :

  • افزایش جدایی بین مالکیت دیجیتالی و فیزیکی متعلق به اپل و کارگر در کلیه سیاست های اپل .
  • ارائه جبران خسارت قابل شفاف ، عادلانه در سراسر اپل .
  • تمام روابط شخص ثالث را حسابرسی کنید .
  • تیم مردم ، روابط کارکنان ، رفتار تجاری و رهبری را مسئول بدانید .
  • فرآیندی را فراهم آورید تا نگرانی های گروه با حلقه بازخورد ، شفاف شنیده شود .
بیشتر بخوانید :   آغاز تولید اپل 12 در هند از امسال

برخی از نکات ، به ویژه مواردی که به جبران خسارت منصفانه می پردازند ، ظاهراً کمی مبهم هستند و متأسفانه به طرز غیرقابل تصمیمی بسیار بزرگ هستند که به هر حال در چند نامه در نامه سرگشاده به آن پرداخته می شود. با این حال ، به نظر می رسد بیشتر نکات دیگر درمورد یک سیستم گزارشگری داخلی شکسته و بد تنظیم شده در اپل ، همراه با سوء استفاده احتمالی از داده های شخصی کارکنان ، که به احساس ایمنی و اعتماد در محل کار آسیب می رساند ، متمرکز است. به نقل از خود نامه:

کارگران در تلاش برای به گوش رساندن نگرانی های گروهی خارج از آنچه برای سوالات و پرسش های Townhall در سازمان های مختلف انتخاب شده است ، با فشار زیادی روبرو شده اند. این باعث شده است که بسیاری از افراد مطمئن نباشند که به چه کسی اعتماد کنند و در مورد نگرانی های مشترک با چندین کارگر که در آنها هیچ فعالیت دقیقی وجود ندارد یا افرادی که بتوانند از طریق راه های مختلف ، مانند PBP یا مدیران ما گزارش دهند ، برای کمک مراجعه کنند.

بنابراین ، به زبان ساده ، ادعا در اینجا این است که ساختارهای گزارش داخلی اپل به درستی کار نمی کنند. و طبق #AppleToo ، اینها نیز وقایع جداگانه ای نیستند.

صدها نفر از ما داستانهای سوء استفاده ، تبعیض و آزار و اذیت خود را ثبت کرده ایم. صدها نفر از ما گزارش های خود را از طریق مجاری داخلی گزارش کرده ایم و هیچ گونه آرامشی دریافت نکرده ایم.

و با قضاوت در قسمت های دیگر نامه ، برخی از شکایات خود به موضوعات بسیار جدی مربوط می شوند.

ما درخواست ممیزی بی طرف شخص ثالث در ساختار گزارش اپل ، تیم های افراد و روابط کارکنان ، رفتار تجاری و همه رهبری اجرایی را داریم. ما می خواهیم پس از این ممیزی ، همه گزارشها و نتایج نژادپرستی ، تبعیض ، سوء استفاده ، آزار و اذیت ، سرکوب هماهنگ فعالیت ها و تلافی جویی مجدداً مورد بررسی مجدد قرار گیرد.

سپس لایه ای از عدم قطعیت و سوء استفاده احتمالی از اطلاعات کارکنان شخصی که ادعا می شود در Apple وجود دارد ، وجود دارد :

خط مشی های اپل در مورد حریم خصوصی و پیوند دستگاه نیز اطمینان می دهد که وقتی به دنبال توسل هستیم ، به خطر می افتیم که حریم شخصی ما مورد تجاوز قرار گیرد. هنگامی که ما از طریق شرکای سلامت روحی و جسمی اپل به دنبال مرخصی یا اقامت هستیم ، از ما خواسته می شود که اطلاعات پزشکی شخصی گسترده ای را برای مدت دو سال در اختیار اپل و هر یک از نمایندگان اپل قرار دهیم. اپل به سیاست های حفظ حریم خصوصی خود افتخار می کند ، با این حال احساس می کند که کارگر است ، و برای حریم خصوصی ما هیچ نگرانی ندارد.

این نامه به جنبه های عملی تر و جزئیات بیشتری در مورد این نکته خصوصی نیز می پردازد.

کارگران اپل به شدت ‘تشویق’ می شوند تا iCloud های شخصی خود را با دستگاه های خود همگام سازی کنند. این امر باعث شده است که طبق داده های شخصی بسیاری از كارگران توسط اپل قابل جستجو باشند … حساب iCloud با استفاده از حساب های ایمیل شرکتی باید برای خصوصی نگه داشتن داده های کارگران برای افرادی که مایل به انصراف از iCloud ، @ Apple هستند ، ارائه شود. و برای کارگرانی که مایل به شرکت هستند ، باید خط مشی ها مشخص شود که کارگران حق داشتن حریم خصوصی با هر چیزی خارج از پوشه Apple Work را داشته باشند … کارگرانی که به دستگاه نیاز دارند باید شماره اختصاصی داشته باشند و اجازه داشته باشند دستگاه شخصی بدون پیوند از اکوسیستم شرکت اپل پیوند خورده باشند. ، از جمله عدم انتشار شماره تلفن شخصی در فهرست اپل . در نتیجه این سیاست منجر شده است ، کارکنان بر روی شماره تلفن های شخصی خود مورد آزار و اذیت قرار بگیرند .

در مورد سوء استفاده احتمالی از اطلاعات شخصی شخص ثالث ، در نامه به صراحت از دو شرکت – Sedgwick و NAVEX Global نام برده شده است که به طور بالقوه به داده های کارکنان دسترسی دارند و در حال حاضر سابقه طولانی شکایت از آنها به دلیل سوء استفاده دارند.

بیشتر بخوانید :   هانر 20 و ویو 20 به روزرسانی Magic UI 4.0 را بر پایه EMUI 11 دریافت می کنند

کارکنان اپل در نامه ای خواستار تغییر شیوه های داخلی شرکت هستند

به طور کلی ، مجموعه ای از شکایات بسیار جدی که محیط کار تقریبا سمی را ایجاد می کند. بار دیگر ، ما نمی توانیم از صحت هیچ یک از ادعاها صحبت کنیم ، اما به نظر می رسد جنبش #AppleToo به صورت آنلاین در حال افزایش است. در اینجا امیدواریم همه چیز به نوعی نتیجه مثبتی داشته باشد.

 

منبع : GSMArena

بررسی گلکسی تب اس 7 اف ای | Galaxy Tab S7 FE (بررسی ویدئویی)

مقاله قبلی

با راه اندازی مستقیم صفحات پشتیبانی در وب سایت های سنگاپوری و مالزی ، گلکسی M22 به زودی راه اندازی می شود

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در اخبار فناوری