افزایش طول عمر باتری گوشی سامسونگ

افزایش طول عمر باتری گوشی سامسونگ

افزایش طول عمر باتری گوشی سامسونگ با رعایت چند قانون اساسی و ساده امکان پذیر است. شما می توانید برای افزایش طول عمر باتری و شارژدهی بیشتر موبایل سامسونگ ترفندهای اصولی را در این مقاله از سایت رایااستور یاد بگیرید؛ تا دیگر نگران خالی شدن باتری موبایل خود نباشید.
یکی از مهم ترین مواردی که  در خرید گوشی سامسونگ مورد توجه قرار می گیرد، سلامت و طول عمر باتری موبایل است. افزایش عمر باتری سامسونگ، جزء مهم ترین نکاتی است که معمولا به آن توجه می شود و به همین دلیل راه های افزایش عمر باتری موبایل سامسونگ، این روزها افزایش پیدا کرده است. در این مقاله از سایت رایااستور می خواهیم در مورد افزایش طول عمر باتری گوشی سامسونگ برای شما عزیزان و کاربران موبایل Samsung توضیح دهیم.
همان طور که می دانید باتری ها در جنس ها و انواع متفاوتی وارد بازار می شوند و شما باید متناسب با مدل گوشی خود یکی از آن ها را برای خرید انتخاب کنید. نوع باتری که برای گوشی انتخاب می کنید باید متناسب باشد، چرا که می تواند تاثیر بسیار زیادی روی طول عمر باتری گوشی سامسونگ شما داشته باشد. استفاده از بسیاری از برنامه ها می تواند روی عمر مفید باتری گوشی شما تاثیر گذار باشد.
این روزها استفاده از باتری های لیتیوم پلیمری افزایش پیدا کرده است چرا که این باتری به نسب باطری های یونی، دارای عملکرد خیلی بهتری هستند. شما می توانید برای افزایش عمر باتری های لیتیوم پلیمری گوشی خود از روش های صحیح شارژ باتری موبایل و یا گذاشتن باتری گوشی در فریزر و…. استفاده کنید. درر ادامه همراه ما باشید تا در مورد افزایش عمر باتری سامسونگ برای شما عزیزان توضیح دهیم.
 افزایش طول عمر باتری سامسونگ

چگونه عمر باتری گوشی سامسونگ را افزایش دهیم؟

همان طور که می دانید باتری های لیتیوم یونی و پلیمری این روزها بسیار مورد استفاده قرار می گیرند و یکی از مهم ترین دلایل آن می توانیم به کیفیت باتری و عملکرد آن اشاره کنیم. با توجه به اینکه این جنس باتری ها از بدنه خاصی برخوردار هستند و نمی توانند در مقابل حرارت مقاومت زیادی را از خود نشان دهند، شما باید از بهترین روش های شارژ باتری لیتیومی استفاده کنید. چرا که تنها چیزی که می تواند پس از مدتی گوشی و باطری آن را داغ کند، به شارژ زدن گوشی است.
قبل از اینکه بخواهیم در مورد راه های افزایش عمر باتری سامسونگ برای شما توضیح دهیم، بهتر است در مورد اینکه چه چیزهایی باتری گوشی را خراب می کند و عمر آن را کاهش می دهد برای شما بگوییم. اینکه شما باتری گوشی خود را تا چند درصد شارژ می کنید، ظرفیت باتری گوشی را چگونه محاسبه می کنید، از چه روشی برای شارژ باتری موبایل استفاده می کنید و… همه و همه می توانند تا حدودی روی عمر باتری موبایل سامسونگ شما تاثیر داشته باشند.

دلایل کاهش عمر باتری موبایل سامسونگ:

 • شارژ کردن طولانی مدت باطری گوشی
 • استفاده بیش از اندازه از گوشی
 • استفاده از گوشی در زمان اتصال به شارژ
 • نصب برنامه ها و بازی های مخرب
 • زیاد بودن روشنایی و نور صفحه نمایشگر
 • بلند بودن صدای گوشی
 • خراب بودن باتری موبایل

علائمی که نام برده شد روی عمر باتری موبایل شما تاثیر گذار خواهد بود. نه تنها گوشی های سامسونگ بلکه تمام گوشی های هوشمند. در ادامه می خواهیم در مورد روش های افزایش عمر باتری گوشی اندروید برای شما توضیح دهیم. با رعایت نکاتی که در ادامه به آن اشاره می شود، می توانید عمر باتری سامسونگ خود را بالا ببرید.
افزایش طول عمر باتری گوشی سامسونگ

افزایش طول عمر باتری گوشی سامسونگ

یکی از مهم ترین مواردی که باید به آن توجه داشته باشید روش صحیح شارژ باتری موبایل سامسونگ است. اگر می خواهید باتری گوشی شما مدت زمان زیادی را شارژ در خودش ذخیره نگه دارد به شما پیشنهاد می کنیم از بهترین روش شارژ استفاده کنید. البته توجه داشته باشید که زمان شارژ کردن هم دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد. سعی کنید گوشی خود را در طول روز به شارژ وصل کنید و قبل از اینکه به 100 درصد برسد آن را از برق خارج کنید.
مورد بعدی که می تواند به شما کمک کند، در مورد برنامه ها و بازی هایی است که شما روی گوشی دارید. وجود بسیاری از نرم افزارهای بی مصرف گوشی تا حدود زیادی می تواند روی طول عمر آن تاثیر داشته باشد. این نرم افزارهای با اینکه هیچ استفاده ای ندارند اما می تواند میزان مصرف شارژ باتری موبایل شما را افزایش دهند. پس بهتر است این برنامه ها را از روی گوشی خود کامل پاک کنید.

کارهایی که موجب کاهش عمر باتری گوشی میشود!

 • دفعات زیاد شارژ کردن
 • نگهداری طولانی مدت در شارژر
 • استفاده از شارژر سریع
 • نگهداشتن در دمای بالا
 • استفاده از اپلیکیشن های سنگین

مراقبت از باطری گوشی موبایل سامسونگ

مراقبت از باطری گوشی موبایل سامسونگ
اینکه یک باطری سامسونگ بعد از دو یا سه سال به پایان عمر خود نزدیک شود، موضوع قابل قبولی می باشد اما اگر کمتر این مدت دستگاه دچار اختلال شود بهتر است که سلامت باتری سامسونگ مورد بررسی قرار بگیرد؛ و باید در نگهداری و مراقبت از آن بیشتر تلاش کنیم. اساسی ترین موضوع در رابطه با افزایش عمر باتری گوشی سامسونگ، نوع رفتار ما با آن می باشد. متداول ترین مورد شارژ کامل گوشی در صورت خالی شدن باتری از 0 تا 100 درصد میباشد. علاوه بر این موضوع ممکن است شنیده باشید که باطری ها یک حافظه مخصوص دارند و به هیچ عنوان نباید سلول ها را به میزان کم شارژ کرد.
یکی دیگر از موارد درمورد نحوه نگهداری از باطری سامسونگ، دمایی است که برای باتری استفاده میشود. در واقع می توان گفت که یکی از مهم ترین دلایل کاهش عمر باتری، نگهداری در دمای نامناسب می باشد. این قطعات از دمای منفی 2 درجه تا 60 درجه دوام دارند؛ اما دمای مناسب در باتری گوشی این است که در هنگام استفاده از دستگاه داغی احساس نکنید. بنابراین اگر در هنگام استفاده زیاد از گوشی احساس کردید که داغ شده است بهتر است به آن فرصت دهید تا خنک شود.

روش صحیح شارژ باتری موبایل سامسونگ

مورد بعدی در رابطه با صفحه نمایشگر گوشی است، همان طور که می دانید بیشترین استفاده ما از نمایشگر موبایل است و نور صفحه یکی از مهم ترین عاملی است که می تواند عمر باتری را کاهش دهد، چرا که زیاد بودن نور صفحه از شارژ باتری گوشی شما کم می کند و انرژی زیادی را مصرف می کند، پس بهتر است روشنایی صفحه را روی حالت خودکار قرار دهید.
حتما شما هم از وای فای، دیتا، بلوتوث گوشی استفاده می کنید و زمانی که وارد مکانی می شوید گوشی شما به صورت خود به خود به وای فای آنجا وصل می شود و این بخاطر تنظیمات خودکاری است که شما انجام داده اید. شما می توانید قابلیت های اتصال گوشی خود را غیرفعال و خاموش کنید. سعی کنید از گوشی خود در مکان هایی که آنتن دهی ضعیفی دارند استفاده نکنید. چرا که در این شرایط باتری از شارژ موبایل شما استفاده می کند.
نکاتی برای افزایش عمر باتری گوشی

نکاتی برای افزایش عمر باتری گوشی

 • از شارژ کردن 100 درصد گوشی جلوگیری کنید و زمانی که باتری به 80 درصد رسید آن را از شارز خارج کنید.
 • سعی کنید برای شارژ کردن موبایل خود از شارژ های اصل و فابریک خود موبایل استفاده کنید.
 • از حالت ذخیره باتری موبایل و حالت پرواز برای ذخیره سازی شارژ بیشتر موبایل در مواقع ضرور استفاده کنید.
 • گوشی خود را در مکان هایی نگه دارید که حرارت خیلی بالا و خیلی پایینی نداشته باشد.
 • برنامه های غیر ضروری و بدون مصرف را از روی گوشی خود حذف کنید.
 • از شارژ کردن طولانی مدت گوشی به صورت شب تا صبح دوری کنید.
 • زمانی که موبایل خود را به شارژ وصل کرده اید، دیگر از آن استفاده نکنید. چرا که منجر به دیر شارژ شدن می شود.
 • هنگام شارژ شدن گوشی آن را از روس صفحه روی سطحی خنک قرار دهید و از قاب خارج کنید.

نگهداری از باتری موبایل سامسونگ

این موارد می تواند تا حدودی روی عمر باتری موبایل شما تاثیر داشته باشد. سعی کنید از این روشها در هنگام شارژ کردن باتری موبایل سامسونگ و دیگر گوشی های اندرویدی خود استفاده کنید. در این مقاله درمورد افزایش عمر باتری گوشی سامسونگ برای شما توضیح دادیم. شما می توانید به کمک راه های افزایش عمر باتری موبایل، مدت زمان بیشتری از موبایل خود استفاده داشته باشید. مهم ترین نکته ای اهمیت دارد، خرید و تعویض باتری است که شما می توانید برای اینکار به فروشگاه اینترنتی رایااستور، مرکز خرید بهترین و باکیفیت ترین باتری های اصل و اورجینال مراجعه کنید. با به کار بردن روش هایی که با استفاده از آنها می توانید عمر باتری موبایل سامسونگ خود را افزایش دهید؛ به شما کمک می کند تا در زمان طولانی تری از دستگاه خود استفاده کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
نمایش نظرات (2)