نگاهی به بازار خودرو | افزایش قیمت خودروهای داخلی از 2 میلیون تا 9 میلیون + جدول

نگاهی به بازار خودرو | افزایش قیمت خودروهای داخلی از 2 میلیون تا 9 میلیون + جدول

نگاهی به بازار خودرو | افزایش قیمت خودروهای داخلی از 2 میلیون تا 9 میلیون + جدول

قیمت خودرو همچنان روند افزایشی خودش رو حفظ کرده. کارشناس‌ها چشم‌انداز افزایش قیمت‌ها رو تا پایان سال جاری دارن و معتقدن خودرو تا پایان امسال حدود ۳۰ درصد گرون می‌شه.

به گزارش رایااستور، به نقل از تجارت‌نیوز، قیمت خودرو صفر داخلی روز سه‌شنبه، ۱۵ آذر ۱۴۰۱ با تغییراتی همراه شد.

قیمت‌های ثبت‌شده در سایت‌های آگهی خودرو بعد از گذشت هفته‌ها از سقف‌شکنی دلار، حکایت‌گر بلاتکلیفی و سردرگمی بازار هست.

قیمت خودرو پا به پای نرخ دلار شروع به افزایش کرد. اما هنگامی که نوسانات دلار متوقف شد، ولی خودرو درگیر افزایش قیمت‌ها بود که البته همچنان ادامه داره.

برخلاف ماه‌های گذشته که قیمت پراید ثابت مونده بود، اما بالاخره سقف‌شکنی تاریخی دلار این ثبات رو شکست و این خودرو رو با نوسان قیمت همراه کرد. پراید بعد از چند روز مقاومت امروز مجددا با افزایش قیمت همراه شد.

پراید ۱۱۱ نسبت به روز گذشته ۴ میلیون تومن گرون شد و در حال حاضر در قیمت ۲۱۸ میلیون تومن به فروش می‌رسه. اما پراید ۱۳۱ امروز ۳ میلیون تومن افزایش قیمت داشت و الان به نرخ ۲۰۵ میلیون تومن عرضه می‌شه.

پژو ۲۰۷ اتومات هم که روزها با افزایش قیمت همراه شده بود، امروز نیز ۵ میلیون تومن نسبت به روز گذشته کاهش داشت و به قیمت ۶۶۰ میلیون تومن رسید.

خودرو دنا معمولی هم که روزها بود که با ثبات قیمت همراه شده بود، امروز ۵ میلیون تومن نسبت به روز گذشته با افزایش قیمت همراه شد و در حال حاضر با قیمت ۴۵۵ میلیون تومن توی بازار عرضه شد.

پژو پارس اتوماتیک که روزها در قیمت ۵۰۰ میلیون تومن ثابت مونده بود، برای بار دیگه ۵ میلیون تومن گرون شد و الان در قیمت ۵۳۰ میلیون تومن توی بازار خودرو کشور به فروش می‌رسه.

تارا اتوماتیک هم که توی روزهای گذشته با افزایش قیمت قابل‌توجهی همراه شد، امروز ۹ میلیون تومن افزایش قیمت داشت و به نرخ ۶۴۴ میلیون تومن رسید.

قیمت خودروهای پرطرفدار

اما فعالان بازار خودرو می‌گن که برخی خودروها بیشتر خرید و فروش می‌شن و پرطرفدار هستن. این خودروها با چه قیمتی توی بازار معامله می‌شن؟

تیبا هاچ‌بک‌ پلاس که از خودروهای پرطرفدار این روزهاست، صبح امروز در محدوده ۲۳۰ میلیون تومن قیمت‌گذاری شد.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ دو صفر نسبت به دیروز ۴ میلیون تومن افزایش قیمت داشت و حالا ۳۵۲ میلیون تومن ارزش داره. در این بین، تیپ پنج این مدل پژو پنج با ۲ میلیون افزایش قیمت همراه شد و توی بازار کشور در نرخ ۴۰۰ میلیون تومن به فروش رسید.

پیش‌بینی قیمت خودرو توی روزهای آینده

مرتضی مصطفوی، کارشناس صنعت خودرو گفت: به دلیل ناامیدی بازار از مذاکرات برجام، محدودیت عرضه و تولید خودرو توسط خودروسازها، نبود نظارت هوشمند بر بازارهای آزاد و در آخر، نوسانات دلار بازار خودرو روند افزایش قیمتی رو طی می‌کنه.

او افزود: از طرفی دیگه، اگر وعده واردات خودرو عملی بشه و خودروهای خارجی به بازار ایران بیان، بحث تورم جهانی در ایران هم مطرح می‌شه و تاثیری در قیمت تمام‌شده خودروهای وارداتی خواهد گذاشت و اون‌ها رو باید با قیمت بالاتری خریداری کرد.

این کارشناس توضیح داد: با توجه به عوامل ذکرشده، چشم‌انداز بازار خودرو کشور تا پایان سال افزایشی هست. به نظر می‌رسه قیمت خودرو تا پایان سال ۳۰ درصد افزایش داشته باشه.

نام خودروقیمت
پراید 111 218 میلیون تومن
پراید 131 205 میلیون تومن
ساینا EX مدل 1401 236 میلیون تومن
تیبا هاچ‌بک پلاس مدل 1400 230 میلیون تومن
کوییک دنده‌ای مدل 1401 231 میلیون تومن
206 تیپ 2 مدل 1401 352 میلیون تومن
206 تیپ 5 مدل 1399 400 میلیون تومن
207 اتوماتیک پانورما مدل 1400 660 میلیون تومن
پارس اتوماتیک 530 میلیون تومن
دنا معمولی مدل 1401 455 میلیون تومن
تارا اتوماتیک مدل 1401 644 میلیون تومن
شاهین G مدل 1401 412 میلیون تومن

خبرهای بیشتری بخونید:

خروج از نسخه موبایل