نگاهی به بازار خودرو | افزایش قیمت خودرو های داخلی از سایپا تا ایرانخودرو

افزایش قیمت خودرو های داخلی از سایپا تا ایرانخودرو

افزایش قیمت خودرو های داخلی از سایپا تا ایرانخودرو

قیمت خودرو روند صعودی خودش رو حفظ کرده. افزایش قیمت تا جایی ادامه داشته که امروز هیچ خودروی تولید داخل توی بازار با کاهش یا ثبات قیمتی توی بازار همراه نشده و همه خودروها افزایش قیمت رو چه کم چه زیاد تجربه کردن.

به گزارش رایااستور به نقل از تجارت‌نیوز، قیمت خودرو صفر داخلی روز دوشنبه، ۲۱ آذر ۱۴۰۱ با تغییراتی همراه شده.

قیمت خودرو همچنان روند افزایشی داشته. قیمت خودرو هم‌گام با افزایش نرخ دلار و سقف‌شکنی‌های پی در پی با افزایش همراه شد. اما الان که توی بازار دلار ثبات نسبی پیدا کرده، متاسفانه خودرو به روند صعودی خودش ادامه می‌ده به طوری که امروز هیچ‌کدوم از خودروهای داخلی پرطرفدار توی بازار با کاهش یا ثبات قیمت همراه نبودن و تمام این خودروها با افزایش قیمت قابل توجهی همراه شدن.

از ابتدای سال ۱۴۰۱ قیمت پراید با ثبات نسبی همراه شده بود. اما برخلاف اون ماه‌ها، با سقف‌شکنی تاریخی دلار این ثبات رو شکست و این خودرو رو با نوسان قیمت همراه کرد.

حال پراید ۱۱۱ با چهار میلیون تومن افزایش نسبت به روز گذشته با قیمت ۲۲۲ میلیون تومن به فروش می‌رسه. پراید ۱۳۱ هم امروز سه میلیون تومن گرون شد و به نرخ ۲۱۰ میلیون تومن عرضه می‌شه.

پژو ۲۰۷ اتومات هم که روزها با افزایش قیمت همراه شده بود، حال توی مرز ۷۰۰ میلیون قرار گرفته. این خودرو امروز ۱۰ میلیون تومن نسبت به روز گذشته گرون شد و به قیمت ۶۹۰ میلیون تومن رسید.

خودرو دنا معمولی هم که روزها بود که با ثبات قیمت همراه شده بود، امروز با هشت میلیون تومن افزایش قیمت همراه شد. این خودرو در حال حاضر با قیمت ۴۸۵ میلیون تومن توی بازار عرضه شد.

پژو پارس اتوماتیک که ماه گذشته توی قیمت ۵۰۰ میلیون تومن ثابت مونده بود، حالا ۱۰ میلیون تومن نسبت به دیروز افزایش رو تجربه کرد و توی قیمت ۵۴۰ میلیون تومن توی بازار خودرو کشور به فروش می‌رسه.

تارا اتوماتیک هم که در روزهای گذشته با افزایش قیمت قابل‌توجهی همراه شد، امروز هم با افزایش ۱۲ میلیون تومنی نسبت به دیروز به نرخ ۶۶۳ میلیون تومن رسید.

قیمت خودروهای پرطرفدار بازار

در این بین، به گفته فعال‌های بازار خودرو بعضی از خودروها بیشتر مورد معامله قرار می‌گیرن. اما این خودروها در چه بازه قیمتی قرار دارن؟

تیبا هاچ‌بک‌ پلاس که از خودروهای پرطرفدار این روزهاست، صبح امروز شش میلیون تومن افزایش قیمت داشته و در محدوده ۲۴۵ میلیون تومن قیمت‌گذاری شد.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ دو صفر با هفت میلیون تومن افزایش قیمت نسبت به روز گذشته همراه شد و حالا ۳۷۶ میلیون تومن ارزش داره. در این بین، تیپ پنج این مدل پژو هشت میلیون تومان گرون شد و توی بازار کشور با نرخ ۴۱۳ میلیون تومن به بازار عرضه شد.

تغییرات قیمت توی روزهای آینده

ماه‌ها بود که قیمت خودرو ثبات نسبی پیدا کرده بود. اما از ماه گذشته و با سقف‌شکنی نرخ دلار بازار خودرو به روند قبلی خودش ادامه نداد و قیمت‌ها با افزایش قابل توجهی همراه شدن. این افزایش قیمت همچنان نیز ادامه داره.

در این بین باید به سطح معاملات هم توجه کرد. بازار خودرو از ابتدای سال توی رکود به سر می‌بره. اما هم‌گام با افزایش قیمت‌ها ورق برگشت و بازار با رکود هشت‌ماهه خودش خداحافظی کرد. اکنون سطح معاملات توی خودروهای داخلی بالا رفته. اما بازار خودروهای خارجی با انتشار خبر رسیدن خودروهای وارداتی به پشت مرزهای ایران توی رکود فرو رفت.

کارشناس‌ها و فعال‌های بازار خودرو معتقدن که بازار توی روزهای آینده هم به این روند خودش ادامه می‌ده و به نظر می‌رسه قیمت‌ها همچنان افزایشی بمونن.

قیمت روز بازار خودروهای صفر داخلی

نام خودروقیمت (میلیون تومن)
پراید 111222
پراید 131210
ساینا EX مدل 1401242
تیبا هاچ‌بک پلاس مدل 1400245
کوییک دنده‌ای مدل 1401247
206 تیپ 2 مدل 1401376
206 تیپ 5 مدل 1399413
207 اتوماتیک پانورما مدل 1400690
پارس اتوماتیک540
دنا معمولی مدل 1401485
تارا اتوماتیک مدل 1401663
شاهین G مدل 1401444
قیمت روز خودروهای پرطرفدار بازار

بیشتر بخونید:

خروج از نسخه موبایل