رایااستور مگ

افزایش عمر باتری آیفون

افزایش عمر باتری آیفون

افزایش عمر باتری آیفون: با توجه به اینکه باتری ها دارای ظرفیت های مشخص شده ای هستند و پس از مدتی کاهش پیدا می کنند از عمر باتری آیفون شما کم می شود. شما می توانید برای افزایش عمر باتری آیفون خود از ساده ترین روش ها استفاده کنید. بالا بردن عمر باطری ایفون می تواند تاثیر بسیار زیادی روی سلامت گوشی شما داشته باشد و شما می توانید مدت زمان بیشتری از گوشی خود استفاده کنید.

اگر به فکر افزایش عمر باتری آیفون خود هستید و می خواهید با ساده ترین روش ها کاربردی عمر و توان شارژدهی باتری موبایل آیفون خود را افزایش دهید، در ادامه این مقاله از سایت رایااستور ما را همراهی کنید تا شما را با 9 نمونه از بهترین و ساده ترین روش های کاربردی آشنا کنیم و در افزایش عمر باتری آیفون و کیفیت باتری گوشی اپل شما نقش داشته باشیم.

افزایش طول عمر باتری آیفون

افزایش طول عمر باتری ایفون: در این مطلب می خواهیم درمورد ساده ترین و کاربردی ترین روش ها برای بالا بردن عمر و سلامت باتری آیفون اپل برای شما عزیزان توضیح دهیم. رعایت کردن هر یک از این موارد می تواند تاثیر بسیار زیادی روی افزایش عمر و کارایی باتری آیفون شما داشته باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد هر یک از این روش ها برای شما توضیح دهیم.

این روزها حتی اگر از باتری اصلی آیفون هم برای گوشی خود استفاده کنید، با مشکلات زیادی از جمله کاهش عمر باتری گوشی آیفون، کم شدن شارژ باتری آیفون، خالی شدن سریع باتری آیفون، خراب شدن باتری موبایل اپل و… روبه رو خواهید شد. چرا که باتری های موبایل نه تتها آیفون دارای ساختاری هستند که به مرور زمان از کارایی و کیفیت آن ها کاسته می شود.

چگونه سلامت باتری را افزایش دهیم؟

یکی از معضلاتی که این روزها کاربران گوشی های هوشمند یعنی اندروید و آی او اس با آن روبه رو هستند، سریع خالی شدن شارژ باتری موبایل می باشد. یکی از مهم ترین دلایلی که می توانیم به آن اشاره کنیم، جنس باتری هاست که از لیتیوم یونی و پلیمری می باشد. این باتری ها به دلیل جنسی که دارند نمی توانند خیلی خوب در برابر سرما و گرما مقاومت نشان دهند و خیلی زود واکنش نشان می دهند.

وجود باتری های لیتیومی به مرور زمان که مورد استفاده قرار می گیرد می تواند از توان شارژ دهی گوشی و کیفیت آن کم کند. اما شما می توانید از ساده ترین روش ها برای افزایش عمر باتری آیفون خود استفاده کنید. شاید تا به الان از راهکارهای متنوعی برای بالا بردن عمر گوشی آیفون استفاده کرده باشید اما در این قسمت می خواهیم به صورت تخصصی تر به آن ها بپردازیم.

دلیل کم شدن سلامت باتری آیفون به استفاده شما از گوشی بستگی دارد. این که شما در طول روز به چه میزان از باتری موبایل خود استفاده می کنید و چه استفاده هایی از آن دارید تاثیر بسیار زیادی روی درصد سلامت باتری آیفون شما خواهد داشت. اگر که می خواهید طول عمر باتری آیفون خود را افزایش دهید در ادامه با ما همراه باشید تا به این موارد بپردازیم.

بهترین روش های بالا بردن سلامت  عمر باطری اپل

چگونه عمر باتری آیفون را افزایش دهیم؟

چگونه عمر باتری آیفون را افزایش دهیم؟

قبل از اینکه بخواهیم عمر باطری موبایل آیفون خود را افزایش دهیم باید از روش هایی برای فهمیدن سلامت باتری گوشی آیفون استفاده کنیم. پس یک سوال برای ما پیش می آید، این که چگونه عمر باتری آیفون را بفهمیم؟ این سوالی است که کاربران از خودشان خواهند پرسید. برای نشان دادن درصد سلامت باتری آیفون روش های متنوعی وجود دارد که نمونه ای از آن می توانیم به استفاده از نرم افزار های تست سلامت باتری آیفون اشاره  کنیم.

برای اینکه بتوانید سلامت و کارایی باتری موبایل اپل خود را افزایش دهید، باید قبل از آن از عدم سلامت آن اطلاع داشته باشید. ساده ترین راه بررسی میزان ذخیره سازی شارژ باتری موبایل می باشد. زمانی که می بینید گوشی شما نمی تواند شارژ زیادی را در خود ذخیره داشته باشید به این معنا خواهد بود که کیفیت و کارایی خود را از دست داده و دیگر نمی تواند کارایی اولیه را برای شما داشته باشد.

راهکارهای افزایش عمر باتری آیفون:

 • بررسی برنامه های پرمصرف گوشی و حذف آن ها
 • فعال کردن حالت Low Power Mode
 • کاهش سرعت خاموش شدن خودکار نمایشگر گوشی
 • غیرفعال کردن قابلیت موقعیت مکانی
 • کاهش روشنایی صفحه
 • غیرفعال کردن وای فای و دیتا
 • غیرفعال کردن رفرش خودکار برنامه ها در صفحه
 • استفاده از حالت پرواز
 • کاهش انیمیشن های صفحه

معرفی بهترین راهکارها جهت افزایش طول عمر باطری ایفون

بررسی برنامه های پرمصرف گوشی و حذف آن ها

بررسی برنامه های پرمصرف گوشی و حذف آن ها

شناخت یک سری اپلیکیشن ها و برنامه های پرمصرف که روی گوشی شما نصب شده اند جزء یکی از ضروری ترین مواردی است که می توانیم به آن اشاره داشته باشیم. برخی از این برنامه ها به گونه ای طراحی شده اند که میزان مصرف شارژ بسیار بالایی دارند و نمی توانند شارژ را ذخیره داشته باشند. به هر میزان که این برنامه ها شارژ بیشتری را مصرف کنند درواقع از نیرو و انرژی باتری شما کم خواهد شد.

برای اینکه بتوانید این برنامه ها را غیرفعال کنید، می توانید وارد بخش Setting شوید و از قسمت Battery به لیست اپلیکیشن های خود دسترسی داشته باشید. این برنامه ها نشان می دهند که در بازه های مختلف زمانی می توانند شارژ و نیروی زیادی را مصرف کنند. شما می توانید هر یک از آن ها که شارژ بیشتری را ذخیره می کنند را غیرفعال کنید و یا به صورت کامل از گوشی خود حذف کنید.

فعال کردن حالت Low Power Mode

حالت Low Power Mode، معمولا برای ذخیره سازی بیشتر شارژ باتری موبایل استفاده می شود. البته باید توجه داشته باشید که این قابلیت در هر زمانی کارساز نخواهد بود و بیشتر در مواقعی استفاده می شود که شارژ باتری موبایل شما به 20 درصد رسیده باشد و شما در این موقع گوشی خود را در حالت Low Power Mode قرار می دهید تا میزان شارژ را برای شما ذخیره داشته باشد.

زمانی که این قابلیت فعال می شود، تمام به روز رسانی های خودکار گوشی شما اعمم از برنامه ها غیرفعال خواهند شد و هیچ کاربردی نخواهند داشت. پس هر زمان می خواهید در مصرف شارژ باتری موبایل خود صرفه جویی کنید، می توانید از این حالت استفاده کنید. برای فعال کردن می توانید به بخش تنظیمات وارد شده و از قیمت Battery این گزینه را غیرفعال کنید.

کاهش سرعت خاموش شدن خودکار نمایشگر گوشی

کاهش سرعت خاموش شدن خودکار نمایشگر گوشی

همان طور که می دانید صفحه نمایشگر، جزء یکی از مهم ترین مواردی است که باید به آن توجه داشته باشید و بیشترین انرژی به آن اختصاص دارد. به هر میزان که صفحه نمایشگر بزرگ تر باشد و نور بیشتری داشته باشد، از انرژی و شارژ باتری شما بیشتر کم خواهد شد. یکی از مواردی که می توانید به آن توجه داشته باشید، مدت زمان خاموش شدن صفحه نمایشگر گوشی می باشد.

شما می توانید این زمان را روی 30 ثانیه تنظیم کنید تا پس از استفاده از گوشی صفحه شما پس از 30 ثانیه به صورت خودکار و خود به خود خاموش شود. برای اینکار می توانید به بخش تنظیمات بروید و از بخش Display & Brightness گزینه Auto-Lock را انتخاب کرده و مدت زمان خاموش شدن را روی 30 تنظیم کنید.

غیرفعال کردن قابلیت موقعیت مکانی

یکی دیگر از مواردی که غیرفعال کردن آن منجر به افزایش عمر باتری آیفون می شود، موقعیت مکانی می باشد. موقعیت مکانی یا همان لوکیشن، برای اینکه بتواند اطلاعات دقیقی را در اختیار شما قرار دهد، به صورت مداوم نیاز به اینترنت و شارژ دارد. شما هیچ احتیاجی به فعال بودن این قابلیت نخواهید داشت، به همین دلیل بهتر است آن را غیرفعال کنید.

برای اینکه این قابلیت را غیرفعال کنید، می توانید به بخش تنظیمات گوشی خود وارد شد و گزینه Privacy را انتخاب کنید و پس از آن وارد بخش Location Services شوید و این قابلیت را غیرفعال کنید. پس از اینکار ردیابی از گوشی شما به صورت کامل از کار خواهد افتاد و شما به میزان شارژ بیشتری دسترسی خواهید داشت.

کاهش روشنایی صفحه برای افزایش عمر باتری آیفون

کاهش روشنایی صفحه نمایش

زیاد بودن نور و روشنایی صفحه گوشی شما تاثیر بسیار زیادی روی کاهش عمر و کارایی باتری موبایل شما خواهد داشت. به هر میزان که شدت نور صفحه گوشی شما بیشتر باشد از انرژی و شارز بیشتری استفاده خواهد شد. پس شما می توانید با ساده ترین راه یعنی کم کردن روشنایی صفحه گوشی خود به افزایش عمر باتری آیفون خود کمک کنید.

به صورت کلی می توانید گوشی خود را روی حالت روشنایی خودکار قرار دهید تا براساس مکانی که در آن هستید روشنایی گوشی شما تنظیم شود. برای اینکار وارد بخش تنظیمات شوید و گزینه General را انتخاب کنید و در نهایت از گزینه Accessibility گزینه Display Accommodations و در آخر گزینه Auto-Brightness را غیرفعال کنید.

غیرفعال کردن وای فای و دیتا

اگر از قابلیت هایی مانند دیتا و وای فای استفاده نمی کنید، بهتر است آن ها را غیرفعال کنید. اگر این دو قابلیت فعال باشند تا زمانی که شما خودتان آن را فعال نکنید به صورت خود به خود روشن می شوند و می توانند از انرژی و شارژ باتری موبایل شما کمک کنند.

غیرفعال کردن رفرش خودکار برنامه ها در صفحه

برخی از اپلیکیشن هایی که روی گوشی شما وجود دارد به صورت خودکار فعال می شوند و در برخی مواقع آپدیت می شوند. این برنامه ها برای اینکه به روز رسانی شوند از اینترنت و شارژ باتری گوشی شما استفاده می کنند. شما می توانید برای جلوگیری از این کار این برنامه ها را از روی صفحه موبایل خود غیرفعال کنید. برای اینکار می توانید وارد بخش تنظیمات و از قسمت General گزینه Background App Refresh را انتخاب و در نهایت غیرفعال کنید.

استفاده از حالت پرواز یکی از راه های افزایش عمر باتری آیفون

استفاده از حالت پرواز

قرار دادن گوشی در حالت پرواز یکی از ساده ترین و پرکاربردترین روش هایی است که معمولا به آن پرداخته می شود. شما می توانید در مواقع غیرضروری و مواقعی که از گوشی استفاده نمی کنید این قابلیت را فعال کنید. زمانی که این قابلیت فعال می شود، درواقع، تمام امکانات و اتصالات اصلی گوشی شما غیرفعال خواهد شد و انگار که گوشی شما  خاموش است و هیچ کاربردی ندارد پس می تواند میزان شارژ بیشتری را در خود ذخیره داشته باشد.

مخصوصا در مواقعی که آنتن دهی گوشی خیلی ضعیف است بهتر است از این گزینه استفاده کنید. وقتی در یک مکان قرار دارید و آنتن دهی خیلی پایین است گوشی برای اینکه کار کند و اطلاعات دقیق در اختیار شما قرار دهد، مجبور خواهد شد از شارژ باتری گوشی شما استفاده کنید و همین دلیل بر کاهش شارژ باتری آیفون شما خواهد شد.

روش افزایش عمر باتری آیفون با کاهش انیمیشن های صفحه

وجود یک سری جلوه های بصری روی گوشی و انیمیشن ها می تواند تا حد زیادی روی کم شدن سرعت و شارژ باتری موبایل آیفون شما نقش داشته باشد. شما می توانید با غیرفعال کردن این موارد به افزایش عمر باتری آیفون خود کمک کنید. برای اینکار کافی است از بخش تنظیمات گزینه General را انتخاب کرده و از قسمت Accessibility گزینه Reduce Motion را انتخاب کنید.

در این مقاله درمورد راه های افزایش عمر باتری آیفون، راهکارهای افزایش عمر باتری آیفون، اینکه چگونه عمر باتری آیفون را افزایش دهیم، درصد سلامت باتری آیفون، چگونه عمر باتری آیفون را بفهمیم و طول عمر باتری آیفون برای شما توضیح داده شد. شما می توانید با بررسی این مقاله به افزایش عمر باتری آیفون 7، 6، و… کمک کنید. با رعایت هر یک از این روش های کاربردی می توانید به راحتی عمر باتری آیفون خود را افزایش دهید. شما می توانید با ساده ترین راهکارهای افزایش طول عمر باطری آیفون هر بار گوشی خود را به روز کنید و آن را بهبود ببخشید.

پرفروش ترین محصولاتی که در دیجیکالا فروخته می شود

3 دیدگاه

 1. من همه سعی خودمو دارم کردم تا شارژ باتری گوشیم زود تموم نشه. بیشتر بازی هایی که داشتمو پاک کرد همه برنامه های اضافی گوشیمو که هیچ کاربردی واسم نداشتو پاکشون کردم ولی بازم فایده نداشت. یبارم مجبور شدم گوشیمو فلش کردم یه کوچولو سرعت گوشیم اومد بالا ولی تاثیر زیادی روی خالی نشدن یا دیرتر خالی نشدن شارژ باتری گوشیم نداشت. الان موندم چیکار کنم. اگه روش دیگه ای هست جزء اینا که تو متن گفته شده رو لطفا پیشنهاد کنید.

 2. دوست عزیز ب نظر من این مقاله خیلی کامل توضیح داده و راه دیگه ای به ذهن من نمیرسه ک بخام بگم ولی در کل اگه با این روش ها باتری گوشیت اوکی نشد و بازم شارژ تموم میکنه دیگه مشکل باتری گوشیت خیلی جدی شده باید عوضش کنی.. با این چیزا اوکیه نمیشه. باتری موبایلتم از همین رایااستور بخر من چند باری خریدم راضی بودم هم از نظر قیمت هم از نظر کیفیت و کارایی

 3. سلام خسته نباشید دوستان
  میخاستم بدونم کالیبره کردن گوشی تاثیری روی افزایش عمر باتری اپل داره؟؟ و اینکه کالیبره چه فرقی با فلش کردن گوشی داره؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا