باتری موبایل بادکرده

باتری موبایل بادکرده

روبه رو شدن با باتری موبایل بادکرده یکی از بزرگ ترین مشکلاتی است که همه کاربران گوشی های هوشمند با آن همراه هستند. شما می توانید از ساده ترین روش ها برای خواباندن باد باتری موبایل استفاده کنید که در ادامه بیشتر درمورد آن توضیح داده شده است. گذاشتن باتری باد کرده در فریزر، یکی از روش هایی است که می توانیم به آن اشاره کنیم. این روزها علاوه بر اینکه باتری ها متورم می شود، بسیاری از افراد با پاور بانک باد کرده مواجه هستند که نیاز به تعمیر جدی دارد.

باتری موبایل بادکرده، دلایل بسیار زیادی دارد که شما می توانید با انجام یک سری روش های ساده برای شارژ کردن و مراقبت از باطری موبایل خود از باتری باد کرده و انفجار باتری گوشی، جلوگیری کنید. یکی از دلایلی که منجر به خراب شدن باتری گوشی می شود، می توانیم به باتری موبایل بادکرده اشاره کنیم.

چرا باتری گوشی باد میکند؟

همان طور که می دانید باد کردن باتری موبایل کاملا بستگی به کارایی و استفاده شما از باتری دارد. یکی از مهم ترین دلایلی که به مرور یک باتری موبایل بادکرده را برای شما باقی خواهد گذاشت، داغ شدن بیش از اندازه گوشی است. در ادامه به روش هایی اشاره خواهیم کرد که باعث خراب شدن باتری و باد کردن آن می شود.

 • به شارژ زدن طولانی مدت گوشی
  • زمانی که می خواهید گوشی خود را به شارژ وصل کنید، این کار را به صورت طولانی مدت انجام ندهید چرا که به مرور زمان منجر به داغ شدن باتری موبایل شما می شود.
  • قبل از اینکه باتری موبایل شما به 100 درصد رسید آن را از شارژ خارج کنید و اجازه ندهید به صورت طولانی مدت و شبانه روزی به شارژ وصل باشد.
 • استفاده از گوشی زمان اتصال به شارژ
  • زمانی که گوشی را به شارژ وصل کرده اید به هیچ عنوان از آن استفاده نکنید، چرا که استفاده از گوشی زمان اتصال به شارژ به داغ شدن باتری موبایل منجر می شود.
  • زمانی که گوشی خود را به شارژ وصل کرده اید، می توانید برای اینکه سریع تر شارژ شود، آن را در حالت پرواز قرار دهید و یا هنگام شارژ از حالت ذخیره باتری موبایل استفاده کنید.
 • عدم مراقبت از باتری موبایل
  • سعی کنید به درستی از باتری موبایل خود استفاده کنید. استفاده از بهترین روش های مراقبت از باتری موبایل به مرور زمان به قوی کردن باتری گوشی شما کمک میکند و از باد کردن آن جلوگیری خواهد کرد.
  • بیشترین روش های نگهداری و افزایش عمر باتری موبایل به خود شما بستگی دارد و اینکه شما می توانید از ساده ترین روش های کاربردی برای نگهداری باتری گوشی خود استفاده کنید.
 • استفاده از شارژهای تقلبی و فیک
  • برای شارژ کردن باتری موبایل خود از شارژهای اصل استفاده کنید، این شارژرها بسته به مشخصات باتری گوشی شما طراحی شده اند و می توانند سریع تر باتری را شارژ کنند.
  • اگر از شارژرهایی غیراز شارژر باتری گوشی خود استفاده کنید، به مرور زمان به باتری آسیب وارد می شود و منجر به خراب شدن آن خواهد شد.

چرا باتری گوشی باد میکند؟

متورم شدن باتری گوشی

در این مقاله از سایت رایااستور می خواهیم درمورد باتری موبایل بادکرده، از کجا بفهیم باتری گوشی باد کرده، احیای باتری موبایل، آموزش خواباندن باد باتری گوشی، تعمیر باتری موبایل بادکرده، چرا باتری گوشی باد می کند؟ و… برای شما توضیح دهیم. در ادامه روش هایی را در اختیار شما قرار می دهیم که می توانید با انجام آن از متورم شدن و باد کردن باتری گوشی خود جلوگیری کنید.

ممکن است تا امروز شاهد باتری موبایل بادکرده خود و یا دیگران بوده باشید. دلیل اصلی متورم شدن باتری موبایل را ندانید و یا راهکارهای جلوگیری از آن را ندانید. در اصل می توان گفت که مهم ترین علت باد کردن گوشی موبایل در اثر استفاده نادرست از آن است. که در این مقاله از سایت رایااستور به بررسی و شرح علت این موضوع می پردازیم. هنگامی که از باتری های لیتیوم یونی زیاد استفاده شده باشد؛ یا کهنه و خراب شده باشد و یا در زمانی که شما آن را به مدت طولانی در شارژ می گذارید؛ احتمال باد کردن آن بسیار زیاد است. باید دقت کنید که در این زمان سلول های باتری ترکیبی از الکترولیت قابل اشتعال تشکیل میشوند، که موجب آتش گرفتن باتری میشود.

باتری موبایل بادکرده را چیکار کنیم؟

باتری موبایل بادکرده: حتما شما هم این روزها با باتری موبایل بادکرده روبه رو شده اید. متورم شدن و باد کردن باتری گوشی یکی از بزرگ ترین مشکلاتی است که برای کاربران گوشی های هوشمند پیش می آید. با توجه به اینکه استفاده گوشی این روزها افزایش پیدا کرده است، دلایل زیادی می تواند منجر به متورم شدن و باد کردن باتری گوشی شما شود. باد کردن باتری گوشی یکی از معضلاتی است که ممکن است با تمام کاربران گوشی های هوشمند همراه باشد. حتما یک سری سوالاتی از قبیل: با باتری گوشی باد کرده چیکار کنم؟ ایا باتری باد کرده خطرناک است؟ از کجا بفهمیم باتری گوشی باد کرده؟ چگونه باد باتری گوشی را خالی کنیم؟ و.. در ذهن خود دارید که در این مقاله به پاسخ آن ها خواهید رسید. اگر شما هم یکی از کاربران این مدل گوشی ها هستید پیشنهاد می کنیم از بهترین روش برای نگهداری از باتری موبایل خود استفاده کنید و از متورم باتری گوشی خود جلوگیری کنید و یا آموزش خواباندن باد باتری گوشی را در این مطلب یادبگیرید.

متورم شدن باتری موبایل

از کجا بفهمیم باتری گوشی باد کرده؟

از کجا بفهمیم باتری گوشی باد کرده است؟

همان طور که می دانید باتری موبایل، یکی از اصلی ترین و مهم ترین قطعات و اجزایی است که برای تامین انرژی مورد نیاز گوشی استفاده می شود. شما می توانید با استفاده از بهترین و با کیفیت ترین باتری، میزان انرژی مصرفی گوشی خود را تا حدود زیادی کاهش دهید. یکی از مشکلاتی که ممکن است در طی طولانی مدت برای گوشی های شما رخ دهد.

یکی از مهم ترین مواردی که می تواند روی باد کردن و متورم شدن باتری گوشی شما تاثیر داشته باشد، جنس باتری و مدت زمانی است که آن را به شارژ وصل می کنیم. همان طور که می دانید باتری های لیتیوم یونی و پلیمری در برابر حرارت زیاد، مقاومت زیادی ندارند و ممکن است باعث انفجار باتری گوشی شود.

چگونه باتری موبایل بادکرده را تعمیر کنیم؟

تعمیر باتری موبایل متورم شده، یکی از پیچیده ترین کارهایی است که می توانیم به آن اشاره کنیم. توجه داشته باشید زمانی که باتری های موبایل باد می کنند، خواباندن این باد کار راحت و آسانی نخواهد بود به همین دلیل بهترین راه برای اینکه شما با این مشکل مواجه نشوید پیشگیری می باشد. شما باید از روش هایی برای جلوگیری از باد کردن باتری گوشی استفاده کنید.

یکی از مهم ترین مواردی که تاثیرگذاری عجیبی دارد، مدت زمانی است که شما گوشی خود را به شارژ وصل می کنید. شما باید این مدت زمان را کاهش دهید تا از داغ شدن باطری جلوگیری کنید. هر چه باتری گوشی شما بیشتر داغ شود و در معرض حرارت قرار بگیرد می تواند به مرور زمان و در کوتاه مدت باعث متورم شدم باتری گوشی شما شود.

چرا باتری گوشی باد می کند؟

شناسایی باتری موبایل متورم شده

شما زمانی متوجه متورم شدن باتری گوشی خود خواهید شد که که بتوانید به صورت ظاهری آن را به درستی بررسی کنید. یکی از معایبی که باطری های غیر قابل تعویض دارند این است که شما نمی توانید آن را از گوشی خارج کرده و باد کردن آن را بررسی کنید و باید از روی گوشی آن را به سختی تشخیص دهید.

باتری موبایل باد کرده همان نشان از خراب شدن باطری است. اگر گوشی شما زود شارژ خالی می کند و کیفیت و کارایی موبایل شما به شدت پایین آمده است، می توانید به باطری متورم شده آن توجه داشته باشید. روش های زیادی برای جلوگیری از باد کردن باتری موبایل وجود دارد که در ادامه درمورد آن برای شما خواهیم گفت.

باد کردن باتری گوشی و خطرات آن

آیا باتری باد کرده خطرناک است؟

آیا باتری موبایل که باد می کند، خطرناک است؟

هر یک از این موارد می تواند دلیل بر باتری موبایل باد کرده شما باشد. یکی از مهم ترین مواردی که باید به آن توجه داشته باشید، به شارژ زدن طولانی مدت گوشی می باشد. با توجه به اینکه باتری ها به صورت لیتیوم یونی و پلیمری هستند، نباید آن ها را به صورت طولانی مدت به شارژ وصل کنید.

یکی از اصلی ترین مواردی که می تواند به بادکردن باتری گوشی شما کمک کند، به شارژ زدن طولانی مدت گوشی است. با در نظر گرفتن اینکه داغ شدن باتری سبب متورم شدن و در نهایت انفجار باتری گوشی می شود، شما نباید زمانی طولانی را برای شارژ کردن گوشی خود استفاده کنید. در ادامه درمورد آموزش خواباندن باد باتری گوشی برای شما توضیح خواهیم داد.

همان طور که بادکردن و متورم شدن، دلایلی دارد و بر اثر یک سری مواردی متورم می شود، طبیعتا راهکارهایی نیز وجود دارد برای اینکه شما بتوانید از باد کردن آن جلوگیری کنید. قبل از این درمورد اینکه از کجا بفهمیم باتری گوشی باد کرده برای شما توضیح دادیم. شما می توانید برای اطلاعات بیشتر به مقاله احیای باتری موبایل مراجعه کنید. با انجام روشهایی که در ادامه برای شما خواهیم گفت می توانید از متورم شدن باتری موبایل خود جلوگیری کنید.

روش هایی برای جلوگیری از باد کردن باتری گوشی:

 • خنک نگه داشتن آن
 • استفاده از شارژر های اصلی
 • دستگاه را دائما به برق متصل نکنید.
 • از شب تا صبح گوشی موبایل را در شارژ قرار ندهید.
 • باتری های قدیمی خود را به باتری جدید موبایل جایگزین کنید.

آموزش تعمیر باتری های باد کرده موبایل

آموزش خواباندن باد باتری گوشی

آموزش خواباندن باد باتری گوشی

همان طور که می دانید دلایل زیادی منجر به متورم شدن باتری گوشی می شود، اگر می خواهید از متورم شدن باتری گوشی موبایل خود جلوگیری کنید و تعمیر باتری گوشی بادکرده خود را شروع کنید، پیشنهاد می کنیم در ادامه با ما همراه باشید. در ادامه می خواهیم به آموزش خواباندن باد باتری گوشی بپردازیم و روش هایی را برای شما بیان کنیم که از باد کردن باتری موبایل جلوگیری کنید.

روش هایی برای جلوگیری از متورم شدن باتری گوشی:

 • استفاده از شارژرهای اصل و فابریک
 • گوشی را به صورت طولانی مدت به شارژ وصل نکنید.
 • از شارژ کردن 100 درصد گوشی دوری کنید.
 • باتری گوشی را در جای خنک و به دور از حرارت نگه دارید.
 • خرید و تعویض باتری جدید برای گوشی

رعایت هر یک از این موارد تاثیر بسیار زیادی در سلامت باتری گوشی شما خواهد داشت. اگر می خواهید باتری گوشی شما باد نکند، توصیه می کنیم این نکات را مد نظر داشته باشید. در ادامه درمورد هر یک از این موارد به صورت مختصر برای شما توضیح خواهیم داد.

باتری موبایل بادکرده چه مشخصاتی دارد؟

برطرف کردن باد باتری موبایل

بهترین راهکارها برای برطرف کردن باد باتری موبایل

 • یکی از مهم ترین مواردی که می تواند از باد کردن باتری موبایل شما جلوگیری کند، استفاده از شارژرهای مناسب برای باتری موبایل است. اگر می خواهید گوشیتان بعد از مدتی که از آن استفاده می کنید، باد نکند پیشنهاد می کنیم از شارژر اصلی و اورجینال برای آن استفاده کنید.
 • مورد بعدی که به آن توجه می شود، مدت زمانی است که شما برای شارژ کردن از آن استفاده می کنید. با توجه به اینکه باتری ها به صورت لیتیومی هستند و نسبت به گرما و حرارت مقاومت بالایی ندارند، شما نباید مدت طولانی را برای شارژ کردن گوشی خود در نظر داشته باشید. سعی کنید، زمانی که گوشی 80 درصد می شود آن را از شارژ خارج کنید و اینکه به صورت شب تا صبح گوشی را به پریز برق وصل نکنید.
 • گوشی خود را خنک نگه دارید که این مورد هم تاثیر بسیار زیادی روی باد نکردن باتری موبایل شما دارد. باتری های یونی و پلیمری را در جای خنک نگه دارید و سعی کنید آن ها را از حرارت دور نگه دارید. چرا که داغ شدن بیش از اندازه باتری منجر به انفجار گوشی شما می شود.
 • تعویض باتری موبایل، آخرین موردی است که باید به آن توجه داشته باشید. با توجه به اینکه باتری ها دارای عمر مفید 3 تا 4 سال می باشد، شما می توانید قبل از این مدت باتری گوشی خود را تعویض کنید. با عوض کردن باطری می توانید از باد کردن باتری گوشی خود جلوگیری کنید.

بهترین راهکارها برای برطرف کردن باد باتری موبایل

آیا باطری باد کرده خطرناک است؟

به طور کلی می توان گفت که باد کردن باتری می تواند در اثر نقص های تولیدی، تمام شدن عمر باتری و یا استفاده نادرست از آن باشد. زمانی که باتری های لیتیوم یونی زیاد داغ شوند، دلیل آن می تواند کهنه بودن باتری و یا شارژ بیش از حد آن باشد. لازم است بگوییم که در هنگامی که پس از فول شارژ شدن همچنان باتری به برق متصل باشد، عنصر فلز لیتیوم که بر روی آند قرار دارد، مدام در واکنش شرکت می کند و سپس تولید می شود و کاتد به یک عامل اکسید کننده تبدیل می شود. در صورتی که باتری گوشی شما خراب شد و کارایی خود را از دست داد می توانید به سایت رایااستور مراجعه کنید و نسبت به تعویض باتری موبایل خود اقدام کنید.

در این مقاله درمورد باتری موبایل بادکرده برای شما عزیزان توضیح دادیم. شما می توانید با بررسی این موارد به رفع باد کردن باتری موبایل خود کمک کنید و عمر و سلامت آن را تا حدود زیادی افزایش دهید. اگر قصد تعویض باتری موبایل خود را دارید پیشنهاد می کنیم برای خرید باتری موبایل خود به فروشگاه اینترنتی رایااستور مراجعه کنید.

در این قسمت علاوه بر اینکه درمورد باتری موبایل بادکرده برای شما توضیح داده شد، درمورد اینکه آیا باتری بادمرده قابل تعمیر است هم برای شما توضیح دادیم. انفجار باتری گوشی، یکی از مهم ترین خطراتی است که پس از باد کردن باتری گوشی به سراغ شما می آید. گذاشتن باتری بادکرده در فریزر هم یکی از ساده ترین راهکارهایی است که می توانید به آن در این مورد توجه داشته باشید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
نمایش نظرات (12)