جمع‌آوری گوشی‌های سری آیفون 14 و 15 در گلستان شروع شد

طرح جمع‌آوری گوشی‌های آیفون سری 14 و 15 و برخورد با عرضه‌کنندگان آن در استان گلستان آغاز شده است.

جمع‌آوری گوشی‌های آیفون سری 14 و 15 در استان گلستان به منظور مبارزه با قاچاق کالاهای این برند شروع شده است. این اقدام نشان می‌دهد که دولت و مقامات گمرکی در این منطقه به جدیت به مبارزه با قاچاق کالاها می‌پردازند.

رضا انتصاری، دبیر کمیسیون ستاد مبارزه با قاچاق کالا استان گلستان، اعلام کرد که طرح جمع‌آوری گوشی‌های آیفون 14 و 15 در مراکز عرضه و فروش و انبارها در استان گلستان آغاز شده است.

این طرح به مبارزه با عرضه غیرقانونی این دو مدل گوشی در تمام راه‌های تجاری، مسافری و پستی اختصاص دارد. انتصاری تأکید می‌کند که همه دستگاه‌های مرتبط با گوشی‌های آیفون نیز هدف این اقدامات هستند و توسط کمیته شناسایی قرارگاه مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، شناسایی و مورد برخورد قانونی قرار خواهند گرفت.

در مورد کالاهایی که به آنتن‌دهی گوشی‌های آیفون کمک می‌کنند، انتصاری اظهار کرد: «این وسایل نیز به عنوان کالاهای قاچاق شناخته می‌شوند و ممنوعیت عرضه آن‌ها اعمال می‌شود.»

ماه گذشته، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از مقامات دولت خواست، برخورد با عرضه این دو مدل گوشی را جدی‌تر بگیرند. این برخورد در پی ممنوعیت واردات تجاری، مسافری و پستی گوشی‌های آیفون سری 14 و 15 به علت عدم واردات قانونی آن‌ها صورت گرفته است، حتی اگر دلیل این ممنوعیت به‌طور رسمی اعلام نشده باشد.”

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید