افیلیت دیجیکالا 728 در 90

آیفون 14 ریجستر میشه | اما فقط گوشی های مسافری!

سخنگوی وزارت صمت وعده داد به زودی آیفون های 14 که به صورت مسافری وارد کشور شدن، رجیستر بشن. قالیباف همچنین اعلام کرد که هیچ‌گونه گوشی آمریکایی به صورت انبوه و تجاری وارد نشده.

به گزارش رایااستور، سخنگوی وزارت صمت وعده داد به زودی آیفون های 14 که به صورت مسافری وارد کشور شدن، رجیستر بشن. قالیباف همچنین اعلام کرد هیچ‌گونه گوشی آمریکایی به صورت انبوه و تجاری وارد نشده.

نزدیک به سه ماه از معرفی مدل‌های جدید آیفون می‌گذره، اما هنوز این گوشیا به صورت رسمی وارد کشور نشدن. همچنین افرادی که آیفون 14 رو به صورت مسافری وارد کردن با گذشت یه ماه از فرصت رجیستری گوشی خودشون، با مشکلاتی روبه رو شدن.

«امید قالیباف»، سخنگوی وزارت صمت اعلام کرد که به زودی نحوه و روند رجیستری آیفون 14 اعلام میشه.

اون با تأکید بر اینکه در این مدت هیچگونه گوشی آمریکایی به صورت انبوه و تجاری وارد کشور نشده ، گفت: «با توجه به اینکه این گوشیا به صورت مسافری هم وارد کشور میشن برای اون راه حل نقطه‌ای و محدود اندیشه‌ کردیم و به اون رسیدگی می‌کنیم.»

توی این مدت پیش‌بینی‌های مختلفی از سوی انجمن واردکنندگان موبایل برای حل مشکل رجیستری گوشی‌های آیفون 14 مطرح شد.

سخنگوی این انجمن اواسط مهرماه درباره آخرین وضعیت رجیستری آیفون 14 عنوان کرد که هنوز شناسه این گوشی‌ها در سامانه تعریف نشده.

موضوعی که موجب شده تا حتی امکان رجیستری مدل‌های جدید آیفون که به صورت مسافری وارد شدن، وجود نداشته باشه. حتی اواخر ماه اخیر باز هم سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل گفته بود مشکل رجیستری آیفون 14 احتمالا در هفته اول آذر حل میشه.

به نظر می‌رسه این سخن‌های سخنگوی وزارت صمت درباره عدم واردات تجاری، مهر تاییدی بر ممنوعیت واردات آیفون به صورت انبوه و تجاری دست کم برای زمان فعلی باشه.

موضوعی که در نهایت به نفع مصرف‌کننده نیست و احتمالاً موجب کمبود این گوشی توی بازار و شاید هم افزایش قیمت اون بشه. هرچند باید منتظر موند و دید چه تصمیماتی در راستای حفظ آرامش بازار موبایل گرفته میشه.

لازم به ذکره که اردیبهشت ماه امسال گزارشی از شبکه خبر منتشر شد که در اون اعضای کمیسیون اصل 90 مجلس از تلاش برای ممنوعیت واردات گوشی‌های آمریکایی به کشور خبر دادن. «علی خضریان»، سخنگوی کمیسیون اصل 90 در این گزارش اظهار کرد بنابه قولی که از وزیر صمت گرفتن، قرار که تا پایان شهریور 1401 جلوی واردات آیفون گرفته بشه.

خبرهای بیشتری بخونید:

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید