اپل نخرید!؟ | جزییات ریجستر گوشی آیفون 14

رئیس اتحادیه فروشندگان دستگاه های صوتی تصویری، تلفن همراه و لوازم جانبی تهران تاکید کرد: دولت قولی فعلا برای ریجستر شدن ایفون ۱۴ نداده ، مردم باید مراقب سوءاستفاده کننده‌ها باشن و به هیچ عنوان اقدام به خرید کالای قاچاق نکنن.

به گزارش رایااستور، محمدرضا رمضان در گفتگو با تسنیم، در رابطه با ریجستری آیفون 14 گفت: هنوز ریجستری آیفون 14 ممنوع هست ولی براساس تصمیمات گرفته شده مسافرین می تونن به صورت یک یا سه ماهه از گوشی هایی که در اختیار دارن در داخل کشور استفاده کنن.

وی با بیان اینکه دولت هنوز تصمیم نهایی برای تعیین تکلیف ریجستری آیفون 14 صورت نگرفته، افزود: حتی سخنگوی وزارت صنعت هم تاکید کرده تصمیمی برای واردات آیفون 14 اتخاذ نشده و واردات این گوشی به کشور ممنوع هست.

رئیس اتحادیه فروشندگان دستگاه های صوتی تصویری، تلفن همراه و لوازم جانبی تهران تاکید کرد: دولت قولی فعلا برای ریجستر شدن ایفون 14 نداده، مردم باید مراقب سوءاستفاده کننده‌ها باشن و به هیچ عنوان اقدام به خرید این کالای قاچاق نکنن.

وی اضافه کرد: البته جلسه‌هایی برای ریجستری آیفون 14 در حال برگزاری هست، تا به یه راهکار در رفع مشکلات مردم و مسافرها به کار گرفته بشه ولی هنوز به نتیجه ای دست پیدا نکردیم. توی همین زمینه مردم باید مراقب باشن به هیچ عنوان این گوشی که ریجستر نمی شه رو خریداری نکنن چرا که توی استفاده از اون دچار مشکل خواهند شد.

رمضان یکی از مشکلات اصلی صنف صوتی تصویری رو تعیین مالیات های گرون اعلام کرد و گفت: براساس قانون ما می تونیم از یک تا 12 درصد توی کالاهای مختلف سود لحاظ کنیم اما شرایط رکودی جامعه باعث شده تا ما به حداقل سود کفایت کرده و این درصدها رو رعایت نکنیم این درحالیه که سازمان امور مالیاتی خواستار دریافت مالیات اون هم با رقم های جدید هست.

وی افزود: در موبایل ما می تونیم سود 4 درصدی لحاظ کنیم اما فروشنده در نهایت کالا رو با یک درصد سود می فروشد. به نظر می رسد باید در شرایط فعلی تجدیدنظرهای لازم در خصوص مالیات از واحدهای صنفی اتخاذ بشه.

رئیس اتحادیه فروشندگان دستگاه های صوتی تصویری، تلفن همراه و لوازم جانبی تهران توی ادامه صحبتهای خودش با تاکید براینکه ما معقتقد به شفاف سازی توی پرداخت مالیات هستیم، گفت: پرداخت مالیات عادلانه می تونه کمک قابل توجهی رو به صنف های مختلف از جمله صوتی تصویری ها داشته باشه.

بیشتر بخونید:

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید