رایااستور مگ

تعویض باتری آیفون 7 پلاس

تعویض باتری آیفون 7 پلاس

تعویض باتری آیفون 7 پلاس: این روز ها خالی شدن باتری گوشی ایفون، یکی از مهم ترین دغدغه هایی است که با کاربران گوشی های اپل همراه است. گوشی ایفون 7 پلاس یکی از پر فروش ترین مدل هایی است که این روزها توانسته طرفداران زیادی را به سمت خود جذب کند. تعویض باتری آیفون 7 پلاس، این روزها یکی از ساده ترین روش هایی است که می توانید برای افزایش عمر باتری موبایل ایفون خود انجام دهید.

عوض کردن باتری موبایل آیفون 7 پلاس، دلایل زیادی دارد که شما می توانید با بررسی آن ها در بهترین زمان باتری گوشی خود را تعویض کنید. در این مقاله می خواهیم درمورد دلایل عوض کردن باتری ایفون 7 پلاس، قیمت تعویض باتری گوشی، نحوه تعویض باتری آیفون 7 پلاس و… برای شما توضیح دهیم. انتخاب بهترین زمان تعویض باتری گوشی آیفون یکی از مهم ترین نکاتی است که باید به آن توجه داشته باشید.

چرا باتری آیفون 7 پلاس نیاز به تعویض دارد؟

با توجه به اینکه باتری های آیفون و تمامی گوشی ها از جنس لیتیومی هستند و دارای ظرفیت مشخص شده ای اند، شما باید از بهترین نوع آن ها برای گوشی خود جهت عوض کردن باطری ایفون استفاده کنید. شما برای خرید بهترین باتری اصل و اورجینال اپل می توانید به فروشگاه اینترنتی رایااستور مراجعه کنید. یکی از مهم ترین نکاتی که در عمر باطری آیفون 7 پلاس، تاثیر دارد ظرفیتی است که برای آن در نظر گرفته می شود.

به هر میزان که ظرفیت و حجم باتری بیشتر می شود، می تواند مدت زمان بیشتری برای شما کارایی و کاربرد داشته باشد و شما می توانید زمان بیشتری را از گوشی خود استفاده کنید. طبیعتا با گذشت زمان کارایی اولیه باتری موبایل شما کمتر می شود و شما مجبور خواهید بود تا باتری موبایل خود را عوض کنید. برای جابه جایی باتری موبایل شما باید پیش از آن به درستی باطری گوشی خود را در نظر داشته باشید و آن را بررسی کنید.

عوض کردن باتری گوشی آیفون 7 پلاس، دلایل زیادی دارد. که یکی از مهم ترین آن می توانیم به خراب شدن باتری موبایل اپل اشاره کنیم. زمانی که باتری موبایل شما خراب می شود، کارایی اولیه را برای شما ندارد و دیگر نمی توانید شارژ باتری گوشی را برای مدت زمان بیشتری ذخیره کنید. در ادامه به نکاتی اشاره خواهیم کرد که در نهایت شما را مجبور به عوض کردن باتری موبایل می کند.

دلایل تعویض باتری ایفون 7 پلاس

دلایل تعویض باتری ایفون 7 پلاس

با توجه به اینکه باتری دارای ظرفیت های مشخص شده ای هستند و به مرور زمان عمر و سلامت خود را از دست می دهند، شما باید بهترین باتری را برای جایگزین کردن آن انتخاب کنید. درمورد مهم ترین دلیل عوض کردن باتری گوشی برای شما توضیح داده شد، البته باید توجه داشته باشید که خرابی باطری ایفون 7 پلاس هم دلایلی دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد. با خراب شدن باتری گوشی شما باید آن را عوض کنید.

علائم خراب شدن باتری ایفون:

 • خاموش شدن ناگهانی موبایل
 • خاموش و روشن شدن خود به خود گوشی
 • سیاه شدن قسمتی از صفحه نمایشگر
 • باد کردن باتری موبایل
 • زود تمام شدن شارژ باتری موبایل

با مواجه شدن با هر یک از این موارد باید به خرابی باتری گوشی خود پی ببرید، شما می توانید از روش هایی برای جلوگیری از خرابی بیش از اندازه باتری موبایل اپل خود استفاده کنید. اما در نهایت جابه جایی باطری بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. وقتی باتری موبایل شما کارایی خود را از دست می دهد و نمی تواند مدت زمان بیشتری شارژ در خود ذخیره داشته باشد، شما باید به فکر خرید یک باطری جدید و فابریک باشید.

یکی دیگر از مواردی که می توانیم به آن اشاره کنیم، درمورد عمر و سلامت باتری ایفون 7 پلاس می باشد. با توجه به اینکه کاهش عمر باتری در نهایت به خراب شدن آن منجر می شود شما باید از روش هایی برای افزایش عمر و سلامت باتری موبایل خود استفاده کنید. اگر می خواهید خودتان باطری موبایلتان را عوض کنید، پیشنهاد می کنیم در ادامه با ما همراه باشید تا درمورد نحوه تعویض باتری آیفون 7 پلاس و هزینه تعویض باتری آیفون 7 پلاس برای شما به صورن کامل توضیح دهیم.

آموزش تعویض باتری آیفون 7 پلاس

در این قسمت می خواهیم درمورد روش تعویض باطری ایفون 7 پلاس برای شما کاربران توضیح دهیم. با بررسی هر یک از این مراحل و با دسترسی به ابزار مورد نیاز خواهید توانست باتری موبایل اپل خود را بدون هیچ هزینه ای عوض کنید. در ادامه ما را همراهی کنید تا شیوه عوض کردن باتری موبایل را برای شما شرح دهیم.

تعویض باتری آیفون 7 پلاس مرحله 1

مرحله 1: باز کردن پیچ های زیرین

 • در این قسمت همان طور که در تصویر مشاهده می کنید، دو پیچ وجود دارد که باید با استفاده از پیچ گوشتی مناسب آن ها را باز کنید، فقط قبل از باز کردن باید گوشی خود را تا 25 درصد شارژ خالی کنید و در نهایت آن را خاموش کنید. در غیر این صورت ممکن است به باتری موبایل شما آسیب وارد شود.

تعویض باتری آیفون 7 پلاس مرحله 2

مرحله 2: نصب ساکشن کاپ روی نمایشگر

 • در این قسمت همان طور که در تصویر مشاهده می کنید، باید ساکشن را روی صفحه نصب کنید. تا بتوانید دو قسمت اصلی را از یک دیگر جدا کنید. فقط باید توجه داشته باشید که ساکشن خیلی به دکمه هوم گوشی شما نزدیک نباشد. چرا که می تواند آسیب وارد کند.

تعویض باتری آیفون 7 پلاس مرحله 3

مرحله 3: شل کردن لبه زیرین گوشی

 • در این مرحله شما باید با استفاده از ساکشن صفحه نمایشگر گوشی را به سمت بالا بکشید. به همین دلیل بهتر است از اسپاتول برای اینکار استفاده کنید. زمانی که شما اسپاتول را به زیر صفحه گوشی هدایت می کنید، در همان زمان باید ساکشن را به سمت بالا بکشید.
 • شما باید اسپاتول را به تمامی جهت ها هدایت کنید تا بدنه گوشی آزاد شود و شما راحت تر بتوانید بدنه را از آن جدا کنید.

تعویض باتری آیفون 7 پلاس مرحله 4

مرحله 4: بررسی شل بودن تمامی لبه های آیفون

 • در این قسمت شما باید ساکشن کاپ را به سمت بالا بکشید. همان طور که در تصویر مشاهده می کنید، ساکشن روی صفحه نمایشگر گوشی شما قرار دارد و شما باید آن را به سمت بالا بکشید. فقط باید بررسی کنید که تمامی لبه های گوشی آزاد شده باشند تا بتوانید راحت تر تعویض باطری را انجام دهید.

تعویض باتری آیفون 7 پلاس مرحله 5

مرحله 5: باز کردن دو پنل اپل به صورت کتابی

 • پس از انجام مراحل بالا و مطمئن شدن از اینکه لبه های ایفون شل شده است، می توانید ساکشن را از روی آن جدا کنید و در نهایت با استفاده از پیک قسمت بالایی گوشی را جدا کنید. در این قسمت همان طور که در تصویر مشاهده می کنید، شما می توانید دو قسمت گوشی را از یکدیگر جدا کنید.

تعویض باتری آیفون 7 پلاس مرحله 6

مرحله 6: باز کردن پیچ های براکت کانکتور

 • همان طور که در تصویر مشاهده می کنید، 4 پیچ با رنگ های مختلف مشخص شده است که شما باید آن ها را با استفاده از پیچ گوشتی مخصوص باز کنید. تا در نهایت بتوانید کانکتور را از روی این قسمت جدا کنید.

تعویض باتری آیفون 7 پلاس مرحله 7

مرحله 7: براشتن براکت کانکتور

 • در این قسمت می توانید پس از باز کردن پیچ ها، کانکتور را مانند چیزی که در تصویر مشاهده می کنید، جدا کنید. پس از اینکه این کانکتور را جدا کردید، باید براکت بخش سنسور ها را جدا کنید که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

تعویض باتری آیفون 7 پلاس مرحله 8

مرحله 8: باز کردن پیچ های براکت سنسورها

 • مانند همان چیزی که در تصویر مشاهده می کنید، باید پیچ های مشخص شده را باز کنید و در نهایت براکتی که وجود دارد را از روی صفحه با استفاده از اسپاتول جدا کنید.

تعویض باتری آیفون 7 پلاس مرحله 9

مرحله 9: جدا کردن کامل پنل رو و زیر

 • در این بخش براکت ها را تا حدودی از صفحه جدا کرده ایم و در این قسمت شما می توانید به صورت کلی بدنه را از گوشی خود جدا کنید و به باتری دسترسی داشته باشید.

تعویض باتری آیفون 7 پلاس مرحله 10

مرحله 10: باز کردن پیچ های بارومتریک ونت

 • همان طور که در تصویر مشاهده می کنید، دو پیچ با رنگ قرمز و نارنجی مشخص شده است که باید آن ها را باز کنید. پس از آن باید چسب بارومتریک را جدا کنید و در نهایت بارومتریک ونت را از روی آن جدا کنید.

تعویض باتری آیفون 7 پلاس مرحله 11

مرحله 11: جدا کردن کانکتور موتور تپتیک

 • در این قسمت با استفاده از اسپاتول شما باید موتور اپتیک ایفون 7 پلاس را به سمت بالا هدایت کنید و از آن خارج کنید. پعد از انجام این مرحله به چند پیچ دسترسی خواهید داشت که باید آن ها را باز کنید که اصطلاحا به آن پیچ نگهدارنده موتور تپتیک گفته می شود.

تعویض باتری آیفون 7 پلاس مرحله 12

مرحله 12: باز کردن پیچ های نگهدارنده موتور تپتیک

 • در این عکس همان طور که مشاهده می کنید، یه پیچ وجود دارد که باید باز شود و پس از آن موتور تپتیک از روی آن جدا شود. برای جدا کردن این قسمت می توانید از اسپاتول استفاده کنید.

تعویض باتری آیفون 7 پلاس مرحله 13

مرحله 13: باز کردن لبه های چسب نگهدارنده باتری

 • اگر دقت کرده باشید در این قسمت سه چسب مشاهده می کنید که باید با دقت آن ها را جدا کنید. می توانید با استفاده از نوک پنس آن ها را به سمت بیرون بکشید. پس از اینکه چسب ها را از باتری جدا کردید، باتری آزاد شده و می توانید به راحتی آن را از بدنه گوشی خارج کنید.

تعویض باتری آیفون 7 پلاس مرحله 14

مرحله 14: تعویض باتری آیفون 7 پلاس

 • با انجام تمامی مراحل شما توانسته اید یک تعویض باتری به صورت حرفه ای انجام دهید، اگر این مراحل را با دقت دنبال کرده باشید می توانید باتری موبایل خود را بدون هیچ مشکلی عوض کنید و در نهایت از آخرین مرحله به اولین مرحله بروید و باتری جدید را جایگزین کنید.

هزینه تعویض باطری آیفون 7 پلاس

با انجام تمام مراحل بالا شما توانستید، باتری موبایل خود را به ساده ترین روش تعویض کنید، البته باید به وسایل مورد نیاز هم دسترسی داشته باشید تا کارتان خیلی راحت تر باشد. اگر قصد عوض کردن باتری گوشی خود را دارید، باید از بهترین باتری موبایل استفاده کنید. شما می توانید برای خرید باتری اصل و اورجینال ایفون 7 پلاس به فروشگاه اینترنتی رایااستور مراجعه کنید. بهترین زمان برای عوض کردن باتری و جایگزین کردن باطری جدید، زمانی است که موبایل شما خیلی سریع شارژ خالی می کند و میزان مصرف انرژی آن افزایش پیدا کرده است.

 

پرفروش ترین محصولاتی که در دیجیکالا فروخته می شود

3 دیدگاه

 1. سلام خسته نباشید. الان من آیفون 7 پلاس دارم و یه مدتی هس وقتی دارم با یه برنامه ای کار میکنم یهو گوشیم هنگ میکنه و خاموش میشه الان به نظر شما باید باتری گوشیمو عوض کنم؟ اخه من یه بار دیگه هم تعویض باتری انجام دادم ولی الان دوباره همونجوریه واقعا نمیدونم چیکار کنم

 2. به نظرم الان با این روش هایی که به صورت مرحله به مرحله تعویض باطری آیفون 7 پلاس رو یاد دادین خیلی راجت میشه باتری گوشی رو عوض کرد و دیگه لازم نیز برای این کار هزینه ای رو پرداخت کنیم

  1. سلام داداش
   اره به نظر منم میشه تعویض باتری ایفون 7 پلاس رو خیلی راحت انجام داد با چیزهایی که تو این متن بهش اشاره شده فقط اینکه یه سری تجهیزات و وسایل میخاد که تو هر خونه ای پیدا نمیشه. ولی بهتره بدیم به یه متخصص این کارو برامون انجام بده. واسه تعویض باتری هزینه کنی بهتر اینکه بعدش واسه تعمیرش هزینه کنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا