رایااستور مگ

تست سلامت باتری آیفون (معرفی 5 نرم افزار اصلی برای تست باتری آیفون)

نرم افزار تست باتری آیفون: روش های مختلفی برای تست سلامت باتری های آیفون وجود دارد، که شما می توانید از آنها استفاده کنید و وضعیت باطری آیفون خود را مورد بررسی قرار دهید. در این مقاله از سایت رایااستور می خواهیم بهترین برنامه هایی تست سلامت باتری آیفون را که به کمک آنها می توانید عمر باتری اپل خود را افزایش دهید را معرفی کنیم.  در ادامه با ما همراه باشید.

یکی از مهم ترین نکاتی که در خرید گوشی آیفون مورد تایید کاربران قرار می گیرد، سلامت باتری آیفون می باشد. عمر باتری آیفون و سلامت آن، برای کاربر اهمیت زیادی دارد و همین مورد می تواند در خرید گوشی تاثیر داشته باشد.

در این مقاله از سایت رایااستور می خواهیم درمورد دلیل کم شدن سلامت باتری آیفون، تست درصد سلامت باتری آیفون، نرم افزار تست سلامت باتری آیفون و تست باتری آیفون…. برای شما توضیح دهیم. با توجه به اینکه باطری، یکی از مهم ترین اجزای سخت افزاری گوشی محسوب می شود، سالم نگه داشتن باتری آیفون، تاثیر بسیار زیادی در طول عمر و کارکرد آن خواهد داشت.

دلیل کم شدن سلامت باتری آیفون

تست باتری آیفون، یکی از مهم ترین مواردی است که کاربران گوشی های اپل به آن توجه می کنند. دلایل زیادی می تواند منجر به کم شدن و سریع خالی شدن باطری گوشی آیفون اپل شود. مشکل خالی شدن باتری آیفون 6 که همیشه برای کاربران بوده است، بزرگ ترین دغدغه های آن ها می باشد.

برای اینکه بتوانید سلامت باتری اپل را افزایش دهید، باید درمورد علائم خرابی باتری آیفون بدانید. همان طور که می دانید گوشی های هوشمند به دللی کارایی بسیار زیادی که دارند، به مرور ممکن است  طول عمر و سلامت خود را از دست بدهند. باطری ها معمولا دارای ظرفیت مشخصی می باشند و می توانند برای مدت زمان مشخصی برای شما کارایی خوبی داشته باشند.

قبل از اینکه درمورد نحوه تست سلامت باتری آیفون و کد تست باطری برای شما توضیح دهیم، درمورد علائم خرابی باطری اپل و همچنین دلایل زود خالی کردن باطری و سریع خالی شدن شارژ آیفون برای شما توضیح مختصری خواهیم داد. با در نظر گرفتن هر یک از این موارد می توانید تا حدود زیادی عمر گوشی خود را افزایش دهیم.

افزایش درصد سلامت باتری آیفون

علائم سریع خالی شدن باتری گوشی اپل

علائم سریع خالی شدن باتری گوشی اپل:

 • استفاده کردن از تصاویر متحرک
 • استفاده از گوشی در مکان های خیلی سرد و گرم
 • استفاده از گوشی در مکان هایی که آنتن دهی ضعیفی دارد.
 • فعال بودن موقعیت مکانی
 • فعال بودن دیتا و بلوتوث
 • خراب بودن باطری
 • استفاده بیش ار اندازه از گوشی
 • بازی کردن با گوشی با صدای بلند

مواردی که بیان شد می تواند دلایل خالی شدن باطری گوشی آیفون باشد. برای اینکه بتوانیم عمر و سلامت باطری اپل را افزایش دهیم و مدت زمان بیشتری را از گوشی خود استفاده کنیم باید درصد سلامت باتری گوشی اپل را افزایش دهیم. برای اینکار راهکارهای زیادی وجود دارد. که درادامه درمورد برخی از آنها به خصوص نرم افزار های تست سلامت باتری آیفون، توضیح خواهیم داد.

چگونه سلامت باتری آیفون را بررسی کنیم؟

برای اینکه بتوانیم سلامت باطری ایفون را بررسی کنیم، روش های زیادی وجود دارد که یکی از آن ها نرم افزار تست سلامت باتری اپل می باشد. شما می توانید با نصب نرم افزارها و اپلیکیشن هایی روی گوشی خود از سلامت باتری گوشی خود اطمینان پیدا کنید. در ادامه چند نمونه از این اپلیکیشن ها را برای شما معرفی خواهیم کرد.

قبل از اینکه بخواهیم درمورد اپلیکیشن های تست سلامت توضیح دهیم. کاربران آیفون می توانند از یکی از ساده ترین روش ها برای سالم بودن باطری خودشان استفاده کنند. سیستم عامل گوشی های اپل با تولید iOS 11 به بعد این قابلیت را برای گوشی ها فراهم کردند.

شما می توانید بدون نیاز به برنامه خاصی، سلامت باطری خود را چک کنید. برای اینکار باید وارد بخش تنظیمات شوید و پس از آن از قسمت Battery گزینه Battery Health را انتخاب کنید. در این قسمت شما با دو بخش اصلی یعنی روبه رو خواهید شد:

 • Maximum Capacity
 • Peak Performance Capability

بخش اول که نام برده شد درمورد ظرفیت ماکزیمم برای شما توضیح خواهد داد که مقیاس اصلی آن از 0 تا 100 می باشد. این گزینه می تواند سلامت باتری را به شما نمایش دهد. اگر این گزینه به شما 100 را نشان داد یعنی سلامت باطری شما کامل است و نیاز به نگرانی نخواهد بود. گزینه بعدی درمورد توانایی عملکرد حداکثر برای شما توضیح خواهد داد.

برنامه عیب یابی آیفون

نرم افزار های تست سلامت باتری آیفون

نرم افزار های تست سلامت باتری آیفون:

 • Cosole App
 • Coconut Battery
 • Battery Saver from lin tongtong
 • Battery Care
 • iBattery

این اپلیکیشن ها، نمونه ای از اپلیکیشن هایی است که برای تست سالم بودن باطری گوشی اپل از آن استفاده می شود. نحوه درصد سلامت باطری را می توانید از طریق این نرم افزارها بررسی کنید. که در ادامه درمورد هر یک از آن ها به صورت مختصر توضیح خواهیم داد.

برنامه Console App

برنامه Consol App یکی از برنامه هایی است که ما می توانید از طریق دسترسی به مک بوک اپل از آن استفاده کنید و سالم بودن باطری خودتان را بررسی کنید. توجه داشته باشید که این برنامه به صورت پیشفرض روی مک بوک های اپل نصب است و نیازی به نصب ندارند به همین دلیل کاربر می تواند به راحتی از این برنامه جهت بررسی سالم بودن باطری استفاده کند.

نرم افزار Coconut Battery

یکی دیگر از نرم افزارهای تست سلامت باتری ایفون، می توانیم به coconut Battery اشاره کنیم. این برنامه نیز برای استفاده نیاز به مک بوک دارد و شما باید این اپلیکیشن را روی آن نصب کنید و به صورت پیشفرض وجود ندارد. پس از اینکه برنامه نصب شد باید گوشی خود را با استفاده از یک کابل به آن متصل کنید  و با استفاده از گزینه ios Device تمام مشخصات گوشی خودتان را بررسی کنید.

نرم افزار Battery Saver from lin tongtong

برنامه های تست سالم بودن باتری ایفون

نرم افزار Batterty saver lin tongtong نیز یکی دیگر از برنامه هایی است که ما می توانیم از طریق آن به سالم بودن باتری پی ببرید و از طریق آن می تواتیم متوجه آن شویم که باطری به چه میزان برای ما کار می کند. شما می توانید با بررسی این اپلیکیشن، درمورد عواملی که باعث کاهش عمر باطری شما شده است و حافظه آن به شما اطلاعات دقیقی می دهد.

اپلیکیشن Battery Care

یکی دیگر از نرم افزارهایی که برای تست باتری آیفون استفاده می شود، Battery Care می باشد. این برنامه راه هایی را برای مراقبت از گوشی در اختیار شما قرار میدهد. شما می توانید با استفاده از این برنامه از راهکارهایی استفاده کنید که منجر به افزایش عمر باتری گوشی شما می شود.

اپلیکیشن IBattery

شما می توانید با استفاده از برنامه iBattery، اطلاعات دقیقی را در مورد باطری گوشی اپل خود بررسی کنید. این برنامه اطلاعات دقیقی را در اختیار شما قرار می دهد و شما می توانید با بررسی کردن هر یک از این موارد عمر باتری گوشی خود را افزایش دهید و علائم خرابی باتری گوشی خود را بررسی کنید.

برنامه های تست سلامت باتری آیفون

در این مقاله درمورد نرم افزار های تست سلامت باتری آیفون برای شما توضیح دادیم. شما می توانید با بررسی علائم خرابی باطری گوشی اپل خود و راهکارهایی برای افزایش عمر باتری آیفون، عملکرد گوشی خودتان را تا حدود زیادی افزایش دهید و مدت زمان بیشتری را از آن استفاده کنید.

این مدل از گوشی های هوشمند دارای سیستم عامل iOS که دارای چندین ابزار مفید برای نشان دادن اینکه چقدر از عمر باتری آیفون شما رفته است و چه نرم افزارهایی بیشترین مقدار مصرف را از باطری آیفون شما دارند را نشان می دهند. ما در این مطلب یکسری از مهم ترین برنامه های سلامت باتری آیفون را به شما معرفی کرده ایم که می تواند بسیاری از مشکلات باتری شما را حل کند.

نوشته های مشابه

7 دیدگاه

 1. من قبلا سامسونگ داشتم و فکر می کردم که بهتر از اون اصن نمیتونم پیدا کنم. بعد از یه مدت ایفون 6 اس خریدم با اینکه خیلی قدیمیه و چندسالی هست که دیگه تولید نمیشه اما به نظر من فوق العادس مخصوصا سلامت باتری که داره . به نظر من سلامت باتری واسه گوشی از هر چیزی مهم تره. من گوشی که قبلا داشتم فقط قشنگی داشت برام اما این ایفون 6 اس که خریدم خیلی خوب تونسته برام کار کنه. سرعتش که واقعا عالیه. حالا چند روزه که زود باتری خالی میکنه با نرم افزارهایی که تو مقالتون معرفی کردین من سلامت باتری رو تست کردم مشکلی نداشته همه چی اوکه بوده نمدونم الان باید چیکار کنم. میخام یه باتری براش بخرم. به نظرتون خوبه اینکارو کنم. دوستانی که از این سایت خرید کردن میشه منو راهنمایی کنید. ممنونننممم…

 2. سلام سمیرا جون
  من حدود یک ماه پیش باتری گوشیم رو عوض کردم ولی خیلی سرعت گوشیم بدتر شد. البته اشتباهی که کردم این بود که هیچ کدوم روش های تست سلامت رو امتحان نکردم و بالافاصله باتری عوض کردم. یه هفته پیش باتری قبلی رو براش زدم اومدم تست سلامت براش گرفتم هیچ مشکلی نداشت ولی راهکارهایی که برای بالابردن سلامت باتری گفته شده بود رو رعایت کردم اوکی بود. الان خیلی خوبه سرعت گوشیم مثله همون قبل میمونه. راضیم ازش.
  واسه گوشی مامانم از همین سایت باتری گوشی ال جی خریدیم خیلی خوب بود. اورجینال و اصل قیمتشم مناسب بود. حالا من واسه ایفون اطلاعی ندارم عزیزم .موفق باشی

 3. سلام دوستان
  منم قبلا سامسونگ داشتم خیلی خوب بود واسم هر چه قدر میخاستم میتونستم ازش استفاده کنم و دیر شارژش تموم میشد. الان یه 4ماهی هست که ایفون خریدم اونم خوبه راضیم ازش و حتی بهتر از سامسونگ برام کار میکنه من بخاطر اینکه باتریش خراب نشه ماهی یکبار با یک سری نرم افزارها سلامتش رو چک میکنم. میخاستم بدونم واسه گوشی مشکلی نداره که زود به زود سلامت باتری چک بشه ؟

 4. سلام بچه ها واسه تست سلامت باتری ایفون از نرم افزار iBattery استفاده کنید خیلی خوبه و تاثیر داره همه چیزو دقیق نشون میده. مثلا مشخص میکنه که چرا باتری شما طول عمرش کم شده و یا چه برنامه هایی از عمر باتری شما کم میکنه بعد بهتون میگه که باید تو این شرایط چیکار کنید.

 5. سلام دوستان
  منم واسه تست باتری گوشیم از نرم افزار iBattery استفاده کردم و جواب گرفتم این برنامه حرف اول رو میزنه ولی نرم افزار Cosole App خیلی خوبه از اینم میتونید استفاده کنید.

 6. سلام من آیفون 8 دارم الان خوبه و اوکیه باهاش کار میکنم. سلامت باتری رو بررسی کردم 89 بود . تقریبا چه قدر طول میکشه که سلامت باتری بیاد زیر 80 درصد؟؟

 7. سلام من فک میکنم این نرم افزارها خیلی خوب نشون نمیده سلامت باتری رو من یه چندباری ازشون استفاده کردم و جواب درستی بهم ندادن ب نظرم کد تست سلامت باتری گوشی خیلی بهتره به نسبت این نرم افزارها. بیشتر برنامه ها خرابی باتری موبایل رو که از چیه رو نشون نمیدن دقیق و این یکی از عیب هاشونه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *