افیلیت دیجیکالا 728 در 90

تعویض باتری آیفون

تعویض باتری آیفون: باتری آیفون یکی از مهم ترین قطعاتی است که در صورت ایجاد مشکل باید آن را تعویض کرد. در این مقاله از سایت رایااستور می خواهیم در مورد تعویض باتری آیفون برای کاربرانی توضیح دهیم که باتری گوشی شان آسیب دیده و کارایی چندانی برای آن ها ندارد. قبل از اینکه بخواهید به عوض کردن باتری آیفون، فکر کنید باید دلایل خرابی باتری را بررسی کنید. پس از آن شما می توانید بهترین زمان تعویض باتری آیفون را در نظر بگیرید. زمان مناسب برای جابه جایی باتری اپل، زمانی است که گوشی شما به خوبی کار نمی کند و آن عملکرد اولیه خود را ندارد.

یکی از مهم ترین سوالاتی که ممکن است برای همه کاربران اپل به وجود بیاید، نحوه تعویض باتری اپل می باشد. انتخاب بهترین زمان تعویض باتری موبایل و چگونگی عوض کردن آن، همچنین انتخاب مراکز تعویض باتری آیفون تا حدودی روی کارکرد باتری گوشی شما تاثیر خواهد داشت. چرا که در برخی از مواقع ممکن است معتبر نبودن این مراکز تعویض باتری، منجر به بدتر شدن گوشی شما شود. به همین دلیل توصیه می کنیم بدون در نظر گرفتن هزینه تعویض باتری آیفون، بهترین مرکز را برای جابه جایی باتری در نظر بگیرید. البته هزینه تعویض باتری، کاملا بستگی به مدل گوشی شما خواهد داشت.

عوض کردن باتری اپل

دلیل عوض کردن باتری اپل چیست؟

زمانی که باتری گوشی آیفون اپل دچار مشکل می شود؛ به سرعت شارژ باطری خالی می گردد و یا از کار می افتد، در این زمان باید فکر عوض کردن باتری آیفون خود باشید. بهترین راه این است که گوشی خود را به یک متخصص تعمیرات آیفون بدهیم تا این کار را برایمان انجام دهد. اما اگر به دلیل قیمت و هزینه های بالا و یا سایر موارد مجبور باشیم که خود باتری مویابل اپل را تعویض کنیم، باید نحوه و چگونگی انجام این کار را آموزش ببینیم. وبسایت رایااستور؛ به عنوان بزرگترین فروشگاه عرضه کننده انواع باتری های گوشی، در این مطلب به صورت کامل و گام به گام نحوه تعویض باتری آیفون را آموزش میدهد. پس اگر قصد یادگیری دارید تا در کمترین زمان ممکن و بدون پرداخت هزینه این کار را انجام دهید، با ما همراه باشید.

چگونه باتری ایفون را تعویض کنیم؟ اگر شما هم یکی از کاربران گوشی اپل هستید و می خواهید بهترین عملکرد را از گوشی خود داشته باشید و به مرور زمان عمر باطری آن را افزایش دهید و همچنین مدت زمان بیشتری را بدون مشکل از آن استفاده کنید، بهتر است در این مقاله ما را همراهی کنید. همان طور که می دانید گوشی های آیفون در مدل های 6،  6s،  7، 8،  10 و 11 دارای باطری های متفاوتی هستند. در ادامه همراه ما باشید تا به تعویض باتری آیفون بپردازیم.

نحوه عوض کردن باتری اپل به صورت گام به گام

تعویض باتری آیفون در 7مرحله

تعویض باتری آیفون در 7مرحله:

 1. باز کردن پیچ های دو طرف پورت
 2. جدا کردن بدنه گوشی با استفاده از ابزار مکنده
 3. جدا کردن بدنه گوشی از یکدیگر
 4. سوا کردن پوشش فلزی
 5. جدا کردن کانکتور متصل شده به باتری
 6. سوا کردن باتری از گوشی
 7. قرار دادن باتری جدید در گوشی

چگونه باتری آیفون را عوض کنیم؟

همان طور که گفتیم، خراب شدن و کاهش سرعت باتری گوشی های آیفون یکی از مهم ترین مشکلاتی است که با کاربران اپل همراه است، البته فراموش نکنید که این موضوع فقط برای کاربران اپل نیست و تمام افرادی که از گوشی های هوشمند استفاده می کنند پس از مدتی با این مشکلات روبه رو خواهند شد.

چگونگی عوض کردن باتری ایفون یکی از سوالاتی که ممکن است دهن کاربر را به خود درگیر کند، دلایل زیادی وجود دارد برای این که شما را مجبور به جابه جایی باطری گوشی کند. شما می توانید برای اطلاع دقیق از این دلایل به مقاله “علائم خرابی باتری آیفون” مراجعه کنید. در ادامه در مورد تغییر باتری برای شما بیشتر توضیح خواهیم داد.

آموزش تصویری عوض کردن باتری آیفون:

1. باز کردن پیچ های دو طرف پورت

باز کردن پیچ های دو طرف پورت

اگر به قسمت انتهایی گوشی دقت کنید، می بینید که دو پیچ در دو طرف پورت شارژ قرار دارد. اولین کاری که برای تعویض باید انجام دهید، این است که این دو پیچ را باز کنید، توجه داشته باشید که حتما گوشی شما خاموش باشد.

2. جدا کردن بدنه گوشی با استفاده از ابزار مکنده

جدا کردن بدنه گوشی با استفاده از ابزار مکنده

بعد از این که موفق شدید پیچ ها را باز کنید، باید با استفاده از ابزاری که در تصویر بالا می بینید، صفحه نمایش را به راحتی جدا کنید. فقط توجه داشته باشید که دور تا دور گوشی را با همین ابزار از یکدیگر جدا کنید.

3. جدا کردن بدنه گوشی از یکدیگر

جدا کردن بدنه گوشی از یکدیگر

پس از انجام این کار سعی کنید قسمت بدنه بالا و پایین را از یک دیگر جدا کنید شما می توانید این کار را با استفاده از چاقو انجام دهید البته دقت کنید که به اجزای داخلی گوشی صدمه ای وارد نشود.

4. جدا کردن پوشش فلزی

جدا کردن پوشش فلزی

اگر دقت کنید می بینید که در کنار باتری، دو عدد پوشش فلزی وجود دارد که شما باید آن را از گوشی جدا کنید که در تصویر می توانید به جای پیچ های آن توجه کنید.

شما برای این که بتوانید باتری را خیلی راحت تر از بدنه اصلی جدا کنید، بهتر است که این پیچ ها را که در تصویر نشان داده شده است را باز کنید. بعد از این که پیچ ها را باز کردید حال می توانید بدنه فلزی را جدا کنید.

5. جدا کردن کانکتور متصل شده به باتری

جدا کردن کانکتور متصل شده به باتری

اگر کمی به تصویر بالا دقت کنید، می بینید که باتری به وسیله یک کانکتور پلاستیکی به بدنه متصل شده است، برای این که بتوانیم باتری را به راحتی جدا کنیم باید این بدنه پلاستیکی را از باتری جدا کنیم. که می توانید این کار را با ابزار های مخصوص انجام دهید.

6. جداکردن باتری از گوشی

جداکردن باتری از گوشی

پس از انجام این کار، مرحله بعدی که باید انجام دهید، جدا کردن باتری خراب از گوشی می باشد، اگر کمی دقت کنید، شاهد چسب هایی در زیر باتری خواهید بود که آن ها برای محکم نگه داشتن باطری استفاده شده اند و همین مورد شاید تا حدودی کار شما را سخت تر کند.

7. قرار دادن باتری جدید در گوشی

قرار دادن باتری جدید در گوشی

شما می توانید پس از این که باتری را از بدنه اصلی جدا کردید، باتری اصل و خریداری شده را در آن جاسازی کنید، فقط توجه داشته باشید که قرار دادن آن ماننده شکل اولیه باشید که با باز کردن گوشی شاهد آن بودید. در نهایت دو طرف بدنه گوشی را روی یکدیگر قرار دهید و پیچ ها را ببندید. شما با چند حرکت ساده عوض کردن باتری اپل را انجام داده اید.

8. آخرین مرحله

تعویض باتری گوشی آیفون

در آخرین مرحله شما باید تمام اجزایی که از باتری جدا کردید را به حالت اولیه برگردانید و در نهایت قاب آن را محکم ببندید و پیچ هایی که باز کرده بودید را سفت کنید.

ابزار تعویض باتری آیفون

ابزار تعویض باتری آیفون

همان طور که می دانید گوشی های هوشمند به دلیل این که دارای باطری هایی هستند که به راحتی جدا نمی شوند، پس برای تغییر و جدا کردن آن ها باید از ابزار های مخصوص و کیت هایی استفاده کنیم که مخصوص برای آن ها ساخته شده است، استفاده از این ابزار در هنگام تغییر باطری می تواند روی عملکرد بهتر باتری تاثیر داشته باشد و کمتر مشکلی را برای شما ایجاد کند.

کیت معاوضه باتری:

 • پنس
 • ساکشن کاپ
 • اسپاجر
 • قاب باز کن
 • سه عدد پسچ گوشتی مخصوص

بهترین زمان تعویض باتری آیفون

طبیعتا زمانی که شما برای اولین بار از گوشی اپل استفاده می کنید، شاهد بهترین عملکرد خواهید بود، پس از مدتی کار کردن با آن متوجه کاهش سرعت و کند شدن آن می شوید که این موارد می تواند دلایلی داشته باشد، در این مواقع مهم ترین کاری که می توانیم انجام دهیم تعویض باتری آیفون 6 می باشد.

شما می توانید با بررسی برخی از موارد از این جابه جایی اطمینان داشته باشید و باتری خود را در بهترین زمان ممکن عوض کنید. یکی از ساده ترین روش هایی که می توانیم به آن توجه کنیم، بررسی سایکل باتری می باشد، شما می توانید با نصب برنامه CoconutBattery و ببینید که سایکل باتری چه قدر است، اگر بیشتر از 800 بود زمان عوض کردن باطری اپل رسیده است.

نکنه بعدی پاوربانک هایی هستند که شما برای شارژ کردن آیفون از آن استفاده می کنید که پس از مدتی می توانند آسیب جدی به گوشی شما وارد کنند و راحت ترین روشی که به شما زمان تغییر باتری را نشان می دهد، این است که میزان و نوع عملکرد باطری گوشی خود را با سری های قبل مقایسه کنید که در صورت افت باید تعیض شود.

هزینه تعویض باتری آیفون apple

اگر با مطالعه این مقاله به این نتیجه رسید که باید باطری آیفون خود را عوض کنید به شما پیشنهاد می کنیم، بهترین مرکز خرید را برای خرید باتری آیفون در نظر بگیرید، چرا که این روز ها هستند افرادی که به دلیل سواستفاده از مردم باتری های فیک و تقلبی ا در اختیار مشتریان قرار می دهند.

یکی از فروشگاه های معتبری که در زمینه فروش باتری گوشی هوشمند فعالیت می کند، سایت رایااستور می باشد. شما می توانید با مراجعه به این سایت از تمام قیمت محصولات موجود اطلاع پیدا کنید، و بهترین باطری را با مناسب ترین قیمت خریداری کنید، توجه داشته باشید که محصولات در این فروشگاه با گارانتی 4 ماهه و گارانتی بازگشت وجه 48 ساعته می باشد.

منابع: support.apple.com ، digitaltrends.com

ممکن است شما دوست داشته باشید
نمایش نظرات (17)