رایااستور مگ

باتری موبایل آیفون چند سال عمر میکند؟

باتری موبایل آیفون چند سال عمر میکند؟ در این مطلب از سایت رایااستور می خواهیم در مورد مدت زمان عمر باتری گوشی آیفون برای شما توضیح دهیم. همان طور که می دانید سلامت باتری آیفون اهمیت بسیار زیادی دارد و بیشتر کاربران گوشی اپل به این مورد توجه می کنند. هر چه قدر باتری موبایل دارای کیفیت بیشتری باشد، در واقع از عمر و سلامت بیشتری برخوردار خواهد بود.

در ادامه این مقاله می خواهیم به یکی از سوالات شما در رابطه با اینکه باتری موبایل آیفون چند سال عمر میکند، برای شما توضیح دهیم. در ادامه در مورد عمر باتری آیفون، دلیل کم شدن سلامت و عمر باتری آیفون، روش های افزایش عمر باتری گوشی آیفون و در مورد خرابی باتری آیفون بیشتر برای شما توضیح خواهیم داد.

یکی از مهم ترین مواردی که در خرید گوشی موبایل مورد توجه قرار می گیرد، عمر باتری موبایل آیفون است. زمانی گوشی شما دارای عمر بالایی خواهد بود که شما بتوانید از بهترین شیوه های مراقبت باتری موبایل، استفاده کنید. ضعیف شدن باتری گوشی موبایل، به دلیل مراقبت های نادرستی است که ما از گوشی انجام می دهیم و بخش بزرگی از آن به خودمان بستگی دارد. نحوه استفاده شما از باتری موبایل تاثیر بسیار زیادی روی عمر باتری گوشی آیفون خواهد داشت.

باتری موبایل آیفون چند سال عمر میکند؟

عمر باتری موبایل آیفون، به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد که شما می توانید با در نظر گرفتن هر یک از این موارد عمر گوشی خود را تا حدود زیادی افزایش دهید. به صورت طبیعی تمامی گوشی های هوشمند از جمله آیفون 3 الی 4 سال عمر می کنند و این یعنی مدت زمان بستگی به یک سری نکاتی خواهد داشت که شما می توانید با رعایت هر یک از آن ها عمر گوشی خود را افزایش دهید.

عمر مفید باتری گوشی آیفون، یعنی مدت زمانی که شما بدون هیچ مشکلی از گوشی خود استفاده کنید و موبایل بدون هیچ ایرادی و کمبود انرژی باتری برای شما کار کند. هر چه قدر از کیفیت و سلامت باتری موبایل کم شود، درواقع عمر گوشی شما به پایان خواهد رسید.

یکی از مهم ترین مواردی که باید به آن توجه داشته باشیم، جنس و نوع باتری گوشی می باشد. با توجه به اینکه باتری های لیتیوم یونی و پلیمری که برای گوشی ها مورد استفاده قرار می گیرد، در برابر حرارت مقاومت زیادی ندارند، شما باید این باتری ها را از داغ شدن دور نگه دارید. برای این منظور بهتر است از شارژ کردن بیش از اندازه گوشی جلوگیری کند.

پس می توان نتیجه گرفت که عمر باتری گوشی آیفون به مدت زمان شارژ باتری شما و شارژ اولیه آیفون بستگی دارد. سعی کنید باتری گوشی خود را زمانی به شارژ وصل کنید که حدود 30 درصد از شارژ آن باقی مانده باشد و زمانی آن را از شارژ خارج کنید که کمتر از 100 درصد پر شده باشد.

دلایل کم شدن عمر باتری آیفون و راهکارهایی برای افزایش آن

علت های زیادی منجر به کم شدن و کاهش عمر باتری گوشی اپل می شود. که یکی از مهم ترین آن همان طور که پیش تر به آن اشاره شد، نحوه صحیح شارژ باتری موبایل آیفون می باشد. در صورتی عمر باتری گوشی شما مورد آسیب قرار می گیرد که شما به درستی آن را به شارژ متصل نکنید. نحوه شارژ زدن باتری گوشی اپل، تاثیر بسیار زیادی روی عمر و سلامت باتری خواهد داشت.

طولانی به شارژ زدن گوشی هم تاثیر خوبی روی سلامت باتری نخواهد داشت. در برخی از موارد مردم موبایل خود را از شب تا صبح به صورت مداوم به شارژ وصل می کنند که این کار عموما کار درستی نیست و بهتر است انجام نشود. شما می توانید برای شارژ سریع گوشی خود را در حالت پرواز و ذخیره باتری گوشی قرار دهید. زمانی که گوشی خود را در این حالت قرار می گیرد، درواقع تمام قابلیت های اصلی گوشی شما قطع خواهد شد.

یکی دیگر از مواردی که می تواند روی عمر باتری تاثیرگذار باشد، برنامه هایی است که روی گوشی نصب کرده اید، می تواند میزان زیادی از شارژ باتری گوشی شما را کم کند و انرژی زیادی را از باتری مصرف کند. شما می توانید با حذف این اپلیکیشن ها از روی گوشی خود مدت زمان نگه داشتن شارژ باتری موبایل خود را بیشتر از قبل کنید. به شما پیشنهاد می کنیم خواندن مقاله ” چه برنامه هایی باتری گوشی موبایل را خالی می کند؟ ” را مطالعه کنید.

مورد بعدی که قابل اهمیت است مربوط به صفحه نمایشگر و تنظیمات آن می شود. میزان روشنایی صفحه، صدای زنگ تماس گوشی، وای فای، دیتا، موقعیت مکانی، بلوتوث و… جزء مواردی هستند که می توانند روی خالی شدن شارژ باتری گوشی شما و کاهش عمر باتری موبایل اپل شما تاثیر داشته باشند. شما می توانید با کم کردن و غیرفعال کردن این گزینه ها تا حدود زیادی میزان شارژ باتری موبایل خود را کاهش دهید.

روش های افزایش عمر باتری گوشی اپل:

  • استفاده از تصاویر تیره و ثابت برای پس زمینه
  • کم کردن روشنایی و نور صفحه نمایش گوشی
  • کم کردن صدای زنگ گوشی و استفاده از ویبره
  • غیرفعال کردن قابلیت های اصلی گوشی
  • حذف ویجت ها از صفحه هوم اسکیرین
  • حذف بازی ها و نرم افزارهای مخرب و پرمصرف
  • تعویض باتری موبایل

رعایت این موارد تاثیر بسیار زیادی روی کاهش مصرف انرژی باتری گوشی شما دارد. شما می توانید با انجام این راهکارها تا حدود زیادی مصرف باتری گوشی خودتان را کاهش دهید. با اینکار شما می توانید ظرفیت باتری گوشی خود را نیز افزایش دهید و از خراب شدن باتری و گوشی جلوگیری کنید.

در این مقاله در مورد اینکه باتری موبایل آیفون چند سال عمر می کند، برای شما عزیزان و کاربران گوشی های اپل توضیح دادیم. شما می توانید با بررسی هر یک از این موارد میزان مصرف شارژ باتری خود را کاهش دهید. باتری گوشی و سالم بودن آن اهمیت زیادی دارد.

به همین دلیل توصیه می کنیم از باتری گوشی به خوبی مراقبت کنید. با توجه به اینکه این روزها وجود باتری های تقلبی و اصل در بازار افزایش پیدا کرده است، شما نمی توانید به راحتی این نوع باتری ها را از یک دیگر تشخیص دهید. به همین دلیل ما تعویض باتری موبایل  آیفون را در بهترین زمان به شما توصیه می کنیم. چرا که تعویض باتری به اشتباه می تواند تا حد زیادی از به خرابی باتری و گوشی کمک کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *