رایااستور مگ

آیا تلگرام امن است ؟

آیا تلگرام امن است ؟ | کاربران بسیاری هستند که از تلگرام برای مقاصد شخصی و تجاری استفاده می کنند که مهم ترین دغدغه همه آنها ، امنیت تلگرام است . نسخه های تلگرام بسیاری در بازار وجود دارند اما به راستی کدام تلگرام امنیت بالاتری دارد ؟ و اینکه برای افزایش امنیت تلگرام چه باید کرد ؟ . همه سوالاتی که دارید را در این مقاله پاسخ خواهیم داد . در ادامه با رایااستور همراه باشید .

مقدمه

تلگرام یکی از پیام رسان برتر دنیا میباشد که بیش از یک میلیارد نفر مخاطب دارد . بسیاری از کاربران از تلگرام برای انتقال اطلاعات و اشتراک گذاری با دوستان و آشنایان خود استفاده می کنند و برخی دیگر برای مقاصد تجاری . اما آیا تلگرام آنقدر ایمن میباشد که بتوان با خیالی آسوده در آن فعالیت کرد ؟

در مقاله آیا هک تلگرام ممکن است ؟ برای شما بطور کامل توضیح دادیم و روش های افزایش امنیت تلگرام را نیز توضیح دادیم . در این مقاله نیز بطور کامل امنیت تلگرام را به چالش می کشیم و به شما نکاتی را برای بالا بردن امنیت تلگرام معرفی خواهیم کرد . پس حتما این مقاله را از دست ندهید .

آیا تلگرام امن است ؟

آیا تلگرام امنیت دارد ؟ این سوال بسیاری از شما کاربران میباشد و اصلا برای فهمیدن این موضوع ، وارد سایت رایااستور شده اید و مقاله تلگرام امن را می خوانید . تلگرام در بخش پرسش و پاسخ خود در جواب به سوال اینکه آیا تلگرام امن است و امکان هک وجود دارد ؟ بدین صورت جواب داده است :

هم

امکان هک تلگرام به هیچ عنوان وجود ندارد و اگر هکری بتواند تلگرام را هک کند به آن 300.000 دلار پاداش داده میشود که چیزی معادل 7.500.000.000 تومان میباشد . تلگرام در ادامه صحبت های خود به مطلب زیر نیز اشاره دارد ؟

هرکسی که ادعای رمزگشایی پیام های تلگرام راداشته باشد و بتواند ادعای خود را اثبات کند، ۳۵۰۰۰ دلار پاداش دریافت می کند. همچنین نظرات درمورد امنیت تلگرام خارج از بحث هک را مشتاقانه می پذیریم.

پس چرا با خبرهای زیادی در مورد هک تلگرام مواجه می شویم و بسیاری از کاربران از نفوذ افراد سودجو به اکانت کاربریشان گلایه دارند ؟ واقعیت امنیت تلگرام چیست ؟

در ادامه باید خدمت شما عرض کنیم ، هم تلگرام امنیت دارد و هم ندارد . به گفته تلگرام و جایزه زیادی که گذاشته است ، امکان نفوذ به هسته مرکزی تلگرام به هیچ عنوان وجود ندارد و این یعنی تلگرام امن است ، اما طرف مقابل ، به دلیل سهل انگاری کاربران و عدم رعایت نکات ایمنی ، تلگرام قابل نفوذ میباشد و یک هکر یا فرد سودجو می تواند به راحتی وارد حساب کاربری تلگرام کاربر شود .

چگونه تلگرام را امن کنیم ؟

یکی از سوالاتی که باید حتما به آن پاسخ داده شود این است که برای افزایش امنیت تلگرام چه باید کرد ؟ . برای اینکه امنیت تلگرام را بالا ببریم باید فقط یکسری نکات امنیتی بسیار ساده را رعایت کنیم تا هیچ گاه امنیت اطلاعات ما به خطر نیافتد . و اما این امور امنیتی ساده چه هستند :

فعال کردن تایید دو مرحله تلگرام

اصلی ترین کاری که باید انجام دهید ، فعال کردن احراز هویت دو مرحله ای برای اکانت تلگرام خود میباشد . با فعالسازی این قابلیت ، امنیت تلگرام به نحو چشمگیری افزایش پیدا می کند و امکان نفوذ به اطلاعات شخصی شما به 0 درصد میرسد .

در تایید دو مرحله ای ، رمزعبوری را شما برای اکانت خود انتخاب می کنید که تنها شما از آن باخبر هستید و اگر کسی بتواند رمز عبور اکانت شما و رمز ارسالی تلگرام را دریافت کند ، بازهم نمی تواند وارد اکانت شما شود چراکه باید رمز عبور دوم که فقط شما می دانید را وارد کند . برای فعالسازی تایید دو مرحله تلگرام مراحل زیر را طی کنید :

 • اپلیکیشن تلگرام را بازکنید .
 • وارد حساب کاربری خود شوید
 • گزینه تنظیمات (Settings) را انتخاب کنید .
 • گزینه Privacy & Security را انتخاب کنید .
 • گزینه Two-Step Verification را انتخاب کنید .
 • سپس گزینه Set Additional Password را انتخاب کنید .
 • در این مرحله باید رمز عبور مورد نظر خود را وارد کنید ، حتما توصیه می کنیم از پسورد ۱۰ تا ۱۵ رقمی ترکیبی از ” حروف بزرگ و کوچک ، اعداد و کاراکتر ” استفاده کنید .
 • تیک تایید را بزنید تا به صفحه بعد بروید . در صفحه بعدی نیز از شما رمز عبوری که در مرحله قبل وارد کرده اید را درخواست میکند ، همان رمز عبور را وارد کنید و تیک تایید را فشار دهید .
 • در مرحله بعد از شما یک Hint (راهنما) طلب می کند تا زمانی که شما رمز عبور را فراموش کردید ، آن را وارد کنید .
 • بعد از اینکه Hint (راهنما) را وارد کردید ، تیک تایید را فشار دهید . در مرحله بعد از شما یک ایمیل ریکاوری طلب مبکند . این ایمیل برای زمانی میباشد که شما رمز عبور را فراموش کرده اید و میخواهید پسور اکانت خود را از طریق ایمیل بازیابی کنید .

نکات وارد کردن ایمیل در این بخش :

 • حتما ایمیل فعال وارد کنید ( ایمیل غیرفعال یا اشتباه نزنید)
 • می توانید از این بخش با زدن دکمه skip عبور کنید .
 • توصیه من به شما ، وارد کردن ایمیل است ( چراکه خیلی وقت ها به کمک شما می آید)
 • بعد از اینکه ایمیل را وارد کرد ، تیک تایید را فشار دهید . در ادامه پنجره ای همانند تصویر زیر برای شما نمایش داده می شود که از شما می خواهد وارد ایمیل خود شوید و روی لینک تایید ، کلیک کنید .
 • در آخر وارد ایمیلی شوید که وارد کرده اید . ایمیل ارسالی از تلگرام را بازکنید و روی لینک تایید کلیک کنید .
 • بعد از طی کردن مراحل بالا ، احراز هویت دو مرحله ای برای شما فعال می شود و پیغام زیر برای شما نمایش داده می شود .

به این ترتیب فقط در کمتر از 1 دقیقه امنیت تلگرام خود را به طرز چشمگیری افزایش داده اید و از نفوذ افراد بیگانه جلوگیری کرده اید .

فعالسازی پسور محلی

برای برنامه تلگرام خود رمز عبور قرار دهید تا هرکسی نتواند وارد اکانت شما شود . برای فعالسازی رمز عبور مراحل زیر را طی کنید :

 • وارد اکانت تلگرام خود شوید
 • وارد تنظیمات (Settings) شوید
 • در بخش Privacy & Security گزینه Passcode lock را فعال کنید .
 • گزینه PassCode lock را فعال کنید تا یک کادر جدید برای شما باز شود
 • در کار جدید یک رمز 4 رقمی وارد کنید (اگر میخواهید از رمز عبور ترکیبی از حروف و اعداد استفاده کنید ، کافیست از بالا سمت چپ ، کشویی Pin را به Password تغییر دهید )

تیک تایید را فشار دهید و در کادر بازشده جدید ، بار دیگر رمزعبور خود را تکرار کنید .

در آخر تیک تایید را فشار دهید تا پسورد محلی برای شما فعال شود .

اعلان تلگرام را غیرفعال کنید

یکی دیگر از کارهای ساده که سطح امنیت تلگرام را به نحو چشمیگری افزایش می دهد ، غیرفعال کردن اعلان (نوتیفیکیشن ها) میباشد . با اینکار اگر گوشی شما قفل باشد ، دیگر کسی نمی تواند اعلان ها و رمزهای تلگرام شما را از طریق نوتیفیکیشن ها مشاهده کند .

برای اینکه بدانید چطور امنیت تلگرام را افزایش دهید حتما وارد لینک زیر شوید :

کدام تلگرام امن است ؟

کدام تلگرام امنیت بالایی دارد ؟ یکی از مشکلاتی که تلگرام دارد ، فیلتر بودن تلگرام میباشد که همین مورد باعث شده است استفاده از تلگرام رسمی برای همه افراد میسر نباشد . از این رو بسیاری از کاربران به سراغ تلگرام های ضد فیلتر می روند تا به قول خودشان ، فیلتر را دور بزنند . اما موضوعی که وجود دارد این است که هیچ کدام از این تلگرام ها مورد تایید ، Telegram نمیباشد .

تلگرام های زیادی از قبیل تلگرام طلایی ، تلگرام پلاس ، تلگرام فارسی ، تلگرام دی آر ، تلگرام باز و … برای دانلود گوشی های اندروید ایجاد شده اند که همگی ضدفیلتر هستند و بدون نیاز به پراکسی به تلگرام و اکانت کاربران متصل می شوند . در نگاه اول ، بسیار کاربردی میباشند و خیلی سریع متصل میشوند اما آیا این تلگرام ها امنیت کافی را دارند ؟ آیا واقعا می توانند از حریم خصوصی و اطلاعات شما حفاظت کنند ؟ . طبیعتا خیر !

در ماه های گذشته ، تمام برنامه های تلگرام بجز تلگرام رسمی ، از سمت گوگل بعنوان ویروس شناخته شدند و از گوگل پلی و همچنین دستگاه های کاربران حذف شدند . با این تفاصیر تلگرام امن را از کجا باید دانلود کنیم ؟ کدام تلگرام را باید دانلود کنیم ؟

دانلود بهترین و امن ترین تلگرام 

اگر به سراغ یک تلگرام امن هستید و نمی خواهید حریم خصوصی شما مورد تهاجم افراد سودجو قرار بگیرد ، حتما از تلگرام رسمی استفاده کنید و همین الان تلگرام های متفرقه را حذف کنید . این تلگرام ها بیشتر از اینکه بتوانند به شما خدمات بدهند ، به شما آسیب وارد می کنند . برای دانلود نسخه رسمی تلگرام از Telegram برای انواع گوشی های اندروید ، IOS و ویندوز فون و نسخه دسکتاپ تلگرام از لینک زیر استفاده کنید .

جمع بندی 

در مقاله راهنمای انتخاب تلگرام امن ، به شما یاد دادیم که چطور امنیت تلگرام خود را بالا ببرید و همچنین بهترین و امن ترین تلگرام را برای دانلود به شما معرفی کردیم . اگر قصد خرید لوازم دیجیتال را دارید از شما دعوت می کنیم صفحه راهنمای خرید رایااستور را مشاهده کنید ، برای آموزش اپلیکیشن های دیگر از قبیل اینستاگرام و واتساپ هم از شما دعوت می کنیم وارد این صفحات شوید .

نوشته های مشابه

9 دیدگاه

 1. برای اینکه امنیت تلگرام خود را بالا ببریم باید چه نکات امنیتی را رعایت کنیم

 2. تا چه حد اعای امنیت تلگرام درست است ؟ واقعا تا چه حد ؟
  من که شنیدم این برنامه مطعلق به اسراییله
  و برنامه ای که مال اسراییل باشه امنیت نداره به نظر من

 3. دوستان هر چند بازم اطمینان صد درصد به این برنامه ها نیست ولی بازم امنیت تلگرام نسخه اصلی بیشتره

 4. اینو بگم که اونی که هکر باشه شما هر مانعی هم سر راهش بزارید بازم راهی پیدا میکنه
  ولی در کل ادم های عادی نباید زیادی نگران باشن چون هکر هیچ وقت نمیاد وقت خودشو صرف هک بیهوده کنه منظورم اینه که بیشتر ادم های مهم با شغل های مهم باید نگران باشن
  وسلام

 5. یکی از مشکلاتی که تلگرام داره ، فیلتر بودنشه که همین مورد باعث شده استفاده از تلگرام رسمی برای همه افراد میسر نباشد . از این رو خیلی از افرادمیرن سراغ تلگرام های ضد فیلتر می تا به قول خودشون فیلتر رو دور بزنن . که اصلا کار عاقلانه ای نیست و خطر اینو داره که اطلاعات شما هک بشه و موضوعی که وجود داره اینه که هیچ کدوم از این تلگرام ها مورد تایید ، Telegram نمیباشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *