مینگ‌چی‌کو: هوش‌مصنوعی در مراسم WWDC برای سرمایه‌گذاران اپل مهمتر از هدست است

مینگ چی کو، تحلیلگر پیش از سخنرانی روز دوشنبه WWDC مدعی شد که سرمایه‌گذاران کمتر به هدست اپل علاقه دارند تا هوش مصنوعی.

انتظار می‌رود در مراسم WWDC، عمده سخنرانی درباره هدست واقعیت مجازی و واقعیت افزوده اپل باشد. به گفته مینگ چی‌کو “تحلیلگر TF Securities”، سرمایه‌گذاران بیشتر از اینکه به خود هدست علاقه داشته باشند، به هوش‌مصنوعی آن علاقه دارند.

مینگ چی‌کو در توییت روز یکشنبه خود به چند یادداشت از مذاکرات اخیر با سرمایه‌گذاران در مورد WWDC اشاره کرده است. اعتقاد درباره هدست جدید اپل براین است که اگر بتواند با موفقیت اعلام شود، می‌تواند تأثیر زیادی بر طراحی تعامل سه‌بعدی و گرافیک سه‌بعدی رایانه‌ای بگذارد؛ درست مانند تأثیری که ChatGPT روی هوش‌مصنوعی و محتوای تولید شده توسط هوش‌مصنوعی (AIGC) دارد.

بااین‌حال، عمده پست‌های مینگ چی‌کو، حول هوش‌مصنوعی و AIGC می‌چرخد چراکه سرمایه‌گذاران بیشتر دوست دارند ببینند که اپل چه‌زمان خدماتی مانند ChatGPT را ارائه می‌کند. درواقع به‌نظر می‌رسد که موفقیت بلندمدت هدست اپل به ادغام شدن آن با AI/AIGC گره خورده است.

مینگ‌چی‌کو معتقد است که برای خدمات AI یا AIGC فرصتی وجود دارد که در مراسم WWDC ظاهر خواهد شد.

اگر الزامات اپل برای AIGC مستلزم مشخصات سخت‌افزاری بالاتری باشد، به گفته مینگ چی‌کو، می‌تواند منجر به‌افزایش تقاضای جایگزینی سخت‌افزار شود.

درحالیکه اپل مطمئناً روی تقویت تلاش‌های یادگیری ماشینی خود کار می‌کند، ممکن است در ابتدا دیگر توسعه‌دهندگان از خدمات مشابه استفاده کنند. یک نظرسنجی در آوریل نشان داد که %80 از توسعه‌دهندگان مک، قصد دارند ChatGPT را در برنامه‌های خود ادغام کنند.

منبع appleinsider
ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید