تقویت باتری موبایل

تقویت باتری موبایل چیست؟

تقویت باتری موبایل: باتری موبایل یکی از مهم ترین بخش های دستگاه موبایل است که در اثر عوامل مختلف و گوناگونی خاصیت و کارایی اولیه خود را از دست می دهد و دیگر کارکرد آن مانند روزهای اولیه نیست. از این جهت باید از باطری گوشی به خوبی نگهداری و مراقبت شود تا در طی شرایط مخرب نتواند توانایی خود را از دست دهد. در این بخش از سایت رایااستور می خواهیم درمورد روش های تقویت باتری موبایل برایتان صحبت کنیم؛ تا بتوانید با به کاربردن ترفند های ساده ای بتوانید باتری موبایل قوی را به گوشی خود هدیه کنید. پس در ادامه با ما همراه باشید.

چگونه باتری موبایل را تقویت کنیم ؟

یکی از مهم ترین مواردی که در هنگام خرید گوشی مورد توجه قرار می گیرد، باتری موبایل می باشد. همان طور که می دانید باتری، جزء اصلی سخت افزاری گوشی به حساب می آید و شما باید برای مراقبت از آن از بهترین روش ها استفاده کنید. ترفند ها و روش های بسیار زیادی وجود دارد برای اینکه شما بتوانید عمر و سلامت باتری موبایل خود را افزایش دهید و بیشتر از آن استفاده کنید. اگر فکر می کنید ضعیف شدن باتری موبایل شما کار دستتان داده است، به شما پیشنهاد می کنیم در ادامه این مقاله ما را در رایااستور همراهی کنید.

شما می توانید با استفاده از بهترین روش های افزایش طول عمر باتری استفاده کنید و از به روش های جلوگیری از خالی شدن باتری موبایل توجه داشته باشید. یکی از مهم ترین سوالاتی که می تواند برای کاربران پیش بیاید، این است که چگونه باتری موبایل خود را قوی کنیم؟ ما در این قسمت از مقاله می خواهیم در مورد راه های تقویت باتری موبایل برای شما عزیزان و کاربران گوشی های هوشمند توضیح دهیم. شما می توانید با انجام ساده ترین روش ها و ترفند ها عمر باتری گوشی خود را دو چندان کنید.

چگونه باتری موبایل را تقویت کنیم ؟

بهترین روش ها برای تقویت باتری موبایل

در این قسمت می خواهیم در مورد راهکارها و ترفند هایی برای شما توضیح دهیم که با استفاده از آن در کوتاه مدت طول عمر باتری گوشی خود را افزایش دهید و مدت زمان بیشتری شارز باتری را نگه دارید. ذخیره سازی شارژ موبایل، یکی از مهم ترین مواردی است که کاربران به آن توجه می کنند، شما می توانید با انجام روش هایی که در ادامه به آن پرداخته می شود به بهرین شکل باتری موبایل خود را تقویت کنید.

استفاده از حالت ذخیره باتری

یکی از مهم ترین مواردی که می توانیم برای باتری های تقویت شده موبایل به آن توجه داشته باشیم، استفاده از حالت ذخیره سازی باتری می باشد. شما می توانید با استفاده از این گزینه، باتری گوشی خود را تقویت کنید و اجازه دهید تا باتری میزان شارژ بیشتری را در خود ذخیره داشته باشد. این قابلیت در تمامی گوشی های موبایل وجود دارد و شما می توانید با استفاده از این قابلیت تمام فعالیت های اصلی گوشی خود را غیرفعال کنید و همین منجر می شود تا باتری زود تر شارژ شود و میزان شارژ کمتری را از دست بدهد. برای اطلاع بیشتر به شما پیشنهاد می کنید مقاله آموزش تنظیم حالت ذخیره باتری اندروید را مطالعه کنید.

تعیین مدت زمان شارژ باتری

یکی دیگر از مواردی که می توانیم به آن اشاره کنیم این است که بهترین زمان را برای شارژ کردن باتری موبایل خود استفاده کنیم. به شارژ زدن بیش از اندازه گوشی، می تواند روی کیفت و عملکرد باتری تاثیر داشته باشد و در برخی موارد منجر به کاهش سلامت و عمر باطری می شود. پس به شما توصیه می کنیم مدت زمان مناسبی را برای شارژ کردن موبایل خود انتخاب کنید. به شما پیشنهاد می کنیم خواندن مقاله باتری موبایل چند ساعت شارژ نگه میدارد؟ از دست ندهید. با خواندن این مقاله می توانید اطلاعات دقیقی در مورد مدت زمان شارژ باتری گوشی و میزان ذخیره سازی آن بدست آورید.

تقویت باتری موبایل با قرار دادن در حالت پرواز

فعال کردن حالت پرواز

حالت پرواز، یکی از مواردی است که می تواند برای تقویت باتری موبایل مفید باشد چرا که می تواند به استراحت باتری کمک کند و چیزی مانند حالت اسلیپ لپتاپ می ماند. درواقع با فعال کردن این گزینه، تمام فعالیت های اصلی موبایل شما از کار می ایستد و شما دیگر نمی توانید از موبایل استفاده کنید. در مواقعی که نیازی به گوشی ندارید می توانید از این حالت استفاده کنید و در زمان شارژ بهتر است گوشی خود را در این حالت قرار دهید چرا که زود تر شارژ می شود.

خنک نگه داشتن باتری موبایل

یکی دیگر از راههای تقویت باتری موبایل، می توانیم به خنک نگه داشتن باتری اشاره کنیم. با توجه به ساختار باتری موبایل و تفاوت انواع باتری موبایل، باید توجه داشته باشید که جنس آن ها کاملا با هم متفاوت است و شما باید باتری های لیتیوم یونی و پلیمری را از دمای خیلی زیادی و خیلی پایین دور نگه دارید. قرار دادن باتری در مکانی که حرارت بسیار زیادی دارد می تواند منجر به داغ شدن گوشی شود و در نهایت از کار افتادن آن می شود.

تقویت باتری موبایل با غیرفعال کردن قابلیت ها

غیرفعال کردن قابلیت های اتصال گوشی

یکی دیگر از روش هایی که می تواند به صورت طولانی مدت باعث بهتر شدن باتری های تقویت شده موبایل شود و به عمر آن اضافه کند، غیرفعال کردن و خاموش کردن قابلیت های اصلی گوشی است. شما می توانید با خاموش کردن وای فای، بلوتوث، موقعیت مکانی، دیتا و… تا حد زیادی به ذخیره سازی شارژ باتری موبایل خود کمک کنید. با اینکار نیروی کمتری از باتری شما مصرف می شود و گوشی زمان بیشتری برای شما کار میکند.

کاهش روشنایی صفحه

روشنایی و میزان نور صفحه تاثیر بسیار زیادی روی کاهش شارژ باتری دارد، شما می توانید با کم کردن نور صفحه و روشنایی آن تا حد زیادی به قوی شدن باتری کمک کنید. چرا که هرچه نور صفحه بیشتر باشد در واقع از نیرو و انرژی باتری کم می شود و باتری برای اینکه بتواند نیاز صفحه نمایشگر را تامین کند، مجبور می شود نیروی زیادی را از دست بدهد. هرچه روشنایی صفحه کمتر باشد، نیروی کمتری از باتری گرفته می شود.

تقویت باتری موبایل با حذف اپلیکیشن های غیرضروری

حذف اپلیکیشن ها و نصب برنامه تقویت باتری موبایل

شاید شما هم جزء آن دسته از افرادی باشید که برنامه های زیادی را روی گوشی خود نصب می کنید، بدون این که از آن ها استفاده ای داشته باشید. باید توجه داشته باشید که نرم افزار هایی که بی استفاده روی گوشی ما نصب هستند، تا حدود زیادی می توانند انرژی باتری گوشی ما را کم کنند. شما می توانید برای تعمیر و تقویت باتری موبایل این برنامه های اضافی را حذف کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله چه برنامه هایی شارژ باتری گوشی را خالی می کند، مراجعه کنید. اما بهتر است بدانید که شما می توانید از برنامه تقویت کننده باتری موبایل برای بهتر کار کردن باطری موبایل استفاده کنید.

در این مقاله در مورد روش هایی برای تقویت باتری موبایل برای شما عزیزان و کاربران توضیح دادیم. شما می توانید با انجام هر یک از راه ها و روش ها، به بهترین شکل باتری گوشی خود را تقویت و قوی کنید و مدت زمان بیشتری را از آن برای انجام کارهای روزانه خود استفاده کنید. البته توجه داشته باشید که تعویض باتری موبایل، یکی دیگر از مواردی است که می تواند به شما کمک کند. برای خرید باتری اصل و اورجینال می توانید به فروشگاه اینترنتی رایااستور مراجعه کنید.

راههای تقویت باتری موبایل

راههای تقویت باتری موبایل

  • تنظیم مدت زمان شارژ
  • خنک نگه داشتن گوشی
  • غیرفعال کردن بلوتوث و وای فای
  • عدم استفاده از دیتای سیم کارت
  • غیر فعال کردن قابلیت Auto-Brightness
  • غیر فعال کردن GPS
  • غیرفعال سازی قابلیت های غیرضروری

تعمیر و تقویت باتری موبایل

همانطور در این مطلب از سایت رایااستور مشاهده کردید، به بررسی روش تقویت باتری موبایل و  پرداختیم؛ با استفاده از این روشها می توانید قدرت باتری گوش خود را بالا ببرید و شدت شارژدهی آن را تقویت کنید. با به کاربردن این راه ها می توانید بهترین باطری موبایل را داشته باشید و هیچ نگرانی بابت خراب شدن یا کاهش عمر آن نداشته باشید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
نمایش نظرات (3)