باتری شارژ کن موبایل

باتری شارژ کن موبایل: باتری موبایل به عنوان اصلی ترین جزء سخت افزاری یک موبایل می تواند نیرو و انرژی گوشی شما را تامین کند. با توجه به اینکه باتری موبایل نیاز به مراقبت ویژه ای دارد و باید در تمامی شرایط از آن مراقبت کرد شما باید از بهترین روش برای شارژ کردن باتری موبایل خود استفاده کنید.

با در نظر گرفتن اینکه یکی از مهم ترین روش های مراقبت از باتری موبایل، نحوه شارژ کردن باتری با شارژر می باشد، در این مقاله  از سایت رایااستور می خواهیم در مورد شارژر باتری موبایل همه کاره، باتری شارژ کن موبایل، دستگاه شارژ موبایل و… برایتان به صورت کامل توضیح دهیم.

یکی از مهم ترین نکاتی که می تواند روی سلامت باتری گوشی شما تاثیر داشته باشد، روش صحیح شارژ کردن باتری موبایل می باشد. با توجه به اینکه باتری های موبایل به صورت لیتیوم یونی و پلیمری هستند شما باید از بهترین روش ها برای به شارژ زدن موبایل خود استفاده کنید که در ادامه در مورد آن برای شما توضیح خواهیم داد. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد باتری شارژ کن موبایل برای شما توضیح دهیم.

 چرا باتری گوشی نیاز به شارژ اولیه دارد؟

 چرا باتری گوشی نیاز به شارژ اولیه دارد؟

یکی از سوالاتی که برای همه کاربران گوشی های هوشمند پیش می آید این است که چرا باید گوشی را به شارژ وصل کنیم و اینکه اصلا چرا موبایل ما نیاز به شارژ اولیه دارد. همانطور که می دانید باتری ها از جنس لیتیومی هستند و برای اینکه بتوانند نیاز شما در در انجام کارهای روزانه تامین کنند نیاز به شارژ دارند.

باتری موبایل برای اولین بار که روی گوشی شما قرار داده می شود، دارای یک ظرفیت اولیه ای می باشد که با میلی آمپر مشخص می شود. مثلا 3000 میلی آمپر، 2500 میلی آمپر، 5000 میلی آمپر و … هر چه قدر این میزان بالاتر باشد، به این معنا خواهد بود که گوشی موبایل شما از توانایی بیشتری برخوردار است و می تواند میزان ذخیره سازی شارژ بیشتری را داشته باشد.

ظرفیت باتری موبایل همیشه ثابت باقی نمی ماند و به مرور زمان که شما از آن استفاده می کنید، متغیر است. رفته رفته و با گذشت زمان ظرفیت و کیفیت باتری موبایل شما کمتر خواهد شد و شما مجبور می شوید به گونه ای دیگر از آن استفاده کنید تا بتوانید کارایی و عملکرد آن را افزایش دهید.

بهترین روش های شارژ کردن باتری موبایل

با توجه به اینکه باتری گوشی دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد شما باید از روش های صحیح برای شارژ کردن آن استفاده کنید. اگر از ساده ترین روش ها برای به شارژ زدن گوشی خود استفاده کنید، می توانید طول عمر و سلامت آن را تا حد زیادی افزایش دهید. برای شارژ کردن باتری گوشی خود موارد زیر را در نظر داشته باشید.

نکات مهم هنگام شارژ کردن موبایل

نکات مهم هنگام شارژ کردن موبایل:

  • از شارژر های اصل استفاده کنید.
  • گوشی را طولانی مدت به شارژ وصل نکنید.
  • از گوشی در زمان شارژ استفاده نکنید.
  • گوشی را 100 درصد شارژ نکنید.
  • گوشی را قبل از خاموش شدن به شارژ وصل کنید.
  • در زمان ضرور از باتری شارژ کن استفاده کنید.

مواردی که نام برده شد هر کدام می تواند روی سریع شارژ شدن گوشی موبایل شما تاثیر داشته باشد. شما می توانید با رعایت هر یک از نکات که گفته شد به سلامت باتری موبایل خود کمک کنید. سعی کنید برای شارژ کردن موبایل خود بیشتر از اینکه از باتری شارژ کن موبایل استفاده کنید از شارژرهای اصل استفاده کنید.

استفاده از بهترین دستگاه شارژ موبایل

گوشی خود را به صورت طولانی مدت و از شب تا صبح به شارژ وصل نکنید چرا که منجر به داغ شدن گوشی و در نهایت منفجر شدن آن می شود. هیچ وقت سعی نکنید وقتی گوشی به شارژ است از آن استفاده کنید چرا که استفاده کردن از گوشی زمان اتصال به برق باعث داغ شدن گوشی و بدنه آن می شود و همین موضوع می تواند منجر به خراب شدن و آسیب رسیدن به موبایل شود.

برخی از موارد ممکن است افراد از پاوربانک، شارژر باتری موبایل بدون کابل، شارژ کن گوشی، شارژر باتری موبایل همه کاره و …. استفاده کنند. باید در نظر داشته باشید که این روش ها به زود شارژ شدن گوشی شما کمک نخواهد کرد و بیشتر می تواند به یک عادت تبدیل شود.

باتری شارژ کن موبایل

باتری شارژ کن موبایل

این روزها استفاده از دستگاه شارژ موبایل افزایش پیدا کرده است به قدری که کمتر پیش می آید که شما از شارژر اصلی موبایل خود استفاده کنید. باتری شارژ کن موبایل به دلیل اینکه استفاده راحت تری دارند فروش بالایی پیدا کرده اند. اما به این نکته هم توجه داشته باشید که این شارژرهای باتری موبایل همه کاره فقط و فقط برای گوشی های قابل استفاده است که باتری از آن ها جدا می شود.

نحوه شارژ باتری با شارژر همه کاره به این صورت است که شما باتری را از گوشی خود جدا می کنید و آن را در دستگاه شارژ موبایل قرار می دهید. افرادی هم هستند که از شارژر باتری موبایل بدون کابل استفاده می کنند که این هم روش درستی نیست و به گوشی آسیب می زند.

نحوه شارژ باتری با شارژر همه کاره

اگر به صورت مداوم از باتری شارژ کن موبایل استفاده کنید به گوشی آسیب وارد می کنید و همین از کیفیت و کارایی گوشی شما کم خواهد کرد. پس استفاده از دستگاه شارژ موبایل در صورتی به صرفه خواهد بود که شما به شارژر گوشی موبایل خود دسترسی نداشته باشید.

در این مقاله در مورد باتری شارژ کن موبایل برای شما توضیح داده شد. شما می توانید اگر می خواهید موبایل شما برای همیشه شارژ داشته باشد می توانید از این شارژرهای همه کاره استفاده کنید فقط به این موضوع توجه داشته باشید که باتری گوشی شما سرخود نباشد. اگر استفاده از شارژ کن گوشی برای نوع موبایل شما جواب نمی دهد، می توانید برای خرید باتری اصل و با ضمانت به فروشگاه اینترنتی رایااستور مراجعه کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
نمایش نظرات (3)