اصول شارژ باتری موبایل

اصول شارژ باتری موبایل: اکثر افراد بعد از خریدن گوشی نو درگیر این هستند که مدت زمان شارژ باتری جدید موبایل چقدر است؟ پس باید روش شارژ باتری موبایل  را به صورت اصولی یاد بگیریم تا تلفن هوشمند ما آسیب نبیند! در ادامه در مرجع فروش باتری به : رعایت اصول شارژ باتری موبایل؛ بهترین حالت شارژ باتری موبایل را به شما گفته ایم.

اصول شارژ باتری موبایل

رعایت کردن اصول شارژ باتری موبایل، جزء موارد مهمی است که می تواند روی کیفیت و کارایی باتری موبایل شما تاثیر داشته باشد. رعایت قوانین شارژ باتری موبایل و در برخی مواقع استفاده از کد افزایش شارژ باتری موبایل، تاثیر بسیار زیادی روی افزایش عمر و سلامت باتری گوشی شما خواهد داشت. یکی از مهم ترین اصول و قوانینی که برای افزایش طول عمر باتری موبایل به آن توجه می شود، روش صحیح شارژ باتری موبایل نو می باشد که در ادامه درمورد آن بیشتر توضیح خواهیم داد.

یکی از مهم ترین سوالاتی که برای تمام کاربران گوشی های هوشمند پیش می آید درمورد روش صحیح شارژ باتری موبایل نو، می باشد. قوانین شارژ باتری به شما کمک می کند تا بتوانید عمر و سلامت باتری موبایل خود را به مرور زمان افزایش دهید. در این مقاله از سایت رایااستور می خواهیم درمورد اصول شارژ باتری موبایل، قوانین شارژ باتری، شارژ اولیه باتری جدید گوشی، شارژ باتری موبایل برای اولین بار و… به صورت کامل توضیح دهیم.

با توجه به اینکه باتری هایی که برای گوشی ساخته و تولید می شوند به صورت لیتیومی هستند و نمی توانند مقاومت زیادی در برابر حرارت و گرما از خودشان نشان دهند، شما باید از بهترین روش شارژ باتری موبایل استفاده کنید. اصول شارژ باتری موبایل به شما کمک می کند تا در افزایش عمر و کارایی باطری گوشی خود نقش داشته باشید.

در این قسمت می خواهیم اصول شارژ باتری موبایل را برای شما شرح دهیم تا شما با در نظر گرفتن آن ها بتوانید به بهترین شکل گوشی خود را شارژ کنید. شارژ اولیه باتری جدید گوشی، اهمیت زیادی دارد و همین موضوع می تواند روی عملکرد باتری موبایل شما تاثیر گذار باشد. در ادامه درمورد اینکه باتری موبایل را تا چند درصد شارژ کنیم؟ برای شما توضیح خواهیم داد.

دلیل خاموش کردن گوشی هنگام شارژ چیست؟

یکی از سوالاتی که ممکن است برای هر فردی پیش بیاید، خاموش کردن گوشی هنگام به شارژ زدن آن می باشد. برخی از افراد برای اینکه بتوانند مدت زمان شارژ شدن گوشی خود را کاهی دهند، موبایل خود را در هنگام شارژ خاموش می کنند، که این مورد هم می تواند بسیار مفید باشد، درواقع یکی از قوانین شارژ باتری موبایل به حساب می آید.

البته شما می توانید از روش های دیگری استفاده کنید و دیگر نیاز به خاموش کردن موبایل خود نداشته باشید. یکی از دیگر از روش هایی که می تواند در مدت زمان ذخیره سازی شارژ باتری موبایل شما نقش داشته باشد، کد افزایش شارژ باتری موبایل است. این کد برای هر مدل گوشی متفاوت می باشد و تا حدودی تاثیرگذار خواهد بود.

چگونگی شارژ باتری موبایل

چگونگی شارژ باتری موبایل

رعایت اصول شارژ باتری موبایل

یکی از مهم ترین مواردی که می تواند روی افزایش عمر و کارایی باطری گوشی شما نقش داشته باشد، چگونگی شارژ باتری موبایل است. با توجه به اینکه باتری ها از حساسیت بسیار زیادی برخوردار هستند شما باید از بهترین روش های شارژ باتری موبایل استفاده کنید. در ادامه به طریقه شارژ باتری موبایل و زمان شارژ باتری موبایل برای شما توضیح خواهیم داد.

قوانین شارژ باتری:

  • استفاده از شارژرهای اصل و اورجینال
  • انتخاب بهترین زمان برای شارژ کردن باتری
  • جلوگیری از شارژ شدن طولانی مدت گوشی
  • گوشی را کمتر از 100 درصد شارژ کنید.

هر یک از این موارد می تواند در عمر و سلامت باتری موبایل شما و میزان ذخیره سازی شارژ باتری موبایل شما نقش داشته باشد. شما می توانید با استفاده از شرایط شارژ باتری موبایل، مدت زمان کوتاه تری را به شارژ شدن گوشی اختصاص دهید و بیشترین زمان را از موبایل خود در طول روز استفاده کنید. در ادامه درمورد هر یک از این موارد به صورت مختصر توضیح خواهیم داد.

طرز صحیح شارژ باتری موبایل

استفاده از شارژهای اصل و اورجینال

استفاده از شارژهای اصل و اورجینال

یکی از مهم ترین مواردی که باید به آن توجه داشته باشید، استفاده از شارژرهای اصل و اورجینال می باشد. برخی از شارژرها به دلیل اینکه تقلبی هستند می توانند میزان شارژ شدن باتری گوشی شما را تا حدود زیادی کاهش دهند و به مرور زمان باعث خراب شدن باتری و آسیب رساندن به آن می شوند.

انتخاب بهترین زمان برای شارژ کردن باتری

انتخاب بهترین زمان شارژ باتری موبایل، تاثیر بسیار زیادی روی افزایش و کارایی باطری گوشی شما  خواهد داشت. اگر می خواهید موبایل شما زمان بیشتری شارژ در خود نگه دارد باید از زمان مناسبی برای شارژ کردن آن استفاده کنید. در برخی موارد ممکن است شما گوشی خود را از شب تا صبح به برق وصل می کنید، این موضوع باعث می شود تا باتری گوشی شما آسیب ببیند و کیفیت خود را از دست بدهد.

بهترین حالت شارژ باتری موبایل

جلوگیری از شارژ شدن طولانی مدت گوشی

جلوگیری از شارژ شدن طولانی مدت گوشی

یکی دیگر از مواردی که قابل اهمیت است و توجه زیادی به آن نمی شود، شارژ شدن طولانی مدت گوشی می باشد. بعضی ها فکر می کنند که گوشی ها به دلیل اینکه هوشمند هستند زمانی که کاملا پر می شوند به صورت خود به خود عملیات شارژ شدن را متوقف می کنند. در صورتی که شما خودتان باید این کار را انجام دهید و پس از اینکه گوشی شارژ شد آن را از برق خارج کنید. سعی نکنید گوشی به صورت کامل کامل شارژ شود.

گوشی را کمتر از 100 درصد شارژ کنید.

افرادی هستند که اجازه می دهند باتری آن ها به 0 درصد برسد و یا خاموش شود تا آن را به شارژ وصل کنند. در حالی که این کار کامل اشتباه است و شما باید قبل ازاینکه گوشی خاموش شود و هنوز هم 20 درصد شارژ دارد آن را به برق وصل کنید و قبل ازاینکه 100 درصد شود آن را از شارژ خارج کنید. هیچ وقت باطری موبایل خود را 100 درصد شارژ نکنید. برای اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله “ چرا نباید باتری موبایل را تا 100 درصد شارژ کنیم؟ ” مراجعه  کنید.

صحیح ترین روش شارژ باتری موبایل

باتری موبایل را تا چند درصد شارژ کنیم؟

باتری موبایل را تا چند درصد شارژ کنیم؟

این سوال هم جزء یکی از سوالاتی است که برای تمام کاربران گوشی های هوشمند پیش می آید، با توجه به ساختار باتری موبایل و قطعاتی که در ساخت باتری استفاده شده است، پیشنهاد می کنیم مدت زمان زیادی را برای شارژ کردن باتری گوشی خود انتخاب نکنید. باطری ها از جنس لیتیوم هستند و هرچه بیشتر به شارژ باشند، بیشتر در معرض آسیب قرار می گیرند.

به همین دلیل توصیه می کنیم که قبل از خاموش شدن گوشی خود و زمانی که مقداری نیرو و انرژی دارد، آن را به شارژ وصل کنید و قبل از اینکه به 100 درصد برسد آن را از شارژ خارج کنید. چرا که مدت زمان طولانی شارز باتری موبایل می تواند برای گوشی خطرناک باشد. این موضوع منجر به داغ شدن باتری و بدنه آن می شود و در نهایت به انفحار باطری می انجامد.

در این مقاله درمورد اصول شارژ باتری موبایل برای شما توضیح دادیم. شما می توانید با بررسی این موارد و چگونگی شارژ باتری موبایل و رعایت قوانین اصول شارژ باتری موبایل در کمترین زمان و بدون هیچ مشکلی گوشی خود را شارژ کنید و بیشترین زمان را از آن استفاده کنید. فقط مهم ترین نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید، عدم استفاده از گوشی در هنگام شارژ می باشد.

شارژ باتری موبایل برای اولین بار

شارژ باتری موبایل برای اولین بار

یکی از مهم ترین مواردی که باید به آن توجه داشته باشید، به شارژ زدن اولیه باتری گوشی می باشد. همان طور که می دانید باتری ها دارای ظرفیت های مشخص شده ای هستند و می توانند تعیین کننده طول عمر باتری موبایل باشند. زمانی که شما می خواهید گوشی خود را برای بار اول به شارژ وصل کنید، باید به مدت زمان شارژ آن توجه داشته باشید. این یعنی اصول شارژ باتری و مهم ترین نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید.

حتما برای شما هم پیش آمده که زمانی که گوشی را خریداری می کنید، آن را برای مدت زمان چند ساعت به شارژ وصل می کنید تا کاملا شارژ شود و پس از آن استفاده می کنید. این کار برای شما توصیه نمی شود. چرا که این روزها گوشی ها دارای 50 درصد شارژ اولیه  هستند و دیگر نیازی نخواهد بود تا شما گوشی خود را به مدت چند ساعت بدون استفاده به شارژ وصل کنید. پس شما می توانید پس از استفاده از گوشی و تمام شدن شارژ آن به صورت مجدد گوشی را به شارژ وصل کنید.

شارژ اولیه باتری جدید گوشی

شارژ اولیه باتری جدید گوشی، همان مقداری است که برای اولین بار دارد. همان طور که به آن اشاره شد، گوشی ها برای اولین بار چیزی حدود 50 درصد شارژ اولیه دارند و این می تواند نشان دهنده میزان ذخیره سازی شارژ دستگاه شما باشد. با توجه به اینکه باتری های گوشی های متفاوت میزان ظرفیت های متنوعی دارند و این میزان تاثیر بسیار زیادی روی مصرف و کاهش میزان شارژ گوشی دارد. باید به ظرفیت باتری موبایل خود دقت داشته باشید. به هر میزان که ظرفیت باتری موبایل شما بیشتر باشد، درواقع گوشی شما می تواند مدت زمان بیشتری شارژ را در خود ذخیره داشته باشد.

در این قسمت سعی کردیم به صورت کامل درمورد اصول شارژ باتری موبایل برای شما توضیح دهیم. علاوه بر اینکه با اصول شارژ باتری موبایل آشنا شدید و قوانین شارژ باتری را شناختید، با مواردی همچون شارژ باتری موبایل برای اولین بار، شارژ اولیه باتری جدید گوشی، روش صحیح شارژ باتری موبایل نو و خاموش کردن گوشی در هنگام اتصال به شارژ هم آشنا شدید. شما می توانید با بررسی هر یک از این موارد از شارژ شدن سریع گوشی خود اطمینان حاصل کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
نمایش نظرات (4)