رایااستور مگ

باتری موبایل خوابیده و روش های احیای آن

6
باتری موبایل خوابیده

باتری موبایل خوابیده: یکی از بیشترین معضلات و مشکلاتی که برای کاربران گوشی های هوشمند پیش می آید، روبه رو شدن با یک باتری موبایل خوابیده است. باتری موبایل خوابیده با باتری موبایلی که خراب شده تفاوت بسیار زیادی دارد. زمانی که باتری گوشی خراب می شود، شما باید از روش هایی برای جلوگیری از خرابی آن استفاده کنید اما زمانی که باتری گوشی شما به خواب می رود، باید با استفاده از روش هایی آن را تعمیر و از خواب بیدار کنید.

پیج جدید ما را در اینستاگرام دنبال کنید

یکی از مشکلاتی که با تمام کاربران گوشی همراه است، کاهش کیفیت باتری موبایل می باشد. از دست رفتن کیفیت باتری می تواند منجر به به خواب رفتن باطری شود که اصطلاحا به آن باتری موبایل خوابیده می گویند. همان طور که می دانید باطری ها دارای ظرفیت های مشخصی هستند و هر کدام از آن هایی کارایی متفاوتی دارند.

تعمیر باتری موبایل اندروید

این روزها استفاده از گوشی های هوشمند به قدری افزایش پیدا کرده است که خراب شدن باطری و افزایش میزان مصرف انرژی باتری به یکی از بزرگ ترین معضلات کاربران تبدیل شده است. حتما شما هم تا به الان درمورد باتری به خواب رفته گوشی شنیده اید، باتری هایی که برای مدتی استفاده نمی شوند و کارایی آن ها کاهش پیدا می کند، به باتری گوشی خوابیده شناخته می شوند.

البته باید در نظر داشته باشید که روش های بسیار ساده و کاربردی وجود دارد برای اینکه شما بتوانید باتری موبایل خود را احیا کنید. احیای باتری موبایل و بیدار کردن باطری، جزء ساده ترین روش هایی است که شما می توانید با انجام آن بار دیگر از باطری گوشی خود برای تامین انرژی مصرفی گوشی خود استفاده کنید. در ادامه می خواهیم درمورد باتری گوشی خوابیده و روش های احیای آن برای شما توضیح دهیم.

چرا باتری گوشی به خواب می رود؟

دلایل خواب رفتن باتری گوشی

دلایل خواب رفتن باتری گوشی

همان طور که می دانید باطری ها دارای ظرفیت های مشخصی هستند و ممکن است بعد از مدتی که شما از آن ها استفاده می کنید باتری به خواب برود و کارایی و عملکرد خوبی نداشته باشد. در این مواقع شما باید از شوک دادن به گوشی و یا باتری استفاده کنید و روش هایی را برای ترمیم باتری گوشی و یا تعمیر باتری موبایل اندروید به کار بگیرید.

بیشتر بخوانید :   تشخیص باتری اصلی ال جی

باتری موبایل به دلیل اینکه ساختار متفاوتی دارد و نمی تواند در برابر گرما و سرمای زیاد مقاومت از خود نشان دهد، در طولانی مدت و در صورت عدم مراقبت، موجب مشکل می شود و حتی ممکن است به خواب برود. کاهش کارایی موبایل و ضعیف شدن گوشی به گونه ای شباهت زیادی به باتری گوشی خوابیده دارد.

دلایل زیادی می تواند منجر به خواب رفتن باتری موبایل شما شود. قبل از اینکه بخواهیم درمورد روش های احیای باتری موبایل برای شما توضیح دهیم باید این دلایل و علت ها را بررسی کنیم تا در صورت ممکن بتوانیم از آن ها جلوگیری کنیم. در ادامه به مواردی اشاره می کنیم که باعث خراب شدن و کم شدن کیفیت و کارایی باطری گوشی شما می شود.

دلایل خراب شدن باتری موبایل:

 • استفاده بیش از اندازه از گوشی
 • استفاده مداوم از پاوربانک
 • به شارژ زدن طولانی مدت باتری
 • استفاده از گوشی هنگام اتصال به شارژ
 • استفاده نکردن طولانی مدت از گوشی
 • کاهش سلامت و عمر مفید باتری گوشی

هر یک از این موارد می تواند باطری گوشی شما را به یک باتری به خواب رفته تبدیل کند. اگر از روش های مناسبی برای نگهداری از باطری گوشی استفاده نکنید ممکن است در طولانی مدت باتری عملکرد و کارایی خود را از دست بدهد و شما را مجبور به تعویض کند. در غیر این صورت نیازی به احیای باتری موبایل و زنده کردن باطری نخواهید داشت.

آموزش تعمیر باتری موبایل

باتری موبایل خوابیده و روش های احیای آن

باتری موبایل خوابیده و روش های احیای آن

در این قسمت می خواهیم درمورد احیای باتری لیتیومی، تعمیر و ترمیم باتری گوشی برای شما توضیح دهیم. راهکارهایی که در ادامه درمورد آن برای شما می گوییم هر کدام می توانند به نوعی شوکر باتری موبایل باشند که شما برای احیا و زنده کردن آن استفاده خواهید کرد.

بیشتر بخوانید :   تعویض باتری موبایل هواوی

بررسی کانتکت های باطری

یکی از مهم ترین مواردی که باید به آن توجه داشته باشید و اهمیت زیادی دارد، بررسی و تمیز کردن کانتکت ها و قسمت های طلایی رنگ باتری می باشد. این قسمت ها برای اتصالات کاربرد دارند و در صورتی که کثیف شده باشند نمی توانند به خوبی عملکرد از خود نشان دهند و همین منجر به، به خواب رفتن باتری موبایل می شود.

این کانتکت ها تاثیر بسیار زیادی روی شارژ شدن گوشی، انتقال انرژی و کیفیت شارژ دهی باتری خواهند داشت به همین دلیل شما می توانید با خارج کردن باتری از گوشی با کمک یه خلال دندان و یک شی باریک آن را تمیز کنید. پس از آن که باتری را به درستی تمیز کردید می توانید مجدد از آن استفاده کنید و دوباره کارایی باتری خود را بررسی کنید.

مدت زمان گذاشتن باتری در فریزر

احیای باتری موبایل با قرار دادن باطری در فریزر

قرار دادن باتری در فریزر

قرار دادن باتری داخل فریزر و وارد کردن یک شوک به باتری می تواند تاثیر بسیار زیادی روی عملکرد باتری موبایل شما داشته باشد. همان طور که می دانید ساختار باتری موبایل به گونه ساخته شده است که بارهای منفی و مثبت می توانند روی هم دیگر تاثیر گذار باشند و انرژی مورد نیاز دستگاه را تامین می کنند.

به صورت کلی باتری های لیتیومی در برابر دمای زیاد و پایین کارایی خود را از دست می دهند، اما باتری موبایل خوابیده و باتری هایی که عمر خود را از دست داده اند زمانی که در فریزر قرار بگیرند می توانند مجدد عمر خود را به دست آورند و دوباره شروع به کار می کنند. برای اینکار شما باید ابتدا باتری موبایل را در یک پلاستیک قرار دهید و درب آن را محکم ببنید و به مدت 3 ساعت در فریز قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله “ قرار دادن باتری موبایل در فریزر” مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید :   باتری موبایل شارژ نمی شود!

استفاده از لامپ 1.5 ولت

یکی دیگر از روش هایی که در احیای باتری موبایل تاثیر دارد، استفاده کردن از لامپ 1.5 ولتی می باشد. این روش تا به الان نتیجه خوبی را برای همه گوشی ها و باتری ها نداشته است اما شما می توانید از این روش هم استفاده کنید. برای اینکار شما باید شارژ باتری موبایل خود را به صورت کامل خالی کنید و مجدد آن را به شارژ وصل کنید تا کامل شود.

در نهایت دو سر سیم را به کانتکت های باتری گوشی وصل کنید به صورتی که در طولانی مدت قطع نشود و دو سر دیگر سیم را به لامپ وصل کنید. در این مواقع لامپ روشن می شود. اجازه دهید تا لامپ از تمام انرژی باتری استفاده کند تا شارژ باطری به صورت کامل خالی شود. پس از آن می توانید مجددا گوشی خود را به شارژ بزنید و از آن استفاده کنید.

در این مقاله درمورد باتری موبایل خوابیده برای شما توضیح دادیم. شما می توانید با انجام این سه روشی که برای شما گفته شده خیلی راحت و آسان باتری گوشی خود را زنده کنید و مجدد از آن استفاده کنید. در صورتی که باتری موبایل شما عملکرد و کارایی خود را به دست نیاورد، شما باید آن را تعویض کنید. برای خرید باطری مورد نظر خود بهتر است به فروشگاه اینترنتی رایااستور مراجعه کنید. در نظر داشته باشید که باتری موبایل خوابیده ممکن است پس از احیا شدن باز هم به خواب برود و کارایی خود را مجدد از دست بدهد.


باتری موبایل تقویت شده چیست؟

مقاله قبلی

باتری موبایل چگونه کار می کند؟

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

6 نظرات

 1. من الان مدتیه که گوشیم خیلی ضعیف کار میکنه و زود شارژش تموم میشه میخام. باتریشم جدا میشه ولی هنوز به طور کامل خراب نشده باتری میتونم بزارم فریزر و یا راهکارهایی که گفتیدو روش اجرا کنم؟

 2. سلام و عرض ادب خدمات شما دوست عزیز
  به نظرم اینکارو نکنید. چون من این کارو زمانی برای گوشیم انجام دادم که باتری ضعیف شده بود و کاملا از کار نیفتاده بود. معمولا وقتی باتری اصلا کار نمیکنه و خراب شده این کارو باید انجام داد تا یه شوک بهش وارد بشه . شما میتونی از روشهای دیگه ای برای بهتر کردن باطری گوشیت استفاده کنی ولی فریزر پیشنهاد نمیکنم.

 3. من این مقاله که درمورد باتری گوشی خوابیده نوشته شده رو کامل خوندم خیلی برام جالب بود که باتری هم یه زمانی ممکنه موقتی هیچ فعالیتی نکنه و خواب برع… و چیزی که تابحال نشنیده بودم اینه ک برای تقویت و درست کردن باتری اونو بزاریم تو فریزر!!

 4. الان دلایلی که باعث میشه باتری خواب بره با روش های خراب شدن باتری یکی هس؟ یعنی اگه اونا رو درست بکار ببریم در هر دو صورت باتری خراب نمیشه؟ میخام ببینم درست متوجه شدم یعنی خواب رفتن و خراب شدن باتری موبایل یکی هس ؟

 5. یعنی اگه باتری خواب بره یعنی اینکه ظرفیتش کم شده؟؟!

 6. وقتی باتری خراب شده و کار نمیکنه چطوری میشه اونو احیا کرد؟ یعنی یه روشی چیزی هس یا اینکه باید به کلی باتری رو عوض کرد اخه من الان درست متوجه نشدم خب چطوری بفهمیم خاب رفته و درست میشه یا اینکه کلا خراب شده و باید تعویض بشه

نظرات بسته شده اند

بیشتر در رایااستور مگ