رایااستور مگ

باتری موبایل زود خالی میشه

زود خالی شدن باتری موبایل؛ بزرگ ترین دغدغه کاربران

باتری موبایل زود خالی میشه: حتما برای شما هم سوال پیش آمده که چرا باتری موبایل زود خالی میشه؟ این سوال جزء یکی از رایج ترین سوالاتی است که کاربران گوش های اندروید و سایر تلفن های همراه از خود می پرسند. در این مقاله می خواهیم درمورد خالی شدن بی دلیل باتری موبایل و اینکه چرا باتری موبایل زود خالی میشه برای شما توضیح دهیم. در ادامه ما را همراهی کنید تا روش هایی را به شما معرفی کنید تا با رعایت آن ها از زود تمام شدن شارژ گوشی خود جلوگیری کنید و عمر و کارایی باتری موبایل خود را افزایش دهید.

زود خالی شدن باتری گوشی موبایل چه در مدل های اندروید و چه آی او اس یک موضوع رایج است، که کاربران زیادی با آن درگیر هستند. متاسفانه باتری های لیتیوم یونی به دلایل مختلفی ممکن است افت کیفیت شارژدهی داشته باشند. اما همیشه افت کیفیت و ظرفیت باتری گوشی علت خالی شدن زود به زود آن نمی شود.در برخی مواقع ممکن است کاربران تنظیمات خاصی را بر روی موبایل خود اعمال کرده باشند که موجب بروز این مشکل می شود. پس یکی از دلایلی که می تواند روی خالی شدن موبایل تاثیر بگذارد؛ تنظیمات و برنامه های خاصی است که بر روی آن نصب می شود.

در این مقاله از سایت رایااستور می خواهیم درمورد اینکه باتری موبایل زود تمام میشه، علت خالی شدن ناگهانی باتری گوشی، نشانه های خرابی باتری موبایل، چه کنیم باتری گوشی دیرتر خالی شود؟ و …. برای شما توضیح دهیم. همان طور که می دانید باطری ها یکی از مهم ترین و اصلی ترین قطعاتی هستند که برای گوشی ها مورد استفاده قرار می گیرند و می توانند به عنوان یک منبع تغذیه نیروی مورد نیاز دستگاه شما را تامین کنند.

باتری موبایل زود خالی میشه؛ علت چیست؟

باتری موبایل زود خالی میشه؛ علت چیست؟

خالی شدن بی دلیل باتری موبایل

یکی از بزرگ ترین دغدغه ها و مشکلاتی که با تمام کاربران گوشی های هوشمند همراه است، این است که چرا باتری موبایل زود خالی میشه؟ دلایل متعددی می تواند منجر به خالی شدن بی دلیل باتری موبایل باشد، اما شما می توانید با استفاده از برنامه جلوگیری از خالی شدن باتری گوشی، از کاهش کیفیت و قدرت موبایل و باطری آن جلوگیری کنید.

با توجه به اینکه باتری های لیتیوم یونی و پلیمری دارای ساختار و جنس خاصی هستند و نمی توانند در برابر گرما و سرما زیاد مقاومت داشته باشند شما باید از بهترین شکل برای مراقبت و نگهداری از باتری موبایل استفاده کنید. در ادامه در مورد دلایل زود خالی شدن باتری موبایل و روش هایی برای جلوگیری و قوی کردن باتری گوشی برایتان توضیح خواهیم داد.

چرا باتری موبایل زود خالی میشه؟

دلایل زیادی وجود دارد برای اینکه بتوانید مصرف انرژی باتری گوشی شما را افزایش دهد و از شارژ گوشی شما کم کند. گوشی های اندروید یکی از پر مصرف ترین وسایلی است که ما در طول روز از آن ها استفاده می کنیم، با توجه به اینکه استفاده بیش از اندازه از باطری منجر به سریع خالی شدن شارژ باتری موبایل می شود، در ادامه با ما همراه باشید تا دلایل خالی شدن شارژ باتری موبایل را برای شما توضیح دهیم.

خالی شدن بی دلیل باتری موبایل

علت کم شدن شارژ گوشی:

 • دانلود برنامه دیر خالی شدن باتری
 • فعال بودن قابلیت های اتصال گوشی
 • آسیب دیدگی باتری در برابر حرارت و سرما
 • نور و صدای بیش از اندازه گوشی
 • استفاده بیش از اندازه از گوشی
 • خراب بودن شارژر موبایل
 • ضعیف شدن باتری گوشی

مواردی که گفته شد هر کدام دلیل بر خالی شدن ناگهانی باتری موبایل می شود. شما می توانید با بررسی هر یک از این موارد از اینکه باتری موبایل زود خالی شود جلوگیری کنید. در ادامه به صورت مختصر در مورد هر یک از این نکات برای شما توضیح خواهیم داد.

وجود برنامه های بدون استفاده و پرمصرف

اگر باتری موبایل شما هم زود خالی میشه، یکی از مهم ترین مواردی که باید به آن توجه داشته باشید، دانلود برنامه دیر خالی شدن باتری، یکی از علت کم شدن شارژ گوشی هنگام شارژ است. در برخی از موارد شما از برنامه هایی استفاده می کنید و آن ها را روی گوشی خود نصب می کنید که هیچ استفاده ای از آن ها نمی شود و صرفا برای پر کردن فضای گوشی است.

بررسی دلایل زود خالی شدن باتری موبایل

فعال بودن قابلیت های اتصال گوشی

فعال بودن قابلیت های اتصال گوشی

مورد دوم که می توانیم به آن اشاره کنیم، در رابطه با قابلیت های گوشی می باشد. قابلیت هایی مانند وای فای، دیتا، بلوتوث، موقعیت مکانی و … هر کدام برای اینکه بتوانند نیاز شما را برطرف کنند، از انرژی و نیروی باطری گوشی شما استفاده میکنند. در مواقعی که هیچ استفاده ای از آن ها ندارید می توانید آن ها را غیرفعال کنید و آنها را در حالت خودکار قرار دهید تا به صورت خود به خود روشن نشود.

آسیب دیدگی باتری در برابر حرارت و سرما

همان طور که می دانید قرار دادن باتری در محیط خیلی سرد و خیلی گرم می تواند منجر به داغ شدن و یا خیلی سرد شدن باتری شود. سعی کنید باتری را در برابر حرارت زیادی قرار ندهید و زمانی که آن را به شارژ می زنید از قاب خارج کنید. داغ شدن بیش از اندازه گوشی می تواند از شارژ باتری آن خالی کند. همچنین آسیب دیدن گوشی و سیاه شدن قسمتی از صفحه نیز منجر به خالی شدن شارژ باتری می شود.

نور و صدای بیش از اندازه گوشی

یکی دیگر از مواردی که می توانیم به آن توجه داشته باشیم درمورد صدا و روشنایی صفحه نمایشگر است. اگر مصرف باتری برای شما اهمیت دارد سعی کنید همیشه صدای گوشی را در حالت ویبره و روشنایی صفحه را در حالت خودکار قرار دهید تا براساس محیطی که در آن هستید نور آن تنظیم شود.

استفاده بیش از اندازه از گوشی

چرا باتری موبایل زود تمام میشه؟ یکی از ساده ترین جواب هایی که می توانیم در برابر آن داشته باشیم، استفاده بیش از اندازه از موبایل جهت بازی و تماشای فیلم است. وقتی شما به مدت طولانی از گوشی برای دیدن فیلم و بازی کردن استفاده می کنید، طبیعی است که شارژ باتری شما خالی شود و انرژی خود را به مرور زمان از دست بدهد.

علت زود تمام شدن شارژ باتری گوشی

خراب بودن شارژر موبایل

خراب بودن شارژر موبایل

یکی دیگر از دلایلی که منجر به خالی شدن باتری موبایل می شود، خراب بودن شارژر است. در برخی موارد ممکن است گوشی شما هیچ مشکل نرم افزاری و داخلی نداشته باشد، اما به دلیل خراب بودن و پارگی کابل شارژر و یا آداپتور از شارژ شدن گوشی خودداری کند. در این مواقع می توانید به بررسی کابل و آداپتور شارژر گوشی خود بپردازید.

ضعیف شدن باتری گوشی

آخرین موردی که می تواند دلیل بر زود خالی شدن باتری موبایل شود، خراب شدن و ضعیف شدن باتری موبایل است. اگر باطری گوشی شما کیفیت و عملکرد خود را از دست داده باشد، نمی تواند به خوبی برای شما کار کند و همین منجر به زود خالی شدن باتری موبایل می شود. در ادامه به علائم خرابی باتری موبایل اشاره می کنیم.

نشانه های خرابی باتری موبایل:

 • داغ شدن و متورم شدن باتری
 • خاموش شدن ناگهانی گوشی
 • سیاه شدن قسمتی از صفحه نمایش
 • روشن بودن گوشی تا زمان اتصال به شارژ
 • خاموش و روشن شدن خود به خود گوشی
 • زود خالی شدن شارژ باتری موبایل

اگر با هر یک از این موارد روبه رو شدید یعنی باطری گوشی شما خراب است و نیاز به تعویض و تعمیر دارد. شما می توانید برای خرید بهترین و با کیفیت تریت باتری موبایل به فروشگاه اینترنتی رایااستور مراجعه کنید و یک خرید مطمئن به همراه ضمانت تعویض و گارانتی معتبر داشته باشید.

علت خالی شدن ناگهانی باتری گوشی

چه کنیم باتری گوشی دیرتر خالی شود؟

چه کنیم باتری گوشی دیرتر خالی شود؟

همان طور که گفتیم شما می توانید برای جلوگیری از خالی شدن باتری موبایل خود از روشهایی استفاده کنید. راهکارهای ساده و تضمینی می تواند تا مدت ها برای شما امکان پذیر باشد و شما می توانید با به کار گیری آن ها از اینکه باتری موبایل زود خالی میشه جلوگیری کنید.

جلوگیری از خالی شدن باتری گوشی:

 • عدم استفاده از گوشی زمانی که به شارژ است.
 • استفاده از برنامه ها برای جلوگیری از خالی شدن باتری
 • قرار دادن گوشی در حالت پرواز
 • استفاده از حالت ذخیره باتری موبایل
 • عدم استفاده از پس زمینه های متحرک
 • استفاده از شارژرهای اصل و اورجینال
 • عدم استفاده مداوم از پاوربانک

شما می توانید با رعایت هر یک از این موارد از خالی شدن باتری گوشی خود جلوگیری کنید.

علت خالی شدن باتری گوشی بدون استفاده

در این قسمت متوجه شدید که چرا باتری گوشی شما در برخی موارد به صورت ناگهانی و یا بی دلیل خالی می شود. در این قسمت برنامه جلوگیری از خالی شدن باتری گوشی هم به شما کاربران گوشی های هوشمند پیشنهاد شد تا بتوانید به کمک آن ها از زود خالی شدن شارژ باطری موبایل خود جلوگیری کنید. در برخی مواقع علت خالی شدن باتری گوشی بدون استفاده، کاملا مشخص است.

با توجه به اینکه باتری ها به صورت لیتیومی هستند و به دو صورت یونی و پلیمری مورد استفاده قرار می گیرند و ظرفیت های مشخص شده ای دارند، زمانی که بدون استفاده در یک مکان گرم و یا خیلی سرد بیرون از گوشی قرار می گیرند خالی می شوند و این دلیل خالی شدن باتری گوشی بی دلیل می باشد. این در صورتی است که شما هیچ استفاده از گوشی نکرده اید اما شارژ آن به صورت خود به خود تمام و یا کم می شود.

در این مقاله درمورد اینکه باتری موبایل زود خالی میشه و دلایل آن، همچنین بررسی راهکارهای تضمینی برای شما عزیزان توضیح دادیم. با توجه به اینکه باتری موبایل زود خالی میشه و شما نمی توانید در برخی مواقع از آن استفاده کنید به شما پیشنهاد می کنیم حالت ذخیره باتری و حالت پرواز را هرگز فراموش نکنید که این دو روش می تواند به شما کمک بسیار زیادی کند. در کنار این موارد می توانید به فروشگاه اینترنتی رایااستور مراجعه کنید و باتری موبایل مورد نیاز خود را با مناسب ترین قیمت سفارش دهید.


پرفروش ترین محصولاتی که در دیجیکالا فروخته می شود

5 دیدگاه

 1. سلام شبتون بخیر
  من گوشیم خیلی زود باتری خالی میکنه… من دیشب گوشیمو زدم به شارژ زیادم ازش استفاده نکردم ولی الان 20 درصد شارژ داره 🙁 روش هایی که تو مقالتون گفتید رو انجام دادم ولی بازم اوکی نشده الان مشکل از باتریه باید عوضش کنم یعنی ؟ از کجا بفهمم خراب شده جزء همون باد کردن باتری ؟

 2. افشین جون اگه باتری از گوشیت در میاد که راحت میتونی تشخیص بدی که خرابه یا نه. اگرم نمیتونی از باتری تشخیص بدی که میتونی از شارژ و اینا بفهمی اگه گوشیت زود باتری خالی میکنه و اینا میتونی بفهمی خیلی سادس . اگرم نمیتونی که ب یه متخصص نشون بده

 3. من باتری گوشیمو به تازگی عوض کردم و با اینکه شب تا صبح هم رو حالت پرواز میزارم بازم زود شارژ خالی میکنه چرا؟

 4. سلام من گوشیم سامسونگ هستش یه مدتیه باطریش باده کرده در عرض نیم ساعت شارژ خالی میکنه وقتی داره شارژش تموم میشه کلاگوشی قاطی میکنه خود به خود صفحه گوشی رو لمس میکنه و وایفاو بلوتوث ونور صفحه رو زیاد میکنه میخواستم بدونم مشکل فقط از باتریشه یا خود گوشی هم مشکل داره؟؟

 5. سلام به نظر من یکی از مهم ترین چیزایی که باعث میشه باتری خیلی زود خالی بشه استفاده از اینترنت گوشی هس باید هر وقت که کارمون با اینترنت تموم شد فوری خاموش کنیم چون اینجوری باتری موبایل زود خالی میشه و ما مجبوریم اونو مدام به شارژ بزنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا