رایااستور مگ

تعویض باتری موبایل

چرا باتری گوشی نیاز به تعویض دارد؟

تعویض باتری موبایل:حتما برای شما هم پیش آمده است که باتری گوشی تان بعد از مدتی عملکرد اولیه خود را نداشته باشد و حسابی از کیفیت وکارایی آن کم شده باشد. اگر می خواهید کیفیت و عملکرد باتری موبایل خود را از افزایش دهید، یکی از ساده ترین روش هایی که می توانید از آن استفاده کنید. تعویض باتری موبایل می باشد. شما می توانید برای خرید بهترین باتری موبایل برای تعویض به فروشگاه اینترنتی رایااستور مراجعه کنید.

در این مقاله از سایت رایااستور می خواهیم در مورد دلایل خراب شدن باتری گوشی و بهترین زمان برای تعویض باتری موبایل برای شما توضیح دهیم. یکی از مهم ترین دلایلی که منجر به تعویض باتری موبایل می شود، بدون شک خراب شدن باتری است. زمانی که کارایی و عملکرد باتری نسبت به اوایل کاهش پیدا می کند و نمی تواند به خوبی شارژ را در خود ذخیره نگه دارد، طبیعتا تعویض باتری موبایل رسیده است.

تعویض باتری موبایل برای چه زمانی است؟

این روزها کاربرد گوشی های هوشمند افزایش بسیار زیادی پیدا کرده است. یکی از مهم ترین فاکتورهایی که در هنگام خرید گوشی مورد توجه کاربران قرار می گیرد، باتری موبایل می باشد. با توجه به اینکه باتری مهم ترین جزء سخت افزاری از گوشی به حساب می آید، کیفیت بالای آن می تواند تا حدودی منجر به طولانی شدن عمر آن شود. اگر طول عمر و سلامت باتری موبایل برای شما اهمیت دارد، به شما توصیه می کنیم، در ادامه این مطلب ما را همراهی کنید.

اگر می خواهید مناسب ترین زمان را برای عوض کردن باتری موبایل خود انتخاب کنید، به شما پیشنهاد می کنیم در ادامه با ما همراه باشید. همان طور که گفتیم، خراب شدن باتری گوشی یکی از دلایلی است که در نهایت منجر به تعویض باتری می شود، عوامل زیادی برای خراب شدن باتری گوشی بیان شده که در ادامه در مورد آن بیشتر توضیح خواهیم داد.

لوازم تعویض باتری موبایل:

 • تیغ و کاتر
 • پنس
 • اسپاتول و قاب باز کن
 • مکنده
 • سشوار صنعتی

زمان مناسب برای تعویض و تعمیر باتری موبایل

بهترین زمان برای تعویض باتری موبایل

بهترین زمان تعویض باتری موبایل

زمانی که گوشی شما بعد از مدتی استفاده، خیلی زود باتری خالی می کند و شارژ خود را از دست می دهد، این می تواند خبر از تعویض باتری به شما دهد. معمولا موقعی که باتری گوشی سریع و یا به صورت ناگهانی خالی می شود، تنها چیزی که ایراد دارد باتری آن است، چرا که باتری به عنوان یک منبع تغذیه ذخیره کننده میزان نیرویی است که ما به آن نیاز داریم.

انواع باتری های لیتیوم یونی و پلیمری به دلیل ساختار متفاوتی که دارد، ظرفیت به خصوصی را برای هر مدل گوشی ایجاد می کنند. ساختار باتری موبایل پیچیدگی زیادی دارد و یکی از مهم ترین دلایلی که می تواند به آن آسیب جدی وارد کند، استفاده بیش از اندازه از آن و قرار دادن در معرض حرارت زیاد می باشد. اگر چه گوشی های هوشمند دارای کیفیت باتری بسیار زیادی هستند اما این احتمال را می دهیم که پس از مدتی نیاز به تعویض داشته باشند.

باتری های موبایل به دلیل ساختار داخلی که دارند، بعد از مدتی کیفیت و ظرفیت خود را از دست می دهند و این منجر به کاهش عمر مفید و سلامت باتری می شود. طبیعتا خراب بودن باتری می تواند به مرور زمان باعث خرابی گوشی موبایل هم شود، اگر شما بهترین زمان عوض کردن باتری موبایل در نظر بگیرید می توانید از آسیب رسیدن به گوشی خود جلوگیری کنید.

با توجه به اینکه باتری گوشی آیفون از طول عمر بالایی برخوردار هست، به کاربران این مدل گوشی پیشنهاد می کنیم قبل از اینکه گوشی شان از کار بیفتد، به فکر تعویض باتری گوشی آیفون خود باشند. چرا که از دست دادن زمان برای تعویض باتری، با از کار افتادن گوشی رابطه مستقیم دارد.

بهترین زمان برای عوض کردن باتری گوشی موبایل

زمان مناسب تعویض باتری گوشی موبایل

چگونه بفهمیم زمان جابه جایی باتری موبایل رسیده است؟

زمان مناسب تعویض باتری گوشی موبایل، به شما کمک خواهد کرد تا مدت زمان بیشتری را از گوشی خود استفاده کنید. سوالی که برای تمام کاربران گوشی های هوشمند پیش می آید این است که چه زمانی را برای عوض کردن باتری موبایل انتخاب کنیم و یا اینکه از کجا بفهمیم که باتری گوشی باید تعویض شود؟

همان طور که در ابتدای این مقاله به آن اشاره کردیم، یکی از مهم ترین دلایلی که منجر به تعویض باتری موبایل می شود خراب شدن و از کار افتادن باتری است. ولی شما باید دلایلی خرابی باتری را در نظر داشته باشید تا در صورت امکان از آن جلوگیری کنید. قبل از اینکه اقدام به احیای باتری موبایل کنید به شما پیشنهاد می کنیم، از روش تست سلامت باتری موبایل استفاده کنید.

انجام تست سلامت باتری موبایل، به شما کمک می کند تا از بهترین روش ها برای نگهداری از باتری موبایل استفاده کنید و دیگر نیازی به تعویض باتری نخواهید داشت. در برخی از موارد ممکن است گوشی شما نیاز به تعمیر باتری داشته باشد و این موضوع می تواند هزنیه کمتری را برای شما داشته باشد.

خراب بودن باتری می تواند دلایلی زیادی داشته باشد که هر کدام از آن ها باعث تعمیر و تعویض باتری گوشی موبایل می شود. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد علائم خرابی باتری موبایل برای شما توضیح دهیم و تا حدودی روش و زمان تعویض باتری داخل موبایل را برای شما بگوییم.

دلایل خراب شدن باتری موبایل

دلایل خراب شدن باتری موبایل

یکی از مهم ترین مواردی که منجر به تعویض باتری موبایل، می شود خراب شدن باتری موبایل است. خراب شدن و از کار افتادن باتری گوشی دلایل بسیار زیادی دارد که یکی از مهم ترین آن ها مدت زمان و چگونگی به شارژ زدن گوشی می باشد. قبل از اینکه بخواهید بهترین زمان جابه جا کردن باتری موبایل را برای گوشی خود انتخاب کنید، باید از خراب شدن باتری گوشی خود مطمئن شوید. در برخی موارد بعد از تعویض باتری گوشی، ممکن است مشکلاتی برای گوشی شما به وجود بیاید.

به همین دلیل توصیه می کنیم از یک زمان مناسب برای تعویض باتری گوشی خود استفاده کنید. قبل از اینکه بدنه گوشی خود را باز کنید نشانه های خرابی باتری و علت خراب شدن گوشی را در نظر داشته باشید. چرا که بررسی این نکات و جلوگیری از خراب شدن باتری گوشی می تواند از عوض کردن باتری گوشی جلوگیری کند. در ادامه به چند نمونه از دلایل خراب شدن باتری گوشی اشاره خواهیم کرد:

 • شارژ شدن طولانی مدت گوشی
 • استفاده مداوم از پاوربانک
 • استفاده طولانی مدت از گوشی
 • استفاده از شارژرهای تقلبی و فیک
 • استفاده از گوشی در زمان اتصال گوشی به شارژ

علامت سوال روی باتری موبایل

علائم خرابی باتری موبایل

نحوه تشخیص خرابی باتری موبایل:

 • خاموش شدن ناگهانی گوشی
 • داغ شدن بدنه گوشی
 • باد کردن باتری
 • روشن بودن گوشی در زمان اتصال به شارژ

با بررسی مواردی که گفته شد شما می توانید خرابی باتری گوشی خود را تشخیص دهید و در صورت نیاز بهترین زمان را برای عوض کردن باتری در نظر بگیرید.

خاموش شدن ناگهانی گوشی

حتما برای شما هم پیش آمده که گوشی تان به صورت ناگهانی خاموش شود و دیگر روشن نشود. این مورد یکی از دلایل خرابی باتری موبایل است. زمانی که گوشی شما به صورت غیر منتظره خاموش می شود، این نشان دهنده زمان تعویض باتری گوشی شما است. در این مواقع باتری گوشی شما به صورت کامل از کار افتاده  و شما هر چه سریع تر باید اقدام به تعویض باتری کنید.

داغ شدن بدنه گوشی

استفاده مداوم و بیش از اندازه از گوشی منجر به داغ شدن باتری گوشی می شود. زمانی که باطری موبایل بیش از اندازه داغ می کند، سعی کنید از آن استفاده نکنید و اجازه دهید تا خنک شود. با توجه به اینکه باتری ها به صورت لیتیومی هستند در صورت داغ شدن بیش از اندازه، ممکن است منفجر شوند، پس در این زمان تعویض باتری را به شما پیشنهاد می کنیم.

عوض کردن باتری موبایل

باد کردن باتری

یکی از رایج ترین دلایلی که باعث خراب شدن باتری و نشان دهنده خرابی آن است، باد کردن و متورم شدن باطری گوشی است. همان طور که می دانید بیشتر گوشی ها، تبلت ها، لپتاپ ها و… از باتری های لیتیومی استفاده می کنند و به دلیل اینکه این باتری ها بسیار حساس هستند، زمانی که در معرض حرارات زیادی قرار بگیرند به مرور زمان باد می کنند و عملکرد قبل خود را نخواهند داشت.

 روشن بودن گوشی در زمان اتصال به شارژ

باتری های موبایل مقداری از شارژ را در خود ذخیره نگه می دارند تا بتوانند در صورت نیاز از آن استفاده کنند. خراب بودن باتری زمانی مشخص می شود که شما فقط وقتی می توانید از گوشی استفاده کنید که آن را به شارژ متصل کرده اید. به محض اینکه گوشی را از برق خارج می کنید، خاموش می شود و دیگر نمی توانید از آن استفاده کنید. این نشان از خرابی باتری گوشی موبایل است.

تعویض باتری موبایل در محل

مواردی که در مورد آن توضیح دادیم. هر کدام دلیل بر خراب بودن باتری است. اگر با هر یک از این علائم روبه رو شدید یعنی یابد به فکر تعویض باتری موبایل خود باشید . بهترین زمان را برای تعویض باتری موبایل خود انتخاب کنید. برخی از افراد ترجیح می دهند، خودشان باتری گوشی خود را عوض کنند و با مشکلات زیادی روبه رو می شوند، اما اگر می خواهید بدون هیچ مشکلی باتری گوشی خود را جابه جا کنید، توصیه می کنیم از یک متخصص کمک بگیرید.


پرفروش ترین محصولاتی که در دیجیکالا فروخته می شود

5 دیدگاه

 1. سلام خاستم بدونم عمر مفید باتری چه قدره و اینکه بعد از چندسال استفاده از باتری بهتره اونو تعویض کنیم؟ اگر باتری گوشی باد کنه و عوضش نکنیم ممکنه به گوشی اسیب وارد کنه.

 2. باتری گوشی رو بخاییم تعویض کنیم میتونیم خودمون اینکارو انجام بدیم یا حتما اینکار رو باید یه متخصص انجام بده. اگر میشه راهنمایی کنید. خیلی ممنون

 3. تعویض باتری ک زمان نمیشناسه دوستان.
  هر زمان ک دیدید گوشیتون زود باتری خالی میکنه و گوشیتون یهو خاموش و روشن میشه و از همه مهم تر باتری باد کرده و خیلی زود داغ میکنه یعنی وقت تعویض باتری موبایل شما رسیده. عوضش کنید که به گوشیتون اسیب نزنه

 4. اقا من باتری گوشیم ن باد کرده ن دیر شارژ خالی میکنه ن گوشیم خودش خاموش و روشن میشه ن هیچی فقط خیلی زود داغ میکنه وقتی به شارژ میزنم چرا واقعا الان مشکل از باتریه یا چی؟
  باید باتری رو عوض کنم؟ یعنی عوضش کنم اوکی میشه؟

 5. ب نظرم باتری گوشیتو عوضش نکن چون هیچ مشکلی نداره . خب شارژ کردن گوشیم هم یه حالت طبیعیه که باعث بشه باتری داغ کنه دیگه به کار خودت ادامه بده دوست عزیز

دکمه بازگشت به بالا