رایااستور مگ

گوشی نو چقدر باید شارژ اولیه بشه

گوشی نو چقدر باید شارژ اولیه بشه؟ یکی از مهم ترین مواردی که می خواهیم در مورد باتری موبایل برای شما توضیح دهیم، روش شارژ اولیه باتری جدید گوشی و مدت زمانی است که برای شارژ کردن باید در نظر داشته باشید. با در نظر گرفتن اینکه باتری یکی از اصلی ترین اجزا و قطعات سخت افزاری گوشی به حساب می آید باید از بهترین روش ها برای مراقبت از باتری موبایل خود استفاده کنید.

یکی از مهم ترین سوالاتی که برای کاربران تلفن های همراه اندروید پیش می آید این است که گوشی نو چقدر باید شارژ اولیه بشه؟ با توجه به اینکه شارژ اولیه موبایل دارای اهمیت بسیار زیادی است و می تواند تعیین کننده میزان سلامت و عملکرد موبایل شما باشد باید از بهترین روش ها برای شارژ کردن آن استفاده کنید.

شارژ اولیه باتری جدید گوشی

همان طور که می دانید باتری موبایل به عنوان یک منبع تغذیه نقش بسیار زیادی روی عملکرد و کارایی گوشی شما خواهد داشت به همین دلیل خراب شدن باطری موبایل می تواند روی کاهش کیفیت و کارایی گوشی شما تاثیر داشته باشد. یکی از مهم ترین مواردی که می تواند روی عمر و سلامت باتری موبایل شما تاثیر داشته باشد، نحوه شارژ گوشی برای اولین بار می باشد.

اگر از بهترین روش شارژ باتری موبایل استفاده کنید و به مدت زمان شارژ شدن گوشی خود اهمیت دهید، می توانید مدت زمان بیشتری را از گوشی خود با بهترین کیفیت استفاده کنید. روش صحیح شارژ باتری موبایل جزء اصلی ترین مواردی است که باید به آن توجه داشته باشید. در ادامه در مورد روش صحیح شارژ باتری موبایل برای اولین بار برای شما توضیح خواهیم داد.

نکات مهم هنگام شارژ کردن باتری موبایل:

  • استفاده از شارژر اصل و فابریک
  • انتخاب بهترین زمان برای شارژ کردن
  • قرار دادن گوشی در حالت پرواز
  • عدم استفاده از گوشی زمان اتصال به شارژ

بهترین روش شارژ باتری گوشی

بهترین روش شارژ باتری گوشی

اگر سلامت و عمر باطری موبایل برای شما اهمیت دارد توصیه می کنیم، در هنگام شارژ کردن باتری موبایل خود به این نکات توجه داشته باشید. در نظر گرفتن این موارد تاثیر بسیار زیادی روی عملکرد گوشی شما پس از شارژ خواهد داشت. زمانی که می خواهید گوشی جدید خود را به شارژ بزنید توصیه می کنیم به این موارد توجه داشته باشید. در ادامه در مورد هر یک از این موارد توضیح خواهیم داد.

استفاده از شارژر اصل و فابریک

هنگام شارژ باتری موبایل برای اولین بار توجه داشته باشید که با استفاده از شارژر اصل و فابریک خود گوشی آن را شارژ کنید چرا که تاثیرگذاری بسیار زیادی روی سلامت باطری موبایل شما خواهد داشت. با توجه به اینکه ولتاژ باتری موبایل می تواند روی میزان شارژ دهی گوشی تاثیر داشته باشد باید از شارژری استفاده کنید که ولتاژ و جریان آن متناسب با گوشی باشد.

انتخاب بهترین زمان برای شارژ کردن

زمانی که شما برای به شارژ زدن باتری موبایل خود انتخاب می کنید، اهمیت بسیار زیادی دارد. توصیه می کنیم موبایل خود را زمانی به شارژ وصل کنید که نیاز به شارژ داشته باشد و در کنار آن مدت زمان زیادی را به شارژ وصل نباشد. پیشنهاد می کنیم شب را برای شارژ کردن انتخاب نکنید چرا که مجبور خواهید بود گوشی خود را تا صبح به شارژ بگذارید.

قرار دادن گوشی در حالت پرواز

اگر می خواهید گوشی در کمترین زمان شارژ شود، پیشنهاد می کنیم آن را روی حالت پرواز قرار دهید تا مدت زمان شارژ شدن باتری موبایل شما تا حدودی کاهش پیدا کنید. همان طور که گوشی زمانی که خاموش است زودتر شارژ می شود، پس در حالت پرواز و زمانی که هیچ فعالیتی ندارد می تواند زود تر شارژ را در خود ذخیره داشته باشد.

عدم استفاده از گوشی زمان اتصال به شارژ

یکی از مهم ترین توصیه هایی که به شما می کنیم، عدم استفاده از گوشی زمانی است که شارژ وصل می کنید. یکی از خطرناک ترین رفتارهایی که کاربران از خود نشان می دهند این است که از گوشی زمانی که به شارژ است استفاده کنند. این موضوع باعث داغ شدن باتری موبایل و در نهایت منفجر شدن گوشی می شود.

شارژ اولیه گوشی

گوشی نو چقدر باید شارژ اولیه بشه؟

شارژ اولیه باتری جدید گوشی، یکی از مهم ترین مواردی است که باید به آن توجه داشته باشید. اگر می خواهید سلامت و عمر باطری گوشی خود را افزایش دهید و از سلامت آن مطمئن شوید، پیشنهاد می کنیم از بهترین زمان برای شارژ کردن آن استفاده کنید. همان طور که می دانید گوشی ها برای اولین بار چیزی حدود 50 درصد شارژ دارند، به همین دلیل شارژ گوشی نو برای اولین بار و زمانی که شما آن را به تازگی خریداری کرده اید کار منطقی نخواهد بود.

برخی از کاربران تصور می کنند زمانی که گوشی خود را برای اولین بار از فروشنده تحویل می گیرند، باید بلافاصله آن را به شارژ وصل کنند و به مدت 8 ساعت اجازه دهند تا در برق باقی بماند. این کار توصیه نمی شود اما بسیاری به آن پایبند هستند و آن را انجام می دهند. از نظر بسیاری از فروشندگان این کار تنها به دلیل اطلاع از سلامت کامل باتری انجام می شود.

وقتی شما برای اولین بار گوشی خود را به مدت 8 ساعت به شارژ وصل می کنید و هیچ استفاده ای از آن ندارید می توانند به سلامت باطری و میزان ذخیره سازی باتری موبایل خود پی ببرید. معمولا گوشی های نو حدود 50 درصد شارژ اولیه دارند و نیازی نیست شما آن را دوباره به شارژ وصل کنید. می توانید پس از اتمام شارژ اولیه آن را به شارژ بزنید.

در این مقاله در مورد اینکه گوشی نو چقدر باید شارژ اولیه  بشه برای شما توضیح دادیم. شما می توانید با بررسی این مقاله و رعایت تمام نکاتی که در آن گفته شده است، به بهترین روش گوشی خود را بدون هیچ مشکلی شارژ کنید. در صورتی که گوشی شما شارژ نشد، می توانید برای خرید باتری موبایل به فروشگاه اینترنتی رایااستور مراجعه کنید.

پرفروش ترین محصولاتی که در دیجیکالا فروخته می شود

2 دیدگاه

  1. با سلام من به تازگی گوشی a70 خریدم وقتی روشنش کردم 60 درصد شارژ بود وقتی که به 15 درصد رسید به شارژر زدم و به 100درصد رسوندمش .حالا که باهاش کار میکنم حس میکنم خیلی زود خالی میشه و ظرفیتش هم کم شده. به نظر شما این طبیعیه که اینجوری باشه؟؟!

  2. سلام خسته نباشید.
    اگه شارژ اولیه گوشی رو با شارژ سریع انجام بدیم مشکلی ایجاد می کنه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا