اخبار فناوری

سیستم عامل جدید IOS 15 و همه چیز در مورد یادداشت ها و برنامه های یادآوری

0

اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که از برنامه های یادداشت و یادآوری استفاده می کنید ، حتما خوشحال خواهید شد چراکه IOS 15 و IPadOS 15 ویژگی های جالبی را برای شما به ارمغان می آورند . برنامه یادداشت در آیپد به قابلیت یادداشت سریع (Quick Note) مجهز شده است ؛ و این در حالیست که برنامه یادآوری (Reminders) از ادغام بهتر سیری (Siri) و پشتیبانی از زبان طبیعی برخوردار است . در ادامه اخبار فناوری با رایااستور همراه باشید .

پیج جدید ما را در اینستاگرام دنبال کنید

در ادامه مقاله به شما ویژگی های جدیدی را که در برنامه های یادداشت و یادآوری در IOS 15 اضافه شده اند را معرفی می کنیم .

ویژگی های جدید برنامه یادداشت

ویژگی اصلی جدید برنامه یادداشت ، یادداشت سریع (Quick Note) است که مختص آیپد است ؛ اپل برخی از بهبودهای کلی کیفیت زندگی و ویژگی های جدید را برای کسانی که یادداشت ها را بین چندین نفر به اشتراک می گذارند ، اضافه کرده است .

تگ ها

هنگام نوشتن یک یادداشت ، می توانید از هشتگ ها برای برچسب گذاری آن با یک کلمه یا عبارت برای اهداف سازمانی استفاده کنید . می توانید از هر برچسبی که می خواهید استفاده کنید ؛ مانند #آشپزی #گیاه #یادآوری #کار و ….

ویژگی های جدید برنامه یادداشت در IOS 15

هنگامی که یک برچسب ایجاد می کنید ، در نمای کلی برنامه یادداشت ها ، به بخش هشتگ ها “Tags” اضافه می شود . برای مشاهده همه یادداشت های حاوی آن برچسب ، می توانید روی هر یک از نام برچسب ها ضربه بزنید .

ویژگی های جدید برنامه یادداشت در IOS 15

پوشه های هوشمند سفارشی

برای همراهی با برچسب ها ، یک گزینه جدید پوشه های هوشمند وجود دارد که می توانید از آن برای ایجاد پوشه برای قرار دادن برچسب ها استفاده کنید .

ویژگی های جدید برنامه یادداشت در IOS 15

هنگام ایجاد پوشه هوشمند ، می توانید نامی را انتخاب کرده و برچسب هایی را که می خواهید شامل شوند را انتخاب کنید . می توانید برچسب هایی را که قبلا ایجاد کرده را انتخاب کنید و یا هشتگ جدیدی را اضافه کنید .

برچسب ها (هشتگ ها) و پوشه های هوشمند راهی جدید برای سازماندهی یادداشت های شما ارائه می دهند و این سیستمی سریعتر و ساده تر از سازماندهی دستی یادداشت های شما در پوشه های مختلف است .

بیشتر بخوانید :   با سری آیفون 13 اپل ، آیپدهای جدید و اپل واچ سری 7 بیشتر آشنا شوید

مشاهده فعالیت

برنامه یادداشت ها مدتی است که ویژگی های اشتراک گذاری را ارائه کرده است ، اما در IOS 15 ، اپل ، همکاری و کار بر روی یادداشت با شخص دیگری را آسان میکند .

ویژگی های جدید برنامه یادداشت در IOS 15

در هر یادداشت مشترک ، اگر روی سه نقطه در گوشه بالا سمت راست یا نماد شخص کوچک ضربه بزنید ، می توانید به نمای فعالیتی دسترسی داشته باشید که ویرایش هایی را که هر فرد انجام داده و با یادداشت تعامل داشته است را مشاهده کنید .

اگر روی موارد برجسته (Highlights) ضربه بزنید یا انگشت خود را به راست بکشید ، می توانید نمای کلی از قسمت های یادداشت را که هر شخص در آن مشارکت داشته را مشاهده کنید . بعنوان مثال ، اگر یک لیست هدیه یا لیست مواد غذایی دارید ، می توانید مواردی که هر فرد دیگر در یادداشت اضافه کرده است را مشاهده کنید .

ویژگی های جدید برنامه یادداشت در IOS 15

زمان ها و تاریخ های ویرایش گنجانده شده است و مشارکت هر فرد با رنگ متفاوتی نشان داده شده است . وقتی یادداشتی را باز می کنید ، اعلان تغییرات مربوط به آخرین باری که یادداشت را باز کرده اید را مشاهده خواهید کرد .

منشن ها

در یادداشت ها یا پوشه های به اشتراک گذاشته شده ، می توانید علامت @ را اضافه کنید و نام شخصی را که یادداشت را با او به اشتراک گذاشته شده است را تایپ کنید تا توجه وی به آن جلب شود و در صورت به روزرسانی مهم ، به او اطلاع داده شود .

ویژگی های جدید برنامه یادداشت در IOS 15

با ذکر @ ، شخص اعلانی در مورد یادداشت دریافت می کند ، که مشابه نحوه عملکرد @ ذکر شده در برنامه های دیگر است .

یادداشت سریع – iPadOS 15

در آیپد ، اگر با مداد اپل در گوشه پایین سمت راست ، ضربه بزنید یا انگشت خود را بکشید ، می توانید به یادداشت سریع (Quick Note) برای یادداشت کردن یک ایده دسترسی داشته باشید .

ویژگی های جدید برنامه یادداشت در IOS 15

هنگام استفاده از Split View یا هرجای دیگر در iPadOS ، می توانید یک یادداشت سریع از صفحه اصلی ، در هر برنامه ای بیاورید .

می توانید یک یادداشت سریع تایپ کنید یا از مداد اپل برای نوشتن استفاده کنید ؛ اندازه یادداشت سریع را می توانید تنظیم کنید یا آن را در کنار iPad جمع کنید تا بتوانید در مواقع لزوم آن را باز کنید .

بیشتر بخوانید :   اپل اولین بتای عمومی MacOS مانتری را منتشر کرد

پیوندهای یک برنامه یا وبسایت را می توان به یادداشت سریع (Quick Note) برای زمینه اضافه کرد تا هنگامی که به همان برنامه یا سایت برگشتید ، یک تصویر کوچک از یادداشت سریع برای شما ظاهر شود و یادداشت را به شما یادآوری کند .

یادداشت های سریع همه در پوشه Quick Note در برنامه یادداشت ذخیره می شوند و می توان آن ها را در آیفون یا دستگاهی که از Quick Note بعنوان یادداشت استاندارد پشتیبانی نمی کند ، مشاهده کرد .

ویژگی های جدید برنامه یادآوری ها

برخی از ویژگی های جدیدی که به برنامه یادداشت اپل اضافه شده است در برنامه یادآوری ها به همراه چند ویژگی مفید مانند پشتیبانی از زبان طبیعی نیز موجود است .

تگ ها (هشتگ ها)

مانند یادداشت ها ، اکنون می توانید هر هشتگ را بعنوان یک روش سازمانی جدید به یادآوری اضافه کنید . شما می توانید همه یادآوری هایی که با یک کلمه خاص برچسب شده اند ، مانند #مواد غذایی را گروه بندی کنید . بنابراین راهی عالی برای تقسیم یادآوری ها بدون استفاده از لیست های مختلف است .

ویژگی های جدید برنامه یادآوری در IOS 15

هنگامی که حداقل یک برچسب را به یادآوری اضافه کردید ، برنامه یادآوری ها دارای مرورگر برچسب جدیدی است که همه نام برچسب ها را با هم جمع می کند . با ضربه زدن روی برچسب می توانید تمام یادآوری های آن برچسب را مشاهده کنید .

لیست های هوشمند سفارشی

لیست های هوشمند نحوه جمع آوری برچسب های مختلف یادآوری شما باهم است . می توان لیست های هوشمند را برای سازماندهی یادآوری ها براساس برچسب ها ، تاریخ ها ، زمان ها ، مکان ها ، پرچم ها و اولویت ها ایجاد کنید .

ویژگی های جدید برنامه یادآوری در IOS 15

برای برچسب ها ، می توانید لیستی ایجاد کنید که چندین برچسب مانند #آشپزی و #مواد غذایی را باهم ترکیب کند تا بتوانید سیستم سازمانی را که برای شما مناسب است ، ایجاد کنید .

پشتیبانی از زبان طبیعی

در سیستم عامل IOS 15 ، می توانید از عبارات طبیعی تر برای ایجاد یادآوری سریعتر استفاده کنید . بعنوان مثال “هر روز صبح دویدن” . یک یادآوری یک روز در میان ایجاد می کند . می توانید از عباراتی مانند “هر روز آشپرخانه را تمیز کنید” یا ” هر روز ساعت 4 بعد از ظهر نامه را چک کنید” استفاده کنید . آیفون و آیپد دقیقا تفسیر می کند که هدف شما چیست .

بیشتر بخوانید :   شیائومی به زودی با شارژر 200 وات شارژ خواهد شد

ویژگی های جدید برنامه یادآوری در IOS 15

حذف یادآوری های تکمیل شده

حذف یادآوری های کامل در IOS 15 آسان تر است . در هر لیستی با یادآوری های زیاد ، می توانید روی برچسب جدید “Clear” ضربه بزنید . بسته به سن یادآوری که چندساله است ، ممکن است گزینه هایی برای حذف همه یادآوری های تکمیل شده ، یادآوری های تکمیل شده قدیمی تر از یکسال ، یادآوری های تکمیل شده بزرگتر از شش ماه و تکمیل یادآوری های قدیمی تر از یکماه را مشاهده کنید .

ویژگی های جدید برنامه یادآوری در IOS 15

اگر یادآوری های تکمیل شده شما ، قابل مشاهده نیستند ، می توانید روی نماد سه نقطه ضربه بزنید و سپس نمایش تکمیل شده (Show Completed) را انتخاب کنید . از آنجا گزینه “Clear” را برای حذف یادآوری های تمام شده در دسترس خواهد بود .

کشیدن برای حذف ، ویژگی که قبلا در دسترس بود ؛ همچنین می تواند برای پاک کردن یادآوری های تکمیل شده استفاده شود اما ویژگی جدید برای پاک کردن همه یادآوری های تمام شده ، سریع تر است .

اعلام یادآوری ها با سیری (Siri)

هنگامی که یک یادآوری مبنی بر نیاز به حضور در هنگام استفاده از ایرپاد یا هدفون ظاهر می شود ، Siri آن را مانند اعلان یا پیام های دریافتی اعلام می کند .

ویژگی های جدید برنامه یادآوری در IOS 15

این ویژگی را می توان در برنامه تنظیمات از طریق مسیر Siri/Announce Notifications / Reminders پیدا کرد .

ویژگی های پیشنهادی را گسترش دهید

افزودن برچسب یک پیشنهاد سریع جدید در نوار ابزار یادآوری ها به همراه تاریخ ، مکان ، پرچم و عکس است .

ویژگی های جدید برنامه یادآوری در IOS 15

با ضربه زدن روی نماد اطلاعات ، برچسبها با عنوان گزینه در کنار تاریخ ، زمان ، مکان ، پرچم ها ، هنگام ارسال پیام به فرد خاص و اولویت ارائه می شوند .

 

نظر شما درباره تغییرات جدید IOS 15 چیست ؟ آیا ویژگی های جدید ، جذاب هستند ؟

 

منبع : Macrumors

شایعه : اپل تولید اپل واچ سری 7 را از اوایل مهرماه آغاز می کند

مقاله قبلی

ردمی 10 پرایم با تراشه هلیو جی 88 و باتری 6000 میلی آمپری معرفی شد

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در اخبار فناوری