گزینه وارداتی بازار ایران، نیسان قشقایی 2024 هیبریدی + مشخصات

خانواده نیسان قشقایی به زودی در استرالیا گسترش می‌یابد و در سه ماهه اول سال ۲۰۲۴ نسل جدیدی از آن با فناوری e-Power عرضه خواهد شد.

تمام مدل‌های نیسان قشقایی در استرالیا تاکنون با موتور 1.3 لیتری چهارسیلندر توربوشارژ با قدرت 110 کیلووات (47 اسب بخار) و گشتاور 250 نیوتن‌متر (184 پوند فوت) عرضه شده‌اند.

درحالیکه این موتور در تمام مدل‌های 2024 بصورت استاندارد عرضه خواهد شد، اکنون می‌توان کراس‌اوور قشقایی Ti را با پیشرانه هیبریدی این شرکت نیز سفارش داد. قیمت نیسان قشقایی Ti e-Power از ۳۲۵۳۱ دلار شروع می‌شود که ۲۸۷۵ دلار بیشتر از قشقایی Ti است.

سیستم هیبریدی e-Power شامل یک موتور ۱.۵ لیتری بنزینی سه سیلندر توربوشارژ با قدرت ۱۱۶ کیلووات (۱۵۶ اسب بخار) است که توسط یک ژنراتور، یک اینورتر و یک موتور برقی ۱۴۰ کیلوواتی (۱۸۸ اسب بخار) پشتیبانی می‌شود.

موتور مذکور دارای قابلیت فشرده‌سازی متغیر پیشرفته است که اولین بار در سال ۲۰۱۸ توسط اینفینیتی معرفی شد و امکان تنظیم نسبت فشرده‌سازی به منظور ایجاد تعادل بین عملکرد و مصرف سوخت را فراهم می‌کند.

نیسان قشقایی Ti e-Power دارای حالت رانندگی (e-Pedal Step) تقریباً یک پداله است که خلاف اکثر مدل‌های هیبریدی است. برای فعالسازی این حالت کافی‌است دکمه‌ای را فشار دهید؛ درحالیکه این حالت سرعت خودرو را به‌شدت کاهش می‌دهد، اما اتومبیل را بصورت کامل متوقف نمی‌کند.

نیسان استرالیا رزرو آنلاین قشقایی Ti e-Power را در تاریخ ۲ نوامبر آغاز خواهد کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید