هیئت مدیره OpenAI درحال مذاکره برای بازگرداندن سم آلتمن است

درحالیکه هیئت‌مدیره شرکت هوش‌مصنوعی OpenAI، دو روز پیش سم‌آلتمن را از منصب مدیرعاملی خلع و آن‌را اخراج کرد، امروز درتلاش است تا او را مجدداً به شرکت بازگرداند. در ادامه برای جزئیات بیشتر با رایااستور همراه باشید.

به‌گزارش گیزموچاینا، هیئت مدیره OpenAI، درحال مذاکره برای بازگردانی مدیرعامل سم آلتمن است که دو روز پیش اخراج شد. این تغییر نظر هیئت مدیره، به‌دلیل آشفتگی ایجادشده در شرکت و فشار سرمایه‌گذاران رخ داده است.

علت اخراج اولیه سم آلتمن، به‌عدم صداقت او در ارتباطات با هیئت مدیره نسبت داده شد. بااین‌حال، جزئیات دقیق این مسائل، هنوز مشخص نشده است.

اخراج آلتمن موجی از استعفا مدیران ارشد، از جمله بنیانگذار و رئیس “گرگ براکمن” و چندین محقق برجسته دیگر را به‌همراه داشت.

توییت گرگ براکمن در حمایت از سم آلتمن

در مقابل این تحول و اضطراب داخلی، به‌نظر می‌رسد که هیئت مدیره OpenAI درتصمیم خود تجدیدنظر کرده است. منابع نزدیک به آلتمن می‌گویند: هیئت مدیره درحال مذاکره با مدیرعامل اسبق برای بازگرداندن او به موقعیت خود در شرکت هستند.

بااین‌حال، گفته می‌شود که آلتمن برای بازگشت بدون ایجاد تغییرات قابل‌توجه در ساختار مدیریتی شرکت، مردد است.

وب‌سایت The Verge گزارش داده که کارکنان OpenAI یک اولتیماتوم به کل هیئت مدیره داده‌اند که درآن خواستار بازگشت سم آلتمن و گرگ براکمن تا ساعت 5 بعدازظهر روز گذشته شده‌اند؛ درغیراینصورت استعفا می‌دهند.

به‌نظر می‌رسد اگر سم آلتمن از شرکت OpenAI جدا شود و روی کسب‌وکار جدیدی سرمایه‌گذاری کند، تمام کارمندان OpenAI به سوی او می‌روند و از او پیروی می‌کنند.

جالب است که سم آلتمن یک توییت باعنوان “من تیم OpenAI را خیلی دوست دارم” ارسال کرده و عشق خود به تیم OpenAI و در جواب چندین عضو OpenAI از جمله میرا مورتی “مدیر اجرایی موقت” که با شکلک‌های عشق به این توییت پاسخ داده‌اند، اعلام کرده است.

توییت سم آلتمن در ابزار علاقه به تیم OpenAI

هرچند معنای دقیق این تعاملات را نمی‌دانیم، اما ممکن است نشانگر بازگشت سم آلتمن و گرگ براکمن به OpenAI باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید