رایااستور مگ

باتری گوشی در حال انفجار

باتری گوشی در حال انفجار: در این مطلب از سایت رایااستور می خواهیم در انفحار باتری موبایل برای شما توضیح دهیم. با توجه به اینکه باتری ها یکی از مهم ترین اجزای سخت افزاری گوشی هستند شما باید از با کیفیت ترین آن ها با بیشترین ظرفیت استفاده کنید. در این مطلب می خواهیم در مورد باتری گوشی در حال انفجار برای شما بگوییم.

با در نظر گرفتن اینکه باتری دارای جنس خاصی هستند و ساختار به شدت متفاوتی دارند شما باید از بهرین روش نگهداری باتری موبایل استفاده کنید. باتری های لیتیومی در برابر گرما و حرارت مقاومت زیادی ندارند و پس از مدتی گرما منجر به از بین رفتن آن ها می شود و کیفیت آن ها کم می شود. دلایل زیادی وجود دارد که منجر به انفجار گوشی در حال شارژ و آتش گرفتن باتری موبایل می شود که در ادامه در مورد آن برای شما توضیح خواهیم داد.

چرا گوشی های هوشمند منفجر می شوند؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که ممکن است ذهن شما را درگیر کرده باشد، انفجار باتری موبایل می باشد. حتما برای شما یا اطرافیانتان بیش آمده باشد که گوشی در حال شارژ ناگهان منفجر شود و آسیب جدی به فرد وارد کند. همان طور که می دانید دلایل بسیار زیادی منجر به انفجار و منفجر شده باتری می شود که شما با دانستن آن می توانید از این خطر بزرگ جلوگیری کنید.

یکی از مهم ترین دلایلی که منجر به منفجر شده باتری می شود، صدمه دیدن باتری است. وقتی باتری های لیتیومی مورد ضربه و آسیب قرار می گیرند و شکل اصلی خود را از دست می دهند و دچار فرو رفتگی و یا تو رفتگی می شوند، شما نباید ازآن ها به صورت طولانی مدت استفاده کنید، چرا که ممکن است پس از مدتی انفجار رخ دهد.

یکی دیگر از مواردی که می تواند در انفجار گوشی شما نقش داشته باشد، گرم شدن و حرارت دیدن باتری است. با توجه به اینکه باتری های لیتیومی در برابر گرمای زیاد مقاومت ندارند نباید اجازه دهید که زیاد شارژ شوند. داغ شدن بیش از اندازه گوشی در اثر به شارژ بودن طولانی مدت آن می تواند پس از مدتی به گوشی شما آسیب وارد کند و منفجر رخ دهد.

جلوگیری از انفجار باتری گوشی

جلوگیری از انفجار باتری گوشی

شما می توانید با استفاده از روش های مختلفی از ترکیدن باتری گوشی در دست جلوگیری کنید. لحظه انفجار باتری گوشی اصلا مشخص نیست به همین دلیل توصیه می شود که از گوشی زمانی که به شارژ است استفاده نکنیم. در برخی از موارد ممکن است شما از گوشی خود استفاده می کنیم که به صورت ناخداگاه منجر به آتش گرفتن باتری موبایل می شود.

روش های پیشگیری از انفجار باتری موبایل:

  • استفاده از شارژرهای با کیفیت و اصل
  • استفاده از بهترین باتری موبایل
  • گوشی را در زمان مناسب به شارژ وصل کنید.
  • در هنگام شارژ قاب گوشی را از آن خارج کنید.
  • در هنگام شارژ از گوشی استفاده نکنید.

نکاتی که در هنگام شارژ باتری باید در نظر داشت:

مواردی که پیش تر به آن اشاره شد از جمله دلایلی هستند که به مرور زمان منجر به داغ شدن و کاهش کیفیت باتری گوشی می شود و شما در نهایت مجبور خواهید بود باتری موبایل خود را تعویض کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد هر یک از آن ها و دلایل انفجار باتری گوشی توضیح دهیم.

انفجار گوشی در حال شارژ

انفجار گوشی در حال شارژ

استفاده از شارژرهای با کیفیت و اصل…

هنگام شارژ موبایل از بهترین شارژر برای شارژ کردن گوشی خود استفاده کنید. استفاده از شارژرهای اصل و اورجینال تاثیر بسیار زیادی روی جلوگیری از انفجار باتری موبایل شما دارد. به همین دلیل به شما پیشنهاد می کنیم از شارژرهای با کیفیت استفاده کنید. سعی کنید از پاوربانک به صورت طولانی مدت استفاده نکنید.

استفاده از بهترین باتری موبایل…

برای اینکه کیفیت و کارایی گوشی خود را بیشتر کنید، توصیه می کنیم از بهترین باطری برای موبایل خود استفاده کنید. با توجه به اینکه باتری مهم ترین قطعه جانبی است که برای گوشی استفاده می شود، شما باید از بهترین نوع باطری استفاده کنید. ظرفیت و کیفیت باتری هر چه بالاتری باشد می تواند میزان ذخیره سازی شارژ بالاتری داشته باشد و نیازی نیست که شما گوشی را به صورت مداوم به شارژ یزنید.

گوشی را در زمان مناسب به شارژ وصل کنید…

برای اینکه از منفجر شدن گوشی جلوگیری کنید، بهتر است گوشی را در بهترین زمان به شارژ وصل کنید. یکی از مهم ترین مواردی که می تواند در انفجار گوشی شما نقش داشته باشد، شارژ باتری موبایل هست به همین دلیل توصیه می شود در بهترین زمان گوشی را به برق وصل کنید و سعی کنید باتری را از شب تا صبح به شارژ نزنید.

باتری گوشی در حال انفجار

باتری گوشی در حال انفجار

در هنگام شارژ قاب گوشی را خارج کنید…

با در نظر گرفتن این موضوع که نباید باتری موبایل را داغ کرد، بهتر است زمانی که می خواهید گوشی خود را به شارژ وصل کنید، آن را از قاب خارج کنید و گوشی را از روی صفحه روی یک سطح صاف و خنک قرار دهید. به صورت کلی از قرار دادن گوشی در مکان گرم که حرارت زیادی دارد و منجر به داغ شدن باتری می شود جلوگیری کنید.

در هنگام شارژ از گوشی استفاده نکنید…

یکی دیگر از مهم ترین مواردی که باید به آن توجه شود، عدم استفاده از گوشی در زمان اتصال به شارژ می باشد. وقتی گوشی را به شارژ وصل کرده اید، آن را در حالت پرواز قرار دهید و سعی کنید هیچ استفاده ای از آن نداشته باشید. چرا که بازی کردن با گوشی و دیدن فیلم منجر به داغ شدن آن می شود.

در این مقاله در مورد باتری گوشی در حال انفجار برای شما توضیح دادیم. ترکیدن باتری گوشی در دست، یکی از مواردی است که این روز زیاد در مورد آن شنیده ایم، در این قسمت در مورد جلوگیری از انفجار باتری گوشی برای شما توضیح دادیم. شما می توانید با بررسی این مقاله و مطالعه آن و رعایت مواردی که گفته شد از انفجار گوشی در حال شارژ جلوگیری کنید.

پرفروش ترین محصولاتی که در دیجیکالا فروخته می شود

4 دیدگاه

  1. شبتون بخیر من حدودا یه سال پیش بود فک کنم گوشیم به شارژ وصل بود داشتم باهاش کار میکردم و فیلم میدیدم خیلی داغ شده بود چند سالی هم بودم ازش استفاده می کردم. یه چند ساعتی که از فیلم دیدنم گذشت، گوشی رو گذاشتم رو زمین بعد از نیم ساعت یهو منفجر شد خیلی واسم عجیب بود. فقط میتونم بگم شانس اوردم گوشی دستم نبود وگرنه بدبخت بود. 🙁 🙁

  2. واااای منفجر شدن گوشی وقتی به شارژه خیلی چیزه بدیه خداییش . این اتفاق حدود دو سال پیش بود فک میکنم که واسه داداش من افتاد و باعث شد انگشتش رو از دست بده. دوستان گوشی رو به شارژ می زنید اصن ازش استفاده نکنید کار درستی نیست به خدا ارزش نداره..

  3. من یه گوشی داشتم اصلا نه به شارژ بود و نه اینکه داشتم ازش استفاده می کردم خیلی یهویی آتیش گرفت و همه چیزایی که اطرافش بود سوروند من واقعا تعجبم چرا اینجوری شد آخه 4 سال بیشتر نبود که خریده بودم واقعا شانس اوردیم که گوشی تو خونه نبود وگرنه دیگه معلوم نبود چی میشد

  4. به نظرم واقعا خطرناکه که وقتی داری از گوشی استفاده میکنی یهو توی دستت آتیش بگیره… یعنی واقعا باید مواظب باشیم که گوشی داغ نکنه اینجوری واقعا بهش فشار میاد و یهو ممکنه منفجر بشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا