رایااستور مگ

چه چیزهایی باتری گوشی را خراب میکند؟

چه چیزهایی باتری گوشی را خراب میکند؟ در جواب به این سوال باید گفت: دلایل بسیار زیادی برای خراب کردن باتری موبایل وجود دارد که کاملا به خودتان بستگی دارد. در نظر داشته باشید که چه چیزی باتری گوشی را خراب میکند و باعث خرابی و از کار افتادن باتری موبایل به تمام شدن ظرفیت آن میشود. اگر فکر می کنید گوشی شما کارایی اولیه خود را ندارد می توانید از تست سالم بودن باتری گوشی استفاده کنید. این روش می تواند به شما کمک کند که تا حدودی به جواب سوال خود نزدیک شوید.

چه چیزهایی باتری گوشی را خراب میکند؟

این سوال جزء یکی از سوالاتی است که ذهن تمام کاربران گوشی های هوشمند را درگیر خود کرده است. اینکه چرا گوشی موبایل خراب می شود؟ چه چیزهایی باتری گوشی را خراب میکند؟ چه روش هایی برای جلوگیری از خراب شدن باتری گوشی وجود دارد و … در ادامه این مقاله ما را همراهی کنید تا به مهم ترین سوال شما در خصوص اینکه چه چیزهایی باتری گوشی را خراب می کند؟ به شما پاسخ دهیم.

در این مقاله از سایت رایااستور می خواهیم در مورد علائمی برای شما توضیح دهیم که منجر به خرابی باتری گوشی می شود. بسیاری از افراد تصور می کنند خراب شدن باتری گوشی به دلیل تولیدات و ساختار باتری موبایل توسط شرکت ها و برنده های مختلف است. در صورتی که رفتار شما و نحوه استفاده از گوشی نیز تاثیر بسیار زیادی روی سلامت باتری موبایل شما خواهد داشت.

علت ضعیف شدن باتری گوشی

در این مقاله می خواهیم در مورد اینکه چه چیزهایی باتری گوشی را خراب میکند، برای شما عزیزان و کاربران تلفن های هوشمند توضیح دهیم. اگر می خواهید مدت زمان بیشتری را از گوشی خود استفاده کنید و سلامت باتری موبایل برای شما اهمیت زیادی دارد، توصیه می کنیم از بهترین روش نگهداری باتری گوشی استفاده کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد خرابی باتری موبایل و راه های جلوگیری از خراب شدن باتری گوشی برای شما توضیح دهیم.

موارد زیادی وجود دارد که منجر به ضعیف شدن باتری گوشی می شوند و می توانند به مرور زمان طول عمر و سلامت آن را کاهش دهند. اگر می خواهید عمر باتری خود را افزایش دهید از بهترین روش های افزایش عمر باتری موبایل استفاده کنید و به سلامت آن اهمیت بدهید. در ادامه در مورد علائم خرابی باتری گوشی برای شما توضیح خواهیم داد.

چه مواردی به باتری گوشی آسیب وارد می کند؟

موارد زیادی وجود دارد برای اینکه باعث ضعیف شدن و کاهش کیفیت باتری گوشی شود. سوالی که برای تمام کاربران تلفن های هوشمند به وجود می آید این است که آیا بازی گوشی را خراب می کند؟ و یا اینکه استفاده از پاور سیوینگ برای گوشی ضرر دارد؟ در ادامه می خواهیم به این سوالات پاسخ دهیم و شما را با راه هایی آشنا کنیم که به سلامت و افزایش کیفیت باتری گوشی شما کمک خواهد کرد.

دلایل خراب شدن باتری گوشی:

 • به شارژ بودن شبانه روزی گوشی
 • استفاده از شارژ های غیراصل
 • استفاده از قاب های نا مناسب
 • استفاده بیش از اندازه از گوشی
 • نصب برنامه های مخرب
 • استفاده مداوم از پاوربانک

مواردی که نام برده شد می تواند از جمله دلایل خراب شدن باتری گوشی باشد. اگر شما در طول روز با این موارد همراه هستید و از آن استفاده می کنید  به شما توصیه می کنیم از روش هایی برای جلوگیری از ضعیف شدن باتری استفاده کنید و مصرف نیروی باتری موبایل خود را با روش هایی کاهش دهید.

به شارژ بودن شبانه روزی گوشی

اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که عاد دارید مرتب گوشی خود را به شارژ بزنید و تا زمانی که به شارژ است آن را استفاده کنید به شما پیشنهاد می کنیم به شدت از این کار دوری کنید. با توجه به اینکه باتری های لیتیوم یونی و پلیمری برای گوشی های هوشمند استفاده می شوند و در صورت قرار گرفتن در معرض حرارت زیاد به گوشی آسیب وارد می کنند، پس داغ شدن آن کار درستی نخواهد بود.

زمانی که می خواهید موبایل خود را به شارژ وصل کنید از بهترین شیوه شارژ باتری موبایل و مناسب ترین زمان استفاده کنید. چرا که بهترین زمان شارژ می تواند تاثیر بسیار زیادی روی عملکرد و افزایش کیفیت باتری گوشی شما داشته باشد. به شما عزیزان توصیه می کنیم قبل از اینکه شارژ باتری به 30 درصد رسید آن را به شارژ وصل کنید و قبل از 100 درصد آن را خارج کنید.

استفاده از قاب های نا مناسب

قاب هایی که بعضی از افراد برای گوشی خود استفاده می کنند فقط و فقط جهت زیبایی استفاده می شود و حجم زیادی دارد. این مورد می تواند تا حدود زیادی منجر به داغ شدن باتری گوشی شما شود. قاب های خیلی حجیم و قاب هایی که جنس خوبی ندارند و تقلبی هستند می توانند روی داغ شدن باتری موبایل شما تاثیرگذار باشند و پس از مدتی آن را خراب می کنند.

دلیل خراب شدن باتری گوشی چیست؟

استفاده از شارژ های غیراصل

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که برای شارژ کردن باتری موبایل خود از شارژرهای غیراصل و تقلبی استفاده کرده باشید. در برخی از موارد به دلیل اینکه به شارژ اصل موبایل خود دسترسی ندارید و یا شارژر اصلی شما خراب شده است، مجبور به استفاده از این نوع شارژر ها هستید، این مورد نیز می تواند در کنار موارد دیگر در خراب شدن باتری گوشی شما تاثیر داشته باشد.

استفاده بیش از اندازه از گوشی

با توجه به اینکه گوشی یکی از اصلی ترین عضوی از زندگی این روزهای مردم می باشد، باید سعی کنید بهترین استفاده را از آن داشته باشید و مناسب ترین زمان را صرف استفاده از آن کنید. چرا که استفاده بیش از اندازه از گوشی برای بازی، انجام کارهای روزانه، فعالیت در برنامه هایی مانند اینستاگرام، فیسبوک و… می تواند میزان شارژ باتری شما را تا حد زیادی خالی کند و همین امر به مرور زمان منجر به خراب شدن باتری موبایل شما می شود.

هیچ وقت به صورت طولانی مدت از گوشی برای انجام بازی های سنگین استفاده نکنید و سعی کنید در مکان هایی که آنتن دهی ضعیفی وجود دارد از باتری گوشی کار نکشید چرا که در این مواقع گوشی برای اینکه عملکرد بهتری داشته باشد میزان شارژ بیشتری را از باتری مصرف می کند. به همین دلیل است که در برخی مواقع گوشی شما خیلی زود و به صورت ناگهانی شارژ خالی می کند.

آیا برنامه ها در خرابی باتری گوشی نقش دارند؟

نصب برنامه های مخرب

وجود بسیاری از برنامه ای مخرب روی گوشی و نرم افزارهایی که هیچ استفاده ای از آن ها نمی شود، می تواند تا حدودی شارژ منجر به خرابی باتری گوشی شود. توجه داشته باشید که برنامه ها برای اینکه به خوبی کار کنند و عملکرد خوبی را از خود نشان دهند، از نیروی باتری برای کار خود استفاده می کنند. شاید برای شما جالب باشد اما مهم ترین سوالی که در ذهن برخی افراد پیش می آید این است: ایا کلش باتری گوشی را خراب میکند؟

البته فراموش نکنید که وجود برنامه هایی که هیچ استفاده از آن ها نمی شود هم روی باتری گوشی شما و خراب شدن آن تاثیر خواهد داشت. چرا که این برنامه ها به صورت خودکار آپدیت می شوند و به خاطر انجام اینکار به اینترنت نیاز خواهند داشت.

استفاده مداوم از پاوربانک

بسیاری از افراد برای اینکه گوشی موبایل خود را شارژ کنند از پاوربانک برای اینکار استفاده می کنند و سعی می کنند همیشه موبایل خود را برای اینکه در تمام شرایط شارژ داشته باشد به پاور وصل کنند و در همه جا دنبال خود داشته باشند. پاوربانک برای شرایطی استفاده می شود که شما به شارژر اصلی گوشی خود هیچ دسترسی ندارید و نمی توانید گوشی خود را به شارژ بزنید در همین مواقع پاوربانک برای راحتی کار شما طراحی شده است.

جلوگیری از خراب شدن باتری موبایل

اگر می خواهید از خراب شدن باتری گوشی خود جلوگیری کنید، می توانید از ساده ترین و پر کاربردترین روش ها استفاده کنید. یکی از مهم ترین مواردی که معمولا به آن اشاره می شود، روش صحیح شارژ باتری موبایل می باشد. شما می توانید با تعیین زمان برای شارژ کردن موبایل خود تا حد زیادی عمر و کارایی گوشی خود را افزایش دهید.

مورد بعدی که روی جلوگیری از خرابی گوشی شما تاثیر دارد، این است که از گوشی خود زمانی که به شارژ است استفاده نکنید و آن را در حالت پرواز و ذخیره باتری اندروید قرار دهید. اگر از گوشی خود استفاده نمی کنید، قابلیت های اتصال آن را از جمله وای فای، دیتا، بلوتوث و موقعیت مکانی را غیرفعال کنید. چرا که در صورت فعالیت می توانند میزان زیادی شارژ را مصرف کنند.

از دیگر مواردی که می توانیم به آن اشاره کنیم، بازی ها و برنامه های بدون استفاده ای هستند که روی گوشی نصب کرده اید. شما می توانید این برنامه ها را از گوشی خود حذف کنید و پس از آن از روش هایی برای تست سالم بودن باتری گوشی استفاده کنید. در ادامه چند نمونه از بهترین برنامه های تست سلامت باتری موبایل را به شما معرفی خواهیم کرد که می توانید از طریق آن از مواردی که باتری گوشی شما را خراب می کنید مطلع شوید و آن ها را کنار بگذارید.

تست سالم بودن باتری گوشی

با توجه به اینکه این روزها استفاده از گوشی های هوشمند افزایش پیدا کرده است، شما باید از ساده ترین روش ها برای تست سلامت باتری موبایل خود استفاده کنید. اگر مدل گوشی شما آیفون است، حتما این سوال برای شما هم پیش آمده که چگونه بفهمیم باتری گوشی آیفون سالم است؟

روش های زیادی وجود دارد برای اینکه از سالم بودن باتری موبایل خود مطمئن شوید. که در ادامه درمورد آن ها خواهیم گفت. یکی از پرکاربردترین روش ها و ساده ترین آن ها بررسی شارژ باتری موبایل می باشد. در صورتی که موبایل شما زود شارژ خالی می کند، به این معناست که باتری آن روبه خراب شدن است و سالم نیست. دیگر مواردی که می توان به آن پی برد، تغییر ظاهری باتری موبایل، خاموش شدن ناگهانی آن، داغ شدت بیش از اندازه و… می باشد.

برنامه های تست سلامت باتری گوشی:

 • AccuBattery
 • GSam Battery Monitor
 • Clean Master

در این مقاله در مورد اینکه چه چیزهایی باتری گوشی را خراب میکند برای شما عزیزان توضیح دادیم. شما می توانید با بررسی این موارد به بهترین شکل و شیوه باتری موبایل خود را مراقبت کنید و از خراب شدن باتری گوشی، جلوگیری کنید.

در این قسمت علاوه بر اینکه به موضوع چه چیزهایی باتری گوشی را خراب میکند، اشاره داشتیم درمورد علائم خرابی باتری موبایل، روش های جلوگیری از خراب شدن باتری گوشی، چرا باتری موبایل خراب می شود و آسیب مبیند و همچنین روش های تست سلامت باتری موبایل و معرفی برنامه هایی برای تست کردن سالم بودن باتری گوشی در این مقاله از سایت رایااستور پرداخته شد. شما می توانید با بررسی نکاتی که در این مقاله به آن اشاره شد از سریع از کار افتادن باتری موبایل خود و خرابی آن جلوگیری کنید.

نوشته های مشابه

5 دیدگاه

 1. من یه چندباری گوشیمو شب تا صبح به شارژ زدم هیچیش نشد. موندم چرا میگین نباید شبانه روزی به شارژ زد. فقط یبار بود فک می کنم که صبح خاستم از شارژ در بیارم خیلی داغ شده بود واسه همین مجبور شدم باتری رو دربیارم.

 2. بابا جون تنها چیزی که گوشی رو خراب میکنه استفاده از گوشی وقتی به شارژه عه. اگه میخای گوشیت خراب نشه و باتری خالی نکنه وقتی زدید به شارژ دیگه ازش استفاده نکنید. بزارید کامل ک شارژ شد ازش استفاده کنید.

 3. به نظر من برنامه های سنگین هم واقعا باتری گوشی رو خراب میکنه چون من خودم یه بار یه برنامه رو گوشیم نصب کرده بودم که حجمش هم زیاد بود بعد هنوز وارد برنامه نشده گوشیم یهو رو همون صفحه قفل کرد و بعدشم یهو گوشیم خاموش شد به نظرم هر برنامه ای رو نباید نصب کرد.

 4. من بازی پابجی رو دوست دارم ولی خیلی حجم بالایی داره من بار اولی که باهاش آشنا شدم همیشه بازی میکردم که یه روز پنجشنبه شد بازی کردمو یهو هارد گوشی سوخت و دیگه گوشی روشن نشد
  کسایی که پاسخی دارن بهم بگن الان گوشیم درست شده فقط اگه کسی می‌تونه کاربرد خوبی بگه من ازش استفاده کنم و بتونم بازی کنم پاسخ زده به سوالم آیدی کانالم در روبیکا
  @Q_M_B_K_L
  آیدی زدم ممنون.

 5. سلام دوستان خسته نباشید به نظرتون گوشی چه اشکالی میتونه داشته باشه که باتری رو زود خراب میکنه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *