رایااستور مگ

10 روش کارآمد برای جلوگیری از خالی شدن شارژ باتری

جلوگیری از خالی شدن شارژ باتری: باتری گوشی موبایل جزء یکی از مهم ترین موضوعاتی است که در هنگام خرید به آن توجه زیادی می شود. میزان شارژدهی و طول عمر باتری موبایل همیشه دارای اهمیت بوده و هست، یکی از مهم ترین دلایلی که می تواند خرید را برای شما سخت تر و دشوار کند، وجود انواع گوشی های موبایل با متنوع ترین باتری های لیتیوم یونی و پلیمری می باشد.

خالی شدن باتری گوشی موبایل یکی از بزرگ ترین دغدغه هایی است که با تمام کاربران گوشی های هوشمند همراه است. اگر شما هم جزء آن دسته افرادی هستید که فکر می کنید گوشی شما عملکرد قبلی خود را ندارد و مانند قبل برای شما کار نمیکند، قطعا عمر مفید خود را کرده و ظرفیت اصلی خودش را تا حدود زیادی از دست داده است.

موارد زیادی وجود دارد که می تواند منجر به ضعیف شدن باتری گوشی شما می شود. ما در این مقاله از سایت رایااستور می خواهیم در مورد روش هایی برای جلوگیری از خالی شدن شارژ باتری موبایل برای شما توضیح دهیم. با توجه به اینکه شما در طول روز مدت زیادی را از گوشی خود استفاده می کنید، بهتر است استفاده صحیحی از آن داشته باشید تا بتوانید عمر باتری موبایل و سلامت آن را به مرور زمان افزایش دهید.

 جلوگیری از خالی شدن شارژ باتری با ساده ترین روش ها

همان طور که می دانید باتری هایی که برای گوشی ها استفاده می شوند، هر کدام دارای ظرفیت مشخصی هستند. سلامت و طول عمر گوشی شما کاملا به ظرفیت باتری بستگی دارد. وقتی شما به صورت طولانی مدت از گوشی استفاده می کنید در واقع دارید از نیروی ذخیره شده در باتری آن استفاده می کنید. به همین دلیل است که به مرور زمان ظرفیت و میزان انرژی باتری کاهش پیدا می کند.

یکی از مهم ترین دلایلی که می تواند منجر به زود خالی شدن باتری موبایل شما شود، استفاده بیش از اندازه از آن و شیوه نادرست مراقبت از باتری می باشد. اگر بتوانید به درستی از باتری نگهداری کنید و برنامه های اضافی را روی گوشی خود نصب نکنید، می توانید از خالی شدن ناگهانی شدن شارژ باتری جلوگیری کنید. در ادامه می خواهیم درمورد مهم ترین روش ها برای جلوگیری از خالی شدن ناگهانی شارژ موبایل برای شما توضیح دهیم.

10 روش کارآمد برای جلوگیری از خالی شدن شارژ باتری:

 • از تصاویر سیاه برای پس زمینه استفاده کنید
 • استفاده از قابلیت Doze
 • استفاده از اپلیکیشن Greenify
 • قرار دادن روشنایی صفحه در حالت خودکار
 • کاهش زمان خاموش شدن صفحه نمایش
 • غیر فعال کردن قابلیت های هوشمند گوشی
 • خاموش کردن ویبره گوشی
 • حذف نرم افزارهای غیرضروی
 • استفاده از باتری های اورجینال و اصل
 • غیر فعال کردن قابلیت های اتصال گوشی

روش هایی که نام برده شد هر کدام می توانند تا حدودی روی عدم خالی شدن شارژ باتری موبایل شما تاثیر داشته باشند. اگر می خواهید شارژ باتری گوشی شما دیر تر خالی شود و با مشکل مواجه نشوید، پیشنهاد می کنیم در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد هر یک از این موارد به صورت مختصر برای شما توضیح دهیم.

 جلوگیری از خالی شدن باتری گوشی و افزایش کارایی آن

از تصاویر سیاه برای پس زمینه استفاده کنید

با توجه به اینکه صفحه نمایشگر گوشی شما از نوع آمولد می باشد، شما می توانید از تصاویر سیاه رنگ برای پس زمینه استفاده کنید، چرا که می تواند تا حدود زیادی از انرژی و نیروی باتری شما کمتر استفاده کند و میزان شارژ بیشتری را برای باتری شما ذخیره نگه دارد. شاید برای شما سوال باشد که نمایشگر های آمولد به چه صورت هستند؟ این صفحه ها زمانی روشن هستند که بخواهند یک نور و روشنایی هاصی را به نمایش بگذارند و کاربر از آن استفاده کند. پس زمانی که نمایشگر آن ها سیاه رنگ باشد، درواقع پیکسل های آن غیرفعال خواهد بود و به همین دلیل انرژی مصرف نمیکند.

استفاده از قابلیت Doze

این قابلیت برای گوشی هیا اندروید مورد استفاده قرار می گیرد و اکثرا دارای این قابلیت و فناوری هستند. این فناوری به شما کمک می کند تا بتوانید انرژی و نیروی باتری را ذخیره کنید. برای مثال زمانی که شما هیچ استفاده ای از گوشی خود ندارید، باتری تمام انرژی خود را ذخیره نگه می دارد و هیچ استفاده ای از آن نخواهد داشت. اگر می خواهید برای مواقع خاص انرژی و نیروی باتری گوشی خود را ذخیره داشته باشید بهتر است از این قابلیت استفاده کنید.

استفاده از اپلیکیشن Greenify

تا به الان نرم افزارهای زیادی به شما معرفی شده اند تا بتوانید از آن برای کنترل و مدیریت نیروی باتری خود استفاده کنید. اپلیکیشن Greenify به نسبت سایر برنامه ها پیشرفته تر می باشد و می تواند مصرف انرژی را به صورت قابل توجهی کاهش دهد. شما می توانید با نصب این نرم افزار روی گوشی خودتان به صورت چشم گیری میزان مصرف انرژی باتری را کاهش دهید و از وجود برنامه هایی که منجر به افزایش مصرف انرژی باتری شما می شوند مطلع شوید.

جلوگیری از زود خالی شدن شارژ باطری با تنظیمات صفحه

قرار دادن روشنایی صفحه در حالت خودکار

این قابلیت تا به الان مورد توجه بسیاری از کاربران قرار گرفته است. تنظیم اتوماتیک نور صفحه و یا همان Auto Brightness می تواند در ذخیره سازی و جلوگیری از خالی شدن شارژ باتری کمک زیادی کند. شما می توانید برای اینکه میزان مصرف نیروی باتری خود را کاهش دهید، روشنایی صفحه نمایشگر را در حالت خودکار قرار دهید تا در هر مکانی قرار می گیرید، نور صفحه با توجه به محیطی که در آن هستید تنظیم شود. روشنایی بیش از اندازه صفحه نمایشگر گوشی می تواند تا حدود زیادی منجر به خالی شدن ناگهانی باتری موبایل شما شود.

کاهش زمان خاموش شدن صفحه نمایش

حتما به این دقت کرده اید که بعد از مدتی که از گوشی استفاده می کنید و آن را به حال خود رها می کنید بعد از چند دقیقه یا چند ثانیه به صورت خود به خود خاموش می شود. شما می توانید این زمان را خودتان تنظیم کنید و زمان خاموش شدن آن را طبق شرایط خود تنظیم کنید. برای نمونه می توانیم روی 15 ثانیه و یا حتی 1 دقیقه تنظیم کنید. هرچه نمایشگر بیشتر روشن باشد، درواقع نیروی بیشتری را از باتری مصرف می کند. کمتری زمان را برای خاموش شدن انتخاب کنید و سعی کنید پس از استفاده از گوشی خودتان با استفاده از دکمه پاور آن را خاموش کنید.

غیر فعال کردن قابلیت های هوشمند گوشی

بسیاری از گوشی های هوشمند دارای قابلیت Gestures می باشد. فعال کردن این قابلیت می تواند باعث شود تا بسیاری از امکانات برای گوشی شما فعال شدن. برای نمونه شما می توانید با حرمت دست خود عکس بگیرید و… این قابلیت چون به صورت خودکار انجام می شود می تواند نیروی زیادی را مصرف کند. پس پیشنهاد می کنیم آن را به صورت کامل غیرفعال کنید.

خاموش کردن ویبره گوشی

حتما شما هم با این موضوع برخورد داشته اید. زنگ خوردن گوشی همراه با ویبره و لرزش همراه باشد. این موضوع می تواند تا حدود زیادی مصرف انرژی داشته باشد و به صورت خود به خود شارژ باتری را کم می کند. وقتی در کنار صدای اصلی زنگ گوشی ویبره و یا لرزش همراه باشد، نیروی بیشتری از باتری خارج خواهد شد، پس بهتر است آن را غیرفعال کنید. اگر دقت کرده باشید می بینید که در صفحه کلید هم این قابلیت را دارید که آن را هم می توانید خاموش کنید.

عدم خالی شدن شارژ باتری با حذف برنامه های مخرب و استفاده از بهترین باتری

حذف نرم افزارهای غیرضروی

حتما برنامه ها و نرم افزارهای زیادی روی گوشی شما وجود دارد که می تواند میزان زیادی از شارژ باتری شما را مصرف کند. با توجه به اینکه این روزها گوشی ها دارای حافظه داخلی بالا هستند، کاربران تمام برنامه های را روی آن نصب می کنند بدون اینکه به آن نیازی داشته باشند. به شما توصیه می کنیم که این اپلیکیشن ها را از روی گوشی خود حذف نصب کنید تا شارژ شما بیشتر ذخیره شود و بتوانید از آن استفاده کنید.

استفاده از باتری های اورجینال و اصل

زمانی که شما به صورت طولانی مدت از گوشی استفاده می کنید به مرور زمان گوشی شما عملکرد قبلی خود را از دست خواهد داد و شما مجبور به تعویض باتری خواهید شد. به شما پیشنهاد می کنیم در هنگام خرید باتری، به یک فروشگاه معتبر مراجعه کنید و یک باتری اصل و اورجینال را خریداری کنید. چرا که وجود باتری های تقلبی و فیک می تواند از عمر گوشی شما کم کند و سلامت باتری را تا حدود زیادی کاهش دهد.

غیر فعال کردن قابلیت های اتصال گوشی

گوشی های هوشمند و اندروید این روزها از امکانات و ویژگی های بسیار زیادی برخوردار هستند. یکی از مهم ترین قابلیت هایی که این گوشی ها دارند این است که به صورت خود به خود در مواقع مختلف وای فای، بلوتوث، موقعیت مکانی و دیتا آن روشن و فعال می شود و شما ممکن است هیچ اطلاعی نداشته باشید و همین مورد می تواند از شارژ باتری شما کم کند. وارد تنظیمات گوشی خود شوید و این قابلیت ها را از حالت خودکار خارج کنید و در صورت نیاز خودتان آن ها را فعال کنید.

در این مقاله درمورد 10 روش کاربردی برای جلوگیری از خالی شدن شارژ باتری برای شما توضیح دادیم. شما می توانید با به کار گیری هر کدام از این موارد، عملکرد و کارکرد گوشی خود را بهبود دهید و بهترین استفاده را از آن داشته باشید. شما می توانید با به کار گیری هر یک از این روش ها از زود خالی شدن شارژ باتری موبایل خود جلوگیری کنید و کیفیت و کارایی آن را تا حدود زیادی افزایش دهید.

نوشته های مشابه

4 دیدگاه

 1. روزتون بخیر میخاستم بدونم از شارژ سریع برای گوشی استفاده کنیم و اینکه از پاوربانک به جای شارژ اصلی گوشی استفاده کنیم میتونه به باتری اسیب وارد کنه و باعث خراب شدن باتری گوشی بشه یا نه؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید. یه سوال دیگه هم داشتم اینکه من شارژر اصلی گوشی خراب شده الان پاوربانک بخرم خوبه به نظرتون یا حتما باید شارژر تهیه کنیم؟

  1. دوست عزیز بهتون پیشنهاد می کنم تا جایی که می توانید از شارژر به جای پاوربانک استفاده کنید بخاطر اینکه پاور بانک خودش هم نیاز به شارژ داره و در بعضی از موارد ممکنه نتونه کار شما رو راه بندازه. پس شارژر همیشه بهتر و اینکه استفاده مداوم از پاور بانک میتونه به باتری موبایل شما اسیب وارد کنه.

 2. خسته نباشید
  من پرمصرف ترین برنامه گوشیم همین اسنپ چت بود که این روزا خیلی طرفدار داره. الان اونو پاکش کردم ولی بازم گوشیم خیلی سریع باتریش خالی میشه چی کار کنم. پیشنهاد دیگه ای ندارید دوستان؟؟

 3. سلام خسته نباشید. به نظرم وقتی خرید باتری اصل رو انجام بدیم اول اینکه خیالمون از سالم بودن باتری راحته هم اینکه میفهمیم اگه مشکلی پیش بیاد از باتری نیس. ولی خب اگه روش هایی رو هم که برای خالی نشدن باتری گوشی گفته شده میشه استفاده کرد و باتری رو کمتر شارژ کرد اینجوری عمرش هم بیشتر میشه. بلاخره هر چیزی نیاز به مراقبت داره