رایااستور مگآموزش

راز های جلوگیری از خرابی باتری گوشی موبایل که باید بدانید

جلوگیری از خرابی باتری گوشی یکی از دغدغه های بزرگ افراد است و کافیست 10 ترفند اصلی تشخیص خرابی باتری گوشی، را در ادامه به شما گفتیم تا به راحتی رعایت کنید و از خرابی باتری تلفن هوشمند جلوگیری کنید! در ادامه با سایت رایااستور همراه باشید.

برای گوشی های هوشمند ، قطعات جانبی بسیاری وجود دارد که می توان آنها را برای گوشی تهیه نمود . اما آیا همه این قطعات برای گوشی ضروری هستند ؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم ، خیر ! تمامی قطعات جانبی برای گوشی موبایل ضروری نیستند و گوشی بدون نیاز به بیشتر این قطعات می تواند بدون هیچگونه مشکلی به فعالیت خود ادامه دهد . تنها قطعه جانبی که گوشی بدون آن نمی تواند هیچگونه عملکردی داشته باشد ، باطری گوشی موبایل میباشد . در صورتی که باتری گوشی دچار آسیب هم شده باشد ، عملکرد گوشی دچار اختلال خواهد شد ، حال چه برسد به اینکه باتری گوشی بطور کامل خراب شود . تا پایان مقاله همراه ما باشید تا راه های اصلی جلوگیری از خرابی باتری گوشی موبایل را یاد بگیرید .

حال که قدری با اهمیت وجود باتری آشنا شدیم بهتر است یاد بگیریم که چه کنیم تا باتری گوشی دیرتر خراب شود ؟ . اگر بخواهید همواره گوشی شما به درستی کار کند ، باید از سلامت باتری موبایل خود مراقبت کنید . در ادامه به شما 10 مورد از روش های جلوگیری از خرابی باتری گوشی موبایل را بیان خواهیم کرد . با انجام این موارد می توانید از کاهش عمر باتری خود جلوگیری کنید .

باتری گوشی را با شارژر اصلی شارژ کنید

باتری گوشی را با شارژر اصلی چگونه شارژ کنیم

بسیاری از کاربران نسبت به استفاده از شارژر اصلی و تقلبی حساسیت خاصی ندارند و برایشان هیچ تفاوتی ندارد که باتری گوشی خود را با چه شارژری ، شارژ می کنند . شاید خود شماهم از آن دسته افرادی باشید که در زمان خرید شارژر ، قیمت بیشتر از کیفیت برایتان اهمیت دارد . بهتر است بدانید اگر بخواهید کیفیت را فدای قیمت کنید باید در آینده ای بسیار نزدیک چند برابر هزینه بیشتر کنید بخاطر بی اهمیت بودن به کیفیت .

هر باتری دارای یک شدت جریان ورودی میباشد و البته هر شارژری نیز دارای یک شدت جریان خروجی معین و متناسب با باتری گوشی میباشد . باتری برای اینکه بتواند عملکرد مناسبی داشته باشد ، باید انرژی را بصورت استاندارد و یکنواخت دریافت کند . شارژر های تقلبی به دلیل استفاده از مواد بی کیفیت فاقد شدت جریان خروجی استاندارد هستند از این رو نمی توانند انرژی را متناسب با نیاز باتری بصورت یکنواخت به باطری تحویل دهند و همین امر باعث خواهد شد تا باتری دچار آسیب شده و در نتیجه عمر آن کاهش پیدا کند .

پاسخ به سوال اینکه چگونه از خرابی باتری گوشی جلوگیری کنیم ، استفاده از شارژر اصلی میباشد .

گوشی را برای شارژ به محافظ متصل کنید

برای جلوگیری از خرابی باتری گوشی از محافظ استفاده می کنیم

شاید بسیاری از افراد اصلا به این نکته توجه نکرده باشند که استفاده از محافظ تا چه حد می تواند از خرابی باتری موبایل جلوگیری کند . اکثر پریز های برق به دلیل اشکال در سیم کشی جریان برق را بصورت یکنواخت وارد باتری نمی کنند و به دلیل اشکالاتی که در سیم کشی آنها وجود دارد ، جریان برق بصورت غیر یکنواخت وارد باتری گوشی می شود .

زمانی که انرژی بصورت غیر یکنواخت وارد گوشی می شود باعث ایجاد اختلال در سیستم نرم افزاری و سخت افزاری گوشی می شود و اگر برای مدت طولانی از پریز های خراب استفاده کنید ، باعث خرابی باتری گوشی خود خواهید شد .

در این صورت وجود یک محافظ خوب می تواند خیال شما را از ورود غیر یکنواخت برق راحت کند و شما این اطمینان را دارید که باتری شما دچار آسیب نخواهد شد .

در هنگام شارژ با گوشی کار نکنیم !

برای شارژ صحیح باتری گوشی نباید در هنگام شارژ با گوشی کار کنیم

یکی از دلایل خرابی باتری گوشی ، استفاده از گوشی در هنگام شارژ می باشد . برای جلوگیری از خرابی باتری گوشی موبایل بایستی در هگام شارژ اصلا با گوشی موبایل کار نکنید . زمانی که باتری موبایل در حال دریافت شارژ میباشد نباید با فعالیت گوشی باعث تخلیه شارژ باتری گوشی خود شوید .

عدم شارژ و تخلیه همزمان باعث خواهد شد سیستم نرم افزاری و سخت افزاری گوشی در دراز مدت دچار اختلال شوند و سیستم نرم افزاری قادر نباشد ، میزان صحیح شارژ باتری را تشخیص دهد و همین امر باعث خواهد شد تا عمر باتری گوشی شما کاهش پیدا کند .

باتری گوشی موبایل را چقدر شارژ کنیم ؟

چقدر باتری گوشی را شارژ کنیم

یکی از راه های اصلی افزایش عمر باتری گوشی و جلوگیری از خراب شدن باتری گوشی ، نحوه صحیح شارژ کردن باتری گوشی میباشد . بسیاری از فروشندگان به دلیل عدم آگاهی کافی به مشتریان اعلام می کنند که شارژ باتری را تخلیه کنید و سپس آن را به شارژ متصل کنید و اجازه دهید تا شارژ باتری کامل شود . در صورتی که این گفته بسیار غلط است .

برای اینکه باتری گوشی شما دیرتر خراب شود باید تعداد شارژ های باتری شما افزایش یابد . حتما از خود می پرسید منظور از افزایش تعداد شارژ چیست ؟؟؟

بنا بر آخرین تحقیقات وب سایت MacWorld هر باتری بعد از 500 بار شارژ شدن باید تعویض شود . برای اینکه عمر باتری شما افزایش پیدا کند با روش صحیح شارژ کردن باتری گوشی می توانید تعداد دفعات شارژ باتری را تا قبل تعویض آن به 1100 تا 1300 بار شارژ برسانید .

برای اینکه عمر باتری گوشی خود را افزایش دهید ، اجازه ندهید شارژ باتری شما کمتر از 15% شود ، به محض رسیدن به 15% آن را به منبع شارژ متصل کنید . از آن طرف هم به محض رسیدن به 80% باتری خود را از شارژ متصل کنید .

طولانی مدت با گوشی خود بازی سنگین نکنید !

برای جلوگیری از خرابی باتری گوشی از بازی سنگین بپرهیزیم

یکی دیگر از دلایل خرابی باتری گوشی ، انجام بازی هایی با گرافیک بالا برای مدت طولانی میباشد . گوشی برای اینکه بتواند بازی را برای شما به اجرا دربیاورد نیاز به انرژی زیادی دارد . برای تامین انرژی هم باید به سراغ باتری برود تا بتواند انرژی سایر قسمت های مختلف گوشی را تامین کند .

درخواست انرژی زیاد از باتری توسط گوشی باعث گرم شدن باتری می شود و اگر این مدت طولانی شود ، باعث اختلال در گوشی خواهد شد . یکی از راه های جلوگیری از خرابی باتری گوشی موبایل ، بازی نکردن طولانی با گوشی میباشد .

گوشی را در مکان های گرم قرار ندهید !!

برای جلوگیری از خراب شدن باتری گوشی از گرما دوری کنید

همانطور که هر چیزی در این عالم یک دشمن دارد ، باتری گوشی نیز یک دشمن دارد . دشمن اصلی باتری موبایل ، گرما میباشد . گاهی اوقات بدون دلیل گوشی را در مکان های گرم قرار می دهیم و غافل از خرابی باتری گوشی هستیم .

برای اینکه باتری گوشی شما دیرتر خراب شود ، گوشی خود را در مکان های گرم قرار ندهید و سعی کنید همیشه آن را دور از نور خورشید و گرما نگه دارید .

گوشی را زیاد در شارژ نگذارید !

باتری های امروزی به دلیل اینکه از نوع لیتیوم یونی هستند ، به محض رسیدن به 100% عملیات دریافت شارژ را متوقف می کنند و دیگر هیچ شارژی وارد گوشی نخواهد شد . ولی مشکلی که اینجاست این است که با قرار دادن گوشی در شارژ به دلیل عمل شارژ رسانی به باتری ، در باتری گوشی گرما تولید می شود و همانطور هم که گفتیم دشمن اصلی باتری گرما میباشد .

برای اینکه از خرابی باتری جلوگیری کنید ، پیشنهاد می کنیم حتما بعد از رسیدن باتری به 80% آن را از برق جدا کنید تا گوشی شما گرمای اضافی دریافت نکند .

تا حد امکان از شارژر فندکی استفاده نکنید !

برای جلوگیری از خرابی باتری گوشی از شارژر فندکی استفاده نکنیم

شارژر های فندکی به دلیل اینکه از برق خودرو برای شارژ باتری استفاده می کنند ، دارای جریان برق نا متناوبی هستند و همین جریان نامتناوب می تواند آسیب های جدی به باتری گوشی وارد کند حتی با کمترین استفاده .

باتری گوشی را هر هفته ریکاوری کنید !

با ریکاوری کردن باتری عمر باتری گوشی خود را افزایش دهید

یکی از توصیه های ما به تمامی کاربران خود ، ریکاوری هفتگی باتری میباشد . با ریکاوری کردن باتری شما عمر باتری خود را افزایش می دهید و از خراب شدن باتری جلوگیری می کنید .

برای ریکاوری کردن تنها کافیست هر هفته برای 6 تا 8 ساعت گوشی خود را خاموش کنید . این عمل را می توانید آخر شب انجام دهید که شما خواب هستید .

هر ماه باتری خود را کالیبره کنید !

با کالیبره کردن از خرابی باتری گوشی جلوگیری کنید

یکی از ضروری ترین کار ها برای جلوگیری از خراب شدن باتری گوشی ، کالیبره کردن ماهانه باتری ها میباشد . توصیه ما به تمامی مشتریان خود بعد از خرید باتری گوشی ، کالیبره کردن ماهانه باتری میباشد .

در اصطلاح به عمل کالیبره کردن ، بازگردانی باتری نیز می گویند . با کالیبره کردن باتری می توانید بسیاری از مشکلات باتری گوشی را از بین ببرید و خرابی باتری گوشی موبایل خودتان جلوگیری کنید .

 

پیشنهاد ویژه : چرا باید خرید باتری موبایل خود را حتما از رایااستور انجام دهیم ؟

پرفروش ترین محصولاتی که در دیجیکالا فروخته می شود

6 دیدگاه

 1. سلام وقت بخیر
  یعنی حتما باید گوشی رو برای شارژ به محافظ متصل کنید ؟؟؟
  اگر این کارو نکنیم مشکلی پیش میاد ؟؟؟

  1. سلام وقت شما هم بخیر
   بزرگوار اگر قسمت مربوط به متصل کردن گوشی در حین شارژ به محافظ رو با دقت مطالعه کنید متوجه میشید

 2. salam
  واقعا ممنون از مقاله عالیتون خیلی به دردم خورد .
  یه سری چیزا رو در مورد عوامل خرابی باتری نمیدونستم
  بهترین موردش که واقعا به درد بخور بود در مورد این بود که هر ماه باتری خود را کالیبره کنید ! کارایی باتریم خیلی بهتر شده .

  1. سلام و درود بر شما
   خوشحالیم که مقاله مورد پسند شما بوده و ممنون از نظر شما ….

 3. سلام
  من یه جا دیگه خونده بودم که گفتن فقط اجازه ندید به صد برسه کافیه و بین 90 تا 95 از شارژ خارج کنید ولی شما گفتید که بین 15 تا 80 درصد و باید به محض اینکه به 80 درصد رسید از شارژ خارج کنیم .
  من الان باید چیکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟
  با تشکر از شما

  1. سلام
   روز خوش
   برای اینکه عمر باتری گوشی خودتون رو افزایش بدید اجازه ندهید شارژ باتری شما کمتر از 15% بشه.و همچنین به محض رسیدن به 80% گوشی رو از شارژ خارج کنید .
   بهترین حالت همینه خیالتون راحت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا