احتمالاً گوگل به‌زودی قابلیت جدید Watch Unlock را برای راحت‌تر بازکردن تلفن، معرفی می‌کند

گوگل ممکن است به‌زودی قابلیت Watch Unlock خود را برای بازکردن راحت‌تر گوشی هوشمند ارائه کند.

در طول نمایشگاه CES امسال، گوگل از ویژگی جدید Watch Unlock رونمایی کرد که دراصل یک روش جدید برای بازکردن قفل گوشی بدون استفاده از اثرانگشت و تشخیص چهره است. این ویژگی به‌یک API فعال بازکردن قفل موجود در اندروید 13 متکی است و طبق AssembleDebug، احتمال راه‌اندازی این ویژگی زیاد است.

AssembleDebug توانسته یک ویدئوی آموزشی را از منوی تنظیمات ساعت پیکسل بیرون بکشد تا ببینید ویژگی Watch Unlock چگونه کار می‌کند. طبق ویدئو منتشر شده، تلفن دستگاه Wear OS شما را جستجو می‌کند تا بتواند ازطریق آن، قفل تلفن را باز کند.

برای بازکردن قفل می‌توانید روی اعلان نمایش‌داده شده روی ساعت ضربه بزنید یا انگشتتان را روی صفحه‌قفل بکشید تا قفل گوشی باز شود. درصورتی که انگشتتان خیس یا کثیف باشد، این ویژگی کار نمی‌کند. درنظر داشته‌باشید برای استفاده ازاین ویژگی، باید ساعت روی مچ دست شما و در نزدیکی تلفن هوشمند باشد.

هنوز مشخص نیست که چرا گوگل این ویژگی را عرضه نمی‌کند، شاید به‌این دلیل باشد که این ویژگی با API مبتنی بر اندروید 13 سازگار است. شاید توسعه‌دهندگان به زمان بیشتری نیاز دارند تا همه چیز را اصلاح کنند و آن را با اندروید 14 معرفی کنند. ازطرفی، گوگل منتظر معرفی عملکرد جدید درکنار سری پیکسل 8 و پیکسل واچ 2 است.

منبع gsmarena
ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید