کوالکام در حال گفتگو با پلی استیشن و نینتندو برای همکاری در زمینه بازی‌های قابل‌حمل است

درحال‌حاضر هنوز مشخص‌نیست که نتیجه این مذاکرات به همکاری یا مشارکت ختم می‌شود یا نه، اما همین‌که احتمال وجود…

کوالکام به‌تازگی فاش کرده که با غول‌های صنعت بازی، پلی‌استیشن و نینتندو در مورد توسعه دستگاه‌های بازی قابل‌حمل آینده بحث کرده است.

درحال‌حاضر هنوز مشخص‌نیست که نتیجه این مذاکرات به همکاری یا مشارکت ختم می‌شود یا نه، اما همین‌که احتمال وجود پردازنده متمرکز بر بازی کوالکام در دستگاه‌های دستی آینده وجود دارد، هیجان‌انگیز است.

پلی‌استیشن و نینتندو هر دو علاقه‌مند به گسترش قابلیت‌های بازی‌های دستی خود هستند؛ طبیعتاً به‌دلیل حضور قوی کوالکام در بازار بازی‌های اندرویدی، به‌دنبال کوالکام خواهند بود.

الکس کاتوزیان، معاون ارشد کوالکام و مدیرکل موبایل، کامپیوتر و XR

این یک قدم منطقی برای کوالکام است تا بتواند درشرایطی که بازار بازی‌های دستی روبه‌ رشد است، با شرکت‌های بازی‌سازی کنسول مشارکت داشته باشد.

پردازنده اسنپدراگون G3x نسل 1

پردازنده اسنپدراگون G3x نسل 1

در سال 2021، این شرکت پردازنده Snapdragon G3x Gen1 را راه‌اندازی کرد که به‌طور خاص برای گوشی‌های دستی بازی طراحی شده بود. این تراشه درحال‌حاضر دستگاه ریزر اج را تامین می‌کند، اما این احتمال وجود دارد که پردازنده مذکور نتواند عملکرد کافی برای دستگاه‌های آینده را داشته باشد، به‌خصوص که نینتندو قصد پشتیبانی از کیفیت 4K را دارد.

بااین‌حال کوالکام ظرفیت و توانایی این را دارد که بتواند یک تراشه سفارشی طراحی کند که نیازهای جانشین نینتندو سوئیچ یا سایر کنسول‌های قابل‌حمل با کارایی بالا را برآورده کند.

درحالیکه کوالکام تاکنون بصورت رسمی هیچ همکاری را تایید نکرده است، اما خبرها از این حکایت دارند که دستگاه بازی Project Q سونی که اخیراً از آن رونمایی شد، اولین دستگاهی باشد که با کوالکام همکاری می‌کند. باتوجه به‌این دستگاه بازی Project Q سونی برروی بازی از طریق وای‌فای تمرکز دارد، تخصص کوالکام دراین زمینه می‌تواند مفید واقع شود.

درحالیکه بازار بازی‌های دستی درحال رشد است، کوالکام نیز خودش را بااین مسیر همسو کرده و تمایل به ورود بازار بازی و گسترش سیستم‌های مجهز به اندروید دارد. درحالیکه هنوز جزئیات مشخص نیست، اما چشم‌انداز همکاری کوالکام با نینتندو و پلی‌استیشن می‌تواند راه‌ را برای دستگاه‌های بازی قابل‌حمل نوآورانه و قدرتمند در آینده نزدیک باز کند.

بادنبال‌کردن صفحه فناوری ما، جدیدترین اخبار این حوزه را از رایااستور دنبال کنید.

پربازدیدترین مقالات مارا نیز دنبال کنید:

منبع appuals
ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید