رایااستور مگ

دليل شارژ نشدن گوشی آيفون

دليل شارژ نشدن گوشی آيفون

دليل شارژ نشدن گوشی آيفون: شاید این موضوع هم برای شما پیش امده باشد که گوشی آیفون خود را به شارژر متصل کنید ولی شارژ نشود. اما بهتر است نگران نباشید زیرا این موضوع یک مسئله متداول در مورد شارژ کردن باتری آیفون و استفاده از شارژرهای آن می باشد. به خصوص این مشکل درمورد دستگاه های iOS شایع تر می باشد. مشکل شارژ نشدن باتری آیفون یا مربوط به ساختار کلی باتری است و یا مربوط به کابل اتصال ان. در ادامه از این مطلب از رایا استور به طور کامل به این موضوع می پردازیم.

در این مقاله از سایت رایااستور می خواهیم در مورد دليل شارژ نشدن گوشی آيفون برای شما کاربران گوشی اپل بیشتر توضیح دهیم. این روز ها استفاده از گوشی های اندروید و ios به قدری افزایش پیدا کرده است که بیشتر کاربران با مشکل زود خالی شدن شارژ باتری موبایل ایفون و یا شارژ نشدن گوشی خود همراه هستند.

وجود این مشکلات برای گوشی طبیعی است و شما می توانید با بررسی برخی از موارد از بروز آن ها به مرور زمان جلوگیری کنید. در ادامه این مقاله در مورد دليل شارژ نشدن گوشی ايفون و راهکارهایی برای سریع شارژ شدن و رفع این مشکل برای شما خواهیم گفت. وجود مشکل در کابل شارژر و یا خود گوشی منجر به شارژ نشدن گوشی آیفون می شود که شما می توانید با چند ترفند ساده از این موضوع جلوگیری کنید.

دليل شارژ نشدن گوشی آيفون چیست؟

شارژ نشدن گوشی آیفون و تمامی گوشی های هوشمند یکی از رایج ترین مشکات و معضلاتی است که برای تمامی کاربران پیش می آید. با توجه به اینکه این ایراد کاملا طبیعی است و معمولا بعد از مدتی برای گوشی های هوشمند و ios به وجود می آید شما هیچ نگرانی از این بابت نداشته باشید. دلایل زیادی منجر به شارژ نشدن گوشی ایفون می شود که در ادامه در مورد هر یک از آن ها برای شما توضیح خواهیم داد.

عواملی که از شارژ شدن گوشی آیفون جلوگیری می کند:

 • خراب بودن کابل شارژر
 • خراب بودن باتری گوشی
 • خراب بودن پورت شارژ گوشی
 • خراب بودن پریز برق
 • وجود گرد وخاک در پورت شارژ گوشی

هر یک از این موارد به تنهایی می تواند دلیل شارژ نشدن گوشی ایفون باشد. شما می توانید با بررسی هر یک از این موارد به شارژ شدن گوشی موبایل خود کمک کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد این موارد به مختصر برای شما توضیح دهیم.

علت شارژ نشدن گوشی اپل در حالت روشن

خراب بودن کابل شارژر

خراب بودن کابل شارژر

در برخی از موارد ممکن است مشکل از شارژر باشد و شما باید شارژر گوشی خود را بررسی کنید. با توجه به اینکه ممکن است کابل شارژر در صورت جابه جایی مورد آسیب قرار بگیرد به اولین نکته ای که باید توجه داشته باشیم سیم شارژر می باشد. بهتر است کابل شارژر را به خوبی مورد بررسی قرار دهید و از قطع نشدن آن مطمئن شوید. بعضی اوقات ممکن است قطع شدن سیم شارژر منجر به شارژ نشدن گوشی ایفون شود. این موارد می تواند به دلیل پارگی و پوسیدگی کابل باشد .

خراب بودن باتری گوشی

همان طور که می دانید باتری گوشی یکی از مهم ترین مواردی است که برای گوشی اهمیت دارد. اگر فکر می کنید کابل و سیم شارژر شما هیچ مشکلی ندارد شاید ایراد اصلی از باتری گوشی شما باشد. وقتی باطری عمر مفید خود را از دست داده باشد پس از مدتی به درستی شارژ نخواهد شد و این مشکل بیشتر در موارد که گوشی خاموش است رخ می دهد، یعنی عدم شارژ ایفون در حالت خاموش که بسیاری از کاربران با آن مواجه هستند.

خراب بودن پورت شارژ گوشی

خراب بودن پورت شارژ گوشی

مورد بعدی که می تواند از شارژ نشدن گوشی ایفون جلوگیری کند. خرابی پورت و سوکت شارژ گوشی می باشد. ممکن است در برخی موارد شما خواسته باشید داخل سوکت را تمیز کنید و به همین جهت به درون پورت آسیب زده اید و همین موضوع از شارژ شدن گوشی شما جلوگیری می کند. پس می توانید این مورد را هم بررسی کنید.

خراب بودن پریز برق

خیلی از کاربران هستند که می گویند گوشی و شارژر هیچ مشکلی ندارد اما همچنان موبایل ایفون آن ها شارژ نمی شود. در این مواقع مشکل از پریز برق می شود و اتصالات که ممکن است در آن رخ داده باشد. شما می توانید با جابه جایی پریز برق گوشی خود را شارژ کنید و این مشکل را حل کنید.

وجود گرد وخاک در پورت شارژ گوشی

با توجه به اینکه سوکت شارژ گوشی هیچ محافظی ندارد ممکن است بعد از مدتی که شما از گوشی استفاده می کنید، داخل پورت کثیف شود و همین منجر به شارژ نشدن گوشی ایفون شود. به همین دلیل شما می توانید با تمیز کردن سوکت شارژ ایفون از شارژ نشدن آن جلوگیری کنید. شما می توانید با یک شی مانند خلال دندان داخل پورت را تمیز کنید.

روشن نشدن آیفون بعد از تمام شدن شارژ

روشن نشدن آیفون بعد از تمام شدن شارژ

یکی از مشکلاتی که ممکن است بعد از شارژ شدن گوشی اپل برای کاربران رخ دهدف روشن نشدن آن می شود. در برخی از موارد ممکن است گوشی موبایل شما بعد از اینکه کاملا شارژ شود روشن نشود و این کاملا یک مشکل طبیعی است. اگر گوشی شما کاملا خالی بوده و شما آن را به شارژ وصل کرده اید، زمان می برد برای اینکه بعد از شارژ شدن روشن شود. پس بعد از اینکه گوشی خود را از شارژ جدا کردید، اجازه دهید بعد از 15 دقیقه آن را روشن کنید تا با این مشکل روبه رو نشوید.

روش هایی برای رفع مشکل شارژ نشدن باتری گوشی اپل

 • تغییر پریز برق
 • بررسی آدابتور شارژر
 • بررسی کابل رابط
 • بررسی پورت شارژر گوشی

روش هایی برای رفع مشکل شارژ نشدن باتری گوشی اپل

بهترین روش برای شارژ سریع گوشی اپل

اگر می خواهید گوشی خود را در مدت زمانی کوتاه به شارژ وصل کنید و از شارژ شدن کامل آن اطمینان داشته باشید، پیشنهاد می کنیم گوشی خود را در حالت پرواز و یا ذخیره باتری موبایل قرار دهید، این دو روش منجر می شود که تمامی قابلیت های اصلی موبایل شما غیرفعال شود و به زود شارژ شدن گوشی موبایل شما کمک می کند.

یکی دیگر از مواردی که در زود شارژ شدن گوشی شما تاثیر دارد، بدون شک استفاده از شارژر اصلی و فابریک می باشد. سعی کنید همیشه از شارژر اصلی گوشی خود استفاده کنید. برخی از افراد بیشتر اوقات از پاوربانک استفاده می کنند که این یکی از اشتباهاتی است که آن ها منجر می شود. چرا که استفاده مداوم از پاور به مرور زمان منجر به آسیب رساندن به باتری گوشی اپل می شود.

شارژ ایفون در حالت خاموش

تا زمانی که گوشی خود را به شارژ وصل می کنید به هیچ عنوان از آن استفاده نکنید چرا مه باعث دیر شارژ شدن گوشی شما می شود. همچنین باعث می شود تا باتری موبایل شما داغ شود و در نهایت منجر به خراب شدن آن می شود. به همین دلیل توصیه می کنیم گوشی را از قاب خارج کنید و برای شارژ کردن آن را در یک مکان خنک و به دور از حرارت قرار دهید.

در این مقاله در مورد دليل شارژ نشدن گوشی آيفون برای شما توضیح دادیم. شما می توانید با بررسی تمامی این موارد از شارژ نشدن گوشی ایفون خود جلوگیری کنید. در ادامه این مقاله روش هایی برای شما گفته شد که می توانید با رعایت هر یک از آن ها به سریع تر شارژ شدن باتری گوشی آیفون خود کمک کنید.

برای بررسی مشکل شارژ نشدن گوشی اپل باید در نظر بگیرید که ایا این مشکل به صورت ناگهانی به وجود آمده است یا از قبل هم علائم آن مشاهده شده است. زیرا ممکن است بروز این مشکل به علت بعضی از موارد اشتباه در نگهداری باتری موبایل ایفون رخ دهد. ما در این مطلب به بررسی همه جانبه شارژ نشدن باطری گوشی ایفون پرداختیم.

پرفروش ترین محصولاتی که در دیجیکالا فروخته می شود

1 دیدگاه

 1. سلام خسته نباشید.
  ممنون بابت مقاله کاملی که گذاشتین..
  به نظر من در بعضی مواقع شارژ نشدن گوشی یه چیز طبیعیه و فقط بخاطر همین مشکلات باتری و ایناست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا