info@rayastor.ir 021-6652-1075
ورود و عضویت
0

سبد خرید شما خالی است

×

زود خالی شدن باتری آیفون (کاهش مصرف باتری آیفون)

محمد ترکاشوند
01 جولای 2020
دقیقه زمان برای مطالعه
زود خالی شدن باتری آیفون

زود باتری کم کردن گوشی آیفون : زود خالی شدن باتری آیفون  از آن مشکلاتی است که در همه ی گوشی های اندروید امروزی حتی گوشی های آیفون، که به کیفیت و عملکرد بالا معروف هستند؛ دیده میشود. با وجود تلاش های پی در پی شرکت اپل جهت ارتقای فعالیت و کیفیت باطری های بکار رفته در محصولات این برند، همچنان مشتریانی هستند که از زود خالی شدن باتری آیفون خود گلایه دارند. باید در نظر داشت که علت خالی شدن زود هنگام باتری اگر چه ممکن است به دلیل استفاده بیش از حد از باتری و ناتوانی این قطعه در تولید انرژی مورد نیاز دستگاه به وجود بیاید، لیکن در بسیاری از مواقع به دلیل عدم استفاده درست از دستگاه ایجاد میشود. در این مقاله از سایت رایااستور می خواهیم ضمن بررسی دلایل زود خالی شدن باتری آیفون بعضی از روش های موجود برای برطرف کردن این مشکل را برای شما توضیح دهیم.

زود خالی شدن باتری آیفون

زود باتری کم کردن گوشی آیفون: یکی از مشکلاتی که تمام کاربران گوشی آیفون با آن همراه هستند، زود خالی شدن باتری آیفون می باشد. دلایل زیادی برای زود خالی کردن باطری آیفون وجود دارد که در این مقاله می خواهیم بیشتر برای شما توضیح دهیم. اگر شما هم یکی از کاربران گوشی های اپل هستید بهتر است در این مقاله با رایااستور همراه باشید.

باتری هایی که برای گوشی های هوشمند همچنین آیفون استفاده می شود، از جنس باتری های لیتیوم یونی و لیتیوم پلیمری هستند. این باتری ها حساسیت زیادی روی گرما دارند و ممکن است یکی از دلایلی که باعث زود خالی شدن باتری آیفون باشد، باطری و کم شدن ظرفیت آن باشد. در ادامه در مورد دلایل زود باتری کم کردن گوشی آیفون برای شما توضیح دهیم.

زود باتری کم کردن گوشی آیفون

گوشی های آیفون که این روز ها تولید شده اند با ios 13 یکی از جدید ترین سیستم عامل هایی هستند که وارد بازار شده اند. این آی او اس تا به الان توانسته بهترین امکانات را در اختیار کاربران خود قرار دهد، التبه توجه داشته باشید که گوشی های آیفون به دلیل این که دارای باتری های لیتیومی هستند به مرور زمان دچار خرای خواهند شد، البته این کاملا به خود شما بستگی خواهد داشت.

نحوه مراقبت از گوشی های اپل یا همان آیفون ها در مدل های مختلف می تواند یکی از دلایل کم شدن باتری و یا افزایش طول عمر باطری باشد. زمانی که شما به بهترین شکل از باتری گوشی خود استفاده کنید، می توانید مدت زمان بیشتری را برای استفاده از آن داشته باشید. دلایل زیادی برای زود خالی کردن گوشی آیفونن وجود دارد که در ادامه به آن می پردازیم.

دلیل کم شدن سلامت باتری آیفون

دلایل کم شدن سلامت باتری اپل

دلایل کم شدن سلامت باتری اپل:

 • استفاده از گوشی در دمای نامناسب
 • زیاد بودن نور صفحه نمایشگر
 • استفاده از گوشی در مکان هایی که آنتن دهی ندارد
 • نصب برنامه های غیرضروری
 • بازی کردن با صدای بلند
 • استفاده از تصاویر متحرک
 • خراب بودن باتری

استفاده از گوشی در دمای نامناسب

یکی از مهم ترین دلایلی که می تواند منجر به زود خالی شدن شارژ آیفون شود قرار دادن گوشی و استفاده کردن از آن در جاهای خیلی سرد و خیلی گرم است. در این مکان ها معمولا باتری برای این که عملکرد بهتری داشته باشد، نیاز به انرژی بیشتری خواهد داشت به همین دلیل از شارژ بیشتری استفاده می کند.

زیاد بودن نور صفحه نمایش

در برخی از موارد توجه داشته باشید که نور صفحه خود را در حالت تنظیم خودکار قرار دهید، چرا که با این کار گوشی توانایی تنظیم نور صفحه نمایشگر را در حالت های مختلف از شبانه روز را خواهد داشت و همین منجر می شود که باتری گوشی شما زود خالی نشود. پس نور زیادی گوشی یکی از دلایل زود خالی شدن باتری آیفون می باشد.

استفاده از گوشی در مکان هایی که آنتن دهی ندارد

سعی کنید در مکان هایی که آنتن دهید گوشی خیلی پایین است از آن استفاده نکنید، چرا که این مورد می تواند به مرور باعث کم شدن باتری گوشی شود. و عمر گوشی شما را کم خواهد کرد.

نصب برنامه های غیرضروری

زود خالی شدن باتری آیفون

برنامه ها و نرم افزار های اضافی که روی گوشی شم نصب هستند و هیچ استفاده از آن ها نمی شود، یکی از مهم ترین دلایل زود خالی شدن باتری آیفون می باشد. برای این که عمر باتری گوشی خود را و سلامت آن را تامین کنید، بهتر است برنامه هایی که قابل استفاده و ضروری نیستند را پاک کنید.

بازی کردن با صدای بلند

یکی دیگر از مواردی که می تواند به خرابی باتری آیفون کمک کند، زیاد بودن صدای گوشی در هنگام بازی می باشد. همان طور که می دانید بازی ها انرژی زیادی را از گوشی ها دریافت می کنند، پس بهتر است تا جایی که می توانید از گوشی برای بازی استفاده نکنید و یا اینکه صدای آن را به صورت کامل کم کنید.

استفاده از تصاویر متحرک

تصاویری که شما برای پس زمینه انتخاب می کنید، می تواند روی سلامت باتری شما تاثیر داشته باشید. تصویر های متحرک زیبایی بیش از اندازه ای دارند اما می توانند به مرور از انرژی و ظرفیت باتری کم کنند. چرا که آن ها برای اینکه هر سری تحرک داشته باشند و زیبایی خود را افزایش دهند از نیروی باطری استفاده می کنند.

خراب بودن باتری

آخرین موردی که می توانیم به آن اشاره کنیم، مربوط به باطری آیفون می باشد. اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که که ناخداگاه گوشی شان خاموش می شود و یا هنگامی که از گوشی با 30 درصد شارژ استفاده می کنند و ناخداگاه تبدیل به 10 درصد یا کمتر می باشد، باید باتری گوشی خود را تعویض کنید. که برای این کار به شما پیشنهاد می کنیم که مکان ها و مراکز خرید معتبر را انتخاب کنید.

در این مقاله تا حدودی با مشکلاتی که منجر به کم شدن و زود خالی شدن باتری آیفون وجود دارد برای شما توضیح دادیم. اگر شما هم با تمام این مشکلات روبه رو هستید و می خواهید از آیفون خود با عملکرد بهتری استفاده کنید می توانید قبل از اینکه باتری جدید برای گوشی خود خریداری کنید، از روش کالیبره کردن باتری آیفون استفاده کنید. این روش یکی از بهترین و ساده ترین روش هایی است که می توانید برای افزایش سلامت باتری گوشی از آن استفاده کنید.

روش هایی برای افزایش شارژ گوشی آیفون

راهکارهایی برای افزایش طول عمر باتری گوشی آیفون

طبیعتا تمام دلایلی که منجر به زود خالی شدن باتری آیفون می شود، راهکار هایی دارد برای این که بتوانیم از آن ها جلوگیری کنیم. از جمله این راهکار ها می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • غیر فعال کردن اپلیکیشن های بی مصرف
 • قرار دادن گوشی در حالت پرواز در مواقع غیر ضرور
 • غیر فعال کردن موقعیت مکانی
 • غیر فعال کردن نوتیفیکیشن ها
 • کم کردن نور صفحه نمایش
 • غیر فعال کردن دیتا یا وای فای درحالت های غیر ضرور
 • استفاده نکردن از تصاویر متحرک

در این مقاله تا حدودی درمورد علائم زود باتری کم کردن گوشی آیفون برای شما عزیزان و کاربران آیفون توضیح دادیم. شما می توانید برای اینکه سلامت باتری گوشی آیفون خود را تضمین کنید به مواردی که در این مقاله گفته شد تا حدودی توجه کنید. شاید این موارد برای شما خیلی ساده باشد اما می تواند تا حدود زیادی مشکل شما را حل کند.

قرار دادن گوشی در حال پرواز و همچنین غیرفعال کردن موقعیت مکانی و وای فای در صورتی که اصلا به آن نیاز نیست می تواند بسیار تاثیرگذار باشد. شما می توانید گوشی خود را برای اینکه بتواند مدت زمان بیشتری شارژ نگه دارد در حالت خودکار جهت تنظیم نور صفحه قرار دهید. این مورد هم تاثیر بسیار زیادی روی جلوگیری از زود خالی شدن باتری گوشی آیفون خواهد داشت.

شما می توانید با رعایت کردن این موارد تا حدود زیادی عمر باتری اپل خود را افزایش دهید، اگر با هر یک از این روش ها نتوانستید به آن عملکرد مورد نظر گوشی خود دست پیدا کنید، ناچار خواهید بود که باتری اورجینال و اصل برای آیفون خود خریداری کنید که برای این کار معمولا باید از یک مرکز خرید معتبر این کار را انجام دهید که ما فروشگاه اینترنتی رایا استور را به شما پیشنهاد می کنیم. شما می توانید با خرید بهترین گوشی آیفون اصل، از گارانتی تعویض 4 ماهه و گارانتی بازگشت وجه 48 ساعته برخوردار شوید.

15 پاسخ به “زود خالی شدن باتری آیفون (کاهش مصرف باتری آیفون)”

 1. مونا گفت:

  سلام روزتون بخیر
  ببخشید میخاستم بدونم روشن بودن وای فای واقعا باعث کم شدن شارژ گوشی میشه؟

  • محمد ترکاشوند گفت:

   با سلام
   درصورتی که وای فای بدون هیچ استفاده ای روشن باشه طبیعتا میتونه از شارژ گوشی شما کم کنه ولی خب استفاده از اینترنت و اینکه شارژ رو کم میکنه طبیعیه.

 2. ثنا گفت:

  سلام وقت بخیر
  من گوشیم خیلی زود شارژ تموم میکرد طوری بود که وقتی 30 درصد میشد یهو خاموش میشد. باید میزدم به شارژ .باتریشو عوض کردم اوکی شد. الان خیلی سرعتش رفته بالا.
  مطالبی که میزارین خیلی کاربردی هستند خیلی خیلی ممنون..

 3. احمد گفت:

  سلام خسته نباشید
  به نظر من یکی از مهم ترین دلایلی که میتونه زود باتری کم کردن ایفون داشته باشه اینکه خیلی بیش از اندازه ازش استفاده کنیم. من خودم به شخصه زمانی که از گوشیم خیلی استفاده نمیکنم شارژش تموم نمیشه ولی خب وقتایی هست که تمام روز ازش استفاده می کنم و خب طبیعیه که خالی بشه. حالا دلایلی که تو این مقاله گفته شده میتونه روی این خالی شدن تاثیر داشته باشه
  ممنون از مطالب مفیدتون.

 4. محمد ترکاشوند گفت:

  باسلام
  درسته دوست عزیز حق با شماست. زمانی که شما مدت زمان زیادی از گوشی استفاده می کنید درواقع دارید از انرژی اون برای کارهای خودتون استفاده میکنید و این طبیعیه که ظرفیت کمتر بشه. اما خب دلایلی مثله استفاده در فضای سرد، روشت بودن دیتا یا موقعیت مکانی و یا استفاده از همین تصاویر متحرک می تونه خیلی از انرژی گوشی شما رو کم کنه.

 5. مصطفی گفت:

  سلام روزبخیر
  میخاستم بدونم ایفون 6 اس چه مدت میتونه برامون کار کنه؟ عمر باتریش چه قدره؟

 6. محمد ترکاشوند گفت:

  باسلام
  عمر باتری گوشی به نحوه استفاده شما برمیگرده ولی به صورت کلی برای گوشی ایفون 6اس شما می تونید روی 2 تا 3 سال توجه داشته باشید.

 7. محسن گفت:

  سلام وقت بخیر
  ببخشید میخاستم بدونم به نظر شما زود خالی شدن باتری گوشی اپل می تونه به دلیل اهنگ گوش دادن زیاد باشه؟؟
  یا فقط دلایلی که تو همین مقاله گفتین میتونه باعث تموم شدن شارژ ایفون بشه؟
  ممنونم از مقالتون..

 8. محمد ترکاشوند گفت:

  باسلام
  بله یکی از دلایلی که میتونه از شارز گوشی شما کم کنه و عمر گوشی گوش کردن اهنگ هست. طبیعتا اهنگ هم میتونه از شارژ و انرژی گوشی شما کم کنه و عمر باتری رو تا حدود زیادی کاهش بده. رعایت کردن مواردی که در مقاله گفته شد هم می تونه از دلایل خالی شدن باتری باشه.

 9. نسیم گفت:

  سلام
  من آيفونم ٦اس هست و سلامت باطريم زده ٦٨٪؜ ،توضيح اخر كه گفتين اگر به ٥ درصد نميرسه و خاموش ميشه موقع تعويض باطري هست، در اين مورد من گاهي به ٢درصد ميرسه و گاهي هم ١٨درصد وقتي عكس ميگيرم خاموش ميشه ايا موقع تعويض باطري هست يا هنوز راه داره از باطري اصل خودش استفاده كنم؟

  • محمد ترکاشوند گفت:

   سلام روزتون بخیر
   گوشی شما نیاز به تعویض باتری داره . هر چه زودتر باتری رو تعویض کنید باعث میشه که به گوشیتون آسیب جدی وارد نشه.

 10. امیررضا گفت:

  من یه گوشی ایفن 6 اس دارم که سلامتی باتریش حدود 74 درصد
  قبل از آپدیت ios13 مصرف باتری نرمال داشتم
  بعد از آپدیت یهو مصرف باتری به شدت زیادشد طوری که از صبح تا شب باید دوبار شارژ کنتمام تنظیمات مربوط به مصرف باتری رو هم بررسی کردم
  نتیجه نداد
  یه بار ریست تو فکتوری کردم ولی بازم مصرفم بالاست..
  میشه راهنمایی کنید

 11. مریم گلی گفت:

  سلام
  قبلاكه iosگوشيم١١بودتاآخرين درصدشارژيعني يك درصدكه تموم ميشدگوشيم خاموش ميشد ولي وقتي به ios١٢ارتقادادم وقتي شارژباطريش به٩درصدميرسه خاموش ميشه حالانميدونم مشكل ازباطري گوشيمه يانه
  میشه راهنمایی کنید

 12. ستاره گفت:

  توی مقاله ای که نوشته بودین اشاره کرده بودین که یه سری برنامه ها هستن که باعث خالی شدن باتری موبایل میشن میشه بگیرن چه نرم افزارهایی ؟
  خیلی ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

طول عمر باتری ایفون ایکس

حل مشکل عمر باتری آیفون ایکس iPhone x

حل مشکل عمر باتری آیفون ایکس iPhone x: عمر باتری آیفون، یکی از مواردی است که در ...
محمد ترکاشوند
24 ژوئن 2020
احیای باتری موبایل

احیای باتری موبایل

احیای باتری موبایل: باتری موبایل، به دلیل اینکه جزء یکی از اصلی ترین اجزای سخت افزاری موبایل ...
محمد ترکاشوند
05 جولای 2020
چگونه باتری آیفون را سالم نگه داریم؟

چگونه باتری آیفون را سالم نگه داریم؟

چگونه باتری آیفون را سالم نگه داریم؟ چه طور سلامت باتری آیفون را چک کنیم؟ این سوالات، ...
محمد ترکاشوند
10 ژوئن 2020
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • تصویر
 • SKU
 • نمره
 • قیمت
 • موجود
 • Availability
 • Add to cart
 • توضیح
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
مقایسه