رایااستور مگ

دلایل خالی کردن سریع باتری سامسونگ

دلایل خالی کردن سریع باتری سامسونگ: در این مقاله می خواهیم درمورد دلایل خالی کردن سریع باتری سامسونگ برای کاربران این برند توضیح دهیم. رایااستور بهترین راهکارهای کاربردی را برای جلوگیری از ناگهانی و سریع خالی شدن باتری گوشی سامسونگ، در اختیارتان می گذارد.

این روز ها گوشی های سامسونگ، جزء نمونه ای از پرطرفدارترین گوشی های هوشمندی هستند که مردم از آن ها برای انجام کارهای شخصی خود استفاده می کنند. مهم ترین دلیلی که برای خرید این گوشی مطرح است، عمر و سلامت باتری سامسونگ است.

باتری گوشی samsung به عنوان یکی از اجزای سخت افزاری گوشی، مهم ترین نقش را در عملکرد آن دارد. شما زمانی می توانید بهترین عملکرد را از گوشی دریافت کنید که بهترین و قوی ترین باتری روی آن نصب باشد. خالی شدن ناگهانی باتری همچنین زود خالی شدن شارژ گوشی می تواند نشان دهنده کاهش سلامت باطری باشد.

دلایل خالی کردن سریع باتری سامسونگ بسیار متنوع است که شما با در نظر گرفتن هر یک از این علت ها و با انجام راهکارهایی می توانید به دیر خالی شدن باتری سامسونگ خود دقت کنید. در ادامه می خواهیم در مورد زود خالی شدن باتری سامسونگ برای شما کاربران سامسونگ توضیح دهیم.

خالی شدن ناگهانی باتری گوشی سامسونگ

خالی شدن ناگهانی باتری گوشی سامسونگ

همان طور که می دانید باطری ها دارای ظرفیت های متنوعی هستند. طبیعتا زمانی که شما مدتی از یک گوشی استفاده می کنید پس از آن سلامت باتری کاهش پیدا می کند و ظرفیت باتری کمتر می شود و این امر طبیعی است که گوشی عملکرد قبلی خودش را نداشته باشد. نحوه شارژ اولیه باتری سامسونگ، یکی از مهم ترین مواردی است که باید به آن توجه داشته باشید. شما می توانید با در نظر گرفتن شیوه شارژ و مدت زمان آن تا حدود زیادی عمر باطری خود را افزایش دهید.

در این قسمت می خواهیم عواملی که منجر به خالی شدن باتری گوشی samsung می شوند را برای شما توضیح دهیم. شما می توانید با انجام هر یک از این موارد عمر گوشی و سلامت باطری را افزایش دهید. توجه داشته باشید، همان طور که کم شدن باطری دلایل متنوعی دارد بدون شک ما می توانیم برای افزایش عمر آن نیز از راهکارهایی استفاده کنیم که در ادامه بیشتر درمورد آن توضیح خواهیم داد.

علت کم شدن شارژ گوشی samsung:

 • کاهش عمر و سلامت باتری
 • وجود برنامه های غیرضروری
 • نصب ویجت ها روی گوشی
 • استفاده از گوشی در شب
 • زیاد بودن روشنایی صفحه
 • خراب بودن باتری گوشی

در ادامه درمورد هر یک از این موارد به صورت مختصر توضیح می دهیم.

دلایل ناگهانی خالی شدن باتری گوشی سامسونگ

دلایل خالی کردن سریع باتری سامسونگ

با توجه به اینکه گوشی های هوشمند دارای ظرفیت های متفاوتی هستند، تنها برای مدت زمانی می توانند برای شما کار کنند و شارژ را ذخیره کنند. پس از چندسال استفاده از این گوشی های هوشمند به مرور زمان ظرفیت آن ها از دست می رود و نشانه هایی از خرابی باتری نمایان می شود.

از مهم ترین دلایلی که می تواند منجر به زود خالی شدن باتری سامسونگ و دیر شارژ شدن آن شود؛ می توانیم به استفاده بیش از اندازه از گوشی اشاره کنیم. البته توجه داشته باشید که استفاده از گوشی در مکان های بسیار سرد به خصوص در شب می تواند یکی دیگر از دلایل خالی کردن باتری سامسونگ باشد. در ادامه به چند نمونه از این موارد می پردازیم.

 • یکی از دلایلی که منجر به زود خالی کردن باتری سامسونگ می شود کاهش عمر، کیفیت و ظرفیت باطری می باشد. همان طور که می دانید به مرور زمان ظرفیت باطری یعنی میزان عملکرد آن کاهش پیدا می کند. به همین دلیل می تواند باعث خالی شدن ناگهانی باتری شود.
 • حتما شماهم جزء آن دسته از افرادی هستید که برنامه های زیادی روی گوشی خودشان نصب می کنند و هیچ استفاده ای از آن ها ندارند. شاید فقط یک الی دوبار از آن ها استفاده کنند. وجود این برنامه ها و اپلیکیشن ها به مرور زمان می تواند میزان زیادی از شارژ و انرژی گوشی شما را مصرف کنند. اگر باتری سامسونگ شما خیلی سریع و به طور ناگهانی تمام می شود بهتر است این برنامه های غیرضروری را حذف کنید.
 • مورد بعدی که می تواند روی زود و ناگهانی خالی شدن باتری سامسونگ تاثیر داشته باشد، وجود ویجت هایی است که روی هوم اسکیرین گوشی شما قرار دارند. هستند افرادی که تنها به دلیل زیبایی از این ویجت ها استفاده می کنند بدون اینکه بدانند این برنامه ها می توانند میزان زیادی از باتری را خالی کنند. ویجت ها برای یان که بتوانند اطلاعاتی را در اختیار کاربران قرار دهند از اینترنت و موقعیت مکانی استفاده می کنند و همین منجر به کم شدن باطری می شود.
 • نور صفحه نمایش یکی دیگر از مواردی که می توانیم به آن اشاره کنیم. معمولا گوشی های هوشمند از این قابلیت برخوردار هستند تا شما بتوانید نور صفحه را به صورت خودکار تنظیم کنید. زمانی که این تنظیمات روی گوشی شما اعمال نشده باشد، می تواند میزان زیادی از شارژ گوشی شما را کم کند.
 • استفاده بیش از اندازه از گوشی در هوای تاریک و محیطی سرد می تواند باطری را خیلی زود خالی کند، سعی کنید زمانی که در یک فضای سرد هستید گوشی را در سطح قرار ندهید. این گوشی ها به دلیل این که دارای باتری های لیتیومی هستند خیلی زود در معرض آسیب قرار می گیرند.
 • طبیعتا تصاویر متحرکی که شما برای نمایشگر گوشی خود استفاده می کنید، زیبایی بسیار زیادی دارد. اما در نظر داشته باشید که این تصاویر برای این که تحرک داشته باشند نیاز دارند که از یک انرژی استفاده کنند، این انرژی از میزان شارژ باتری شما کم خواهد شد.

جلوگیری از خالی شدن باتری گوشی سامسونگ

جلوگیری از زود خالی شدن باتری موبایل

همان طور که خالی شدن سریع باتری سامسونگ، دلایل و علت های بسیاری دارد، روش ها و راهکارهای کاربردی زیادی  برای جلوگیری و افزایش باتری گوشی نیز وجود دارد. شما می توانید با انجام این راهکارهای ساده برای مدت زمانی بیشتر از گوشی خودتان استفاده کنید. نمونه ای از راهکارها در ادامه به آن اشاره شده است:

 • قرار دادن گوشی در حالت پرواز
 • غیرفعال کردن موقعیت مکانی
 • غیرفعال کردن برنامه های غیرضروری
 • عدم استفاده از تصاویر متحرک
 • بروز رسانی سیستم عامل گوشی
 • تعویض باتری در صورت نیاز

یکی از ساده ترین مواردی که می تواند در افزایش سرعت و عمر باطری سامسونگ تاثیرگذار باشد، استفاده از حالت پرواز می باشد. شما می توانید در مواقعی که از گوشی استفاده نمی کنید آن را در حالت پرواز قرار دهید. در برخی از موارد، زمانی که شما در محیط هایی که آنتن دهی ضعیف می باشد از گوشی استفاده می کنید میزان زیادی از شارژ باطری کم می شود. در این شرایط بهتر است گوشی را در حالت ذخیره نیرو و یا حالت پرواز قرار دهید.

سعی کنید زمانی که گوشی را به شارژ متصل می کنید از آن استفاده نکنید. بهتر است گوشی را از پشت روی سطحی صاف قرار دهید و قاب ر در هنگام شارژ از آن جدا کنید. مورد بعدی این که سعی کنید از شارژر خود گوشی برای شارژ کردن استفاده کنید. زمانی که از گوشی برای بازی استفاده می کنید صدای آن را کاملا قطع کنید که این به ذخیره کردن شارژ کمک می کند.

در هرزمان سعی کنید از بروزترین سیستم عامل برای گوشی خود استفاده کنید. معمولا سیستم عامل هایی که بروز هستند میزان کمتری شارژ مصرف می کنند و بیشتر به افزایش عمر باطری کمک می کنند. پس از ساعت ها که از گوشی استفاده می کنید، سعی کنید به آن استراحت دهید. برای این کار می توانید آن را یکبار خاموش و یا ریستارت کنید.

آخرین موردی که می توانیم به آن اشاره کنیم و جزء یکی از تاثیرگذارترین موارد است، تعویض باتری سامسونگ می باشد. باتری ها نیز دارای طول عمر متفاوتی می باشند. معمولا 4 سال بدون هیچ مشکلی کار می کنند ولی زمانی که باتری گوشی ظرفیت خود را برای ذخیره نیرو از دست میدهد، نشان دهنده خرابی باتری است که شما باید آن را تعویض کنید.

خرید باتری اصل و اورجینال، خود یکی از مواردی است که باید به آن توجه شود. یکی از مراکز فروش باتری های اصل و اورجینال؛ فروشگاه اینترنتی رایااستور می باشد. شما می توایند با مراجعه به این فروشگاه به صورت اینترنتی و به صورت 24 ساعته محصول مورد نیاز خود را با گارانتی تعویض 4 ماهه و گارانتی بازگشت وجه 48 ساعته خریداری کنید.

پرفروش ترین محصولاتی که در دیجیکالا فروخته می شود

11 دیدگاه

 1. سلام
  من گوشیم رو الان یک سالی هست که دارمش. تازگیا خیلی زود شارژ خالی میکنه تمام راه هایی که شما گفتین رو انجام دادم. حتی نور صفحه رو خودکار گذاشتم و تو شب زیادی ازش استفاده نمیکنم. هرچی برنامه اینا داشتم پاک کردم ولی فایده نداشته . الان من چیکار کنم؟؟
  میشه راهنمایی کنید ممنون.

 2. باسلام
  اگر تمام مواردی که ذکر شده رو انجام دادین و نتجیه ای نگرفتین بهتره یکبار گوشیتون رو کالیبره کنید. برای این مورد میتونید لینک زیر استفاده کنید.
  https://rayastor.ir/calibrate-samsung-phone
  اگر مشکلتون با کالیبره کردن حل نشد تعویض باتری باید صورت بگیره .

 3. سلام وقتتون بخیر
  من گوشی ایفون 5 اس دارم. خیلی خوب برام کار میکنه و خیلی خوب تا الان ازش نگه داری کردم الان حس میکنم یه مدتی هست که وقتی دیتا رو روشن میکنم زودتر شارژش تموم میشه و خیلی زود باتری خالی میکنه.
  باید چیکار کنم و اینکه بیشتر مواقع به خصوص در شب بلوتوث گوشی روشن هست.
  میشه راهنمایی کنید. ممنونم

  1. باسلام
   به صورت کلی روشن بودن و فعال بودن دیتا و بلوتوث میتونه میزان زیادی از باتری شما را کمم کنه و به مراتب از عمر باتری کم میکنه. اما اگر فکر میکنید که باتری گوشی شما به نسبت قبل خیلی زودتر باتری خالی میکنه باید باتری رو تعویض کنید بخاطر اینکه قطعا عمر طبیعی خودش رو از دست داده.

 4. سلام خسته نباشید.
  من وقتی برای مدت کوتاهی هم گوشیم رو توی هوای سرد نگه میدارم خیلی زود باتری خالی میکنه چیکارش کنم؟

  1. باسلام
   به صورت کلی باتری در هوای سرد خیلی زود شارژ خالی میکنه ولی شما برای اینکه این مشکل رو حل کنید باید باتری رو تعویض کنید.

 5. من به این پی بردم که برنامه ها و عکس های متحرک و اینا نمیتونه شارژ گوشی رو انچنان کم کنه. یکی از مهم ترین دلیل هایی که میتونه از شارژ باتری کم کنه قطعا استفاده از اونه. اخه عزیزم من وقتی شما داری از گوشی استفاده می کنی توقع داری باتری خالی نکنه مگه میشه مگه داریم اصن. به نظرم توقعتون را اینقدر ها هم بالا نبرید والا. بزارید گوشی حالت طبیعی خودشو طی کنه به نظر اینجوری خیلی بهتره. شما اگر بتونی 4 سال مفید از گوشیت استفاده کنی بهترین کارکرد رو برات داره بعد از اونم عمر خودشو کرده دوست عزیز عوض کن باتریشو دیگه یا کلا اگه پولشو داری که گوشی رو عوض کن به نظرم….
  زود خالی شدن گوشی سامسونگ و سریع خالی شدن باتری و اینا مهم ترین دلیلش خود شمایی….

 6. من یکی از طرفدارای سامسونگ هستم و تقریبا دو سالی یه بار گوشیم رو عوض می کنم. در جواب اونایی که میگن ما شارژ گوشیمون خیلی زود تموم میشه و گوشیمون سریع باتری خالی میکنه خاستم بگم که پس چرا من این مشکل ها رو ندارم واقعا عجیبه . اگر مقالات رایااستور رو بخونید متوجه میشید که همه راهکارهایی که واسه مراقبت از گوشی گفته میشه شبیه به هم هست. اگر اونا رو رعایت کنید قطعا میتونید مدت زمان بیشتری از گوشیتون استفاده کنید. خیلی ممنون ازتون

 7. سلام روزتون بخیر دوستان
  گذاشتن گوشی روی حالت پرواز خیلی تاثیر داره به نظرم امتحان کنید. زمان هایی که هیچ استفاده ای از گوشی ندارید این کارو انجام بدید تا باتری گوشیتون انرژی بیشتری رو ذخیره داشته باشه. اینطوری میتونید زمان بیشتری رو از گوشی خودتون استفاده کنید اونم مواقعی که نیاز دارید و یا امکان شارژ زدن گوشی براتون وجود نداره.

 8. من گوشیمو الان مدتی هست که میزارم روی حالت پرواز البته زمانی که نمیخام ازش استفاده کنم تاثیر زیادی روی ذخیره شارژ باتری گوشیم داشته و جواب گرفتم.

 9. ذخیره باتری موبایلم خیلی تاثیر داره فقط بدیش اینکه دیگه نمیتونی تا وقتی از این حالت خارجش نکردی ازش استفاده کنی. ولی در کل خوبه واسه وقتایی که عجله داری و میخای خیلی زود گوشیت شارژ بشه عااالیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا