رایااستور مگ

چگونه بفهمیم باتری گوشی آیفون سالم است؟

چگونه بفهمیم باتری گوشی آیفون سالم است؟ این سوال یکی از مهم ترین سوالاتی است که برای کاربران گوشی های آیفون پیش می آید. باتری گوشی آیفون، تا به امروز یکی از پر قدرت ترین باتری های مورد استفاده برای گوشی های هوشمند بوده است. اگر شما هم یکی از کاربران گوشی های اپل هستید پیشنهاد می کنیم در ادامه این مقاله ما را در رایااستور همراهی کنید تا در مورد علائم خرابی باتری آیفون، درصد سلامت باتری، چگونگی تست کردن سلامت باتری آیفون و راه هایی برای سالم نگه داشتن باتری گوشی اپل برای شما توضیح دهیم.

درصد  سلامت باتری آیفون، نشان دهنده کارایی و کیفیت عملکرد گوشی شما خواهد بود. اگر می خواهیم از سلامت باتری موبایل آیفون خود مطمئن شوید می توانید از روش های متنوعی این کار را انجام دهید. با توجه به اینکه تست سلامت آیفون به روش های مختلفی امکان پذیر می باشد، در ادامه این مقاله به سوال شما در خصوص اینکه چگونه بفهمیم باتری گوشی آیفون سالم است؟ پاسخ خواهیم داد.

تشخیص سلامت باتری آیفون چگونه امکان پذیر است؟

همان طور که می دانید باتری ها دارای ظرفیت های معینی هستند. باتری هایی که برای گوشی ها استفاده می شوند باتری هایی از جنس لیتیوم یونی و پلیمری اند و این یکی از دلایلی است که به ما نشان می دهد باید از بهترین شیوه برای نگهداری از باتری استفاده کنیم. این مدل باطری ها از حساسیت بسیار زیادی برخوردار هستند و ممکن است به دلیل استفاده بیش از اندازه در نهایت منجر به خرابی شود.

یکی از مهم ترین دلایلی که مردم را به سمت خرید گوشی آیفون می برد، سلامت و عمر مفید باتری آن می باشد. باتری آیفون دارای ظرفیت محدودی است و مانند تمامی گوشی های هوشمند به مرور زمان عمر مفید و ظرفیت خود را از دست می دهد. سالم نگه داشتن باتری موبایل آیفون، یکی از روش هایی است که می تواند به افزایش عمر گوشی شما اضافه کند.

یکی از مهم ترین سوالاتی که کاربران از خودشان می پرسند، چگونگی تشخیص سلامت باتری آیفون می باشد. روش های متفاوتی برای تشخیص سلامت باتری و درصد سلامت آن وجود دارد که شما می توانید به کمک آن به سالم بودن باتری گوشی خود پی ببرید. در ادامه این مقاله می خواهیم در مورد روش هایی برای رسیدن به سالم بودن باتری آیفون، توضیح دهیم.

کد تست باتری آیفون، استفاده از نرم افزارهای متنوع برای مشخص کردن درصد سلامت باتری اپل و… جزء راحت ترین روش هایی است که به کمک آن می توانید به سلامت باتری آیفون خود پی ببرید.

روش هایی برای تشخیص سلامت باتری گوشی آیفون

چه طور سلامت باتری آیفون را چک کنیم؟

چگونه سلامت باتری آیفون را چک کنیم؟

روش های زیادی برای چک کردن و فهمیدن سلامت باتری آیفون وجود دارد. یکی از ساده ترین روش ها که تنها برای گوشی های آیفون وجود دارد، بررسی از طریق تنظیمات می باشد. اگر شما هم ios 11 به بالا را برای گوشی خود نصب کرده باشید، می توانید از این قابلیت استفاده کنید. شما می توانید با وارد شدن به بخش تنظیمات و ورود به بخش باتری از قسمت Battery Health سلامت باتری گوشی خود را چک کنید.

در قسمت Maximum Capacity شما می توانید درصد سلامت باتری را مشاهده کنید. اگر سلامت باتری موبایل شما به صورت کامل باشد و هیچ ایرادی نداشته باشد، طبیعتا 100 درصد به شما نشان داده خواهد شد. در غیر این صورت شما می توانید با انجام روش هایی سلامت باتری خود را افزایش دهید. اگر سلامت باتری شما از 80 درصد کمتر بود، یعنی باتری عمر مفید خود را کرده است. این روش یکی از ساده ترین رواهکارهایی است که شما می توانید از طریق آن به جواب سوال خود برسید.

یکی دیگر از روش هایی که می توانیم از آن استفاده کنیم، نرم افزارهای تست سلامت باتری آیفون می باشد. شما می توانید با استفاده از برخی نرم افزارها از سالم بودن باتری خود اطمینان پیدا کنید. شما می توانید از نرم افزار ها و اپلیکیشن های زیر برای بررسی سلامت باتری اپل استفاده کنید.

نرم افزارهای تست سلامت باتری آیفون:

با نصب این این نرم افزارها روی گوشی خود می توانید به راحتی از سلامت باتری گوشی خود مطلع شوید و اگر خطری گوشی شما را تهدید کرد، از روش هایی برای جلوگیری از کاهش عمر باتری استفاده کنید. در این قسمت در مورد اینکه چگونه بفهمیم باتری گوشی آیفون سالم است؟ برای شما توضیح دادیم. طبیعتا سالم بودن باتری موبایل و تشخیص آن فقط به نصب نرم افزار و استفاده از کد تست سلامت باتری آیفون و مربوط به تنظیمات موبایل نخواهد بود. شما می توانید با ساده ترین روش ها به سالم بودن باتری اپل خود پی ببرید.

دلیل کم شدن سلامت باتری ایفون

نشانه های عدم سالم بودن باتری آیفون

نشانه های عدم سالم بودن باتری آیفون

یکی از مهم ترین دلایلی که می تواند از سالم بودن باتری آیفون خبر دهد، سریع خالی نشدن باتری موبایل است. زمانی که گوشی شما خیلی زود و به طور ناگهانی شارژ خالی می کند یعنی عمر مفید باتری شما روبه اتمام است و شما باید از روش هایی را برای جلوگیری از کاهش سلامت باتری به کار بگیرید. در ادامه به چند نمونه از علائمی که نشان دهنده کاهش سلامت باتری اپل می شود، اشاره خواهیم کرد.

 • کم شدن روشنایی صفحه نمایشگر
 • کم شدن صدای گوشی
 • کاهش سرعت گوشی
 • سرعت پایین تاچ گوشی
 • زمان طولانی برای لود و باز شدن برنامه ها

اگر گوشی شما به هر یک از این موارد دچار شده است، یعنی باتری گوشی شما سلامت خود را از دست داده. شما باید از روش هایی برای افزایش سلامت و طول عمر باتری موبایل خود استفاده کنید. برای اینکه سلامت باطری موبایل خود را افزایش دهید، سعی کنید برنامه های غیر ضروری گوشی خود را حذف کنید.

شما می توانید در صورتی که از گوشی خود استفاده ای ندارید، آن را در حالت پرواز قرار دهید و یا به صورت کامل گوشی را خاموش کنید. سعی کنید مدت زمان طولانی گوشی را به شارژ متصل نکنید و قبل از اینکه باتری آن پر شود گوشی را از برق خارج کنید. غیر فعال کردن وای فای و بلوتوث از حالت خودکار نیز اهمیت بسیار زیادی دارد، چرا که این قابلیت ها می تواند میزان زیادی از شارژ باتری شما را مصرف کند.

چگونه باتری آیفون را سالم نگه داریم؟

همان طور که پیش تر به آن اشاره شد، شما می توانید با روش های مختلفی از سالم بودن گوشی آیفون خود مطلع شوید. یکی از ساده ترین و کاربردی ترین روش ها استفاده از نرم افزارها و اپلیکیشن ها می باشد. پس از اینکه شما توانستید از سلامت باطری گوشی اپل خود مطمئن شوید، باید از روش هایی برای افزایش درصد سلامت باتری موبایل آیفون خود استفاده کنید. یکی از مهم ترین و ساده ترین روش هایی که می توانیم با استفاده از آن باتری آیفون خود را سالم نگه دارید، مدت زمانی است که برای شارژ کردن باتری در نظر می گیرید.

سعی نکنید به صورت طولانی مدت گوشی خود را به شارژ وصل کنید. هر چه مدت زمان شارژ شدن گوشی شما بیشتر باشد، منجر به کاهش سلامت باتری گوشی می شود و از کیفیت آن کم می کند. نکته بعدی اینکه پیشنهاد می کنیم از شارژرهای اصل استفاده کنید تا گوشی تان سالم بماند. برنامه های مخرب و اضافی را از روی گوشی حذف کنید و سعی کنید در صورت عدم استفاده از گوشی قابلیت های اتصال آن را غیرفعال و خاموش کنید.

در این مقاله در مورد اینکه چگونه بفهمیم باتری گوشی آیفون سالم است؟ و نحوه تشخیص سلامت باتری اپل برای شما توضیح دادیم. شما می توانید با مطالعه این مقاله به سالم بودن گوشی خود پی ببرید و یا در صورت عدم سلامت باتری، از روش هایی برای افزایش و بهبود کارایی باطری موبایل خود استفاده کنید.

نوشته های مشابه

4 دیدگاه

 1. سلام من ایفون دارم و هیچ مشکلی هم نداره فقط تنها مشکلش اینکه تاچ سه بعدیش کار نمیکنه میشه بخاطر خراب بودن باتری باشه چون سرعتش هم هیچ تغییری نکرده که بخام بگم باتری گوشیم خراب شده و اینا. فقط تاچ سه بعدی کار نمیکنه و خیلی کم واسه لود بعضی از برنامه ها زمان میبره.
  میشه راهنمایی کنید و بگید مشکل از کجاست؟؟
  خیلی ممنون

  1. سلام خانوم کریمی
   من بعید میدونم تاچ سه بعدی گوشی ارتباطی به خرابی باتری داشته باشه و شما به خاطر یه تاچ بخایین باتری رو تعویض کنید و یا حالا هرچی. شاید مشکل از نمایشگر صفحتون باشه و یا اینکه بخاطر استفاده زیادی که از تاچ گوشی داشتین الان سخت کار میکنه. در حالی که میگین سرعت گوشی خوبه…

 2. دوستان بزارید یه چیز بهتون بگم. تا زمانی که گوشیتون شارژ نگه میداره و خیلی زود خالی نمیشه یعنی سالمه و هیچ مشکلی نداره… الکی نرید از برنامه های تست باتری و کد و اینا استفاده کنید. فقط زیادی به گوشیتون فشار نیارید که باتری داغ نکنه.

 3. سلام من باتري گوشيم رو عوض كردم شارژ دهيش عالي شد . مدلش آيفون ٦ اس هست با ورژن اي او اس١٢
  اما بعد از تعويض باتري در تنظيمات باتري گزينه ي maximum capacity هيچ چيزي نمايش نميده .
  ميشه راهنمايي كنيد !؟؟؟ میتونم اینطوری عمر مفید باتری رو ببینم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *