آموزش بازگرداندن یا بازیابی اکانت هک شده تلگرام

با گسترش اکانت های تلگرام ، متاسفانه خبرهای بسیار زیادی در مورد اینکه اکانت تلگرام کاربران هک شده است و یا توسط افراد دیگر بازبینی می‌شود ، به گوش می‌رسد . ما در این مقاله قصد داریم به شما آموزش نحوه بازگرداندن یا بزگردانی اکانت هک شده تلگرام را دهیم . در ادامه با رایااستور همراه باشید .

پیش گفتاری در رابطه با برگرداندن یا بازیابی اکانت هک شده تلگرام

متاسفانه این روزها خبرهای بسیاری درباره اینکه اکانت تلگرامی افراد هک شده است و برخی افراد به آنها دسترسی دارند و می‌توانند پیام‌های آنها را مشاهده کند زیاد به گوش می رسد . اما آیا با توجه به امنیت بالایی که تلگرام برای اپلیکیشن خود در نظر گرفته است امکان هک وجود دارد ؟ آیا امکانش هست ، کاربران دیگری بتوانند به حساب کاربری شما دسترسی داشته باشند ؟

بازیابی و بازگرداندن اکانت تلگرام هک شده

ما در این مقاله از رایا استور می‌خواهیم این موضوع را برای شما مشخص کنیم . اگرچه که هک کردن تلگرام به آسانی میسر نیست و کمپانی تلگرام ، امنیت سرویس خود را تامین کرده است و از امنیت بسیار بالایی برخوردار است اما نمی‌توان به طور حتم گفت که هک کردن و دسترسی به اطلاعات کاربران غیر ممکن است . در برخی موارد استفاده نادرست کاربر از اپلیکیشن های مشابه تلگرام و انجام کارهای ناآگاهانه باعث می‌شود تا حساب کاربری کاربر ، در معرض هک قرار گیرد و افراد سودجو بتوانند به اطلاعات شخصی و حساب و پیام‌های کاربر دسترسی داشته باشند .

 

بیشتر بخوانید : آموزش تعمیرات آیفون

 

اما اگر حساب کاربری تلگرام شما هک شد چه کاری باید انجام دهید ؟ ما در این مقاله به شما آموزش می دهیم که چگونه حساب کاربری حذف شده تلگرام خود را بازیابی کنید . ما در این مقاله قصد داریم به طور کامل و جامع به شما روش بازگردانی حساب کاربری اکانت هک شده تلگرام را آموزش دهیم .

خوشبختانه تحت هر شرایطی حتی بدترین شرایط ، حتی اگر حساب کاربری شما هک شده باشد ، شما توانایی این را دارید که حساب تلگرامی خود را بازیابی کنید . اگر به دنبال اطلاعات بیشتر در مورد تلگرام هستید حتما صفحه ” آموزش تلگرام ” ما را دنبال کنید . در ادامه با ما همراه باشید تا به شما نکات و آموزش کامل را بدهیم .

 

آموزش برگرداندن یا بازیابی اکانت هک شده تلگرام

اما اگر کار از کار گذشته بود و حساب کاربری شما توسط افراد سودجو هک شده بود ، شما چه کاری باید انجام دهید ؟ چه روش هایی وجود دارد که شما بتوانید حساب تلگرام خود را بازیابی کنید ؟ آیا اصلاً شما توانایی این را دارید که حساب هک شده تلگرام خودتان را به صورت کامل بازگردانی کنید ؟ خوشبختانه در بدترین شرایط هم راه حل ها و روش هایی وجود دارد که شما می توانید با استفاده و به کارگیری آنها حساب کاربری هک شده خود را به طور کامل بازیابی کنید . در ادامه برای شما شرح می دهیم .

مرحله 1 : فعالسازی تایید هویت دو مرحله ای (Two-Step Verification)

قبل از آنکه بخواهیم هر اقدامی برای جلوگیری از هک شدن اکانت تلگرامی خود انجام دهیم ، حتما توصیه می‌کنیم ” قابلیت تایید دو مرحله ای حساب کاربری تلگرام ” خود را فعال کنیم . با فعال کردن این ویژگی هر فردی که بخواهد وارد اکانت شما شود یا به اصطلاح در اکانت شما لاگین (Login) شود باید علاوه بر ارائه کد اختصاصی که به تلگرام یا شماره تماس شما ارسال میشود ، کد امنیتی دومی که شما نحوه ارسال آن را تعیین می کنید را هم ارائه کند و از لایه امنیتی دوم که شما تعیین کرده اید عبور کند .

بازیابی و بازگرداندن اکانت تلگرام هک شده

بنابراین با فعال کردن لایه امنیتی دوم یا به اصطلاح تایید هویت دو مرحله ای تلگرام “Two-Step Verification” تقریباً احتمال اینکه حساب کاربری تلگرام شما هک شود به 0 درصد می‌رسد . اما چطور لایه امنیتی دوم یا احراز هویت دو مرحله‌ای را فعال کنید ؟ برای انجام این کار کافیست مراحل زیر را طی کنید :

 

بیشتر بخوانید : آموزش پشتیبان گرفتن از اکانت واتساپ

 

 • برنامه تلگرام خود را باز کنید .
 • آیکون سه خطی موجود در گوشه سمت چپ و بالای صفحه را لمس کنید تا منوی اصلی تلگرام نمایش داده شود .
 • گزینه تنظیمات “Setting” را انتخاب کنید.
 • گزینه Privacy & Security را انتخاب کنید .
 • گزینه Two-Step Verification را انتخاب کنید .
 • و سپس گزینه Set Additional Password را انتخاب کنید .
 • رمز عبور یا پسورد مد نظرتان را وارد کنید و تیک موجود در گوشه سمت راست و بالای صفحه را لمس کنید .
 • بار دیگر پسورد وارد شده را تکرار می‌کنید و تیک گوشه سمت چپ و بالای صفحه را لمس کنید .
 • (اختیاری) در این مرحله پسورد خود یک هینت (Hint) یا راهنما تعیین می‌کنید . می‌توانید بدون نوشتن هیچ متنی و تنها با لمس آیکون موجود در صفحه از تکمیل پخش صرفنظر کنید .
 • آدرس ایمیل خود را وارد کنید. آدرس ایمیل همواره باید در دسترس شما باشد ، چرا که نقش ریکاوری کد امنیتی دوم را برای شما ایفا می می‌کند که اگر به هر دلیلی شما کد امنیتی را فراموش کردید بتوانید با استفاده از ایمیلی که وارد کرده اید آن را بازیابی کنید .
 • پس از اینکه آدرس ایمیل خود را وارد کردید آیفون تیکه موجود در صفحه را لمس کنید .
 • در پنجره پاپ آپ نمایش داده شده ، گزینه OK را بزنید .
 • حالا باید به آدرس ایمیل ریکاوری که تعیین کرده اید مراجعه کنید و وارد ایمیلی شوید که تلگرام برای شما ارسال کرده است .
 • بر روی لینک فعالسازی داخل ایمیل کلیک کنید و منتظر بمانید تا صفحه با پیام Success! Two-Step Verification in now enabled را به شما نمایش دهد .

با طی کردن مراحل بالا ، تایید هویت دو مرحله ای (Two-Step Verification) یا احراز هویت دو مرحله اکانت تلگرامی شما فعال می شود و از این پس امنیت حساب کاربری شما به نحو قابل توجهی بالا می‌رود . بعد از اینکه مراحل مذکور را طی کردید مراحلی که در بخش دوم را برای شما شرح می‌دهیم را به طور کامل انجام دهید تا برگرداندن یا بازیابی اکانت هک شده تلگرام شما با موفقیت انجام بگیرد .

 

مرحله 2 : حذف دستگاه های ناشناش از Active Sessions

تلگرام در منوی امنیتی اپلیکیشن پیام‌رسان خود گزینه تحت عنوان Active Sessions یا “نشست های فعال” را ارائه کرده است که به موجب آن می توانید لیستی از تمام دستگاه هایی که به اکانت تلگرام شما متصل هستند را مشاهده کنید .

برای مثال اگر اکانت تلگرام شما در گوشی ، تبلت و کامپیوتر شما فعال باشد شما می توانید با مراجعه به بخش Active Sessions نام تبلت ، گوشی و کامپیوتر خود را در لیست مشاهده کنید . این موضوع به این معناست که حساب کاربری تلگرام شما در هر سه دستگاه نامبرده شده ، فعال بوده و در حال استفاده می باشد .

بازیابی و بازگرداندن اکانت تلگرام هک شده

بنابراین اگر فرد ناشناس یا هکری در اکانت شما وارد شده باشد و در حال استفاده از اکانت شما باشد و بتواند پیام های شما را ببیند و به حساب کاربری شما دسترسی داشته باشد ، نام دستگاه او نیز در لیست Active Sessions ارائه خواهد شد .

 

بیشتر بخوانید : آموزش واتساپ

 

در این شرایط برای بازگرداندن یا بازیابی اطلاعات حذف شده تلگرام خود کافیست به منوی تنظیمات Active Sessions مراجعه کنید و دستگاه ناشناسی را که به عنوان هکر (نفوذی) یاد می‌کنیم را از لیست ارائه شده حذف کنید یا گزینه Terminate All Other Sessions را انتخاب کنید و اکانت تلگرام خود را در تمامی دستگاههای که فعال هستند را غیر فعال کنید . برای دسترسی به منوی Active Sessions تلگرام کافیست مراحل زیر را انجام دهید :

ابتدا برنامه تلگرام خود را اجرا کنید .

آیکون نسخه خطی که در بالای اپلیکیشن وجود دارد را لمس کنید .

گزینه تنظیمات “Setting”  را انتخاب کنید .

گزینه Privacy & Security را انتخاب کنید .

گزینه Active Sessions را نیز انتخاب کنید .

در نهایت گزینه Terminate All Other Sessions را انتخاب کنید و با غیرفعال کردن اکانت خود در تمام دستگاه‌های دیگر موافقت کنید . حتما توجه داشته باشید که اکانت دستگاه خود را غیرفعال نکنید و فقط دستگاه‌های دیگر را غیرفعال کنید . بدین ترتیب اگر فردی به هر دلیلی وارد حساب کاربری شما شده باشد از این پس دیگر به حساب کاربری تلگرام شما دسترسی ندارد .

با انجام دادن مراحل بالا به احتمال خیلی زیاد پروسه برگرداندن و یا بازیابی اکانت حذف شده تلگرام شما با موفقیت انجام خواهد شد و از این جهت که شما در مرحله قبل قابلیت تایید دو مرحله یا احراز هویت دو مرحله ای را برای حساب کاربری تلگرام خود فعال کرده اید ، می توانید این اطمینان خاطر را داشته باشید که دیگر هیچ هکر و یا فرد سودجویی نمی‌تواند به حساب تلگرام شما دسترسی داشته باشد .

زیرا اگر بتواند کد تایید احراز هویت تلگرام را مشاهده کند ، نمی تواند از لایه دوم امنیتی که شما تعیین کرده‌اید عبور کند و وارد حساب کاربری اجتماعی شود در واقع دسترسی افراد سودجو و هکرها به حساب کاربری شما به 0 درصد می‌رسد.

اما اگر احیاناً باز هم شک دارید که کسی در حساب کاربری شما وجود دارد و به اطلاعات شخصی شما در بررسی دارد اصلاً نگران نباشید چرا که برای رفع این مشکل راه حل های دیگری نیز توسط تلگرام ارائه شده است که در ادامه ، بیشتر در مورد این موارد صحبت خواهیم کرد .

 

قدم سوم : مکاتبه با تلگرام برای بازیابی اکانت تلگرام هک شده

راه حلی که خود تلگرام برای بازگرداندن یا بازیابی اکانت هک شده تلگرام برای کاربران قرار داده است مربوط به مکاتبه با پشتیبانی مسنجر تلگرام می باشد که به طور اختصاصی ارائه کرده است . از این طریق شما می توانید گزارش هر مشکلی که برای اکانت تلگرامی شما پیش آمده است از قبیله هک شدن را با پشتیبانی تلگرام در میان بگذارید  و سایر مراحل کار را نیز به تیم تلگرام بسپارید .

 

بیشتر بخوانید : آموزش گزفتن تیک آبی اینستاگرام

 

برای مکاتبه با تیم پشتیبانی تلگرام و ارائه گزارش هک شدن اکانت خود و ارسال درخواست ، مراحل زیر را طی کنید :

بازیابی و بازگرداندن اکانت تلگرام هک شده

 • ابتدا روی این قسمت کلیک کنید تا به فروم اختصاصی تلگرام دسترسی داشته باشید .
 • در فیلد Please describe your problem مشکل خود را به طور کامل شرح دهید و به پشتیبانان تلگرامی موضوع را اطلاع دهید که اکانت تلگرام شما هک شده و شما قصد دارید اکانت خود را بازیابی کنید . البته حتما باید توجه داشته باشید که مکالمه شما باید به صورت انگلیسی باشد و در آنجا باید بتوانید مسئله و مشکل ایجاد شده را به نحوی صحیح با پشتیبان تلگرام در میان بگذارید . اگر احیاناً به زبان انگلیسی تسلط کافی ندارید می توانید از افرادی که تسلط دارند کمک بخواهید یا با استفاده از دیکشنری های که در سطح وب وجود دارد اقدام به ارسال پیام با تیم پشتیبانی تلگرام ، برای بازگرداندن و بازیابی اکانت حذف شده تلگرام خود کنید .
 • در فیلد Your phone number ، شماره تماسی که اکانت تلگرام شما به آن متصل است را وارد کنید .
 • در فیلد Your email هم آدرس ایمیل خود را وارد کنید

در نهایت روی دکمه submit کلیک کنید تا پیغام شما برای پشتیبانان پیام رسان تلگرام ارسال شود . پشتیبانی تلگرام ظرف ۲۴ ساعت به شما پاسخ خواهد داد و شاید لازم باشد برای اینکه مطمئن شوند شما صاحب اکانت هستید و اکانت متعلق به شماست ، مکاتباتی بین شما انجام شود .

 

بیشتر بخوانید : افزایش فالوور اینستاگرام

 

جمع بندی : 

در مقاله بالا ما سعی کردیم به شما نحوه بازگرداندن یا بازیابی اکانت هک شده تلگرام خود را آموزش دهیم . حتما توجه داشته باشید که اگر اکانت تلگرام شما هنوز هک نشده است ، تایید دو مرحله ای را برای اکانت تلگرامی خود فعال کنید تا از هک شدن و به دست افراد سودجو افتادن اکانت خود ، جلوگیری کنید .

 

پیشنهاد برای مطالعه بیشتر : 

پیام گذاشتن در کانال تلگرام

اکسپورت کردن مخاطبین تلگرام دسکتاپ

آموزش ارسال فیلم طولانی در اینستاگرام

بهترین ربات تلگرام

آموزش تعویض اسپیکر آیفون 4

ممکن است شما دوست داشته باشید
نمایش نظرات (12)